Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Przeważnie chcą podobnego... dzisiaj już straciłam rachubę ile było telefonów, coś koło 6-8. Nie wszystkie dobrze brzmiały... Nawet Ukrainka dzwoniła.
  2. Bardzo proszę o zakończenie ogłoszeń Mukiego (lub zmianę na innego psiaka), bo wciąż codziennie mam po kilka telefonów o różnych porach (np. wcześnie rano lub późnym wieczorem). A z dobrych info, to dziś przyłapałam Mukiego jak bawi się zabawką:) Potem wrzucę fotki:)
  3. Nie wiem czy na swoje imię, ale ogólnie Pola reaguje na wołanie i przybiega:) Sunia jest już w domu. Trochę była zestresowana na początku, ale szybko się jej spodobało. Z psiakami domowymi zapoznaje się bez lęku i stresu. Jak się trochę bardziej przyzwyczai, to zrobię jej ładne fotki. Na razie nie chce korzystać z legowisk ani materacy - najwygodniej jej na gołej podłodze:) Poniżej parę fotek, od razu chciałam pokazać uszkodzoną łapkę. W drugiej tylnej łapce brakuje jednego pazurka.
  4. Ze zdjęciami na razie problem, bo codziennie pada. Jak wezmę sunię do domu to zrobię od razu fotki pod ogłoszenia. Wg mnie Polę można już spokojnie ogłaszać. To bardzo fajna sunia.
  5. Jest dobrze, stabilnie. Łapa z ropniem też już lepsza, tylko z innymi ranami wciąż walczymy i antybiotyk jest utrzymany.
  6. Nie wiedziałam, że psiak ma wątek:) Z całą pewnością jest jakimś mieszańcem psa gończego (z labradorem lub posokowcem), widać to po jego postawie, ruchach i głosie. Póki co to bardzo spokojny, grzeczny i przyjazny psiak. Ładnie chodzi na smyczy i załatwia się na spacerach. W samochodzie jechał grzecznie, nie ma choroby lokomocyjnej. Jest przyjaźnie nastawiony do innych psów; nawet do samców, które podchodzą do jego boksu się przywitać z nowym lokatorem, Koker macha ogonem:) Zapodałam mu już Fiprex i robię mu odrobaczenie 5-dniowe. Uszy ma czyste, żadnych niepokojących objawów, więc nie woziłam go na razie do weta. Waży na ok. 20 kg.
  7. U nas jest psiak uratowany z łańcucha, o którym tu Dora kiedyś pisała (nie mogę teraz znaleźć). Psiak nazywa się Fabio, jest średniej wielkości, ma coś z gończego i coś z labradora. Bardzo miły i sympatyczny piesek. Niestety nie jest już młody, ale mam nadzieję, że dobry charakter pomoże mu znaleźć dom.
  8. Spadek po Mittsu przejmie Fabio, który do nas właśnie zawitał. Jest bardzo miły i łagodny. Psiak jest typowo średni, waga ok. 20 kg. Wątek psiaka: https://www.dogomania.com/forum/topic/351881-kolejny-psiak-w-potrzebiew-fabiojuż-u-murkibardzo-proszę-o-finansowe-wsparcie-psiakaktóry-teraz-ma-szanse-na-lepsze-życie/
  9. Kontakty już przesłałam, domki nadal są zainteresowane. Jeszcze dzisiaj się jedna pani SMSowo zgłosiła, ma zadzwonić wieczorem, to doślę jak się zgłosi.
  10. Kupiłam dla Samby Arthrodol, koszt 43 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3718a653c10e9693 Rozliczenie: Stan konta na 22 maj wynosił -293,20 zł +293 zł Jo37 +50 zł Fundacja ZEA -300 zł hotelowanie 23.05-21.06 -43 zł Arthrodol Stan konta na 21 czerwiec wynosi -293,20 zł.
  11. A ja zaszczepiłam Mukiego wczoraj na wirusówki, koszt 28 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/3718a653c10e9693 Miałam dzisiaj kolejne dwa telefony, ale już nie dopytywałam o szczegóły. Numery zapisałam jakby coś nie wypaliło z adopcją Mukiego z tych dotychczasowych zgłoszeń.
  12. Sunia przekonała się już do Foresta. Ogólnie to (odpkukać) nie obserwuję u niej agresji wobec innych psów. Jeszcze muszę sprawdzić jak do suczek, bo do tej pory miała do czynienia z samymi chłopakami:) Na dniach zamierzam ją przenieść do domu. Filmik zrobię w wolnej chwili.
  13. Ja póki co robię rozliczenie z wpłatami, które już mam na koncie. Kupiłam dla Argo Caniviton, koszt 107,90 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7591ab9d3df6cbee Rozliczenie: Stan konta na 21 maj wynosił -1204,30 zł +106 zł Aldrumka (bazarek) +251 zł Aldrumka (bazarek) -360 zł hotelowanie 22.05-20.06 -107,90 zł Caniviton Stan konta na 20 czerwiec wynosi -1315,20 zł.
  14. Ja już temu panu z Lublina (brzmiał sensownie) zaproponowałam, że przyjedziemy i na miejscu zobaczymy jak się będzie Forest odnosił do dzieci (parolatki, którym Forest na pewno by krzywdy nie zrobił). Miałam cichą nadzieję, że się odezwie.
  15. Mogę podjechać z nim w tym tygodniu. Dla Mukiego zgłosiły się już dwa domy z Warszawy:) Ładnym zawsze łatwiej:)
  16. Miałam dwa dni temu kolejny tel. tym razem z Lublina, pan brzmiał dobrze. Miał zadzwonić następnego dnia i nie zadzwonił, ech:( Ale chociaż jakieś telefony są, może za którymś razem się uda w końcu. Rozliczenie: -360 zł hotelowanie 21.05-19.06 Rachunek w drodze.
  17. Trafił do schroniska w Zamościu w marcu. Szybko się zdredził i to pewnie odstraszało potencjalnych chętnych do adopcji. Podejrzewam, że mógł podwórkową zabawką dla dzieci, która się znudziła. Jest dobrze zsocjalizowany, wesoły. Tak wyglądał w schronisku:
  18. Czarek jeszcze się trzyma. W sumie to wydaje się, że kryzys mamy za sobą, bo zaczął jeść nawet suchą karmę. Całkiem sprawnie wstaje i chodzi. Wygląda trochę jak gigantyczny buldog, bo ciężar ciała utrzymuje na przednich, rozstawionych łapach i kręgosłup ma lekko zapadnięty. Niestety łokieć na przedniej łapie się jeszcze nie zagoił, ropa się już nie leje, ale wciąż muszę przemywać i utrzymujemy antybiotyk (daję zastrzyki, żeby nie obciążać wątroby tabletkami). Dodatkowo pojawiły się rany na innych łapach. Wyglądają jak odlężyny, ale w dziwnych miejscach, nawet na opuszkach:( na razie traktuję je sudocremem...
  19. Wetka, która przesłała mi wyniki odpisała mi na moje wątpliwości: Muki dostał tabletkę Simparica przy odrobaczeniu u weta, więc pewnie stąd ta wątroba. Także jest ok:)
  20. Siszarp poznaje nowego lokatora:)
  21. No i teraz nie zgadza się maść z wpisem w książeczce, bo tam Muki jest "bury":)
  22. U nas jest od września 2016, czyli prawie 4 lata!
×
×
  • Create New...