Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35696
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. Jeśli chodzi o wiek to on ma bardzo ładne zęby :roll: Ale zachowuje się jak pies starszy niż 6 lat. Jest baaardzo spokojny. No i tak siwa kufa.. ale to chyba taka jego maść :roll: Brzuniem to się pewnie nieprędko wywali, chociaż dzisiaj dwa razy skoczył na kucającego TZa z łapami na kolana tak jakby chciał go polizać ;) Co ciekawe, jak był na lince i TZ sobie przysiadł, to ta ciamajda zamiast skorzystać i pochodzić sobie po okolicy, to usiadł obok TZa :lol: Z innymi psami na razie eksperymentów nie robimy, nie wiemy na ile można nad nim zapanować. Mamy w planach przejście z nim przed boksami, ale to jak bardziej go poznamy. Dzisiaj "spotkał" się przez drzwi z naszym Boryskiem. Poszczekały na siebie (oczywiście nie widząc siebie, drzwi były zamknięte), Fobos był na lince, odciągnięty, odszedł od drzwi. To nas pociesza, bo możliwe, że nie wpada z zupełny amok, gdy spotka się z psem. Gdy słyszy szczekające psy nie reaguje właściwie w ogóle. P.Janek mówił nam, że on nie jest agresywny do wszystkiego co ma cztery łapy, że może np. stać w boksie obok innego psa, ale jak sobie jakiegoś psa upatrzy to nie można go opanować :cool3: Na uszach ma jakieś strupki i zrogowacenia. Przyglądniemy się temu przy kastracji.
  2. [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5166/fobos9uz4.jpg[/IMG] [IMG]http://img177.imageshack.us/img177/3792/fobos10gp8.jpg[/IMG] [IMG]http://img149.imageshack.us/img149/6073/fobos11mm9.jpg[/IMG] [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2206/fobos14oc1.jpg[/IMG] [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4492/fobos15ic6.jpg[/IMG]
  3. [quote name='Murka']w tej chwili [B]wpłynęło w sumie 140 zł zł na hotelowanie + 60 zł na sterylizację[/B]. Hotelowanie do tej pory to koszt 120 zł (12 dni) + 30 zł transport + 4,5 zł odrobaczenie = [B]154.50 zł (stan na 28 luty)[/B]. [/quote] [B]Niki-lidka[/B], to wyżej napisałam wczoraj ;) Nie jest źle, zwłaszcza że jak widzę klarują się kolejne wpłaty. Przeważnie całkowite rozliczenia robię co 30 dni pobytu zwierzaka u mnie; mam nadzieję, że w przypadku Magii będę mogła zrobić to wcześniej, jak pójdzie do domku ;) Na przyszły tydzień umówię się na sterylizację suni. Mam nadzieję, że to zwiększy jej szansę na dom :roll: Ona jest baaardzo kochana, tylko bardzo żywa i bywa uparta ;) [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/2272/magiaaait9.jpg[/IMG]
  4. [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/5209/fobos4ap1.jpg[/IMG] [IMG]http://img254.imageshack.us/img254/8364/fobos5dk1.jpg[/IMG] [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/1792/fobos6tg9.jpg[/IMG] [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/6904/fobos7ew2.jpg[/IMG] [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/6744/fobos8kz7.jpg[/IMG]
  5. Fobos często już podchodzi i trąca ręce, pewnie bardziej w poszukiwaniu jedzenia niż głasków czy kontaktu z człowiekiem, ale lepsze to niż nic ;) Poza tym częściej macha ogonkiem, w pierwszym dniu miał cały czas podkulony pod siebie... Bardzo ładnie chodzi na smyczy i chodzi przy nodze na luźnej smyczy, nie szarpie, nie napina smyczy. To trochę dziwne jak na psa podwórzowego... :roll: Jest bardzo spokojny i wygląda na zrównoważonego. Można przy nim zrobić jak na razie wszystko, pogrzebać w misce, pomajstrować przy obroży itp. Jest posłuszny. Na razie nie spotkał się z żadnym psem, wyprowadzany jest często, ale na dość krótko. Acha, z informacji innego typu: wet, który go szczepił ocenił go na ok. 6 lat (taki ma wpis w książeczce zdrowia). Fobos jest zaszczepiony na wściekliznę, zaczipowany i odrobaczony. Sierść ma w fatalnym stanie.. matowa i z łupieżem. To fioletowe to zdesynfekowane rany. A teraz trochę dzisiejszych fotek [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/9767/foboslr2.jpg[/IMG] [IMG]http://img253.imageshack.us/img253/5215/fobos1wx6.jpg[/IMG] [IMG]http://img101.imageshack.us/img101/3000/fobos12pu6.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/1783/fobos13go0.jpg[/IMG] [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/262/fobos3lf7.jpg[/IMG]
  6. Towarzysze zabaw Pysi ;) [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1135/pyska1lj0.jpg[/IMG] [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/5766/rubijp7.jpg[/IMG] [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/7219/pyska2jf6.jpg[/IMG]
  7. Poznajecie tego pana? ;) Parę dzisiejszych fotek na szybko. Teraz bardziej przypomina rhodesiana niż dobka :lol: [IMG]http://img177.imageshack.us/img177/462/rubi1zv6.jpg[/IMG] Biegać baaaardzo lubi [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/8386/rubi2nt9.jpg[/IMG] [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/1485/rubi3kx4.jpg[/IMG] I zaczepiać panienki ;) [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/5766/rubijp7.jpg[/IMG]
  8. Pan się niestety nie odzywa jak na razie :-( Pysia nadal czeka... [IMG]http://img411.imageshack.us/img411/5677/pyskagb6.jpg[/IMG] Pysia to malizna o sercu lwa :evil_lol: Wystarczy powiedzieć "psik" na kota lub skarcić innego psa, a ona już biegnie z impetem pomagać!!! Warcząc straszliwie przegania "tego niedobrego" :cool3:
  9. Fobos podszedł do ręki, trącnął nosem i... polizał! :cool3: I zamachał dwa razy ogonkiem!! Raz przy głaskaniu po głowie! Jedzenie ładnie bierze z ręki, choć trochę mało delikatnie ;) Zaczyna się bardziej interesować człowiekiem, podchodzić itp. Na smyczy ładnie chodzi, nie ciągnie. Wygląda więc na to, że nie jest z nim tak źle. Fotki będą jutro, bo dzisiaj się nie wyrobiłam.
  10. [B]agusiazet[/B], muszę poczekać na pieniążki od Ciebie, bo w tej chwili [B]wpłynęło w sumie 140 zł zł na hotelowanie + 60 zł na sterylizację[/B]. Hotelowanie do tej pory to koszt 120 zł (12 dni) + 30 zł transport + 4,5 zł odrobaczenie = [B]154.50 zł (stan na 28 luty)[/B]. Wciąż jesteśmy na delikatnym minusie. U mnie w sprawie Magii na razie cisza, ale wszyscy zachwycają się jej urodą, więc mam nadzieję, że to chwilowe ;) Ach.. Magia bardzo lubi dzieci! ;) Tylko trzeba uważać, bo żywioł z niej nieokrzesany i może zaskakać i zadeptać :evil_lol:
  11. Fobos grzecznie dzisiaj wyszedł na spacerek i pozałatwiał swoje potrzeby. Ma straszliwie rzadką koopkę :shake: Dostanie jeszcze dziś tablety na odrobaczenie. [B]Frotka[/B], PW już wysyłam, uzgodnię termin kastracji.
  12. Przyszły pieniążki z bazarku modliszki od izabeli29 (50 zł) - dzięki!
  13. [B]Romek-Zamość[/B], przyszła Twoja wpłata (100zł) - dzięki! :loveu:
  14. [B]andzia[/B], na razie to się staramy (raczej mój TZ, bo ja jako kobieta w stanie odmienionym mam zakaz na razie się do niego zbliżać ;) ) uniknąć zjedzenia ;) Obczajamy jego reakcje itp. Pies jest naprawdę dziwnie zlewczy i dokładnie tak jak napisała doddy - nie szuka a raczej unika kontaktu z człowiekiem. Wiem, że bulle nawet jeśli są agresywne do innych zwierząt, do ludzi przeważnie są jedyne... Dlatego wobec Fobosa zachowujemy wszelką ostrożność :roll: Na oswajanie przyjdzie czas (w czasie załadunku dostał kiełbasę z ręki i nie omieszkał skorzystać ;) ) Przed chwilą TZ był u niego z jedzeniem i Fobos nawet nie raczył wyjść z budy. Dopiero jak TZ postawił garnek z jedzeniem (nie sięgając po miskę stojącą przy wejściu do budy) i się odsunął, to wyszedł, mlasnął kilka razy, co chwila patrząc na TZa i kuląc uszy. Mam wrażenie, że on się boi... może był bity? Zamiast podejść do człowieka to stoi w odległości ok. 1,5 metra i się uważnie patrzy. Jeżeli się zbliża to baardzo powoli i ostrożnie z odchylonymi do tyłu uszami. Jutro postaramy się o jakieś fotki. Aha, jak na asta to on jest dość mały :roll:
  15. [B]lothia[/B], dzięki za info, już się tam odezwałam :roll:
  16. Aścik dojechał ;) TZ nazwał go FOBOS :cool3: Jest spokojny, ale głaskania faktycznie nie lubi :cool3: Wobec ludzi jest łaskawy, ale zdystansowany. Podstawą jest tutaj kastracja - mam na względzie jego charakter oraz zachętę dla rozmnażaczy :roll: Co o tym myślicie? Taki zabieg u nas to koszt ok 100 zł.
  17. [quote name='Ulka18']Murka, a kierownik wie o Czarusiu? Czy Ty go odbierzesz ze schroniska jak bedziesz zawozic Rubiego?[/quote] Tak, właśnie. Zawozimy Rubiego, bierzemy Czarusia. Teraz dla Czarusia nie mamy miejsca :-( Kierownikowi chyba pisała o tym Aisak. Ja jeszcze napiszę dla pewności gdzieś w przyszłym tygodniu.
  18. Miałam dziś b.fajny telefon w sprawie Pysi. Trzymajcie kciuki, czekam jeszcze na potwierdzenie TEJ decyzji ;)
  19. Parę nowych fotek prawdziwego foksterrierka ;) [IMG]http://img301.imageshack.us/img301/7382/agab5.jpg[/IMG] [IMG]http://img292.imageshack.us/img292/72/ag1lo1.jpg[/IMG] [IMG]http://img301.imageshack.us/img301/5983/ag3ur9.jpg[/IMG] [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2930/ag2nf8.jpg[/IMG] Czy ona w ogóle przypomina psa z pierwszej strony wątku??
  20. I jak tam Śnieżynka? Jest już w domku? Uciekinierstwo opanowane? ;)
  21. Czaruś jedzie do mnie 8 marca, pobędzie tylko tydzień, potem jedzie do Niemiec... To już niedługo ;)
  22. [quote name='lovefigaro']Dziewczyny, duża ta Bułeczka? Tzn wiem, ze malutka, ale na oko ile moze ważyc?[/quote] Na zdjęciach wygląda na większą. Ona jest dosłownie wielkości kota, taki zapasiony ratlerek :roll: na moje oko ok 5 kg (liczę razem z tłuszczykiem ;)).
  23. [quote name='Reno2001']I jak sunia sie czuje? czy ona jest juz ogłaszana???[/quote] Magia czuje się super, straszna z niej łakomczucha, dzisiaj kość chciała mi zjeść razem z ręką, o zaproszenie nie spytała :cool3: Wszystko co się trzyma w rękach jest przecież dla niej i wystarczy podskoczyć i capnąć ;) Ja ją ogłaszam na adopcje.org, plakat wisi w lecznicy i w tym tygodniu wyślę ją do GW lubelskiej.
  24. [B]eloise[/B], zamelduj się ;) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106526[/URL]
×
×
  • Create New...