Jump to content
Dogomania

Sunia po wypadku. JUŻ W DOMU :)))


Cudak

Recommended Posts

Edycja postu 2.08.br, ponieważ pies okazał się być suką :) a otwarte złamanie łapy - przeciętym ścięgnem ze sporą, starą, gnijącą raną z ubytkiem skóry...

Sunia została znaleziona 27.07, w łąkach, kilka km od najbliższych wsi. Wszystko niestety wskazuje na to, że została tam porzucona/wywieziona z powodu rozwalonej łapy. Psina była zaniedbana, miała straszne kołtuny (już obcięte), nie była jednak wychodzona, więc długo tam nie koczowała. Miała ogromne szczęście, że mój TŻ akurat tamtęty przejeżdżał i ją wypatrzył..
Na drugi dzień zabrałam ją do weterynarza. Okazało się że rana na łapie jest stara i gnijąca, ale nie ma złamania, tylko przecięte ścięgno. Pod narkozą rana została oczyszczona, jej brzegi odnowione, zszyte ile się dało (niestety brakuje kawałka skóry o średnicy ok 3 cm, więc całej nie dało się zszyć i szybko się to nie zagoi). Został założony i opatrunek i dostaliśmy antybiotyk do podawania w jedzeniu. Koszt zabiegu 100 zł (z dużym rabatem), co kilka dni trzeba z nią jeździć na zmianę opatrunku (koszt 40 zł + dojazd do lecznicy 30 zł).
Z powodu przeciętego ścięgna sunia będzie kuleć, nawet po zagojeniu się rany.



edit:[B]12.08.br
Mam wspaniałą wiadomość :multi::multi::multi:

Po sunię zgłosili się jej właściciele :multi: Zginęła im miesiąc temu, bo pobiegła za swoim panem, który jeździł quadem po lesie. Szukali jej po lasach i łąkach, ale ogłoszeń niestety nie wywieszali... Przypadkowo zgadali się ze znajomym mojego TŻeta, który jechał akurat z nim, jak znaleźli psinę.

Sunia ma na imię Mika. Była u nich 13 lat i wzięta była ze schroniska.
Państwo zwrócili mi pieniążki za leczenie i mają je kontynuować.


[/B]

zdjęcia (29.07)

[IMG]http://img696.imageshack.us/img696/7430/62053947.jpg[/IMG]

[IMG]http://img692.imageshack.us/img692/2788/18579903.jpg[/IMG]






zdjęcie rany z 6.08:

[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/7838/sdc16703.jpg[/IMG]
[B]
[SIZE=4][COLOR=red]
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozliczenie.

wpływy:
[B]Enigma79[/B] 30 zł, 05.08.br
[B]gonia141[/B] 50 zł, 8.08.br
wpłata z miau 50 zł
[B]Kundelkowa Skarbonka[/B] 200 zł (15% do zwrócenia do 6 tyg)
[B]gonia141[/B] 41 zł
[B]Agnieszka103[/B] 20 zł

wydatki:
- 100 zł (zabieg oczyszczenia rany i leki), 28.07.br
- 70 zł (zmiana opatrunku, leki + paliwo na dojazd do lecznicy) 01.08
- 55 zł (zmiana opatrunku, leki + paliwo na dojazd do lecznicy) 06.08
- 76 zł (zmiana opatrunku, witaminy + paliwo na dojazd do lecznicy) 10.08
___________
suma 95 zł

Link to comment
Share on other sites

Pojechałam z nim dziś rano do weterynarza.
Okazało się, że łapa nie jest złamana :multi: Ma "tylko" przecięte ścięgno, dlatego na niej nie staje. Rana ropiejąca, brudna. Pod narkozą została oczyszczona. Dostał również lek, który mam mu podawac w jedzeniu przez kilka dni (mam nadzieję, że mokrą karmę będzie jadł, bo suchego nawet nie tknął - pewnie nie nauczony tego jeść, albo tęskni za właścicielami...). Na łapie ma założony gipsowy opatrunek.
Praktykanci w lecznicy poobcinali mu skołtunioną sierść, bo była ona strasznie zaniedbana.

Za 5 dni psiak ma mieć ściągnięty opatrunek.


Koszt dzisiejszej wizyty 100 zł (po dużym rabacie).

[B]Bardzo proszę o pomoc w szukaniu mu DT i o wsparcie finansowe na jego leczenie.

[/B]Zdjęcia postaram się zrobić jutro, bo dziś nie mam aparatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enigma79']Mogę oddać kilka rzeczy na bazarek jedynie.... (m.in.nowiutkie "tenisówki" / buty sportowe czerwone)[/QUOTE]
Dziękuję :loveu:
Oddać, czyli ktoś musiałby odebrać rzeczy i wystawić na bazarku?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o pomoc również w rozsyłaniu wątku.
Trochę już pospamowałam, mam nadzieję, że nie dorobię się bana... ;)


Psiak przebywa teraz w stajni. W domu na pewno czułby się o wiele lepiej i szybciej wrócił do zdrowia :(

Link to comment
Share on other sites

Na razie na pewno jest w stresie - dlatego się nie skusił na jedzenie. Może rzeczywiście w nocy......

Ja go wziąć nie mogę, nie te możliwości.... Nie mówiąc o tym, ze mieszkam na 4-tym piętrze bez windy. Popytam ale szczerze mówiąc wiele nadziej dać nie mogę......:shake:

Link to comment
Share on other sites

Czy ten psiak z naszych rejonów?? W Czarnocinie zaginął pies - nie znam szczegółów jak wygląda, jest podejrzenie wywiezienia psa do innej wsi (sąsiad groził właścicielom).
Do bazarku też mogę się dorzucić - komu mogłabym podrzucić drobiazgi i czy ktoś by się zajął tym bazarkiem??

Link to comment
Share on other sites

Mogłabyś się dowiedzieć więcej o tym psie z Czarnocina?

"Mój" staruszek został znaleziony w łąkach między Gąsierzynem a Miłowem, leżał przy polnej drodze w kałuży. Daleko od asfaltu.
W to miejsce można dojechać betonówką od strony Czarnocina, lasem od Gąsierzyna, polami od Miłowa.

a wygląda tak:

[IMG]http://img808.imageshack.us/img808/925/61638430.jpg[/IMG]

[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/4720/25972099.jpg[/IMG]

[IMG]http://img849.imageshack.us/img849/6830/55687813.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Uśpienie nie wchodzi już w grę, bo nie jest potrzebna żadna operacja za 3 tys zł :)

W Szczecinku hotelik jest chyba za 200 zł/miesięcznie, ale o miejsce zwykle ciężko.
Zapytam [B]marięmc[/B] o miejsce, ale wtedy potrzebne będą deklaracje...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamilqax95x']Piękny jest :loveu: Oby się znalazł właściciel albo chociaż DT bo szkoda psiaka :([/QUOTE]
Że właściciel się odnajdzie, to wątpię... Mi to raczej wygląda na to, że psiak uległ wypadkowi, a właściciel zamiast go leczyć, pozbył się problemu. Chyba, że naprawdę jest to ten zaginiony pies z Czarnocina, ale raczej nie, bo psisko zaniedbane. Miał koszmarne kołtuny (obcięte przy okazji oczyszczania rany) :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...