Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. [quote name='Anka&Goran'] Pisze się tu o dziedziczeniu agresji , spoko, tylko że rasy bullowate istnieją mniej więcej tyle lat co uczenie ras które wymieniłam kontrolowanego [ niby ] ataku na człowieka, więc moim zdaniem mozna tu mówic, że atakowanie ludzi mogło wejść w krew psom uczonym tego. .[/quote] ależ zrozum atak na komendę przewodnika a atak bo pies ma takie widzimisię to dwioe rózne rzeczy :wink: Poza tym pies po IPO jest odwoływalny, w każdej fazie ataku czego nie można powiedziec o większości nieszkolonych lub slabo wyszkolonych chociażby w PT psach :wink: [quote name='Anka&Goran'] Jakoś nikt nie potępia np bullmastiffów, a były to psy wychodowane do łapania kłusowników, a jak łapały to można się jedynie domyślać... .[/quote] File łapaly niewolników (ale krzywdy im nie robily), ale powiedz ile fil i bullmastifów, lub ich mieszanek gryzie ludzi i psy? Nawet w statystykach pogryżeń sa to chyba najrzadziej wystepujące rasy . [quote name='Anka&Goran'] Przeważnie były to psy rasopodobne, z rozmnażalni bezpapierowej, nad którą nikt nie ma kontroli, a cierpią na rym prawdziwe hodowle, bo są zarejestrowane, łatwo je"namierzyć" i usankcjonować. .[/quote] A ja zadam troszke prowokujące pytanie :wink: Nie do Ciebie osobiście, ale tak ogolnie :wink: Skąd się te psy w pseudohodowlach wzięły? Skąd się wzięły asty i pity u tego bezmózga z Otwocka? Taki pierwszy egzemplarz w pseudohodowli z księzyca nie spadł
  2. [quote name='Maga100']Pika, i po co było tą nieszczęsną klawiaturę rozkładac, [/quote] a bo mnie to kleje wkurzało :evil: [quote name='Olcia'] nauczka na nastepny raz przy kompie i klawiaturze sie nie je i nie pije :lol: :lol: :lol: [/quote] taaa, ale jak to zrobic, jak się się siedzi przy kompie a pić się zachce? :-? [quote name='Olcia'] o to taka madrosc Olci po polnocy i motto na dzisiejszy poranek :evil: [/quote] A Olcia się do tego motta stosuje ? 8) [quote name='Olcia'] a tak wogole to nie wiem dlaczego powiadomien nie dostaje i dopiero teraz to czytam :o[/quote] moze trzeba coś rozkręcić? :o
  3. [quote name='Leon.T'][quote name='PIKA'] [quote name='Leon.T'][b]PIKA, w jakim celu przekomarzasz się z Anka&Goran, myślisz, że to służy bullowatym i innym psom obronnym,[/quote] przynajmnie odpowiadam na posty w przeciwieństwie do Ciebie, bo ani asher ani mnie nie raczyles odpowiedziec[b] a jedyne co robisz to lapiesz za slowka Mrzewińską [/b][/quote] Tak bo to jest temat [b]" do pani Mrzewińskiej" [/b]ktora jest bez uzasadnionej wiedzy za holokaustem AST, a tematy lakoniczne mnie nie interesuja!!![/quote] aha :-? pytanie o rozmnażanie suk co pól roku, o lądowanie psow na allegro to tematy lakoniczne :-? To ja przepraszam :-? [quote name='asher'] [b]Leon.T[/b], już raz o to prosiłam, ale widocznie nie zauważyłeś. Oswieć proszę nas maluczkich, jak to jest z tymi astami i pitbulami. Jedną z cech prawdziwego fachowca jest to, że chętnie dzieli sie swoją wiedzą.[/quote] udzielanie informacji "ludziom, ktorzy specami nie sa i sie glupio wypowiadają" to tez temat lakoniczny :-? A podobno to forum jest rowniez po to aby dyskutowac i sie czegos nauczyc wlasnie przede wszystkim o psach :hmmmm: Temat mam nowy zalozyć, zebys nas maluczkich oświecill i odpowiedzial na nasze pytania i podzielił sie swoja uzasadniona wiedzą ? :niewiem:
  4. [quote name='Anka&Goran']W takim razie zaprzeczasz sama sobie :D I nie musisz wyjaśniać mi mioch postów jestem świadoma tego co piszę :D[/quote] Nie zaprzeczam sama sobie i dobzre, ze jestes świadoma tego co piszesz, tak jak i ja, ale widocznie ja Cie źle zrozumialam,a Ty mnie :lol: [quote name='Leon.T'][b]PIKA, w jakim celu przekomarzasz się z Anka&Goran, myślisz, że to służy bullowatym i innym psom obronnym,[/quote] przynajmnie odpowiadam na posty w przeciwieństwie do Ciebie, bo ani asher ani mnie nie raczyles odpowiedziec a jedyne co robisz to lapiesz za slowka Mrzewińską czy to sluzy bullowatym ? Opowiadanie do czego stworzone byly owczarki i ze bawia sie w IPO co raczej ma na celu pokazanie "to nie my to oni" sluzy bulowatym? poza tym zarowno Anka&Goran ma pawo się wypowiadac i ma prawo miec swoje zdanie tak samo ja mam do tego prawo A posty nabijam na Offie nie w dzialach tematycznych [quote name='Jarek_Soja'][quote name='PIKA']jakby pitbule nie mialy predyspozycji do psich walk to by je na walki nie puszczano , ale to podobno to nie o tym mowa :evilbat: [/quote] Dziesiątki innych ras psów były i są wykorzystywane w walkach, a bulle dlatego są najbardziej popularne, bo mają najlepsze warunki fizyczne. Możesz rozwinąć myśl i powiedzieć o czym ty myślałaś? [/b][/quote] A akurat przyznaje byla czysta zlosliwośc z mojej strony w polaczeniu z cytatem koleżanki powinienies zalapac :wink: ale chyba nie zaprzeczysz, ze jednak pitbule mają te predyspozycje i że do tego zostaly w pierwotnej wersji stworzone przez chore ludzkie umysly :roll:
  5. [quote name='Anka&Goran'] Pika czytaj dokładnie ...napisałam "Min ataku na człowieka" [ min=między innymi ] Mam pojęcie o szkoleniu obronnym, kończyłam takie z moją suką, również przygotowywałam boxera do atiboxu więc mnie nie pouczaj.[/quote] Nie pouczam tylko wyjasniam, to co napisalaś. Jeżeli bylas na kursach IPO to powinnaś wiedziec, ze tam się psów nie uczy atakowania ludzi nawet miedzy innymi i ze takie stwierdzenie to czyste pzrekłamanie [quote name='Anka&Goran'][quote]Owczarki od wiekow, jak sama nazwa wskazuje, zostaly stworzone jako psy pasterskie. A do czego je później czlowiek wykorzystal to inna sprawa [/quote] Jak by nie miały predyspozycji to by ich nie szkolono, poza tym po tyyyylu latach mogło im to "wejść w krew" ale nie o tym mowa.[/quote]jakby pitbule nie mialy predyspozycji do psich walk to by je na walki nie puszczano , ale to podobno to nie o tym mowa :evilbat: I ja bym chciala aby wyszkolenie nawet IPO psom "wchodzilo w krew", ale tak niestety nie jest, z mlekiem matki i po tatusiu sie tego nie dziedziczy, a agresje i awersje do pobratymcow niestety tak, szzególnie, ze o takie predyspozycje tworcom rasy chodzilo [quote name='Anka&Goran'][quote]Przewodnik na IPO uczy się nad psem panowac, a pies sluchac[/quote] Ciekawe do czego wtedy służy PT, skoro takie zagadnienia dopiero na obronie są :lol: Mnie się wydawało że na IPO pies musi mieć już opanowane posłuszeństwo, a przewodnik potrafi go kontrolować...i w takich warunkach dochodzi do próby na pozoranta. ale może coś się zmieniło... :lol: :lol: :lol: [/quote] Przeciez napisalam, ze do IPO może przystapic pies dopiero po PT :o to chyba jednoznaczne Ale, w IPO sa elementy posluszeństwa rozwijane i poglebiane i tylko o to mi chodzilo. A panowanie nad atakującym psem to już jest wyższa szkola jazdy niz zwykle PT Jakoś dziwnie i na egzaminach z IPO i na wszelkich zawodach z IPO oceniane sa rowniez elemnty posluszeństwa - patrz moj pos wyżej
  6. [quote name='Olcia'] o ktorej z Saba wychodzisz na spacer, to podjade i ta nieszczesna klawiature wezme i zrobie Ci biedaku[/quote] koło 22 :oops: ale mogę o ktorej chce byle przed 24 :lol: Ale nie wiem, czy to jest sens, bo ja moglam cos po prostu uszkodzic :roll: Jedną z tych mądrych plytek na przyklad :roll:
  7. [quote name='arima']bellartix a co Ty za dziwny text masz w podpisie :o :o[/quote] szantaz :evilbat:
  8. Jedn czarnuszek wsród bialaskow Zrób kiedys zdjecia calej trójki razem :D
  9. [quote name='Olcia']no to bedziecie teraz ode mnie opoczywac dzisiaj pakuje kompa :evil: , i pewnie wroce za jakis tydzien[/quote] Olcia nieeeeee :cry: A mi klawiatura nie dziala :oops: :roll: :cry:a wsadzilam wszystko, teraz jestem pewna :oops: A jeszcze spadl mi pilot od telewizora i sie rosypal :-? Mnie chyba takie rzeczy nie lubiom :-?
  10. [quote][img]http://img99.imageshack.us/img99/3589/a110oy.jpg[/img][/quote] Hania a co to ? :o Taniec z psem? :lol:
  11. To podajcie godzinę mniej wiecej. Tylko blaaagam nie skoro swit :o znaczy nie przed 13,00 8)
  12. [quote name='Alicjarydzewska'] PIKA :evil: poprawiłam :-? / czy tu już nikt inny nie robi literówek :lol: /[/quote] Jak nikt? :o A ja :roll: Tylko mi z tego to chociaz szynki wychodza :lol: [quote name='sota36']I jeszcze jedno - moja klasa na otrzesiny wlasnie przebrala sie w smerfy - zobaczcie - to moja duma - ! europejska - fajne dzieciaki!!!! [img][url=http://img190.imageshack.us/my.php?image=dsc020037vd.jpg][img=http://img190.imageshack.us/img190/6697/dsc020037vd.th.jpg][/url][/img][/quote] :o sota Ty uważaj bo je wszystkie Ozzi - Gargamel pozagryza :o
  13. Cześć Kasia :hand: i reszta towarzystwa :lol: Juz do roboty poszlaś? :o :(
  14. [quote name='Anecia_&_Jura']ale dlazego pani cały czas mówi o innych krajach .[/quote] Opowiada, bo zostala o to zapytana :D [quote name='Anka&Goran'] . Wiele tu się mówi o wrodzonej agresji spoko, ale bulowate były uczone walki z innymi zwierzętami. [/quote] Te psy byly do tego stworzone :roll: przez czlowieka zreszta :roll: [quote name='Anka&Goran'] A co z psami które od wieków były uczone ataku na człowieka??? Owczarki wszelkiego typu, doby, rotty, boxery???[/quote]. Owczarki od wiekow, jak sama nazwa wskazuje, zostaly stworzone jako psy pasterskie. A do czego je później czlowiek wykorzystal to inna sprawa, ale żeby je akurat wykorzystac do danego celu to musial je tego nauczyć, tak je wyszkolic. Tak samo jak laba , aportera dowodnego można nuaczyc wykrywania min :roll: [quote name='Anka&Goran']Do hodowli tych psów ZK wymaga szkolenia obronnego I st, a czego uczy takie szkolenie??? Min ataku na człowieka. Więc o czym tu mówimy.[/quote] Nie wiem, czy to jest obowiązkowe, ale widać, ze nie masz pojęcia na czym polega szkolenie IPO, bo wcale nie atakowania ludzi, dla samego atakowania, bo przede wszystkim jest to szkolenie sportowe do ktorego moze być dopuszony tylko ten pies, ktory skonczy i zda egzamin z PTII W sklad IPO nie wchodzi tylko szkolenie psa "na rekaw", ktory wiekszośc psow uważa za świetną zabawke jak im sie uda takowy ściagnąć z pozoranta, ale rowniez tropienie, aport i wiele innych ciekawych dla wiekszości psow rzeczy, ale przede wszystkim wykonywania komend - bo taki pies po IPO to żeby sie paliło i waliło nie ma prawa zaatakowac pozoranta bez wyraźnej komendy ze strony przewodnika, jak rowniez musi natychmiast puścic rekaw na daną komende. Przewodnik na IPO uczy się nad psem panowac, a pies sluchac. Pies po IPO daje sie odwalac nawet w trakcie ataku i sto razy wolalabym być zaatakowana przez psa po chociazby IPOI, bo ten pies jest odwowywalny po prostu A dla jasności, czego to sie nie ucza te groźne psy na tym tragicznym szkoleniu obronnym :lol: Tak wygląda egzamin z IPOI [color=red]REGULAMIN IPO I[/color] KONKURENCJA A: [color=blue]Praca węchowa [/color] . Węszenie śladu Dwa przedmioty Komendy: „wąchaj” lub „szukaj” KONKURENCJA B: [color=blue]Posłuszeństwo [/color] 1. Chodzenie przy nodze na smyczy 2. Chodzenie przy nodze bez smyczy 3. Siad w marszu 4. Waruj w marszu z przywołaniem 5. Aportowanie z ziemi przedmiotu należącego do przewodnika 6. Aportowanie przedmiotu należącego do przewodnika przez przeszkodę pionową wys. 1m i szer. 1,5m 7. Wysyłanie naprzód z warowaniem 8. Warowanie przy odwracaniu uwagi KONKURENCJA C: [color=red]Obrona [/color] 1. Przeszukiwanie terenu za pozorantem 2. Wykrycie i oszczekiwanie 3. Próba ucieczki pozoranta 4. Obrona psa przy pilnowaniu 5. Atak na psa z ruchu = próba odwagi
  15. [b]Agnes[/b] zapomnialam dodac, żebys suczy odstawila wode rano, a jak chcesz się czuc bezpieczniej to zabierz miske z wodą przed pójściem spać. Aza chyba i tak chyba w nocy nie popija I dziwne, ze Ci tego w klinice nie powiedzieli :roll: [quote name='Flaire'] A jeśli chcesz koniecznie, to przymierz i utnij (OSTROŻNIE!) na niej. :roll:[/quote] jeszcze większa ostroznośc wskazana jest przy samcu :lol: [quote name='Flaire'] Agnes będzie w lecznicy na SGGW, podobno najlepiej wyposażonej w Polsce. Jeśli tam na miejscu nie ma nikogo, któ mógłby w każdej chwili zrobić i odczytać rutynowe, przedoperacyjne EKG, to coś z nimi nie tak. :roll:[/quote] jest na pewno. :D Dr. Garncarz :D psi kardiolog. Zbierzność nazwisk nie jest przypadkowa bo to zona slawego psiego okulisty :wink: Nie wiem, jak On, ale Ona to cudowna kobieta :D
  16. No to Cie dziewczyny pocieszyły widze :lol: [quote name='Agnes'] a jak z woda?[/quote] bez ograniczeń
  17. [quote name='Leon.T'] Proponuje zaczerpnąć wiedzę od normalnych hodowców i właścicieli psów zrzeszonych w Klubie IDBA. Mam wrażenie, że nie ma pani pojęcia, o zawodach sportowych i w jakim kierunku miłośnicy rasy szkolą psy, [url]http://www.idba.republika.pl/[/url][/quote] a czy IDBA robi testy psom zezwalajac na ich rozmnażanie pod włąsnym szyldem ? Podoba mi się, ze IDBA podchodzi do pitbula jako do psa sportowego w bardzo pozytywnym sensie tego słowa znaczeniu, ale nie podoba mi się, że IDBA pod własnym szyldem zezwala na krycie suk 2 razy w roku Pytam się po co? I komu te szczeniaki są sprzedawane, czy jest aż tylu chętnych nabywców wśród „normalnych” ludzi? Jeżeli tak to czemu pity z rodowodem IDBA lądują na allegro ? czy allegro to miejsce na sprzedaz psow w ogole a potencjalnie niebezpiecznych w szczegolności?
  18. [quote name='Olcia']Pika a powtykalas do konca zaskoczylo??[/quote] Żeby nie wetknąc klawiszy do końca to szans nie ma :D takie to mondre, ale dzisiaj musze rozkręcić to jeszcze raz i wsadzić ta badziwiowata plastikową plachte :roll: [quote name='malawaszka']wow a co tam w tych pudłach masz dla mnie :multi:[/quote] :o zbierasz rupiecie? :o To wpadnij do mnie :lol:
  19. [quote name='HankaRupczewska'] Nie. Ale gdyby nawet - to byłoby OK. Oprócz tego [color=red]NA GŁOWIE[/color] ma odpowiednio [color=red]W GŁOWIE [/color]. I niesmiało przypominam, że nie szata zdobi człowieka 8)[/quote] :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:
  20. [quote name='asher'] Waszka, czy ja mam omamy, czy tez Bolutek jest na klacie i łapkach bardziej zarosniety, niż Luna??? :o[/quote] Bolut nie jest bardziej owlosiony tylko ta klate ma wiekszą :o w ogole jakis taki szerszy od Luny jest :roll:
  21. [quote name='HankaRupczewska'][quote name='PIKA']lomatko, aleś wymyslila zagadke Może ja Sabie taki dzonek kupie? :hmmmm:[/quote] SPECJALNIE ? Zeby sie BAŁA ??? Mańka zaczeła się bac "przy okazji ". Dzwonek jest stażem pięć razy dłuższym w naszym domu niz Mania ... Ależeby specjalnie :o :o :o SADYSTKA !!!! :lol:[/quote] No może zacznie się czegos wreszcie bac :evilbat:
  22. [quote name='Alicjarydzewska'] insynułjesz :[/quote] Co to ma byc? :roll: Ja nawet wymówic tego nie mogę :lol:
  23. [quote name='asher'] [b] [size=6]Pewien pies[/size] [/b]oskarzył pewną pania o to, że ma agresywnego psa,[/quote] :o Ale [b]ten pies [/b]tej Pani do sądu jej nie podał? :o :roflt: :roflt: :roflt: :roflt: :roflt:
  24. [quote name='asher'] Ale ty nam sie lepiej wytłumacz po co ci te gumki i dlaczego one są dziwne? :oops:[/quote] dziwne, bo wyglądają jak krotkie kondomiki :roll: i mnie one nie potrzebne, tylko kalwiaturze, ale po co? :niewiem: klawiatury zapytaj :roll: Tylko nie wiem, czy Ci odpowie, bo nie chce zadzialać :evil: EDIT ---------------------- znalazlam teraz na fotelu jakies plastikowe badziewie ze środka klawiatury :oops:
  25. lomatko, aleś wymyslila zagadke Może ja Sabie taki dzonek kupie? :hmmmm:
×
×
  • Create New...