Jump to content
Dogomania

Murka

Members
  • Posts

    35697
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    92

Everything posted by Murka

  1. A kto ma zdjęcie RTG? Ja mogłabym 8-ego (zjazd w Mielcu ;) ) odebrać zdjęcie i przy okazji jak będę w Lublinie pokazać je na klinikach na chirurgii. Tam są fachowcy. Nie wiem natomiast czy samo zdjęcie wystarczy, pewnie chcieliby zobaczyć też psa. Może jednak na podstawie samego zdjęcia powiedzieliby co jest konieczne, jakie badania, jakie koszty itp. Wczoraj jak byłam z Gizmem to za samą konsultację gotowych zdjęć RTG i poradę zapłaciłam 30 zł, więc nie jest to dużo :roll:
  2. Jeśli chodzi o wiek to on ma bardzo ładne zęby :roll: Ale zachowuje się jak pies starszy niż 6 lat. Jest baaardzo spokojny. No i tak siwa kufa.. ale to chyba taka jego maść :roll: Brzuniem to się pewnie nieprędko wywali, chociaż dzisiaj dwa razy skoczył na kucającego TZa z łapami na kolana tak jakby chciał go polizać ;) Co ciekawe, jak był na lince i TZ sobie przysiadł, to ta ciamajda zamiast skorzystać i pochodzić sobie po okolicy, to usiadł obok TZa :lol: Z innymi psami na razie eksperymentów nie robimy, nie wiemy na ile można nad nim zapanować. Mamy w planach przejście z nim przed boksami, ale to jak bardziej go poznamy. Dzisiaj "spotkał" się przez drzwi z naszym Boryskiem. Poszczekały na siebie (oczywiście nie widząc siebie, drzwi były zamknięte), Fobos był na lince, odciągnięty, odszedł od drzwi. To nas pociesza, bo możliwe, że nie wpada z zupełny amok, gdy spotka się z psem. Gdy słyszy szczekające psy nie reaguje właściwie w ogóle. P.Janek mówił nam, że on nie jest agresywny do wszystkiego co ma cztery łapy, że może np. stać w boksie obok innego psa, ale jak sobie jakiegoś psa upatrzy to nie można go opanować :cool3: Na uszach ma jakieś strupki i zrogowacenia. Przyglądniemy się temu przy kastracji.
  3. [IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5166/fobos9uz4.jpg[/IMG] [IMG]http://img177.imageshack.us/img177/3792/fobos10gp8.jpg[/IMG] [IMG]http://img149.imageshack.us/img149/6073/fobos11mm9.jpg[/IMG] [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2206/fobos14oc1.jpg[/IMG] [IMG]http://img207.imageshack.us/img207/4492/fobos15ic6.jpg[/IMG]
  4. [quote name='Murka']w tej chwili [B]wpłynęło w sumie 140 zł zł na hotelowanie + 60 zł na sterylizację[/B]. Hotelowanie do tej pory to koszt 120 zł (12 dni) + 30 zł transport + 4,5 zł odrobaczenie = [B]154.50 zł (stan na 28 luty)[/B]. [/quote] [B]Niki-lidka[/B], to wyżej napisałam wczoraj ;) Nie jest źle, zwłaszcza że jak widzę klarują się kolejne wpłaty. Przeważnie całkowite rozliczenia robię co 30 dni pobytu zwierzaka u mnie; mam nadzieję, że w przypadku Magii będę mogła zrobić to wcześniej, jak pójdzie do domku ;) Na przyszły tydzień umówię się na sterylizację suni. Mam nadzieję, że to zwiększy jej szansę na dom :roll: Ona jest baaardzo kochana, tylko bardzo żywa i bywa uparta ;) [IMG]http://img174.imageshack.us/img174/2272/magiaaait9.jpg[/IMG]
  5. [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/5209/fobos4ap1.jpg[/IMG] [IMG]http://img254.imageshack.us/img254/8364/fobos5dk1.jpg[/IMG] [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/1792/fobos6tg9.jpg[/IMG] [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/6904/fobos7ew2.jpg[/IMG] [IMG]http://img401.imageshack.us/img401/6744/fobos8kz7.jpg[/IMG]
  6. Fobos często już podchodzi i trąca ręce, pewnie bardziej w poszukiwaniu jedzenia niż głasków czy kontaktu z człowiekiem, ale lepsze to niż nic ;) Poza tym częściej macha ogonkiem, w pierwszym dniu miał cały czas podkulony pod siebie... Bardzo ładnie chodzi na smyczy i chodzi przy nodze na luźnej smyczy, nie szarpie, nie napina smyczy. To trochę dziwne jak na psa podwórzowego... :roll: Jest bardzo spokojny i wygląda na zrównoważonego. Można przy nim zrobić jak na razie wszystko, pogrzebać w misce, pomajstrować przy obroży itp. Jest posłuszny. Na razie nie spotkał się z żadnym psem, wyprowadzany jest często, ale na dość krótko. Acha, z informacji innego typu: wet, który go szczepił ocenił go na ok. 6 lat (taki ma wpis w książeczce zdrowia). Fobos jest zaszczepiony na wściekliznę, zaczipowany i odrobaczony. Sierść ma w fatalnym stanie.. matowa i z łupieżem. To fioletowe to zdesynfekowane rany. A teraz trochę dzisiejszych fotek [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/9767/foboslr2.jpg[/IMG] [IMG]http://img253.imageshack.us/img253/5215/fobos1wx6.jpg[/IMG] [IMG]http://img101.imageshack.us/img101/3000/fobos12pu6.jpg[/IMG] [IMG]http://img402.imageshack.us/img402/1783/fobos13go0.jpg[/IMG] [IMG]http://img238.imageshack.us/img238/262/fobos3lf7.jpg[/IMG]
  7. Towarzysze zabaw Pysi ;) [IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1135/pyska1lj0.jpg[/IMG] [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/5766/rubijp7.jpg[/IMG] [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/7219/pyska2jf6.jpg[/IMG]
  8. Poznajecie tego pana? ;) Parę dzisiejszych fotek na szybko. Teraz bardziej przypomina rhodesiana niż dobka :lol: [IMG]http://img177.imageshack.us/img177/462/rubi1zv6.jpg[/IMG] Biegać baaaardzo lubi [IMG]http://img170.imageshack.us/img170/8386/rubi2nt9.jpg[/IMG] [IMG]http://img186.imageshack.us/img186/1485/rubi3kx4.jpg[/IMG] I zaczepiać panienki ;) [IMG]http://img180.imageshack.us/img180/5766/rubijp7.jpg[/IMG]
  9. Pan się niestety nie odzywa jak na razie :-( Pysia nadal czeka... [IMG]http://img411.imageshack.us/img411/5677/pyskagb6.jpg[/IMG] Pysia to malizna o sercu lwa :evil_lol: Wystarczy powiedzieć "psik" na kota lub skarcić innego psa, a ona już biegnie z impetem pomagać!!! Warcząc straszliwie przegania "tego niedobrego" :cool3:
  10. Fobos podszedł do ręki, trącnął nosem i... polizał! :cool3: I zamachał dwa razy ogonkiem!! Raz przy głaskaniu po głowie! Jedzenie ładnie bierze z ręki, choć trochę mało delikatnie ;) Zaczyna się bardziej interesować człowiekiem, podchodzić itp. Na smyczy ładnie chodzi, nie ciągnie. Wygląda więc na to, że nie jest z nim tak źle. Fotki będą jutro, bo dzisiaj się nie wyrobiłam.
  11. [B]agusiazet[/B], muszę poczekać na pieniążki od Ciebie, bo w tej chwili [B]wpłynęło w sumie 140 zł zł na hotelowanie + 60 zł na sterylizację[/B]. Hotelowanie do tej pory to koszt 120 zł (12 dni) + 30 zł transport + 4,5 zł odrobaczenie = [B]154.50 zł (stan na 28 luty)[/B]. Wciąż jesteśmy na delikatnym minusie. U mnie w sprawie Magii na razie cisza, ale wszyscy zachwycają się jej urodą, więc mam nadzieję, że to chwilowe ;) Ach.. Magia bardzo lubi dzieci! ;) Tylko trzeba uważać, bo żywioł z niej nieokrzesany i może zaskakać i zadeptać :evil_lol:
  12. Fobos grzecznie dzisiaj wyszedł na spacerek i pozałatwiał swoje potrzeby. Ma straszliwie rzadką koopkę :shake: Dostanie jeszcze dziś tablety na odrobaczenie. [B]Frotka[/B], PW już wysyłam, uzgodnię termin kastracji.
  13. Przyszły pieniążki z bazarku modliszki od izabeli29 (50 zł) - dzięki!
  14. [B]Romek-Zamość[/B], przyszła Twoja wpłata (100zł) - dzięki! :loveu:
  15. [B]andzia[/B], na razie to się staramy (raczej mój TZ, bo ja jako kobieta w stanie odmienionym mam zakaz na razie się do niego zbliżać ;) ) uniknąć zjedzenia ;) Obczajamy jego reakcje itp. Pies jest naprawdę dziwnie zlewczy i dokładnie tak jak napisała doddy - nie szuka a raczej unika kontaktu z człowiekiem. Wiem, że bulle nawet jeśli są agresywne do innych zwierząt, do ludzi przeważnie są jedyne... Dlatego wobec Fobosa zachowujemy wszelką ostrożność :roll: Na oswajanie przyjdzie czas (w czasie załadunku dostał kiełbasę z ręki i nie omieszkał skorzystać ;) ) Przed chwilą TZ był u niego z jedzeniem i Fobos nawet nie raczył wyjść z budy. Dopiero jak TZ postawił garnek z jedzeniem (nie sięgając po miskę stojącą przy wejściu do budy) i się odsunął, to wyszedł, mlasnął kilka razy, co chwila patrząc na TZa i kuląc uszy. Mam wrażenie, że on się boi... może był bity? Zamiast podejść do człowieka to stoi w odległości ok. 1,5 metra i się uważnie patrzy. Jeżeli się zbliża to baardzo powoli i ostrożnie z odchylonymi do tyłu uszami. Jutro postaramy się o jakieś fotki. Aha, jak na asta to on jest dość mały :roll:
  16. [B]lothia[/B], dzięki za info, już się tam odezwałam :roll:
  17. Aścik dojechał ;) TZ nazwał go FOBOS :cool3: Jest spokojny, ale głaskania faktycznie nie lubi :cool3: Wobec ludzi jest łaskawy, ale zdystansowany. Podstawą jest tutaj kastracja - mam na względzie jego charakter oraz zachętę dla rozmnażaczy :roll: Co o tym myślicie? Taki zabieg u nas to koszt ok 100 zł.
  18. [quote name='Ulka18']Murka, a kierownik wie o Czarusiu? Czy Ty go odbierzesz ze schroniska jak bedziesz zawozic Rubiego?[/quote] Tak, właśnie. Zawozimy Rubiego, bierzemy Czarusia. Teraz dla Czarusia nie mamy miejsca :-( Kierownikowi chyba pisała o tym Aisak. Ja jeszcze napiszę dla pewności gdzieś w przyszłym tygodniu.
  19. Miałam dziś b.fajny telefon w sprawie Pysi. Trzymajcie kciuki, czekam jeszcze na potwierdzenie TEJ decyzji ;)
  20. Parę nowych fotek prawdziwego foksterrierka ;) [IMG]http://img301.imageshack.us/img301/7382/agab5.jpg[/IMG] [IMG]http://img292.imageshack.us/img292/72/ag1lo1.jpg[/IMG] [IMG]http://img301.imageshack.us/img301/5983/ag3ur9.jpg[/IMG] [IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2930/ag2nf8.jpg[/IMG] Czy ona w ogóle przypomina psa z pierwszej strony wątku??
  21. I jak tam Śnieżynka? Jest już w domku? Uciekinierstwo opanowane? ;)
  22. Czaruś jedzie do mnie 8 marca, pobędzie tylko tydzień, potem jedzie do Niemiec... To już niedługo ;)
  23. [quote name='lovefigaro']Dziewczyny, duża ta Bułeczka? Tzn wiem, ze malutka, ale na oko ile moze ważyc?[/quote] Na zdjęciach wygląda na większą. Ona jest dosłownie wielkości kota, taki zapasiony ratlerek :roll: na moje oko ok 5 kg (liczę razem z tłuszczykiem ;)).
  24. [quote name='Reno2001']I jak sunia sie czuje? czy ona jest juz ogłaszana???[/quote] Magia czuje się super, straszna z niej łakomczucha, dzisiaj kość chciała mi zjeść razem z ręką, o zaproszenie nie spytała :cool3: Wszystko co się trzyma w rękach jest przecież dla niej i wystarczy podskoczyć i capnąć ;) Ja ją ogłaszam na adopcje.org, plakat wisi w lecznicy i w tym tygodniu wyślę ją do GW lubelskiej.
×
×
  • Create New...