Jump to content
Dogomania

padaczka u labradora


Otis

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Otis']

Na pewno nie ma "podejżenia", a jest - podejrzenie.

[/quote]

Przepraszam za błąd, czytanie foum daje mi się we znaki w pisowni ;)
Forum to forum - ja wyraziłam swoje zdanie na temat samego rozmnożenia pse - tego też poniekąd temat dotyczył, nie wydaje mi się, żeby wydawanie na świat nierasowego potomstwa było odpowiedzialne - ale cóż wola właścicieli, ja napisałam to, by może ktoś kto to czyta jednak nie rozmnożył swojej suni, jeśli szczenięta miałybyć nierasowe.
Pisałeś, że masz psiaka rodowodowego - z jakiegoś powodu nie zaliczyliście tych trzech wystaw ( a szkoda, wtedy szczenięta mogłyby yć rasowe), czy nie uzyskaliście odpowiednio wysokich ocen na hodowlankę?

U kogo właśnie, robiliście badania?

I najważniejsze - jak się miewa szczeniaczek, jakie ma objawy? Jest leczony?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I najważniejsze - jak się miewa szczeniaczek, jakie ma objawy? Jest leczony?[/QUOTE]

Nie zyje :roll:

Otis, nie chce mi sie wierzyc, ze nie zrobilas psu hodowlanki, ale przeswietlilas mu biodra, lokcie, przebadalas oczy i zrobilas Optigen. Ale coz, byc moze jestem czlowiekiem malej wiary :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Co wy macie z tym dręczeniem wszystkich psów bez rodowodu ? Toż to jakaś paranoja ! Do czego dążycie, bo nie rozumiem ? Do tego, żeby tylko wasze hodowle istniały i, żebyście tylko wy mogli rozmnażać swoje psy z rodowodem ? Co wam przeszkadzają kundelki czy psy w typie ? Co złego robi dziewczyna, która "zafunduje" sobie raz szczeniaczki i znajdzie im kochające domy wśród znajomych ? To ma być niby gorsze od hodowli pełną parą z sukami hodowlanymi rozmnażanymi co rok dla zarobku ?

Załóżmy wasz plan wyjdzie. Ludzie zamożni z miast będą nabywać piękne szczeniaki po 2 tyś..... a może i po 10 tyś, bo zapotrzebowanie będzie a psów zacznie brakować. A co zrobią ludzie ze wsi chcący mieć zwykłe pieski do pilnowania domu ? Będą się zapożyczać się, żeby kupić od was rodowodowego :lol:

Przestańcie dręczyć ludzi !!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']

Załóżmy wasz plan wyjdzie. Ludzie zamożni z miast będą nabywać piękne szczeniaki po 2 tyś..... a może i po 10 tyś, bo zapotrzebowanie będzie a psów zacznie brakować. A co zrobią ludzie ze wsi chcący mieć zwykłe pieski do pilnowania domu ? Będą się zapożyczać się, żeby kupić od was rodowodowego :lol:

[/quote]

Nie, nie musza sie zapozyczac, schroniska sa przepelnione pieskami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VERDAN']Co wy macie z tym dręczeniem wszystkich psów bez rodowodu ? Toż to jakaś paranoja ! Do czego dążycie, bo nie rozumiem ? Do tego, żeby tylko wasze hodowle istniały i, żebyście tylko wy mogli rozmnażać swoje psy z rodowodem ? Co wam przeszkadzają kundelki czy psy w typie ? Co złego robi dziewczyna, która "zafunduje" sobie raz szczeniaczki i znajdzie im kochające domy wśród znajomych ? To ma być niby gorsze od hodowli pełną parą z sukami hodowlanymi rozmnażanymi co rok dla zarobku ?

[COLOR=DarkGreen][B]Suce szczeniaki nie są do niczego potrzebne... jedynie właściciel nie sterylizując jej ryzykuje, że suka zachoruje [np. na ropomacicze] :shake:[/B][/COLOR]

Załóżmy wasz plan wyjdzie. Ludzie zamożni z miast będą nabywać piękne szczeniaki po 2 tyś..... a może i po 10 tyś, bo zapotrzebowanie będzie a psów zacznie brakować.

[B][COLOR=DarkGreen]10 tys. to normalna cena za rasowego psa w wielu krajach.. to w polsce szczeniaki są takie tanie[/COLOR][/B]

A co zrobią ludzie ze wsi chcący mieć zwykłe pieski do pilnowania domu ? Będą się zapożyczać się, żeby kupić od was rodowodowego :lol:

[B][COLOR=DarkGreen]Kudle były i będą... po za tym istnieją też schroniska...
Pamiętaj, że nawet jakby wszystkie kundle świata były wysterylizowane to zdarzały by się "przypadki" - suka rasowa [np. huski] uciekła i wróciła w ciąży... ojciec nieznany, tak więc szczeniaki będą kundelkami ;). Są też tzw. pet, psy z rodowodem nie nadające się z jakiegoś powodu do hodowli [np. za dużo bieli, biała łatka zamiast jednolitej maści itp.], które są sprzedawane tanio - w takich cenach [a nawet niższych] jak psy z pseudohodowli :roll:.[/COLOR][/B]

Przestańcie dręczyć ludzi !!![/quote]

[COLOR=DarkGreen][B]Nie przestanę... :diabloti:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=SeaGreen][B]Verdan po co odkopujesz stare wątki. Widać, że na siłę szukasz zaczepki. Już raz pod nickiem Rosalinda pisałaś jakie to kokosy zbija się na hodowli psów. I ty też tak chcesz. Jak nie przestaniesz to dam Ci odpocząć od dogomanii.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet']Wady ukryte to wady takie, które ujawniają się w określonym czasie od zakupienia zwierzecia (...) O psach nie ma nic w rozporządzeniu, więc nie ma precyzyjnych wytycznych w sprawie rękojmi i wad ukrytych.[/quote]
Jak myślicie, czy do takich wad można zaliczyć w takim razie też np. dysplazję, wnętrostwo albo wrodzoną wadę seca? I domagać się częściowego zwrotu pieniędzy?

[quote name='Mrzewinska']znajomy z Kanady na zyczenie hodowcy wysterylizowal swojego psa, poniewaz u jednego z miotowego rodzenstwa tego psa wystapila padaczka. Wszyscy inni wlasciciele szczeniakow z tego miotu wysterylizowali je rowniez, mimo ze u innych padaczka nie wystapila. Hodowca wysterylizowal i suke i psa - rodzicow tych szczeniakow - i zawiadomil organizacje kynologiczna oraz podal informacje na swojej stronie dlaczego te psy nie beda wiecej rozmnazane. Dlatego, ze mozna bylo podejrzewac, ze ktores z nich jest nosicielem jednego z genow odpowiedzialnych za wystepowanie podaczki. Bylo to podejrzenie, nie pewnosc, ale hodowca byl naprawde odpowiedzialnym czlowiekiem i nie rozmnazal zwierzat dla zysku.[/quote]
Szkoda tylko, że u nas taki scenariusz byłby niemożliwy:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

[quote name='KAŚKA']Swoją drogą trzeba mieć nadzieję, że skoro zdrowy rozsądek jest Ci obcy i aktywnie przyczyniasz się do bezmyślnego rozmnażania psów bez papierów, sprawa z padaczką u szczeniaka po Twoim "reproduktorze" pomoże Ci podjąć decyzję o zaprzestaniu takowych praktyk. Przynajmniej było by to jakieś szczęście w nieszczęściu.[/QUOTE]
Jaką masz gwarancję że pies z hodowli będzie zdrowy????????????
ja kupiłam dwa wspaniałe pieski Z SUPER HODOWLI, pierwszy cierpiał,musiałam go wysterylizować bo miał wrodzoną wadę, a MOJA KOCHANA Sara ma niestety PADACZKĘ, i co? jaką masz gwarancję?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...