Jump to content
Dogomania

Dunia w DS,Tofik w DS,Rafik u szafirki od 13.07.18 ponownie szuka domu.Rafik od 04.08.18 w DS.Tofik 25.11.2022 za TM.


Anula

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Wiadomości od p.Basi z przed tygodnia:

Krok do przodu, dwa do tyłu.
Wczoraj poglaskalam dwa razy rano. Bidulka zmoczyła się pod siebie i do domu mimo zimna przychodzi ostrożnie, profilaktycznie ucieka jak tylko mnie zobaczy.
Na zewnątrz, na szczęście bez zmian. Merda, gada że mną. Jest wesoła i wyluzowana.
Wyniku od radiologia jeszcze nie mam, ale na spokojnie, dokładnie obejrzałam te zdjęcia i wiem, że miejscowy wet się pomylił (był bardzo zdenerwowanyty rtg).
Dunia nie ma śrucin przy kręgosłupie lędźwiowym, tylko w powłokach brzusznych.
Pracowałam 15 lat w szpitalu koni, co nieco jeszcze pamiętam.
Żal Dunii, ale przynajmniej nie w kręgosłupie lędźwiowym.
Poczekam z entuzjazmem do konsultacji u jednego z najlepszych psich radiologów.
Kocham Dunieczkę i bardzo chcę jej ulżyć. Nawet jak komplikuje życie. Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Wiadomości z dzisiaj i jedno zdjęcie Duni z Jamnisiem:

Skonsultowałam RTG Duni u  czterech weterynarzy. U miejscowego byłam 2x + dr n. wet. diagnostyk usg i rtg + dr n. wet. specjalista RTG psów + adiunkt Uniwersytetu Medycznego dr hab. medycyny ludzkiej, jednocześnie praktykujący lek. med. i lek. wet. (trzy fakultety, kobieta).
Wszyscy orzekli: nie operować.
Zagojone, otorbione, nie spowoduje ołowicy. Operacja bardzo inwazyjna, grożąca, długotrwałym, skomplikowanym i bolesnym gojeniem.
Tym bardziej, że Dunia jest ruchliwa, wesoła, a nawet przeciąga się po psiemu :-), nie wykazuje objawów bólowych.
Zbliża się coraz bardziej do mnie (zimno i skrzętnie przebywa w domu). Zaczyna nawiązywać kontakty z jamnikiem.
Będę  ją obserwować, w sobotę pojedziemy na szczepienie i pobranie krwi do badań. Gdyby coś się pogorszyło będę odpowiednio reagować.
Pozdrawiam serdecznie Barbara.

Link to comment
Share on other sites

Dunia jednak dzisiaj zaliczyła wizytę u weta.To wiadomość od p.Basi:

Wizyta u weta doszła do skutku już dzisiaj. Ubranie jej w szelki skończyło się zesiusianiem pod siebie. Reszta poszła dobrze. Całość bez przemocy.
Zaszczepione p.wściekliźnie, pazurki obcięte, podstawowe badania krwi wykonane.
Bałam się cofnięcia w pracy, o dziwo na naszym terenie bez zmian. Nie da się pogłaskać dobrowolnie, ale po smakołyki podchodzi :-)
Pozdrawiam serdecznie

370137255_WhatsAppImage2018-11-02at13_07_12.jpeg.46a11f282a8cff9973290ba2b67b57cf.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

U nas problemy z drogami moczowymi :/ Badamy i leczymy się od 26.10. Najpierw infekcja prącia i wylizywanie się, antybiotyk, płukanie rivanolem i smarowanie maścią. W międzyczasie pierwsze badanie moczu - zapalenie pęcherza, antybiotyki + probiotyk, aż do dziś. Rano zauważyłam na podłodze kropelkę moczu z krwią. Dziś drugie badanie moczu - wyniki lepsze niż poprzednie, widać poprawę, ale się znalazły kryształki trójfosforany amonowo-magnezowe.. Konsultowałam się z lekarzem. We wtorek jesteśmy umówieni na USG.

Rafik je, pije, załatwia się bez problemu, nie wymiotuje, jest radosny i chętny do zabawy. Kilka pierwszych dni był słaby, od środy jest ogromna poprawa.

W ostatnich tygodniach przeszliśmy z karmy Husse Optimal na Naturavetal Canis Plus Lamm (tłoczona na zimno), czy to coś może mieć wspólnego? Nie wiem..

Jest jeszcze jedna rzecz... już wiemy dlaczego Rafik boi się głośnych dźwięków, a już takich podobnych do wystrzałów, to pędzi do domu jak oszalały... na zdjęciu rtg (klatka piersiowa i brzuszek) wyszło, że są dwa kawałki śrutu.. Trudno powiedzieć jak dokładnie są zlokalizowane, na płasko wygląda na klatkę piersiową i drugi blisko kręgosłupa. Trzeba będzie zrobić rtg całego ciałka w dwóch ujęciach. Ale tym zajmiemy się po wyleczeniu dróg moczowych.

Takie wieści :/

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aga22 napisał:

Witajcie!

U nas problemy z drogami moczowymi :/ Badamy i leczymy się od 26.10. Najpierw infekcja prącia i wylizywanie się, antybiotyk, płukanie rivanolem i smarowanie maścią. W międzyczasie pierwsze badanie moczu - zapalenie pęcherza, antybiotyki + probiotyk, aż do dziś. Rano zauważyłam na podłodze kropelkę moczu z krwią. Dziś drugie badanie moczu - wyniki lepsze niż poprzednie, widać poprawę, ale się znalazły kryształki trójfosforany amonowo-magnezowe.. Konsultowałam się z lekarzem. We wtorek jesteśmy umówieni na USG.

Rafik je, pije, załatwia się bez problemu, nie wymiotuje, jest radosny i chętny do zabawy. Kilka pierwszych dni był słaby, od środy jest ogromna poprawa.

W ostatnich tygodniach przeszliśmy z karmy Husse Optimal na Naturavetal Canis Plus Lamm (tłoczona na zimno), czy to coś może mieć wspólnego? Nie wiem..

Jest jeszcze jedna rzecz... już wiemy dlaczego Rafik boi się głośnych dźwięków, a już takich podobnych do wystrzałów, to pędzi do domu jak oszalały... na zdjęciu rtg (klatka piersiowa i brzuszek) wyszło, że są dwa kawałki śrutu.. Trudno powiedzieć jak dokładnie są zlokalizowane, na płasko wygląda na klatkę piersiową i drugi blisko kręgosłupa. Trzeba będzie zrobić rtg całego ciałka w dwóch ujęciach. Ale tym zajmiemy się po wyleczeniu dróg moczowych.

Takie wieści :/

Wiadomości mnie zaskoczyły i zmartwiłam się ale najważniejsze,że Rafik ma wspaniałą opiekę i jest leczony.Być może ma kamienie,piasek w nerkach i stąd to krwawienie.Dobrze by było aby nie przesiadywał,leżał na betonie,kaflach i chodził w ubranku na spacery.Poprzednia pogoda nie sprzyjała,było zimno,wietrznie.

Jeżeli chodzi o śrut to praktycznie normą jest,że psiaki mają w ciele śrut no bo przecież przyjechały z Zamościa,ze wschodu.Dunia też ma rozsiany śrut po całym ciele,być może dlatego jest wycofanym psiaczkiem.Człowiek zrobił jej wielką krzywdę i na kontakcie z nim nie zależy jej.

Mam nadzieję,że Rafik wyzdrowieje szybciutko i będzie dobrze.Czekamy na dalsze wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Aga22 napisał:

Dla mnie każdy, kto wyrządza krzywdę zwierzętom, powinien być surowo karany, ale tak, żeby była to lekcja pamiętana do końca życia, a nie jakieś tam grzywny po tysiąc złotych. I żeby to prawo było egzekwowane..

Takie marzenie ma raczej każdy zwierzolub ale przepisy są jakie są.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Jesteśmy po badaniach. Rafik miał USG pęcherza i przy okazji innych narządów, w tym serduszka. Wszystko jest w porządku poza struwitami w pęcherzu. Sporo ich było i pan doktor powiedział, że to się nie dzieje tak od razu, że to długotrwały proces. Odstawiamy antybiotyk. Dostaliśmy za to tabletki UrinoMed i od dziś łykamy. Dieta - karma ta co do tej pory. Za dwa tygodnie kontrolne badanie moczu, czy jest poprawa. Niestety struwity mogą być nawracające, ale będziemy kontrolować badaniami moczu, także damy radę :)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Aga22 napisał:

Witajcie!

Jesteśmy po badaniach. Rafik miał USG pęcherza i przy okazji innych narządów, w tym serduszka. Wszystko jest w porządku poza struwitami w pęcherzu. Sporo ich było i pan doktor powiedział, że to się nie dzieje tak od razu, że to długotrwały proces. Odstawiamy antybiotyk. Dostaliśmy za to tabletki UrinoMed i od dziś łykamy. Dieta - karma ta co do tej pory. Za dwa tygodnie kontrolne badanie moczu, czy jest poprawa. Niestety struwity mogą być nawracające, ale będziemy kontrolować badaniami moczu, także damy radę :)

 

 

To już lepsze wiadomości.Rafik musi wrócić do zdrowia,nie ma innej opcji.Konieczne jest kontrolowanie moczu aby wiedzieć czy się coś zmienia.Czy Rafik je karmę Urinary?

Link to comment
Share on other sites

Nie, tak jak napisałam, karma ta sama co do tej pory, czyli Naturavetal Canis Plus Jagnięcina.  Pytałam, czy zmieniamy karmę, ale Pan doktor na razie nie zalecił zmiany. Mamy jeść to, co do tej pory i brać tabletki, zobaczymy jakie będą efekty po dwóch tygodniach.

Jeśli chodzi o kontrolowanie moczu, to jestem tego świadoma, że trzeba. Od 26.10 już 3 razy badany, w tym na moją prośbę dziś było trzecie badanie i widać kolejną poprawę, bo zniknęło białko, ale struwity są.

Poza tym Rafik ma apetyt, je, pije, jest pełen energii, radosny, bawi się.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie!

Bierzemy lekarstwa na struwity od wtorku, a tu już efekty! To niesamowite, ale ja już widzę poprawę zdrowia Rafika :) Nie kropelkuje w domu, na spacerach jest spokojniejszy, opanowany, nie wylizuje juz tych miejsc, więc jakby to znaczyło, że boli mniej, albo w ogóle :)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Aga22 napisał:

Witajcie!

Bierzemy lekarstwa na struwity od wtorku, a tu już efekty! To niesamowite, ale ja już widzę poprawę zdrowia Rafika :) Nie kropelkuje w domu, na spacerach jest spokojniejszy, opanowany, nie wylizuje juz tych miejsc, więc jakby to znaczyło, że boli mniej, albo w ogóle :)

Super!  Najważniejsze,że leki działają i jest już znaczna poprawa :) Dziękujemy za dobre wiadomości :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2018 o 13:07, Aga22 napisał:

Witajcie!

Bierzemy lekarstwa na struwity od wtorku, a tu już efekty! To niesamowite, ale ja już widzę poprawę zdrowia Rafika :) Nie kropelkuje w domu, na spacerach jest spokojniejszy, opanowany, nie wylizuje juz tych miejsc, więc jakby to znaczyło, że boli mniej, albo w ogóle :)

I oby było już tylko coraz lepiej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiadomości od Pani Basi :)

Chłodne chwilę nas zbliżają :-)
Dunieczka je ze mną śniadania z mojej ręki w saloniku na dywanie. Ma z tym jeszcze problem na początku, ale po chwili się oswaja z wylizywaniem smakołyków z dłoni.
Pozdrawiam serdecznie

Ostatnie chwile ciepła:

1697072842_WhatsAppImage2018-11-25at19_29_22.jpeg.1e07da897a8f595e0a3d794ee13067d1.jpeg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Jak na Duniowe wiadomości to super są.Cieszę się,że Dunia znalazła wspaniałego człowieka,P.Basię.Dunia lubi ciepło może ta zima bardziej zbliży Dunię do człowieka.Dzięki Bogusik,właśnie myślałam o Duni i p.Basi jak sobie radzi z Dunią.Być może przeczytam za jakiś czas,że Dunia z p.Basią śpi w łóżku bo to było i jest marzeniem p.Basi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...