Jump to content
Dogomania

Niegdyś gryziona Lalka - dziś szczęśliwa Lola w swoim domu stałym!


LadyS

Recommended Posts

Suka jest obecnie izolowana - poza agresją od strony innych psów nic więcej jej się nie dzieje. Póki będzie taka możliwość, będzie izolowana. Jeśli ktoś nie chce pomóc - nie musi. Owszem, możemy zbierać deklaracje - co nie zmienia faktu, że nie mamy hotelu. I przykro mi - miałam niestety do czynienia z miejscami, które hotelikami nie powinny być z racji braku wiedzy o psach osób go prowadzących - nie zależy mi na tym, zeby dać psa do hotelu, gdzie jedyną różnicą między obecną sytuacją będzie to, ze pies jest w hotelu, a nie schronisku, a do tego płacimy za jego opiekę. Prócz Lalki mamy też innego psa pod opieką - psa, który obecnie ma problemy finansowe z utrzymaniem. Skoro najpierw go wzięłyśmy sobie na głowę, to musimy zakończyć jego sprawę, albo choć ją uspokoić. Jeżeli ktoś chodzi po wątkach, szukając psów "w najgorszej sytuacji" - no nie, tutaj psa nikt na smalec nie przerobi, może szukać sensacji gdzie indziej. Co nie zmienia faktu, że Lalka szuka miejsca w dobrym hotelu - hotel u joaa, u furciaczek, u jamora, u Murki - to sa hotele, które znam i które są ok - jestem w stanie im zaufać na tyle, aby dać psa pod płatną opiekę. W trzech ostatnich nie ma miejsc, u joaa - zapytam, ale z tego co wiem, jest ciężko. Mam się pokroić, że nie ma miejsc, czy poddać kamieniowaniu, że nie popieram hotelików, które wyglądają jak płatne schroniska? Mam nadzieję, że teraz sytuacja Lalki jest jasna i na wątku zostaną osoby, które chcą pomóc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Skoro lepszy jest stan taki jak obecnie a nie "gówniany hotelik" to sytuacja nie jest aż tak tragiczna. Tak ja to odbieram. I pewnie inni też.
A skoro nikt nie zbiera pieniędzy aby pomóc - to znaczy że jest Ok?

TZmestudio[/QUOTE]

[quote name='Szerkanka']fajny hotelik jest u joaa z molosowego, zaraz poszukam dane, moze cos sie znajdzie, chyba ze bierzecie pod uwage hotele juz przez Was sprawdzone?
tak jak pisze [B]TZmestudio[/B], faktycznie troche dziwnie to wyglada z naszej strony, osob trzecich...[/QUOTE]

Wiecie, dać psa do pierwszego lepszego hotelu jest łatwo (powiedzmy), ale co dalej? Wypowiedź ladySwallow nie miała na celu umniejszenia złej sytuacji Lalki, tylko raczej, o ile ją znam, podkreślenia, że chce zabrać sukę [B]tylko do dobrego hotelu albo DT[/B], bo z okropnymi pseudo-hotelami już miałyśmy niezłe "jazdy" :roll: Niestety, dobre, sprawdzone hoteliki mają full chwilowo, więc nawet gdybyśmy chciały to nic nie poradzimy. Fundacja AST ma na dzień dzisiejszy bardzo ograniczoną działalność, jak zresztą większość fundacji (niestety, wakacyjny horror), więc z tego co zrozumiałam nie podejmują się chwilowo opieki nad nowymi psami.

Link to comment
Share on other sites

Lalka owszem jest do pilnego zabrania...dlaczego? bo jest atakowana przez suki (jak jest mozliwosc izolowania to jest izolowana, jak nie ma to nie jest), bo jest psem w typie ttb a te prosto ze schroniska pojsc do dobrego domu maja bardzo małe szansew naszych rejonach to juz wogole...
Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyciagam ze schroniska psów aby tylko je wyciągnąć...wyciagam je by umiescic je w duzo lepszym miejscu, w miejscu w ktorym ktos pozna dokladnie ich charakter i w razie potrzeby bedzie mial wiedze i doswiadczenie by pracowac nad problemami...sory ale nie mam 400zl miesiecznie na to by placic komus tylko po to by dał jej jesc i wypuscil na trawke - a takich hoteli wlasnie jest masa.
Co do zbierania deklaracji to ile ostatnich psow mialysmy niemal bez deklaracji wyciagnietych? Aktualnie nie mozemy sobie pozwolic na wzięcie kolejnego, jesli ktos ma ochote prosze bardzo nie ma problemu...to samo z umieszczaniem jej w słabym wg mnie hoteliku - jesli ktos wezme na siebie odpowiedzialnosc za sunię (finansową az do znalezienia ds), to nie ma problemu ja nikomu nie zabraniam.
Ludzie nie chodzi o to, żeby sie klocic przeciez, ale popadamy w paranoje = najwazniejsze to psa wyciagnac ze schronu a pozniej jakos to bedzie tak? JAKOS to my wlasnie z ladySwallow stajemy na glowach zeby co miesiac oplacić psa, u ktorego na watku az huczało żeby psa wyciagac bo chory, bo słaby, bo nie ma czasu na zbieranie deklaracji, bo tyyyle chetnych do robienia bazarkow...i co? pies zostal wyciagnięty na szybko, siedzi 8my miesiac w hoteliku, deklaracji jak nie bylo tak nie ma i my teraz we dwie co miesiac walczymy zeby wysupłać 300zl...sory ale drugiego psa w tym samym czasie nie jestesmy w stanie same utrzymac.
LadySwallow bedzie za kilka dni w zamosciu, sprobuje podjechac do schroniska,zrobi suni aktualne fotki, zapytamy czy ktos wogole o suke pyta...
Ja wroce do PL we wrzesniu, jesli sunia nadal bedzie izolowana sprobuje wziąć ją na spacer, proobic wiecej indywidualnych fotek...

Link to comment
Share on other sites

ech życie:shake: bo z deklaracjami to już nieraz tak jest ,że wykruszaja się powoli gdy psiak za długo siedzi w hotelu i co dalej?.Sama mam tylko jednego psiaka w hotelu za którego finanse jestem odpowiedzialna i gdyby nie bazarki które zrobiła dla Czesia Dona cieniutko by było.Czesio jest w hotelu ze szkoleniowcem bo jest typu bull i musiał nauczyć się wielu rzeczy.A jak z miejscami u Murki?Ona ma jedną bullowatą.

Link to comment
Share on other sites

u Murki jest totalnie zapchane, wiemy bo miałyśmy tam ponad miesiąc sunie husky (wyciagnieta bez zadnej deklaracji zreszta),kilka dni temu poszła do ds...ale za to pare psow wrocilo z adopcji wiec i tak jest nadprogrma:-(
ladySwallow jest zapisana w kolejke u Murki ale ona się bardzoooo powoli posuwa doprzodu...wakacje:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']u Murki jest totalnie zapchane, wiemy bo miałyśmy tam ponad miesiąc sunie husky (wyciagnieta bez zadnej deklaracji zreszta),kilka dni temu poszła do ds...ale za to pare psow wrocilo z adopcji wiec i tak jest nadprogrma:-(
ladySwallow jest zapisana w kolejke u Murki ale ona się bardzoooo powoli posuwa doprzodu...wakacje:-([/QUOTE]

a pytałyście u Joaa

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Joaaa, sprawa wygląda następująco: Lalka mogłaby przyjechać do hotelu za 16 zł/doba. Warunkiem jest uzbieranie przynajmniej większości deklaracji maksymalnie przez 7 dni od dziś - nie możemy blokować miejsca, a nie możemy Lalki wziąć bez deklaracji i pewności, że bedzie z czego zapłacić. Sunia zostanie wysterylizowana w schronisku, za darmo - więc odpada ten koszt. Będzie też zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana. Zostaje jedynie koszt transportu i deklaracje. Miesięcznie będzie nas to wynosić 480 zł/msc (za 30 dni).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szerkanka']gdzie Lalka jest? bo moze pomysle nad transportem?[/QUOTE]

w Zamościu.
[quote name='ladySwallow']Rozmawiałam z Joaaa, sprawa wygląda następująco: Lalka mogłaby przyjechać do hotelu za 16 zł/doba. Warunkiem jest uzbieranie przynajmniej większości deklaracji maksymalnie przez 7 dni od dziś - nie możemy blokować miejsca, a nie możemy Lalki wziąć bez deklaracji i pewności, że bedzie z czego zapłacić. Sunia zostanie wysterylizowana w schronisku, za darmo - więc odpada ten koszt. Będzie też zaszczepiona, odrobaczona i zaczipowana. Zostaje jedynie koszt transportu i deklaracje. Miesięcznie będzie nas to wynosić 480 zł/msc (za 30 dni).[/QUOTE]
kurde trochę drogo.W Bogatyni hotel ze szkoleniowcem 400 zł miesięcznie tylko pewnie tam miejsca brak.

Link to comment
Share on other sites

No pewnie miejsca brak, poza tym - to drugi koniec Polski i sam transport pochłonie tyle finansów, ile jeden miesiąc...

Lalka obecnie ma dostosowany do swoich potrzeb wybieg w schronisku, oddzielony od innych psów - do ludzi jest przekochana i przesympatyczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']No pewnie miejsca brak, poza tym - to drugi koniec Polski i sam transport pochłonie tyle finansów, ile jeden miesiąc...

Lalka obecnie ma dostosowany do swoich potrzeb wybieg w schronisku, oddzielony od innych psów - do ludzi jest przekochana i przesympatyczna.[/QUOTE]

stałej dac nie mogę dopóki Czesiek nie znajdzie domu ale jednorazowo 50 zł wyskrobię.

Link to comment
Share on other sites

Ok aktualnie sunia siedzi oddzielona od innych psów (przystosowano jeden stary nieuzywany wybieg dla niej) na wybiegu z trawą i budą, do ludzi jest bardzo ok. Wet schroniskowy jest na urlopie , wiec i tak nie wysterylizowano by nam jej teraz, zatem zabranie do joaaa w tej chwili odpada.
Myślę, że można sprobowac ogłosić ją ze schroniska (nikt bez naszej zgody jej nie wezmie,a przed wydaniem zostanie w schronie wyciachana) z jakimis aktualnymi fotami w ladnym plenerze i szukac poprostu ds bez zwierzat i z pojęciem o ttb. LadySwallow co o tym myslisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edek']Jej super informacje :multi:. Fajni ludzie w tym schronisku pracują:crazyeye:, super że coś udało się wymyśleć. Ja na razie finansowo leże, ale jak coś zdecydujecie, to pomogę w wysyłaniu zaproszeń na wątek :diabloti:[/QUOTE]

Myślę, że zaproszenia na wątek tak czy siak się przydadzą ;) Ja od wtorku jestem w Zamościu, podjadę do suni, porobię jej trochę zdjęć, zobaczymy jak ona z chodzeniem na smyczy. W schronisku nikt jej nie wyda bez naszej zgody, po powrocie schroniskowego weta będzie wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Sunia w schronisku, na osobnym wybiegu:
[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7025/67553919.jpg[/IMG]

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/1715/98864026.jpg[/IMG]

[IMG]http://img4.imageshack.us/img4/6514/75120877.jpg[/IMG]

[IMG]http://img29.imageshack.us/img29/795/18463444.jpg[/IMG]

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/5102/45093214.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Rany już jej się pogoiły , widać, że dziewczyna odsapnęła i jest szczęśliwa na tym osobnym wybiegu :loveu:

Jakby ktoś zrobił dla suni plakat ogłoszeniowy to mogłabym porozwieszać w okolicy :) Mieszkam pod Warszawą co Wy na to ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='edek']Rany już jej się pogoiły , widać, że dziewczyna odsapnęła i jest szczęśliwa na tym osobnym wybiegu :loveu:

Jakby ktoś zrobił dla suni plakat ogłoszeniowy to mogłabym porozwieszać w okolicy :) Mieszkam pod Warszawą co Wy na to ???[/QUOTE]

Poproszę TŻta, żeby zrobił, ale może poczekajmy do wtorku, postaram się we wtorek podjechać do schroniska (jutro jadę do rodziców), więc będą nowe foty bez krat, może na smyczy. Co Ty na to?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...