Jump to content
Dogomania

Marsz poparcia dla nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt


kahoona

Recommended Posts

[quote name='MateuszNesterok']Zgodnie z informacją, jaką uzyskałem od posła Pawła Suskiego, nowelizacja zostanie wpisana do porządku obrad przed samymi obradami przez Konwent Seniorów ;) Wcześniej nie została wpisana z braków formalnych i braku wielu potrzebnych opinii. Tak więc, możemy być praktycznie pewni, że głosowanie znajdzie się w porządku obrad! :)[/QUOTE]

To naprawdę wielka sprawa, że jest wola polityczna, aby nowelizację ustawy o ochronie zwierząt w tej kadencji Sejmu przeprowadzić. Sejm w ciągu 4 lat uchwalał wiele ustaw dla ludzi, może więc na koniec parlamentarzyści wśród których jest wiele osób życzliwych zwierzakow zrobią coś dla tych, którzy sami we własnej sprawie nie mogą lobbować w Sejmie. Nasi Bracia Mniejsi zasługują na życzliwość i szacunek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 882
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Isadora7']Dla mnie będzie adekwatna statystyka na miejscu. Jest kilka wydarzeń w temacie i większość najbardziej zaangażowanych na wszystkich się wpisała. Po to by robic tłum i by jak najwięcej było widać. Bardzo dobrze, że kilka eventów na ten temat biega po fejsie. Ale z liczb to ja się będę cieszyć (mam nadzieję) na miejscu.[/QUOTE]
Mam podobne życzenie ;) Byle nas było jak najwięcej... Dobrze, żeby media na kilka dni lub na dzień przed zamieściły jakieś informacje.

Link to comment
Share on other sites

[U][B]Informacja i prośba do Mateusza Nesteroka:[/B][/U]

Uprzejmie proszę o nie przyjmowanie na siebie roli organizatora marszu i dostosowanie się do naszych wytycznych. Nie podoba mi się, że pouczasz organizatorów, co mają robić i próbujesz narzucać organizacjom swoje pomysły.
Telefony do mnie są jawne, jeśli chcesz cos nam zaproponować - zadzwoń - wszystkie dobre pomysły są akceptowalne.
Zupełnie nie rozumiem czemu ma służyć pouczanie nas o procedurach, skoro to my jesteśmy organizatorem i to my przyjmujemy na siebie całą odpowiedzialność za bezpieczeństwo marszu.
Strona medialną również się zajęliśmy - popatrz na organizacje pomagające w marszu - czy przypuszczasz, że o mediach zapomnieliśmy?

Jesli chcesz pomóc - serdecznie zapraszamy. Odradzam jednak organizowanie pospolitego ruszenia i wchodzenia grupowo do Sejmu. Po pierwsze obiecujesz ludziom coś, czego im nie załatwisz, bo Sejm to nie stodoła, po drugie czemu miałoby to służyć. Co niby mielibyście robić w sejmie podczas posiedzenia? Wszystko jest jasne i czytelne - debata w czwartek, głosowanie w piątek. Wszystko zostało już zrobione.

Sugeruję również, żebyś nie powoływał się na swoje kontakty z posłem Suskim i nie powielał informacji, które wcześniej zamieściłam, a które pochodzą właśnie od niego. Sądzę, że jako asystent posła jestem wystarczająco wiarygodna.
Uprzedzam również, że w trakcie marszu nie pozwolimy na żadne nie uzgodnione wcześniej akcje.

Proszę Cię więc o konsultowanie swoich działań z nami, tak jak robią to wszyscy. Nikt nie wątpi w Twoje dobre intencje, musisz się jednak podporządkować organizatorom, bo każda partyzantka może zaszkodzić sprawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][U][B]Informacja i prośba do Mateusza Nesteroka:[/B][/U]

Uprzejmie proszę o nie przyjmowanie na siebie roli organizatora marszu i dostosowanie się do naszych wytycznych. Nie podoba mi się, że pouczasz organizatorów, co mają robić i próbujesz narzucać organizacjom swoje pomysły.
Telefony do mnie są jawne, jeśli chcesz cos nam zaproponować - zadzwoń - wszystkie dobre pomysły są akceptowalne.
Zupełnie nie rozumiem czemu ma służyć pouczanie nas o procedurach, skoro to my jesteśmy organizatorem i to my przyjmujemy na siebie całą odpowiedzialność za bezpieczeństwo marszu.
Strona medialną również się zajęliśmy - popatrz na organizacje pomagające w marszu - czy przypuszczasz, że o mediach zapomnieliśmy?

Jesli chcesz pomóc - serdecznie zapraszamy. Odradzam jednak organizowanie pospolitego ruszenia i wchodzenia grupowo do Sejmu. Po pierwsze obiecujesz ludziom coś, czego im nie załatwisz, bo Sejm to nie stodoła, po drugie czemu miałoby to służyć. Co niby mielibyście robić w sejmie podczas posiedzenia? Wszystko jest jasne i czytelne - debata w czwartek, głosowanie w piątek. Wszystko zostało już zrobione.

Sugeruję również, żebyś nie powoływał się na swoje kontakty z posłem Suskim i nie powielał informacji, które wcześniej zamieściłam, a które pochodzą właśnie od niego. Sądzę, że jako asystent posła jestem wystarczająco wiarygodna.
Uprzedzam również, że w trakcie marszu nie pozwolimy na żadne nie uzgodnione wcześniej akcje.

Proszę Cię więc o konsultowanie swoich działań z nami, tak jak robią to wszyscy. Nikt nie wątpi w Twoje dobre intencje, musisz się jednak podporządkować organizatorom, bo każda partyzantka może zaszkodzić sprawie.[/QUOTE]

1. W żadnym momencie nie pouczałem organizatorów, a jedynie pytałem z ciekawości, czy "to i tamto" zostało zrobione. Nie jednokrotnie spotykałem się z niedociągnięciami w innych organizacjach, dlatego wolałem zapytać. Kto pyta - nie błądzi ;)
2. Co to za różnica, czy pomysły prześlę na e-mail, czy przekażę na forum, które teoretycznie do tego służy? Myślę, że dyskusja na ich temat mogłaby się przydać. Zresztą, co to za pomysły...? Ulotki, które już i tak ktoś chce rozdawać. A drugim pomysłem było zabezpieczenie trasy przez policję, które u nas (w Bydgoszczy) zawsze leży po stronie organizatorów. Czy to źle, że zapytałem? Na pewno nie jest to pouczanie, ale zwykłe pytanie i wymiana informacji - że w Bydgoszczy wygląda to inaczej...
3. Do Sejmu idę ja oraz kilku znajomych z mojego Stowarzyszenia. Pytam, czy ktoś idzie z zamysłem, że ma gotową przepustkę i ma po co tam iść ;) Zgadzam się z tym, że Sejm to nie stodoła i nigdy tak nie twierdziłem. Tak na marginesie, idziemy do Sejmu między innymi z asystentem jednego z posłów (też z PO), a ja nie udzielam się tylko w kierunku zwierzaków, ale też w polityce ;) A więc, czy ktoś jeszcze wybiera się do Sejmu?
4. Powołuję się na informacje, jakie otrzymuje. Cieszę się, że jesteś asystentką posła Suskiego ;) Jako działacz Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy jestem szczęśliwy, że wśród nas jest tylu miłośników zwierząt. Ale nie jest to powielenie informacji, nie wspomniałaś o Konwencie Seniorów... Tak, czy inaczej, nowelizacja będzie w porządku obrad.
5. Jesteśmy w pełni podporządkowani organizatorom. Dlatego nie robimy nic na własną rękę, ale PROPONUJEMY lub PYTAMY na forum. Po to jest forum. Tak mi się przynajmniej zawsze wydawało, możesz uznać, że nie...

POzdrawiam i życzę miłego dnia! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][SIZE=6]Najlepsza wiadomość tygodnia!

Marszałek Schetyna wpisał naszą nowelizację do debaty 18 sierpnia! Debata zaczyna się o godz. 10.00 i potrwa około 40 minut. W piątek głosowanie.[/SIZE] [SIZE=6]

Nasza nowelizacja powoli staje się faktem![/SIZE][/QUOTE]



oby pozytywnie

nasze meile go zmusiły czy co ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][SIZE=6]Najlepsza wiadomość tygodnia!

Marszałek Schetyna wpisał naszą nowelizację do debaty 18 sierpnia! Debata zaczyna się o godz. 10.00 i potrwa około 40 minut. W piątek głosowanie.[/SIZE] [SIZE=6]

Nasza nowelizacja powoli staje się faktem![/SIZE][/QUOTE]

:kciuki:

jesteśmy z Ozzym z Wami

Link to comment
Share on other sites

na Dogo jestem nowa, ale o akcji dowiedzialam sie z forum owczarkow niemieckich.. i oczywiscie bedziemy na marszu: bede ja Dagmara+ moj chlopak, dwojka dzieci i moja siostra, i najwazniejszy czlonek, nasza 6 miesieczna sunia Nika, juz ma kupiona niebieska apaszke, a nasza kotka bedzie z nami duchowo!.. a dzieci od jutra robia plakaty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']czy bedzie mozna ogladac relacje z debaty na video (forum-dogomani)?

[B]Bardzo wazna informacja umieszczona jest na watku "Schronisko w Swarzedzu" post 733,[/B]

koniecznie nalezy przeczytac i podpisac i wyslac![/QUOTE]

Nie mogę znaleźć :(
Proszę podaj link :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona'][SIZE=6]Najlepsza wiadomość tygodnia!

Marszałek Schetyna wpisał naszą nowelizację do debaty 18 sierpnia! Debata zaczyna się o godz. 10.00 i potrwa około 40 minut. W piątek głosowanie.[/SIZE] [SIZE=6]

Nasza nowelizacja powoli staje się faktem![/SIZE][/QUOTE]

To jest pewne????
Bo znalazłam za pomocą xxxx52 to:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/204772-Schronisko-w-Swarz%C4%99dzu./page30[/url]
[url]http://zwierzeta.wm.pl/64171,Ratujmy-zwierzeta-Wysylajcie-listy-do-marszalka-sejmu.html#ixzz1UzIl6lGI[/url]

Link to comment
Share on other sites

Wapiszon, rzeczowej informacji udzielił w tym temacie Mateusz Nesterok:

[quote name='"MateuszNesterok"']Zgodnie z informacją, jaką uzyskałem od posła Pawła Suskiego, nowelizacja zostanie wpisana do porządku obrad przed samymi obradami przez Konwent Seniorów ;-) Wcześniej nie została wpisana z braków formalnych i braku wielu potrzebnych opinii. Tak więc, możemy być praktycznie pewni, że głosowanie znajdzie się w porządku obrad! :smile:[/quote]

Link to comment
Share on other sites

CHOLERA JASNA!!!! dziecko mi się rozchorowało :placz:, ma ospę musiałam wziąć opiekę a na opiece nie mogę jechać na delegacje :placz: a żebym sama wyłożyła kasę na benzynę to nie ma szans, więc niestety nikogo od nas nie będzie bo te osoby, które miały ze mną jechać same nie pojadą :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']CHOLERA JASNA!!!! dziecko mi się rozchorowało :placz:, ma ospę musiałam wziąć opiekę a na opiece nie mogę jechać na delegacje :placz: a żebym sama wyłożyła kasę na benzynę to nie ma szans, więc niestety nikogo od nas nie będzie bo te osoby, które miały ze mną jechać same nie pojadą :placz:[/QUOTE]

Asior, może się jednak uda. Będzie Was brakować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']no nie, raczej nie....Nikt mnie za friko nie weźmie ;)
a kase mogła bym dostać od firmy, ale na opiece nie ma szans ;(
trudno, ja tak mam.... im bardziej czegoś chcę tym bardziej to się chrzani[/QUOTE]

Najbardziej żałuję tej kawy, której znów razem nie wypijemy. Nie martw sie - relacje zdamy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...