Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

To teraz moje pytanie;
18.03. (3 dzień) - progesteron 0,63 ng
20.03. (5 dzień) - 0,42
od 21.03. (6 dzień) - wyraźny odruch tolerancji więc postanowiliśmy pokryć mimo niskich wyników.
krycie 22 i 23 (7 i 8 dzień) przez inseminację
24.03. (9 dzień) - progesteron 3,54
26.03. (11 dzień) - 18 !!!!! Jedziemy na krycie dziś i nie wiem czy powtarzać jutro czy pojutrze? ([COLOR=#ff0000]krycie się odbyło[/COLOR])
[COLOR=#ff0000]27.03. (12 dzień) - krycie[/COLOR]

Myślicie, że coś z tego będzie?

Pozdrawiam
Justyna

Edited by morgan77
dodany dalszy ciąg na czerwono
Link to comment
Share on other sites

[quote name='morgan77']To teraz moje pytanie;
18.03. (3 dzień) - progesteron 0,63 ng
20.03. (5 dzień) - 0,42
od 21.03. (6 dzień) - wyraźny odruch tolerancji więc postanowiliśmy pokryć mimo niskich wyników.
krycie 22 i 23 (7 i 8 dzień) przez inseminację
24.03. (9 dzień) - progesteron 3,54
26.03. (11 dzień) - 18 !!!!! Jedziemy na krycie dziś i nie wiem czy powtarzać jutro czy pojutrze?

Myślicie, że coś z tego będzie?

Pozdrawiam
Justyna[/QUOTE]

Pojutrze będzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']Szkoda, ze między 20 a 24 nie robiliście badań, byłoby o wiele łatwiej powiedzieć kiedy teraz kryć.[/QUOTE]

Zasugerowaliśmy się wskazaniami weterynarza. Ale patrząc na reakcje suki pojechaliśmy na krycie, bo psa mamy w Polsce.
Jednak zakładając, że plemniki mogą przetrwać nawet do 7 dni to od krycia drugiego do dzisiejszego mijają tylko 3 dni więc jestem dobrej myśli (tfu tfu). Co wet to inna szkoła niestety. Dziś pojechaliśmy na badanie sami z siebie, bo kazali nam przyjechać jutro.
Ja patrzę też po psie małym (reproduktorze) który zaczął fiksować wczoraj wieczorem i dzisiaj rano.
Więc trzymajcie kciuki :-) Okaże się za 3 tygodnie na USG!

Pozdrawiam
Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MisiaM']U nas tym razem było tak:

5 dzień - 10.02 - 0.63
8 dzień - 13.02 - 2,31
10 dzień - 15.02 - 4,61

No i już przestałam badać progesteron bo mój pies oszalał. Według tego pojechałam na krycie dnia 12 i powtórka 14. Dzień po II kryciu tzn 15 dnia suka jeszcze wykazywała chęć. 16 dnia suka przestałą być "chętna" a mój pies stracił zainteresowanie. Teraz odliczamy.[/QUOTE]

Czekamy na nasze maleństwa :) Sunia w ciąży :multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

U nas wyniki następująco

24.03 6dzień 1,2
25.03 7dzień 1,3
26.03 8dzień 2
27.03 9dzień 3,3

mamy jakieś 7 h trasy i tak sobie dumam, że jak jutro się wybierzemy na spokojnie to będzie akurat... a kryć będziemy jak panna pozwoli :) pierwsze podejście w pt wieczorkiem, ostatnie w poniedziałek rano.. myślicie że będzie ok?

Edited by hashaa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='hashaa']U nas wyniki następująco

24.03 6dzień 1,2
25.03 7dzień 1,3
26.03 8dzień 2
27.03 9dzień 3,3

mamy jakieś 7 h trasy i tak sobie dumam, że jak jutro się wybierzemy na spokojnie to będzie akurat... a kryć będziemy jak panna pozwoli :) pierwsze podejście w pt wieczorkiem, ostatnie w poniedziałek rano.. myślicie że będzie ok?[/QUOTE]


Zakładając, ze jutro będzie około 5, ja bym pojechała dopiero w niedzielę i wtorek powtórka. Ewentualnie sobota wieczorem i poniedziałek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MisiaM']Zakładając, ze jutro będzie około 5, ja bym pojechała dopiero w niedzielę i wtorek powtórka. Ewentualnie sobota wieczorem i poniedziałek.[/QUOTE]
Popieram całkowicie. No chyba, że skok będzie na 10. To sobota rano...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wskazówki :) Niestety skoku nie było, miałyście rację, raptem 4.. tak więc czekamy... w weekend nie jestem w stanie zbadać krwi więc albo na wszelki wielki jednak wyjedziemy już w sobotę albo dopiero w niedzielę rano..Mamy jakieś 7h jazdy przed sobą więc wolę być odrobinę wcześniej i zostać ewentualnie dłużej niż ominąć dogodny moment. Tak czy inaczej trzymajcie kciuki. Przydadzą się :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hashaa']Dzięki za wskazówki :) Niestety skoku nie było, miałyście rację, raptem 4.. tak więc czekamy... w weekend nie jestem w stanie zbadać krwi więc albo na wszelki wielki jednak wyjedziemy już w sobotę albo dopiero w niedzielę rano..Mamy jakieś 7h jazdy przed sobą więc wolę być odrobinę wcześniej i zostać ewentualnie dłużej niż ominąć dogodny moment. Tak czy inaczej trzymajcie kciuki. Przydadzą się :)[/QUOTE]


i jak poszło?

Link to comment
Share on other sites

Generalnie dojechaliśmy w sobotę wieczorem. Wyszło prawie 10h jazdy i prosto do kawalera. Jakieś 20 min dostała panna na zapoznanie się z ogrodem, załatwienie potrzeb, rozprostowanie nóg i chwilę odpoczynku, a potem puściliśmy kawalera. Nawet się nie zdążyły powąchać dobrze a już skoczył i skutecznie pokrył. ;) Bez mrugnięcia go zaakceptowała. Żadnych gier wstępnych itd zbędnych dupereli :razz:
To było gdzieś tak w okolicach godziny 19 - progesteron w piątek po 8rano był 4 więc w sumie pierwsze krycie wypadło półtorej doby po nim, w 11 dniu cieczki ( ostatnio 11 dnia rano progesteron był już na poziomie 24ng/ml) . Powtórzyliśmy krycie w niedzielę ok godziny 15 i przed wyjazdem w poniedziałek ok 9 rano. Tutaj w oba dni już były gonitwy, zaczepianie, uwodzenie, prowokowanie psa, stawała jak wryta, ogon na bok, wskakiwał ale jak co celnie trafi to z piśnięciem odskakiwała i dalej go kokietowała do amorów. I tak w kółko n razy ;) Może po pół h takich igraszek w końcu pokrył - wszystkie trzy ze skleszczeniem. Teraz czekamy co będzie dalej. Szczerze liczę na ten miot, ale staram się nie cieszyć za mocno.
Po wielkanocy okaże się na ile skutecznie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hashaa']Generalnie dojechaliśmy w sobotę wieczorem. Wyszło prawie 10h jazdy i prosto do kawalera. Jakieś 20 min dostała panna na zapoznanie się z ogrodem, załatwienie potrzeb, rozprostowanie nóg i chwilę odpoczynku, a potem puściliśmy kawalera. Nawet się nie zdążyły powąchać dobrze a już skoczył i skutecznie pokrył. ;) Bez mrugnięcia go zaakceptowała. Żadnych gier wstępnych itd zbędnych dupereli :razz:
To było gdzieś tak w okolicach godziny 19 - progesteron w piątek po 8rano był 4 więc w sumie pierwsze krycie wypadło półtorej doby po nim, w 11 dniu cieczki ( ostatnio 11 dnia rano progesteron był już na poziomie 24ng/ml) . Powtórzyliśmy krycie w niedzielę ok godziny 15 i przed wyjazdem w poniedziałek ok 9 rano. Tutaj w oba dni już były gonitwy, zaczepianie, uwodzenie, prowokowanie psa, stawała jak wryta, ogon na bok, wskakiwał ale jak co celnie trafi to z piśnięciem odskakiwała i dalej go kokietowała do amorów. I tak w kółko n razy ;) Może po pół h takich igraszek w końcu pokrył - wszystkie trzy ze skleszczeniem. Teraz czekamy co będzie dalej. Szczerze liczę na ten miot, ale staram się nie cieszyć za mocno.
Po wielkanocy okaże się na ile skutecznie. ;)[/QUOTE]

no to trzymamy teraz kciuki ;) u mnie na święta już będą kuleczki...

Link to comment
Share on other sites

Uzupełnię naszą historię :)
[COLOR=#000000]Wyniki progesteronu:[/COLOR]
[COLOR=#000000]6 dzień - 0,21ng/ml[/COLOR]
[COLOR=#000000]8 dzień - < 0,2 ng/ml[/COLOR]
[COLOR=#000000]10 dzień - < 0,2 ng/ml
12 dzień - 1,5 ng/ml
13 dzień - 2,6 ng/ml
14 dzień - 4,0 ng/ml
15 dzień - 8,1 ng/ml
16 dzień - krycie
18 dzień - krycie

21 dni od pierwszego krycia, na usg widać było siedem 1,5 centymetrowych kuleczek!!! <3
Mamusia nie bardzo ma apetyt ale liczę na poprawę. :)

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alive']Uzupełnię naszą historię :)
[COLOR=#000000]Wyniki progesteronu:[/COLOR]
[COLOR=#000000]6 dzień - 0,21ng/ml[/COLOR]
[COLOR=#000000]8 dzień - < 0,2 ng/ml[/COLOR]
[COLOR=#000000]10 dzień - < 0,2 ng/ml
12 dzień - 1,5 ng/ml
13 dzień - 2,6 ng/ml
14 dzień - 4,0 ng/ml
15 dzień - 8,1 ng/ml
16 dzień - krycie
18 dzień - krycie

21 dni od pierwszego krycia, na usg widać było siedem 1,5 centymetrowych kuleczek!!! <3
Mamusia nie bardzo ma apetyt ale liczę na poprawę. :)

[/COLOR][/QUOTE]


Gratulacje :lol: z pewnością apetyt wróci.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie gratulacje :)
Ja póki co myślę, czy nie zrobić USG przed świętami.. 18 IV wypada 21 dzień od pierwszego krycia. Ale szkoda mi małej narażać na stres no i chyba przede wszystkim siebie. ;) Może jak są to niech jeszcze trochę podrosną.. będą ładniej wyglądały i nie będzie wątpliwości nie ma czy może jednak... :wolfie: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hashaa']I jak tam kulki, są? Wszystko poszło dobrze? :)[/QUOTE]

moje kuleczki przyszły na świat 18 kwietnia :) mamy 2 sunie i 4 pieski

[IMG]https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/t1.0-9/s851x315/1538775_728793357144246_5714068474317825207_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morgan77']To teraz moje pytanie;
18.03. (3 dzień) - progesteron 0,63 ng
20.03. (5 dzień) - 0,42
od 21.03. (6 dzień) - wyraźny odruch tolerancji więc postanowiliśmy pokryć mimo niskich wyników.
krycie 22 i 23 (7 i 8 dzień) przez inseminację
24.03. (9 dzień) - progesteron 3,54
26.03. (11 dzień) - 18 !!!!! Jedziemy na krycie dziś i nie wiem czy powtarzać jutro czy pojutrze? ([COLOR=#ff0000]krycie się odbyło[/COLOR])
[COLOR=#ff0000]27.03. (12 dzień) - krycie[/COLOR]

Myślicie, że coś z tego będzie?

Pozdrawiam
Justyna[/QUOTE]


Dzisiaj badanie USG potwierdziło ciążę mnogą :-) :-) :-)

Pozdrawiam
Justyna M.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...