-
Posts
35696 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
92
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Murka
-
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Jutro ok. 13.00-14.00 zabieramy Magię ;) [B] agusiazet[/B], możemy Ci nawet Magię przywieźć i pokazać na żywo co by się było łatwiej zakochać :cool3:, bo lada dzień chyba będziemy w Mielcu :roll: -
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Tak, własnie razem z Melonem i do tego czasu przygotowałabym ich do drogi. Też się baaardzo cieszę, bo o ile nie jestem za wysyłaniem psów do Niemiec to mam zaufanie do Fundacji AisaKowej :lol: (m.in dlatego, że reno ją popiera :evil_lol:). Poza tym w Polsce te psiny skazane sa na dożywocie w schronisku :-( -
BeZłApkI Mielec-Czarus pojechal do Niemiec, Bezlapcia za TM
Murka replied to Ulka18's topic in Już w nowym domu
Za Rina przede wszystkim.. Bo Czaruś już raczej na pewno... jedzie do Niemiec :multi: Teraz jeszcze czekam na info, czy Rino też się zmieści ;) Jak tylko dostanę cynk to jadę po niego/nich, trochę go/ich oswoję z ludźmi, smyczą i normalnym życiem... W Polsce biedaki nie mają szansy na dom :shake: Tyle czasu ogłaszania i ZERO odzewu :placz: -
Biała urocza sunia Magia-juz w kochającym domu!
Murka replied to sacred PIRANHA's topic in Już w nowym domu
Tak trochę strasznie zabrzmiało z tym rozróżnieniem wagowym, ale musiałam to jakoś przedstawić obrazowo :oops: Na zdjęciach psy przeważnie wyglądają na większe niż są w rzeczywistości dlatego trudno mi powiedzieć teraz jaki będzie koszt. Od tygodnia jest u nas pies który popadł w taką samą apatię w schronisku, jest nawet trochę podobny do Magii ;) Tylko to już staruszek. Dla niego najważniejszy jest kontakt z ludźmi, od razu odżył, bryka i chce się bawić. Z Magią z pewnością będzie podobnie. Myślę, że sunia znajdzie dom, ma niezwykłą urodę, jest młoda. Ja zawsze swoje hotelowce wysyłam do GW Lublin, umieszczam na adopcje.org i wieszam plakat w lecznicy w Stalowej Woli. -
irysek, pieniążki na leki na razie nie są potrzebne, bo mam akurat pozostałości potrzebnych leków po innych psach. Kuracja antybiotykowa ma trwać kilka dni, zobaczymy jakie będą efekty i co dalej. Profilaktycznie Krówka odrobaczę (modliszka wspominała, że w schronisku raczej nikt się tym nie zajął), bo będę odrobaczać swoje stado i nieodrobaczone hotelowce. Ale odrobaczenie to będzie niewielki koszt. Krówek ma się coraz lepiej, ożywia się przy człowieku i przy psach. Trzeba przy tym trochę uważać, bo potrafi warknąć :-o na innego psa samca :cool3: Z zachowaniem czystości jest na razie różniasto; generalnie nie brudzi, ale zdarza mu się czasami coś zostawić. Wczoraj umieściłam Krówka na adopcje.org (Brutusek, który pojechał do domku został tam właśnie wypatrzony...). Pod koniec tygodnia ogłoszenie o Krówku zawiśnie także w lecznicy w Stalowej Woli, a w przyszłym tygodniu wyślę go do GW.
-
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Malizna ma się świetnie, a jakie toto uparte :eviltong: Uwidziało się jej, że łóżko jest dla niej stworzone i przyciąga ją jak magnez :cool3: Całuśnica z niej straszliwa :lol: Rano mamy budzenie połączone z myciem twarzy :cool3: Szwy ładnie się goją a antybiotyki ładnie się wchłaniają w parówce :evil_lol: Zachowanie czystości zdane na piątkę ;) Pierwszego dnia stres Pysię trzymał i nie chciała się załatwić na zewnątrz, a w nocy zrobiła kilka bobków w domu. Od tamtej pory problemu nie ma. Wczoraj dałam ją na adopcje.org i wysłałam do GW. Pod koniec tygodnia Pysia zawiśnie też w lecznicy. -
[QUOTE]ANGELKA JEST CORAZ BARDZIEJ WESOłA ,CIESZY SIE NA MóJ WIDOK GDY WRACAM Z ZAKUPóW .WIE ZE JA TO JEJ PANCIA KTóRA DBA O NIA ,KARMI I PIESCI.DO AMELKI I DO MężA TEZ JEST SłODKA :) DZISIAJ BAWIłA SIE Z AMELKA PIłECZKA ,CóRECZKA BYł BARDZO ZADOWOLONA ZE MA TAKA TOWARZYSZKE ZABAW, MIłO BYłO NA NIE PATRZEć. A CO DO ROBALI TO MYSLE ZE JEST ZNACZNA POPRAWA.DZISIAJ W KUPIE BYłO ICH TYLKO KILKA I TO PRAWIE NIE RUSZAJąCE SIę .MYSLę żE ZA KILKA DNI NIE BEDZIE ICH JUZ WOGóLE .U NAS SPADł SNIEG I ANGELKA WARIUJE NA NIM ,RYJE NOSEM W śNIEGU ,KOPIE I LEDWO MOGE JA ZACIąGNąć DO DOMU .A POZATYM CIESZE SIE ZE SUNIA NIE SZCZEKA W DOMU JAK KTOS DZWONI NO I PRAWIE WOGóLE NIE GUBI SIERśćI ,TO DUZY PLUS !JESTEM SZCZęśLIWA żE TRAFIłA MI SIE TAKA CUDOWNA PSINKA I WIEM żE ANGELKA TEZ JEST ZADOWOLONA ZE MA SWóJ WłASNY DOMEK I KOCHAJąCYCH WłAśCICIELI. [/QUOTE] A u nas dziś wesoło... 8 psów w domu :cool3: Na zewnątrz jest już -10, ma być -12...
-
Moim zdaniem jak najbardziej należy umieszczać nowe zdjęcia i informacje. Pokazać np. jedno-dwa zdjęcia ze schroniska i potem jako odmianę zdjęcia z tymczasu. Na tym polega właśnie tymczas, żeby pokazać psa radosnego i dobrze reagującego na człowieka. Zwinięty kłębek widoczny zza krat schroniskowego boksu niejednego może wystraszyć, że nie podoła, że nie wiadomo ile pożyje, czy nie jest chory, agresywny itp. My umieszczając zdjęcia na allegro psów np. na kanapie, w domowych warunkach, bawiących się z nami i innymi psami rozadoptowaliśmy 5 psów w ciągu dwóch miesięcy. 4 były ze schroniska i w czasie ich pobytu tam NIKT się nimi nie interesował :-( Jedna suczka była w schronisku 2 lata.. u nas była zaledwie 1,5 miesiąca ;) Krówkowi również życzę jak najszybszego znalezienia domu, jest naprawdę kochany i praktycznie oprócz wieku nie ma innych wad. Ważne, aby ludzie odwiedzający allegro zobaczyli to w ogłoszeniu :cool3: Ja na dniach również ogłoszę Krówka tu i ówdzie.
-
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
"malutkim słodziakiem tuptającym za swoim panem" Dokładnie ;) [IMG]http://img184.imageshack.us/img184/6947/pyska4la0.jpg[/IMG] -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Tak, te fotki na dywanie to dzisiejsze ;) Pysia oczywiście wie do czego służy łóżko ;) [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/303/pyska2fm9.jpg[/IMG] Nie zawsze jednak jest tak fajnie :lol: [IMG]http://img512.imageshack.us/img512/6779/pyska3kp5.jpg[/IMG] Ja też jestem za Rudym... :cool3: -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Malutka czuje się dobrze. W nocy zdjęła sobie połowę ubranka pooperacyjnego, ale brzunia nie tknęła. Na razie nic nie majstruje więc ma luz. Ale potem znów zalożymy, bo nie będę mogła mieć na nią oko cały czas ;) [IMG]http://img201.imageshack.us/img201/6033/pyskadd2.jpg[/IMG] [IMG]http://img156.imageshack.us/img156/2297/pyska1sy4.jpg[/IMG] Co do kolejnego psinki, to dobrze by było mniej więcej pomyśleć co by to miało być, bo ja nie będę w stanie zdecydować sama w schronisku co mam zabrać :placz: Gdyby nie Justynna to bym się chyba nie zdecydowała :placz: Jest tyle tych bid, które poza schroniskiem znajdą dom na pewno... np. Dropsia, Lisek z 3-ego boksu za stodółką, Rudy... Mi się w głowie nie mieści, że Pysia w schronisku była 9 miesięcy w pierwszym boksie i nie została zauważona... To jest sama słodycz.. Ile takich psiaków tam czeka :-( [B]Ulka[/B], Majka już nie warczy na Pysię, także jest ok. Pysia jednak stwierdziła, że w naszym pokoju jest duużo fajniej niż z Majką w kuchni ;) Majcia natomiast kuchnię uznała za swoje królestwo i mimo możliwości i naszych prób przeniesienia jej do pokoju, w kuchni przebywa praktycznie cały czas. -
[QUOTE]A CO DO NUMERU TELEFONU I ADRESU TO ANGELKA MA JUZ WSZSYTKO NAPISANE NA OBRóZCE .OCZYWIśCIE JAK JA SPUSZCZAM ZE SMYCZY TO TYLKO TAM GDZIE JEST BEZPIECZNIE I NIE MA SAMOCHODóW ANI INNYCH PSóW I TYLKO NA TROCHE ,ZARAZ JA WOłąM DO SIEBIE A ONA GRZECZNIE PRZYCHODZI I JA ZAPINAM SMYCZ.[/QUOTE] A teraz przedstawiam Angelkę w nowej ulepszonej wersji ;) [IMG]http://img266.imageshack.us/img266/6351/angelkaaka3.jpg[/IMG] :loveu::loveu::loveu: [IMG]http://img181.imageshack.us/img181/1259/angelkaa1lk0.jpg[/IMG]
-
Brutus - wiejski burasek też może znaleźć szczęście :-)
Murka replied to Camara's topic in Już w nowym domu
[B]Ulka[/B], dziewczyny sobie żartują ;) Mam nadzieję :mad: Fotki z nowego domu będą, ale nie wiem kiedy, bo P. Roman mówił mi, że ma kłopoty z mailem. -
[quote name='terra']Murko, a Twoim zdaniem, to będą mix ONki z tych większych malców? Czy wcale ich nie widziałaś?[/quote] Nie wchodziłyśmy nawet na halę :shake: Było dużo zamieszania i dużo czasu straciliśmy z tą sunią szorstką :-(
-
[quote name='Ulka18']Murka, ja bym sie nie sugerowala odrobaczaniem w schronisku, bo przeciez kilka dni po odrobaczeniu pies w takich warunkach moze sie ponownie zarazic. Tak mi mowil dr Komorowski gdy rozmawialismy o schronisku. [/quote] Ja się zasugerowałam tym grupowym odrobaczeniem całego schroniska dzięki Viris. Ale teraz sobie myślę, że przecież tam wciąż nowe psy przychodzą i przynoszą różne paskudztwa ze sobą :-( Postaram się kupić w hurtowni większą ilośc tabletek na odrobaczenie oraz środka na pchły i będę traktować zwierzaki na powitanie ;) Z pchłami póki co problemu nie ma, ale też trzeba będzie się zabezpieczyć :roll:
-
[B]Justynna[/B], nie musisz nic przesyłać ani wstawiać ;) My tu wszyscy działamy na zasadzie zaufania przecież ;) Dzięki jeszcze raz za przewiezienie suni (patch Tobie oczywiście również!!!) :loveu: U Andzi wszystko dobrze: [QUOTE]WITAM .ANGELKA JEST BARDZO GRZECZNA ,NO CZASEM WARKNIE NA KORE ALE TYLKO WTEDY GDY KORA PODCHODZI DO MISKI ANGELKI. SUNIA JEST SłODKA DLA AMELKI A CóRECZKA NIE JEST NA MOLNA DO ANGELKI A MOZNA POWIEDZIEC ZE OSTROZNA. AMELKA RZUCAłA ANGELCE MAłA PIłECZKE A SUNIA łAPAłA I PRZYNOSIłA ,FAJNIE żE SIE RAZEM BAWIą. ANGELKA GRZECZNIUTKO SPAłA CAłA NOC NA DYWANIKU ,A O 8 RANO POSZłYSMY NA SPACEREK DO LASKU ALE ZE SMYCZY JEJ NIE SPUSZCZAłAM ,BAłAM SIE żE MI GDZIES POBIEGNIE ,ZA TO JA MIAłAM NIEZłY TRENING RANO ,BIEGAłAM TAM GDZIE CHCIAłA ANGELKA ,KORA NIE MOGłA ZA NAMI NADARZYC ;)POZDRAWIAM[/QUOTE] [QUOTE]BYłAM Z ANGELKA O 11 NA SPACERKU BO STAłA POD DRZWAIMI .W LASKU SPUSCIłAM JA ZE SMYCZY I BYłA BARDZO GRZECZNA ,JAK JA WOłAłAM TO BIEGłA DO MNIE I BEZ PROBLEMU MOGłAM PRZYCZEPIC ZNOWU SMYCZ :) TO DOBRZE ZE NIE UCIEKA I WRACA BO ONA MUSI SIE WYBIEGAC A NA SMYCZY NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI .PODCIEłAM JA TROCHE NOZYCZKAMI ,SKRóCIłAM JEJ SIERśC RóWNOMIERNIE O KILKA CENTYMETRóW żEBY ZRóWNAłAY SIE Z ZADKIEM I TERAZ WYGLADA JAK PRAWDZIWY TERIEREK .ZAUWAZYłAM KILKA STRUPóW NA SKóRZE ANGELKI ,TO CHYBA POZOSTAłOśCI PO WALCE Z PSAMI ,MAM NADZIEJę żE JA NIE BęDE MUSIAłA STAWAć W JEJ OBRONIE I GRYżC INNE PSY HIHI[/QUOTE] Jedyny mankament to to, że okazało się, że Angelka jest zarobaczona :-( Wstyd mi strasznie :oops: Chyba jakaś ślepa jestem, bo nic nie zauważyłam u nas. Bedę musiała po prostu wszystkie psy po przyjściu do mnie na wstępie odrobaczać. Figę i Fantę odrobaczyłam i nie miały problemów w domkach. Andzia była podobno odrobaczona w schronisku :roll: Obserwowałam jej koopki na początku i było ok, a robaczki pewnie były tylko się rozwinęły :mad: Podobnie musiało być z Kolą :roll: Rubi i Melon już były u mnie odrobaczone, ale jeszcze powtórzę im kurację dla pewności. Nasze psiska też muszę odrobaczyć :cool3:
-
Brutus - wiejski burasek też może znaleźć szczęście :-)
Murka replied to Camara's topic in Już w nowym domu
Tak, Brutusek ma już super domek :multi: Może trochę mało radośnie to wyraziłam, ale mieliśmy dzisiaj ciężki dzień i jestem zupełnie padnięta. Do Camary zadzwoniłam jak tylko Brutusek wyjechał spod naszej bramy, więc jej zdałam relację na gorąco ;) Państwo baaardzo sympatyczni i znający się na psach, ich potrzebach, zachowaniu itp. Ich poprzedni pies też był długowłosy więc mają doświadczenie w czesaniu i odkłaczaniu domu :evil_lol: -
Malutka Słodzizna Pysia Z Mielca - Ma Dom W Krakowie!!!
Murka replied to Murka's topic in Już w nowym domu
Pysia jest przesłodka i nie ma możliwości, żeby się komuś nie spodobała ;) Fotki nie oddają jej uroku :shake: [SIZE=2]Dziewczyny już mają dla niej kilka potencjalnych domków, ale na razie to nic pewnego więc nie chcę zapeszać. W każdym razie nie wróżą jej by długo u nas pobyła :cool3:[/SIZE] Zabieg przebiegł spokojnie i bez problemów. Sunia teraz odpoczywa na kanapie w kuchni razem z Majcią ;)