Jump to content
Dogomania

doddy

Members
  • Posts

    16511
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by doddy

  1. No to super, że Wasze schronisko o to dba :)
  2. To ja po cichutku powiem, że bardzo się cieszę :)
  3. To nic tylko teraz myśleć o dużym aście. :)
  4. Zdecydowanie coraz więcej ludzi przekonuje się, że nie taki diabeł straszny jakim go malują.
  5. Mojri jak najbardziej ma wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/181679-AMSTAFFKA-MOJRI-chora-na-droA-dA-ycAE-alergiAE-kaszel-kennelowy-i-oczy[/url]
  6. W czwartek postaram się zdjęcia popstrykać z nową obróżką, którą Nero dostał od Marty.
  7. Czarusia czas zacząć ogłaszać, bo się zasiedział chłopak.
  8. Nic nowego niestety tj. nadal go leczymy na skórę. Zmiana na tylnej łapie zdecydowanie lepiej wygląda.
  9. Coś o zachowaniu Megan. Powiem Wam, że jestem pod dużym wrażeniem zachowania Megan. Spodziewałam się kojcowej suni, nie umiejącej się odnaleźć w miejskim życiu, a tu miła niespodzianka, a wręcz szok. Megan wykazuje cechy psa typowo domowego, miejskiego. Nie boi się niczego, ruchu miejskiego, gwaru, obcych ludzi, psów. Na smyczy chodzi poprawnie, myślę że spuszczona trzymała by się człowieka, wracała na zawołanie. Dzisiaj szła ze mną na lince i nie odchodziła dalej jak na 2m. Chętnie wracała zawołana. Nie boi się małych pomieszczeń, windy, garażu podziemnego, lecznicy, weterynarzy. W domu czuje się pewnie, wie co to kanapa i chętnie na niej śpi. Nie zdarzyło się jej nigdy załatwić się w domu. Zostawiana sama w domu szczeka, ale trwa to ok. 1min. Potem jest cały czas cicho. Bywa też, że czasami w ogóle już nie szczeka. Nie wiem czy nie niszczy, bo nie była zostawiana bez klatki. Z zostawaniem w klatce nie ma problemów. W kontaktach z ludźmi Megan to mały wiatraczek, bo ciągle jej ogonek lata a pychol się śmieje. Nie wykazuje agresji, czy to w codziennych kontaktach, czy przy zabiegach weterynaryjnych. W kontaktach z psami jest coraz lepiej. Nie ma w niej ślepej agresji do psów, ale czasami potrafi walnąć jakiegoś psa pyskiem w ramach skarcenia (nie używa jednak zębów). Świetnie znosi podróże autem. Póki co to naprawdę ideał. Oby tak pozostało. :)
  10. Śliczna niunia. Mam nadzieję, że szybko znajdzie domek. Będzie sterylizowana?
  11. Mojri także była dzisiaj u dermatologa. Na szczęście jej stan na dzień dzisiejszy znacznie się poprawił, kąpiel pomogła. U niej najtrudniejszą sprawą będzie zapalenie uszu. Na razie będzie dostawać Easotic raz dziennie. Z uwagi na kaszel kennelowy i problemy skórne będzie cały czas dostawać Synulox. Zmiany na łapach będziemy smarować Pomatą. Na pocieszenie dodam, że Mojri odrobinę mniej kaszle, więc antybiotyk pomaga.
  12. [B]Rozliczenie Megan i Mojri na dzień 23/03/2010[/B] [B]Wpłaty:[/B] An1a 50zł Karinsien 130zł Katarzyna K. 100zł Jolanta Z. 100zł Joanna G. 30zł Emilia P. 30zł Elżbieta W. 10zł Aga1234 200zł Dagmara86 20zł Buster&Lusi 20zł Krystyna T. 200zł [B]Wydatki:[/B] 200zł - transport 389,50 - wizyty lekarskie, maści, leki, szampony dla obu suczek [COLOR=#800000][B]RAZEM: 300,50zł[/B][/COLOR] Bardzo serdecznie dziękujemy cioteczkom za wpłaty i pomoc. Dzięki Wam sunie zaczynają wychodzić na prostą, a nie siedzą same w schronisku. :loveu::loveu::loveu:
  13. Parę zdań po dzisiejszej wizycie obu dziewczynek u dermatologa. W badaniu mykologicznym nie stwierdzono strzępek ani zarodników grzybów. Na badanie bakteriologiczne jeszcze czekamy. Mamy jedynie wstępne notatki z laboratorium i niestety na pewno Megan ma gronkowca oraz liczne bakterie. Dokładny wynik z antybiogramem powinien być czwartek, piątek. Wstępnie Megan dostała antybiotyk o nazwie Marbocyl. Na końcówkach uszu sunia ma zapalenie, ma więc mieć smarowane Flucinarem N. Na zmiany na łapach mamy nakładać Pomatę. W czwartek jesteśmy u pani doktor z Nerem, więc może od razu dowiemy się o wynik bakteriologii.
  14. Rozliczenie Megan i Mojri na dzień 23/03/2010 [B]Wpłaty:[/B] An1a 50zł Karinsien 130zł Katarzyna K. 100zł Jolanta Z. 100zł Joanna G. 30zł Emilia P. 30zł Elżbieta W. 10zł Aga1234 200zł Dagmara86 20zł Buster&Lusi 20zł Krystyna T. 200zł [B] Wydatki:[/B] 200zł - transport 389,50 - wizyty lekarskie, maści, leki, szampony dla obu suczek [COLOR=DarkRed][B]RAZEM: 300,50zł[/B][/COLOR] Bardzo serdecznie dziękujemy cioteczkom za wpłaty i pomoc. Dzięki Wam sunie zaczynają wychodzić na prostą, a nie siedzą same w schronisku. [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG][IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/love.gif[/IMG]
  15. Ostatnie 5, więcej dzisiaj nie będzie. [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOTFVjbZI/AAAAAAAAC6A/-GnXe5UDxMU/DSC_0989.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOTBq_MvI/AAAAAAAAC6E/st_cDhU3cC0/DSC_1001.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOTWvaFfI/AAAAAAAAC6I/ZE0zprE63QM/DSC_1002.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOTTfhtgI/AAAAAAAAC6M/QIyWpx8CBzA/DSC_1004.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOTuMpcjI/AAAAAAAAC6Q/RkxJXv9buEk/DSC_1033.jpg[/img]
  16. Kolejne: [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOHGZWIzI/AAAAAAAAC6U/1i3DMmvx47s/DSC_0941.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOHebKPEI/AAAAAAAAC5w/hXAbfzgPTPw/DSC_0955.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOHTm5-vI/AAAAAAAAC50/IyhbAbz51B0/DSC_0969.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOHk4s00I/AAAAAAAAC54/qvM5TdrP8qQ/DSC_0972.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kOHkpPcnI/AAAAAAAAC58/03ExXIOzmgc/DSC_0988.jpg[/img] /10 znaków/
  17. No to lecimy dalej z fotkami: [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kCL8au-fI/AAAAAAAAC5U/X7TlCkKoySQ/DSC_1059.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kCLwneDDI/AAAAAAAAC5Y/MLnDiv9Y3-s/DSC_1060.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kCL_zoczI/AAAAAAAAC5c/87JxrZHQFLY/DSC_1061.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kCMFsFprI/AAAAAAAAC5g/inno0X6AAw8/DSC_1067.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6kCMKYEjAI/AAAAAAAAC5k/45I3SoE4oNg/DSC_1068.jpg[/img]
  18. Mojri jest wysterylizowana. Operacja oczu myślę, że najwcześniej za ok. 2 tyg.
  19. Kolejne fotki będą później :) [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6jqKF2sjYI/AAAAAAAAC5I/VKF7Zq936nM/DSC_1042.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6jqKKVCmlI/AAAAAAAAC44/WEtRsrJzlnI/DSC_1045.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6jqKSQLZbI/AAAAAAAAC48/brqy67aQlow/DSC_1048.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6jqKqXiRrI/AAAAAAAAC5A/Vf4sJquPCv8/DSC_1050.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6jqKvhjPwI/AAAAAAAAC5E/SD4CdH91hJ4/DSC_1051.jpg[/img]
  20. Oj tak, znęcać się nad psami w błotku lubię. A co Ty ciotka myślisz, że dlaczego te nasze psy po tygodniu pobytu w fundacji są takie ładne???? SPA BŁOTO DZIAŁA! [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i_uRUORII/AAAAAAAAC4s/XXMmuxuYLN0/DSC_1079.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i_uR9u7tI/AAAAAAAAC4o/n3hzGSuAiQU/DSC_1076.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i_uPG3FhI/AAAAAAAAC4k/5fu02Oh6txM/DSC_1074.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i_t_0ucNI/AAAAAAAAC4g/Dl5qsS3Lj9E/DSC_1073.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i_tpSfKgI/AAAAAAAAC4c/Dk4RioXxOdM/DSC_1069.jpg[/img]
  21. I kolejne, reszta będzie wieczorem bo jadę do weta. [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i9VG8NxBI/AAAAAAAAC3g/w15HQJCtp_g/DSC_1080.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i9VS7ms1I/AAAAAAAAC3k/5xXetgJS7oA/DSC_1081.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i9VgzrMQI/AAAAAAAAC3o/V3AHU92NQzk/DSC_1082.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i9VlYehSI/AAAAAAAAC4U/nEM_CnHkwyo/DSC_1086.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i9WJ5nYnI/AAAAAAAAC3w/biU1pRPg6lc/DSC_1087.jpg[/img]
  22. Kolejna porcja zabaw błotnych: [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i72-_pMDI/AAAAAAAAC30/dMSk6CiGBW8/DSC_1088.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i73KPC3sI/AAAAAAAAC38/jYNWj7qyycM/s640/DSC_1090.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i73dwXi9I/AAAAAAAAC4E/Bf8-MsnWgxc/DSC_1092.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i73vxILWI/AAAAAAAAC4M/LfvJDSGBDpw/DSC_1096.jpg[/img] [img]http://lh5.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i73yDhbvI/AAAAAAAAC3U/4uwfqBUxznQ/s640/DSC_1097.jpg[/img]
  23. Megan dziękuję i pozdrawia z salonu SPA "BŁOTO". [IMG]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6izCpUQCnI/AAAAAAAAC2Q/MDoM8VBsClM/DSC_1095.jpg[/IMG] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i5Pf_y6JI/AAAAAAAAC2s/um9vpIK9Y0k/DSC_1098.jpg[/img] [img]http://lh3.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i5PkJcmsI/AAAAAAAAC20/Oikw-zRUvE8/DSC_1099.jpg[/img] [img]http://lh4.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i5P8UIh_I/AAAAAAAAC28/LG-U-7iK_dg/DSC_1101.jpg[/img] [img]http://lh6.ggpht.com/_H__lEugcHkA/S6i5QGdZSgI/AAAAAAAAC2o/uJC7JdyZwj0/DSC_1103.jpg[/img]
  24. Wczoraj Mojri miała wizytę u dr Garncarza, zniosła ją bardzo dzielnie jak na panikarę weterynaryjną. I już wiemy co dolega laleczce. Ma entropium. Czeka ją więc operacja jak w pełni dojdzie do siebie, a póki co będzie dostawać 2 razy dziennie sztuczne łzy do operacji. Za wizytę nic nie zapłaciliśmy za co ogromnie dziękujemy :)
×
×
  • Create New...