Jump to content
Dogomania

Agresywny szczeniak.


Arachne

Recommended Posts

Nie wierze!
Dzisiaj nie mial ataku! (nazwijmy to tak choc drastycznie brzmi:P)
Bardzo malo podgryzal, za stope zlapal mnie tylko kilka razy..

Do tego PO RAZ PIERWSZY udalo mi sie go wymeczyc. Troche przeciagania, ma taki fajny gwiazdkowy prezent - sznur :D
Do tego aport i uczylam go po woli 'daj', ladnie przychodzil, siadal i kladl na podlodze aport, a nawet gratisowo dawal lape, bo ciagle to robi nawet jak nie prosze (od kad sie tego nauczyl :D)
Po tym wszystkim usiadl zdyszany i nawet mi nie chcial pobiec po aport biedak sie zmeczyl, kazalam mu usiasc dalam nagrode i odrazu zasnal :)
O! I jakby tego bylo malo to pierwszy raz zrobil lezec, tzn zakapowal o co mi chodzi jak mu daje smakolyk miedzy przednie lapy, bo wczesniej robil wszystko tylko sie nie kladl. To jakis cudowny dzien..

Jestem strasznie zadowolona z dzisiejszego dnia!
Jutro pewnie bedzie nauka od nowa, bo pierwszy dzien ma zawsze taki ze wszystko wykonuje, a potem juz sie gubi w komendach jak dochodza nowe :D
Ale szybko sie uczy ogolnie, dzis byl grzeczny. Zrobil panci przyjemnosc na swieta :) Trzymam kciuki zeby jutro tez bylo tak swietnie



A jak widzi spryskiwacz to na niego szczeka!

Link to comment
Share on other sites

Ooo pierwszy zabek! Tozto wkracza powoli w dorosle zycie :D
Gratulujemy! :)

A moj dzis troche szaleje.. Ale ja spalam prawie caly dzien z przerwami na karmienie to sie nie dziwie ze tyle ma energii (bo spal ze mna prawie caly czas). Niedlugo przychodzi do nas rodzinka Z 6 LETNIA DZIEWCZYNKA... No to juz widze co sie bedzie dzialo.

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam szczerze, że jakbym o Tajdze słyszała...
Ona ma dokładnie 13 tygodni i jest rozszalałym szczeniakowatym gryzakiem.

Jeśli chodzi o powarkiwanie. to myślę że pies chce przekazać coś ważnego, np. baw się no dalej... baw się ze mną. Tak jak szczenoorki ze sobą w gryzienie...
A co do gryzienia jeszcze to takie maleńtasy zwłaszcza z tych większych psów potrzebują bardzo dużo wybiegania się.
nasza piesa potrzebuje nawet 3 godzin dziennie biegania po podwórku, z komendami, zadaniami, węszeniem, tropieniem w zabawami. dopiero wtedy ładnie spokojnie zachowuje się w domku i więcej śpi. Najfajniejszy i najposłuszniejszy i najmniej gryzący to szczeniorek wymęczony.
Psiak sam znajdzie sposób na odreagowanie energii, jeśli mu w tym my nie pomożemy.
A druga sprawa to ząbki rosnące.
Dzieci też są nieznośne jak im ząbki rosną i niejednokrotnie mamusię ugryzą w cyc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...