• Announcements

• Admin

Regulamin PWP i zasady ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ ! ! !   06/20/09

REGULAMIN PWP Przypominamy że PWP to część forum DOGOMANIA. Obowiązuje tu ten sam regulamin co na reszcie forum. Wątki łamiące regulamin będą zamykane - zanim założysz wątek - zapoznaj się z regulaminem forum oraz regulaminem PWP. Poza ogólnym regulaminem obowiązują zasady :1. Tematy zamieszczamy w odpowiednich podforach. Nie uznaje się wklejania watku do jakiegoś działu, dlatego, ze jest tam większy ruch. Po to sa osobne podfora żeby można było w nich zamieszczać tematy nie robiac bałaganu. 2. Zabrania się wklejania ogłoszeń, których się wcześniej nie sprawdziło! Takze prosze nie kopiować ogłoszeń np. z allegro czy innego żródła jeśli się nie sprawdziło czy jest nadal aktualne lub jest powieleniem istniejącego tematu na pwp. Jeśli ogłoszenie jest sprawdzone to prosimy wkleić całą jego treść, zgodnie z regulaminem dodawania ogłoszeń. Zabrania się wklejania samych linków. Wątki składające się wyłącznie z linku do strony schroniska, innego forum, czy stron z ogłoszeniami będą usuwane. 3.Dajac ogłoszenie do działu "psy do adopcji" prosze przestrzegać poniższych zasad a. tytuł powinien być czytelny i na bieżąco aktualizowany- jeśli np. pies znajdzie dom/przekroczy TM lub ogłoszenie będzie poprostu nieaktualne. Jesli np. pies znajdzie dom a tytuł nie zostanie zmieniony będzie to skutkowało usunięciem tematu w późniejszym terminie (jako nieaktualizowanego). Moderatorzy nie mają obowiązku grzebać we wszystkich tematach i doszukiwac się informacji czy pies znalazł dom. b. w 1 poście na samej górze nalezy podac następujące dane psa Imię: Wiek: płeć: rasa: Miasto: sterylizacja: szczepienia: Kontakt w sprawie adopcji: (prosze pamiętać, że zaglądają tu osoby nie zalogowane na forum) Opis (tutaj można już wstawic swój tekst) *Tematy w których nie ma wypełnionych tych danych będą traktowane jako tematy, w których nie jest przedstawiony pies do adopcji, a wiec usuwane lub przenosze do innych działów. *Wyjątek stanowia tematy zbiorcze schronisk, w któych przedstawionych jest kilka psów, w tym wypadku przy każdy psie prosimy osobno wypełniać takie dane. *jesli któraś z danych nie jest znana prosimy przy niej wpisać chwilowo "brak danych" c. Wklejając ogłoszenie bierzesz na siebie odpowiedzialność za wątek. Twoim obowiązkiem jest pilnowanie wątku, dodawanie nowych informacji i odpowiadanie na pytania. d. Tematy nie aktualizowane/nie odwiedzane przez pół roku bedą usuwane. UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o psach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie psy do adopcji! 4.Zasady zamieszczania watków w podforum "psy zaginione" a. umieść dokładny opis zaginionego zwierzęcia, miejsce zaginięcia (koniecznie w tytule), w miare możliwości prosze o umieszczenie zdjęcia. Prosze pamiętać że dokładny opis zwierzęcia daje większe szanse jego znalezienie. b. koniecznie dodaj kontakt c. gdy zwierze sie odnajdzie zmień tytuł watku d. nieaktualne ogłoszenia czyli takie w których udało sie odnaleźć psa i watki nieodwiedzane przez pół roku będą usuwane. 5. Zasady zamieszczania watków w pod forum "przygarne psa" a. umieść jak najdokładniejsze wymagania co do poszukiwanego psa b. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie już nieaktualny c. watki nieaktualne i nie odwiedzane przez miesiąc będa usuwane 6. Zasady zamieszczania watków w podforum "inne zwierzęta" a. podforum "inne zwierzęta" służy do ogłaszania zwierząt (poza psami) do adopcji. b. w watku podaj dokładny opis zwierzęcia + kontakt w sprawie adopcji c. poinformuj, zmieniając tytuł, jeśli watek będzie juz nieaktualny d. watki nie odwiedzane przez miesiac będą usuwane UWAGA! W tym dziale nie przyjmuje się ogłoszeń o zwierzętach do sprzedaży. Tutaj znajdują się wyłącznie zwierzęta do adopcji! 7. Zasady zamieszczania watków w podforum "transport" a. prosze w tytule na poczatku umieścić informacje "PROPONUJE transport" lub ""POTRZEBUJE transport" a także umieścić informacje skad dokąd ma być transport oraz czas/date transportu- watki nie zawierajace tych danych w tytule będą usuwane. b. w watku prosze umieścic dodatkowo informacje co ma byc przewożone i jakiej wielkości. c. watki nieaktualne/nie odwiedzane będa po miesiacu usuwane. 8. Podforum bazarek posiada swój osobny regulamin, z którym należy się zapoznać przed załozeniem tam tematu. 9. Zabrania się umieszczania w wątkach zaproszeń na inne watki. 10. Jesli pies znalazł dom, ale potrzebuje jeszcze pomocy np. finansowej poproś moderatora o przeniesienie do działu "mają dom, ale potrzebują pomocy" 11. Nie akceptuje się tworzenia nowych watków, bo w "starym" jest bajzel. Jeśli jest tam bajzel poproś moderatora o oczyszczenie go. 12. Zabrania się nagminnego tzw. hopania watków. Za nagminne hopanie watków uważa się hopanie tego samego wątku 2 i wiecej razy dziennie, a takze hopanie jednego użytkownika więcej niż 5 razy dziennie. W miarę możliwości moderatorów watki będa czyszczone z hopków. 13. W wypadku gdy na watku zbierane sa fundusze konieczne jest wklejanie na bieżąco max. raz na tydzień (nie po skończonej akcji) rozliczeń w 1 poście tzn. wpłat, wydatków i salda końcowego. a. gdy fundusze zbierane są na konto fundacji/ schroniska na ogólne potrzeby rozliczenia nie sa potrzebne b. gdy fundusze zbierane sa na konto fundacji/ schroniska na KONKRETNE potrzeby/zwierzaki wklejanie rozliczeń jest koniecznie. Jednak po skończonej akcji, gdy pieniądze juz nie są potrzebne, a została nadyżwka nie ma obowiązku pytania userów na co chcą przekazać reszte pieniędzy. Fundacja/schronisko infromuje o tym ile zostało pieniędzy i że wykorzystuje je na inne potrzeby. c. gdy fundusze zbierane są na konto prywatnej osoby należy robić dokładne rozliczenia, a po skończonej akcji zapytać userów na co chca przekazać reszte pieniędzy. d. W WYPADKU GDY ROZLICZEŃ NIE BĘDĄ ZAMIESZCZANE W 1 POŚCIE WATKI BĘDĄ USUWANE, A OSOBY ZBIERAJĄCE PIENIADZE BĘDĄ BANOWANE
    • Admin

Regulamin Forum   12/31/16

Dogomania na Facebooku
      https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Bgra

Czester/Luzak lat 2-3 waga 8-10 kg już w DT, szuka DS,gubi kupki,zbiera na diagnostykę i utrzymanie.

253 posts in this topic

W zasadzie to ja jestem od plaskatych,prowadzę z marmosią Skarpetę Plaskatych od jakiegoś czasu na fb,tutaj na dogo zostawiłyśmy link

Zwrócił się do mnie Toz Lubin z prośbą o pomoc.

Luzak lat 2-3 ,waga 8-10 kg ,szuka domu tymczasowego,stałego.

Jego wadą jest porażenie zwieraczy odbytu,gubi stolec,odkąd zaczął jeść suchą karmę Brit kupka jest stałej konsystencji i nie jest to już takim problemem jak na początku.Toleruje pieluchę.

Diagnozowany we Wrocławiu,stwierdzono brak kości krzyżowej,najprawdopodobniej wrodzony.Wada niestety trwała.

Z charakteru bardzo sympatyczny , towarzyski , bardzo wesoły , nigdy nie wykazał żadnej agresji w stosunku do kotów, psów , starszych dzieci , bardzo małe dzieci go interesowały w pozytywny sposób. Biega razem z sukami i psami. Bardzo cierpliwy w zabiegach pielęgnacyjnych , na podwórku wesoły ,lubiący sobie pobiegać , Nie chciał być w mieszkaniu , raczej podwórkowy piesek . Nie robi problemów w kojcu .Lubi towarzystwo ludzi .Na smyczy ciągnie ale generalnie trzyma się człowieka . Nigdy nie próbował forsować ogrodzenia .(Biega luzem po posesji)

Przebywa w przechowalni w Lubinie,pojedzie do Miedar w Tarnowskich Górach.Czy tam się nim zajmą? czy mają odpowiednie warunki ?

Fundacja Centaurus zobowiązała się wstępnie do

pokrycia kosztów na tymczasie,karma,opieka wet.

Trwają rozmowy z gminą na temat pokrycia kosztów transportu.

Czy ktoś jest w stanie pomóc Luzakowi ?

22141310_1913358912323892_4245658297941087670_n.jpg

A czy Fundacja pokryłaby koszty za pobyt w hoteliku lub płatnym dt?

Płacę sama za kilka psów i nie jestem w stanie wziąć kolejnego.

Piesek nie powinien trafić do schroniska, W żadnym schronisku sobie nie poradzi z taką przypadłością.

:( Nie mam jak pomóc, ale jeśli będziemy zbierać na niego deklaracje na PDT to ja 20zł stałej deklaruję, tylko mi proszę przypomnieć bo ja mam sklerozę.

Post rozliczeniowy.

Deklaracje stałe:

1.jaguska - 20,00zł;wpł.10.10.17-X-20,00zł

2.Bogusik - 20,00zł;wpł.04.10.17-X-20,00zł

3.Anula - 20,00zł;wpł.04.10.17-X-20,00zł

4.MikAga - 30,00zł;wpł.11.10.17-X-30,00zł

5.helli - 40,00zł;wpł.11.10.17-X-40,00zł

Ogólnie - 130,00zł

Wpłacone: + 130,00zł

Deklaracje jednorazowe i inna pomoc:

1.dorcia2 -wpł.04.10.17-20,00zł

2.Po Emi i Toni - 696,00zł

http://Emi i Toni:http://www.dogomania.com/forum/topic/339969-emi-i-toni-jadą-do-szafirki-po-nowe-życie/

3.Skarpeta Plaskatych - wpł.09.10.17-100,00zł

4.jaguska -bezinteresowna pomoc w przechowaniu Czesterka od.05.-09.10.17 a także w transporcie.

5.Bgra - Zrzuta

https://zrzutka.pl/j8gzm9

6.Bazarek - 40% - Anula 

http://www.dogomania.com/forum/topic/340211-bazarek-z-ciuszkami-i-nie-tylko151017-221017/

7.Bazarek - 40% - Bogusik

http://www.dogomania.com/forum/topic/340209-ciuszki-od-m-do-xl-serdecznie-zapraszam-do-201017/

Wpłacone: +816,00zł

Wydatki:

1.zwrot do Anuli za transport -Lubin-Opole- 132,00zł

2.opłata pobytu - X- wpł.06.10.17 - 230,00zł

3.transport od jaguska do anecik -wpł.10.10.17- 80,00zł

4.SPA - 70,00zł;wpł.17.10.17

5.kastracja + krople - 287,00zł;wpł.17.10.17

Ogólnie wydatki: - 799,00zł

Ogólnie: deklaracje stałe: + 130,00zł + deklaracje jednorazowe: +816,00zł - wydatki: - 799,00zł = 17.10.17: + 147,00zł

Informacje:

05.10.17 Luziu/Czester opuszcza Lecznicę i jedzie z TZ szafirki do Opola na kilka dni do jaguska,następnie 09.10.17 do DT do anecik.

09.10.17 - Czester w DT u anecik.

17.10.17 - kastracja

Waga 8,5kg.

Rozmawiałam z Panem ze schroniska.  Da mi znać jak Luzak tam trafi.

Sam powiedział ,że w schronisku  biedak sobie  nie poradzi  .

Przepraszam,że dopiero teraz,nie dałam rady wcześniej :( na Fb mamy około 500 udostępnień,na razie jeden dom się zastanawia nad dt ale coś marnie to widzę.

Szczerze sama nie ogarnę zbiórki na malucha,ciągnę sama Skarpetę,nasze maluchy...do tego mam problemy zdrowotne.

Gdyby ktoś się tego podjął...mój bazarek skończył się dzisiaj i chyba uda mi się dzisiaj wysłać pw,nie czuję się dobrze.

Przepraszam,że nie witam się z każdą z Was ale nie ogarniam tego cytowania wielu w jednym poście ;)

Mamy czas około tygodnia,może parę dni więcej zanim tam trafi.

37 minut temu, Bgra napisał:

Centaurus wesprze tylko dom tymczasowy.

Rozumiem ,że gdyby ktoś zaoferował płatny dt to to odpada.

22 minuty temu, ewu napisał:

Rozumiem ,że gdyby ktoś zaoferował płatny dt to to odpada.

Myślę,że jak tak pomyśleć to da się to przeskoczyć ?z naszą dopłatą ?tylko masz jakiś dt płatny na oku ?

41 minut temu, Bgra napisał:

Myślę,że jak tak pomyśleć to da się to przeskoczyć ?z naszą dopłatą ?tylko masz jakiś dt płatny na oku ?

Konkretnie nie ale popytam.Żal maluszka, kochany jest.

Nic zostało podbijanie jak na razie ...ktoś w razie zbiórki weźmie to na siebie?

7 godzin temu, Bgra napisał:

Nic zostało podbijanie jak na razie ...ktoś w razie zbiórki weźmie to na siebie?

Ja ostatecznie mogę zająć się skarbnikowaniem ale ktoś musi być odpowiedzialny za Luzaka i być w kontakcie z DT,hotelikiem.

Napisałam do togi,która ma Lolusia pod opieką,może wymyśli jakąś pomoc.

A nie można by przenieść tematu z dolnośląskiego na ogólny, na te regionalne mało ludzi zagląda to i nazbierać będzie trudno.

Witam się u Luzaka :)  jest taki słodki, będę mocno, mocno zaciskać, żeby chłopak znalazł 'swój domek'spoko.gif

... jak by się tak dobrze zastanowić... to przy odpowiedniej diecie i niepracującej osobie, ta przypadłość wcale nie musi być ,dużym problemem! takie jest moje zdanie :)... ale ja jeszcze posłuchała bym opinii innych lekarzy... zawsze, może coś jeszcze ?   no nie wiem, ja tak bym zrobiła :)

Anula mnie tu "zwabiła".

Niestety nie mam znajomego DT, DS który...ale pomogę jak tylko będę umiała i mogła.

Trzeba wię zebrać środki , nie znam jeszcze ceny ale to solidny dt i ma uczciwe ceny.

3 minuty temu, ewu napisał:

Załatwiłam domowe znakomite płatne dt. 

...Basieńka!...ehhh jesteś.. wspaniałabuziak.gif

3 minuty temu, ewu napisał:

Trzeba wię zebrać środki , nie znam jeszcze ceny ale to solidny dt i ma uczciwe ceny.

.. gdyby któraś ciocia mogła zrobić bazarek, to mogę dorzucić się z fantami :)

Tyle wspaniałych Osób pochylilo się nad psiaczkiem, ze już musi byc dobrze!

Cieszę się ogromnie, bo piesek w wielkiej potrzebie, a nijak nie moge pomoc!

Witam tez serdecznie, dawno nie widziane Ciocie: Bożenke i Bogdunie ☺❤

Bozenko- zdrowia Kochana i sił!!!!

1 godzinę temu, anica napisał:

...Basieńka!...ehhh jesteś.. wspaniałabuziak.gif

Bez dwóch zdań!!!:D

23 minuty temu, Figunia napisał:

Tyle wspaniałych Osób pochylilo się nad psiaczkiem, ze już musi byc dobrze!

Cieszę się ogromnie, bo piesek w wielkiej potrzebie, a nijak nie moge pomoc!

Witam tez serdecznie, dawno nie widziane Ciocie: Bożenke i Bogdunie ☺❤

Bozenko- zdrowia Kochana i sił!!!!

Witaj Kochana :*

1 godzinę temu, anica napisał:

.. gdyby któraś ciocia mogła zrobić bazarek, to mogę dorzucić się z fantami :)

1 godzinę temu, jaguska napisał:

Ja w bazarkach niekumata, ale też bym coś z fantów wrzuciła do licytacji.

Też bym coś wyszperała i dosłała.

Sama niestety czasowo nie dam rady.

Chyba, że dostałabym zdjęcia i opisy. 

Niestety praca na 2 zmiany powoduje, że po powrocie do domu padam i ledwo ogarniam dom :(

1 godzinę temu, ewu napisał:

Załatwiłam domowe znakomite płatne dt. 

1 godzinę temu, ewu napisał:

Basieńko stokrotne dzięki.Finansowo damy radę.Będziemy robiły z Bogusią bazarki z których praktycznie utrzymujemy swoje psiaki i dajemy radę.Weźmiemy pod opiekę finansową Luzaczka.

A może by szafirek zabrał go do Opola a z Opola ten Pan,który ma wieźć Rokusia.Szafirek ma po drodze do Lubina.Trzeba to jakoś zorganizować jak się uda tylko mało czasu jest.

Gdzie ma Luzaczek docelowo dojechać?