Jump to content
Dogomania

Moskiewski (rosyjski) toy


Light of Shin-Ra

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To jest jeszcze ciągle sprawa otwarta. Owszem toyki mi się strasznie podobają ale ostateczna decyzja jeszcze nie jest podjęta. Nie wiem jeszcze czy nie zostanę wierna tylko moim ukochanym grzywkom.
Oczywiście jeśli kiedyś w przyszłości zostanę posiadaczką takiego psiaczka to napewno nikomu nie poskąpię zdjęć ani informacji.:lol:

Jednak przed podjęciem takiej decyzji jeszcze muszę się więcej dowiedzieć o charakterze tej rasy bo to, że mi siepiesek podoba to nie wszystko. Wiele ras mi się podoba a to jednak jest w jakiejś części terier czyli dla mnie grupa psów zupełnie obca. Miałam doga, jamnika, wilczura, kundelki, teraz mam grzywki ale nigdy teriera. Nawet jeśli to taki mały i z tego co wiem z dużą domieszką ras ozdobnych ale jednak coś tam z teriera ma. Tak mi zresztą napisała pani, która te pieski ma.

Link to comment
Share on other sites

Acha , i znalazłam ogłoszenie o sprzedaży toya, chyba już dorosłego albo podrośniętego za 800 euro. To może i sporo ale nie jest to jakaś kosmiczna suma za jakby nie było rzadką rasę. Co prawda na razie nie mam 800 euro ale też i to ogłoszenie było z takiej stronki co nawet nie bardzo mogłam narosowość rozpoznać.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]Jejkuś jaka szkoda, że ja nie będę:-(. Obiecajcie mi kilka foteczek...
ja też już zarażona:oops: Podobają mi się i takie:
[IMG]http://img291.imageshack.us/img291/6279/064bej5.gif[/IMG]

A szczególnie takie:
[IMG]http://img291.imageshack.us/img291/4532/img2592eh7.jpg[/IMG]

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Prawdę mówiąc to chyba wszystkie toye jakie widziałam (na zdjęciach bo w realu jeszcze nie miałam okazji:placz:) miały ogonki. Jak wiadomo w Polsce jest zakaz cięcia uiszu i ogonów, którego jak to w Polsce niewielu przestrzega ale nie mam pojęcia jak jest w rosji. Mnie się ten piesek podoba (budowa i maść) ale ja bym takiego z obciętym ogonkiem nie kupiła.

Link to comment
Share on other sites

Na e-psy jest temacik o toyach w którym chodowczyni opisuje bardzo fajnie swoje pieski. Polecam. Można się naprawdę dużo dowiedzieć o tej rasie a przede wszystkim o tym jakie są w domu, na codzień a to moim zdaniem najważniejsze bo ja nie zamierzam kupować psa do klatki tylko do łóżka i na kolana. Chociaż kolana i stolik do kompa zajęte przez Inuyashę często.
Niestety z tego co wiem toyków było 4 a jest 3 bo jeden odszedł ponieważ Rosjanie go nie zaszczepili w szczenięctwie i złapał jakieś świństwo. Nie można generalizowac ale jak na rasowego psa to trochę oni są niepoważni. Sprzedać nieszczepionego szczeniaka. Chodowczyni dopiero w Polsce psiaki szczepiła od początku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

:flop: [quote name='Dudek']Zapraszam na tą stronkę (po rosyjsku:oops: ) [URL]http://bobaika.rusdog.ru/[/URL] bardzo obszerna - zdaje się ma dużo linków.
Kiedyś nawet korespondowałam z ludźmi prowadzącymi ten serwis (po angielsku) bo też marzę o małym toyku:eviltong: ;)[/quote]
Przeciez te krótko włose to są nasze latlerki .zreszta u ruskich jest wszytko do rejestracj tylko zeby bylo ładne związki kynologiczne sa otwarte na rozne nowoscie nie to co u nas.Tak więc jestem rozczarowana wyglądem tych psów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...