Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. Poniżej relacja z pierwszego dnia. Wczoraj zaś rozmawialiśmy z Magdą przez tel i jest nadal tak dobrze jak było. [quote]Witam, Ja to chyba byłam jeszcze bardziej zestresowana niż Garo:) Pierwszy wspólny spacerek się świetnie udał, potem poszliśmy troche podrzemać ( nie miałam serca zwalić go z łóżka), no i potem poszłam z nim znowu jeszcze troche pobiegać. Jest naprawdę grzeczny i posłuszny. Teraz sobie smacznie śpi. P.S. Przesyłam w załączniku fotki. Pozdrawiam cieplutko:)[/quote] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6XjnISrPbI/AAAAAAAACz4/LeTHbdy3hX8/IMG_1796-1.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6XjnRdlG5I/AAAAAAAACz8/cBnlEbJkx94/IMG_1809.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6XjnSPbRGI/AAAAAAAAC0A/uXPhWLMAcKY/IMG_1812.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6XjnlXs7WI/AAAAAAAAC0E/z2rpDfJ5Tyo/IMG_1814.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Xjnk5JuOI/AAAAAAAAC0I/AC4JkIS2aK0/Zdjcie0103.jpg[/img]
  2. Mam pytanie, czy to Wasze schronisko może tatuuje, bądź tatuowało literę "S" sterylizowanym suczkom?
  3. Cioteczki, pogrzebię dzisiaj w wyciągu bankowym i podam wpłaty jeśli takowe już są. Doszła wpłata 100zł od Katarzyny K. chyba (pamiętam, bo to samo imię i początek nazwiska co mój). Może to Twoja Karinsien? Co do dziewczynek, grzecznie przespały noc. Megan nie odstępuje człowieka zaś na krok.
  4. A już sobie tam idę. Rzadko tam bywam, więc w razie co pisz na gg. :)
  5. Cioteczki, które zdeklarowały się pomóc Megan mogą już spokojnie wpłacać na jej leczenie i hotelik. W tytule przelewu prosimy o dopisek [COLOR=#800000][B]"DAROWIZNA DLA MEGAN"[/B][/COLOR]. Gdyby ktoś miał możliwość stworzenia Megan domu tymczasowego, bądź stałego, byłoby to dla niej najlepsze. Sunia jest fenomenalna i bardzo ciągnie do człowieka. Niestety, chyba raczej nie dogaduje się z psiakami. Dokładniej pisząc nie ma z nią problemu w kontaktach z psami póki nie zobaczy, że pies np. idzie do kuchni, bądź jest głaskany przez człowieka. Wtedy budzi się w niej "zazdrość" i się pieni. Przy dobrym prowadzeniu jednak spokojnie jest to pewnie do opanowania. Więcej o jej stosunku do psów będziemy mogli pewnie napisać k. wtorku, czyli po kilku dniach pobytu. [COLOR=#800000] [B]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych ul. Żwirki i Wigury 1b/37 02-143 Warszawa Nr konta: 79 1160 2202 0000 0000 8061 3463[/B][/COLOR]
  6. Furciaczek, straciłam Twoje gg przy zmianie kompa. Napisz, że to Ty w razie co. :) A Negra... hmm... ZAKOCHAĆ SIĘ TO MAŁO!
  7. Gdyby ktoś chciał wspomóc leczenie i diagnostykę Mojri, prosimy o wpłaty na konto fundacji z dopiskiem [COLOR=DarkRed][B]"DAROWIZNA DLA MOJRI"[/B][/COLOR]. Będziemy także wdzięczni za pomoc w postaci bazarków, a później w postaci ogłoszeń jako psiaka do adopcji. Gdyby ktoś chciał stworzyć Mojri dom tymczasowy, a co ważniejszy stały to byłby już istny cud. [FONT=verdana][COLOR=DarkRed][B]AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych[/B] ul. Żwirki i Wigury 1b/37 02-143 Warszawa [/COLOR][/FONT] [COLOR=DarkRed] [/COLOR][LEFT] [FONT=verdana][COLOR=DarkRed]Nr konta:[/COLOR][/FONT][COLOR=DarkRed] [/COLOR][FONT=verdana][COLOR=DarkRed] [B]79 1160 2202 0000 0000 8061 3463 [/B][/COLOR][/FONT] [FONT=verdana] [/FONT][/LEFT]
  8. Sunie nazwaliśmy Mojri na cześć sklepu internetowego MOYRE, który zdeklarował opłacanie jej pobytu w hoteliku dla zwierząt. Jeszcze raz dziękujemy. Cóż o niej mogę napisać. Myślę, że zdecydowanie więcej niż w Megan (sunia zabrana także dzisiaj z bytomskiego schroniska), ponieważ Mojri bardzo chwyta człowieka za serce. Nie jest chodzącym wiatraczkiem jak Megan, jest cichsza, spokojniejsza i najchętniej cały czas by się przytulała. Po 5 min spędzonych z Piotrkiem na drugim końcu smyczy przed schroniskiem ciągnęła za nim jak za właścicielem. Na postoju jak wracał do auta, cieszyła się całą sobą, że znowu go widzi. Taka sunia szybko związująca się z ludziem. To jak ten pies jechał autem, to fenomen. Zapakowała się jak do siebie, powywracała się na plecach, postrzelała miny co najmniej jakby była rasowym bokserem, umościła sobie wszystko jak trzeba i poszła w kimono. Spała jak zabita, od czasu do czasu zmieniając jedynie bok do leżenia. Nie wstawała na światłach, nie wzruszył ją korek w jakim staliśmy na trasie z uwagi na wypadek. W Warszawie poszliśmy na krótki spacer, a ona wracając ciągnęła do auta, podeszła, wskoczyła, znowu się powywracała, umościła i poszła spać. U weta... Waży 20,2kg. Ogólnie Mojri to straszna panikara u weta. Jutro myślę, że będę mogła startować w konkursie na ilość zadrapań. Drapała nas grabkami (a pazury ma strasznie długie, jak po wizycie w studio paznokcia) na prawo i lewo przy mierzeniu temperaturki i sprawdzaniu chipa. Nie okazywała jednak absolutnie agresji. Ogólnie wyglądało to tak, że jadła ciasteczka, jadła i nagle po mnie uciekała. Co ma Mojri: Z pewnością ma coś z okiem, bądź oczami. Dzisiaj już jej nie stresowaliśmy latarkami, po prostu umówiłam ją na poniedziałek do dr Garncarza - okulisty. Niech zbada ją fachowiec i powie co jest. W uszach sunia ma bardzo silne drożdżowe zapalenie. Aż ma łyse uszy na zewnątrz. I... w uchu ma tatuaż... ale nie ZK, a schroniskowy. Z tego co kojarzę schronisko we Wrocławiu tatuuje literę "S" sterylizowanym suczkom. Na brzuszku widać wyraźną bliznę po zabiegu. Na skórze ma liczne małe ranki. Głównie jednak chyba będzie jej dokuczać alergia. Na wtorek umówiliśmy ją do dermatologa. Słychać szmery w drogach oddechowych, oraz krew w kale, więc dostała już antybiotyk, na razie na 4 dni (do czasu wizyty u dermatologa). Później pewnie weźmiemy kolejne dawki. Do kąpieli dostała Alervet. W kąpieli początkowo panikowała, ale szybko się wyciszyła i grzecznie stała. Najlepszą nagrodą było suszenie ręcznikiem. Mojri jak na razie wykazuje cechy psa typowo domowego, pcha się do łóżka jak szalona. Mojri trafiła do schroniska w grudniu 2009r. Została znaleziona w centrum Bytomia. Bardzo możliwe, że przeszła wcześniej przez schronisko we Wrocławiu.
  9. Bardzo dziękujemy Basi ze schroniska za całą pomoc okazaną przy suniach, dzięki Tobie wszystko obyło się szybko i bez komplikacji. Samo schronisko zaskakująco czyste i w sumie nie strasznie przepełnione. Pracownicy bardzo pomocni. Obie dziewczynki jak tylko opuściły schronisko, pierwsze co na spacerze załatwiły swoje potrzeby fizjologiczne jak na grzeczne, domowe psy przystało. Bez obaw wskoczyły do auta (Megan do klatki, Morji na siedzenie), umościły się wygodnie i spały całą drogę do Wawy. Muszę je pochwalić, ponieważ już dawno nie mieliśmy takich miłych pasażerek. Pomimo korka na trasie z powodu wypadku, sunie absolutnie się nie stresowały, tylko wręcz leżały kołami do góry okazując zadowolenie. Z uwagi na widoczne problemy zdrowotne obu suczek, przyjechaliśmy do Wawy bezpośrednio do lecznicy. Ponieważ obie mają problemy dermatologiczne, zostaną w Wawie w DT do wtorku, wtedy bowiem zobaczy je dermatolog. W wątku Megan opiszę jej diagnostykę, w wątku Mojri natomiast rudej. Megan została oceniona na wiek ok. 3 lat. Choć patrząc na jej stan, człowiek dałby jej znacznie więcej latek. Waży 22kg. Cycuchy ma rzeczywiście wyciągnięte okropnie. Nie ma ciąży urojonej... to jedyne co można powiedzieć to to, że Megan była matką wieloródką w jakiejś pseudo. Nie wiem, czy nie usuniemy jej całych listw mlecznych jeśli nie będzie się wciągać. Czas pokaże, to odległe kwestie. Sunia ma strasznie połamany ogon, a na załamaniach rany. Z uszu jej cieknie krew, ponieważ ma otwarte rany na końcówkach. Skóra wygląda fatalnie. Jest przełysiała, śmierdząca, łuszcząca się mocno. Na karku ma guza ok. 3cm. Dodatkowo ma rany na wszystkich 4 łapach. Pobraliśmy zeskrobiny ze skóry w kierunku grzybów oraz wymaz z ran. Zeskrobinę na pasożyty zrobimy we wtorek u dermatologa. Osłuchowo sunia ma leciutkie szmery na krtani, więc mamy obserwować, czy kaszel się nasili, czy przy domowych warunkach minie. Megan nie jest jeszcze wysterylizowana. Jest zachipowana i zaszczepiona na wściekliznę. Na razie Megan do wtorku ma zalecone kąpiele w Hexodermie. Zdjęcia zrobimy dopiero jutro. Megan trafiła do schroniska w lutym, została znaleziona przywiązana do drzewa. [IMG]http://www.amstaff-pitbull.eu/images/smilies/icon_e_sad.gif[/IMG]
  10. Ami przezwana na Megan i Mojri już w Wawie. Jutro napiszę obszerniej, bo padam już dzisiaj. Obie lalki do leczenia jak przypuszczaliśmy.
  11. Strasznie się cieszę, że udało się wspólnymi siłami pomóc sunieczkom. Jutro wielki dzień dla nas i dla nich. Tak naprawdę jedziemy po nie bez planu tj. planu gdzie docelowo sunie mają jechać. Mamy zarezerwowane miejsca w hotelikach oraz lecznicach. Myślę, że po zobaczeniu naocznym ich stanu dopiero zdecydujemy gdzie je wieziemy. Jak na razie sunie zarezerwowane czekają na nas.
  12. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
  13. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
  14. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
  15. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
  16. Kapsel się już odnalazł na paluchu i wrócił do właścicielki.
  17. Agaga21, czy Ty czytasz ze zrozumieniem? :) Garo dzisiaj zamieszkał w nowym domu. Post 110. :)
  18. Rzeczywiście wszedł do Magdy jak do siebie :)
  19. No to kilka zdjęć: [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Oh2ZzYB-I/AAAAAAAACvU/bchnmbZF_N4/DSC_0787a.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Oh2VNJRII/AAAAAAAACvY/q-PSFOoPEU4/DSC_0786a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Oh22AxehI/AAAAAAAACvg/ER8WAKxjukA/DSC_0782a.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Oh3avQN4I/AAAAAAAACv0/Az6RCE_9b8M/DSC_0777a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6OiWnsOu7I/AAAAAAAACvo/xzCpPu4ZGZk/DSC_0776a.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6OiWlhtPKI/AAAAAAAACvs/pPiHCKetXtU/DSC_0774a.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6OiW4bxf2I/AAAAAAAACv8/gzRc_UjfUY4/DSC_0766a.jpg[/img]
  20. Garnuszek zamieszkał dzisiaj w nowym domu u Magdy. Już dawno nie widziałam takiego spokoju w psie, który trafiał w nowe warunki. Myślę, że Garo nawet jeszcze nie zwiedził do końca swojego nowego domu, bo zawitał tylko do kuchni i pokoju, w którym my siedzieliśmy. Po kilku minutach prób wchodzenia na łóżko, położył się na dywanie i poszedł spać. Z pierwszych wieści wiemy już na spacerze Garo zachowywał się bardzo dobrze, nie odchodził od nogi, czego skutkiem ubocznym była zaplątana w linkę Magda (która jako dobra mama kupiła mu linkę 20m do biegania). Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy go ogłaszali i przyczynili się do znalezienia mu domu :) [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6Ofhw3NneI/AAAAAAAACvQ/Lo2Ja6sXxsY/DSC_0785a.jpg[/img]
  21. Zapraszamy na bazarek z nowymi MP3, filmami DVD, kamerkami internetowymi i innymi gadżetami. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315583#post14315583[/url]
  22. Zapraszamy na bazarek z nowymi MP3, filmami DVD, kamerkami internetowymi i innymi gadżetami. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315583#post14315583[/url]
  23. Zapraszamy na bazarek z nowymi MP3, filmami DVD, kamerkami internetowymi i innymi gadżetami. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315583#post14315583[/url]
  24. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
  25. Zapraszamy na bazarek na bullowate. Bazarek z filmami DVD, MP3, KAMERKAMI INTERNETOWYMI i wieloma innymi rzeczami - nowymi. [url]http://www.dogomania.pl/threads/182057-NOWE-MP3-DVD-GA-OSNIKI-KAMERKI-INTERNETOWE-na-FundacjAE-AST-do-30-03?p=14315501#post14315501[/url]
×
×
  • Create New...