Jump to content
Dogomania

Ona żadnego niechce ! CO ROBIĆ ??


_ChiQuiTa_

Recommended Posts

[B][I][COLOR=green]Witam :)[/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]od pewnego czasu marzymy o tym by nasza Tinusia miała szceniaki. Wiele razy zaprowadzaliśmy ją do jej partnera. Jest do niej idealny i szczeniaki były by cudowne. Ale jest problem... moja dama niechce o tym słyszec. Nie dopuszcza do siebie żadnego psa :shake: [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]Kiedy spotyka sie z Maxsem zachowuje sie jakby go w ogóle nie było, a on sie tak stara. Kiedy tylko się do niej zbliża ona od razy pokazuje zęby. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]Co zrobić... moze zamknąc ich razem ? ale skad pewnośc ze do czegoś doszło. po za tym moja sunia ma juz 7 lat. Czy to nie za późno ?? [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000][/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ChiQuiTa_'][B][I][COLOR=green]Witam :)[/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]od pewnego czasu marzymy o tym by nasza Tinusia miała szceniaki. Wiele razy zaprowadzaliśmy ją do jej partnera. Jest do niej idealny i szczeniaki były by cudowne. Ale jest problem... moja dama niechce o tym słyszec. Nie dopuszcza do siebie żadnego psa :shake: [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]Kiedy spotyka sie z Maxsem zachowuje sie jakby go w ogóle nie było, a on sie tak stara. Kiedy tylko się do niej zbliża ona od razy pokazuje zęby. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#008000]Co zrobić... moze zamknąc ich razem ? ale skad pewnośc ze do czegoś doszło. po za tym moja sunia ma juz 7 lat. Czy to nie za późno ?? [/COLOR][/I][/B]
[/quote]
[B][COLOR=red]moja poprzednia sunia- spanielka tez tak miala..ale my zrezygnowalismy z dopuszczania jej po tym jak sie pogryzla z partnerem....[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]wiec nie wiem jak to rozwiazac.....:shake:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

wiesz co...
ja bym ci radzila odpuscic sobie to rozmnazanie...
przeciez wiesz ile jest psow w schroniskach, nietylko tych starszych szczeniakow tez jest pelno...
zastanow sie jeszcze nad tym czy warto i wlascicwie dlaczego chcesz zeby Tinka miala szczeniaki?? jej do szczescia to niepotrzebne a nigdy niewiadomo jaka przyszlosc beda mialy jej dzieci. pozatym istnieje ryzyko powiklan poporodowych a chyba niechcialabyc zeby Tince cos sie stalo przez wasze zachcianki co??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']wiesz co...
ja bym ci radzila odpuscic sobie to rozmnazanie...
przeciez wiesz ile jest psow w schroniskach, nietylko tych starszych szczeniakow tez jest pelno...
zastanow sie jeszcze nad tym czy warto i wlascicwie dlaczego chcesz zeby Tinka miala szczeniaki?? jej do szczescia to niepotrzebne a nigdy niewiadomo jaka przyszlosc beda mialy jej dzieci. pozatym istnieje ryzyko powiklan poporodowych a chyba niechcialabyc zeby Tince cos sie stalo przez wasze zachcianki co??[/quote]

[B][I][COLOR=blue]Tak wiem ze jej nie są potrzebne do szczęscia i nam w sumie też nie bo ona jest naszym największym szczęsciem. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#0000ff]Ale Tina miała już ciąże urojoną. Pani weterynarz powiedziała ze to dlatego ze nigdy nie miała szczeniakow. I że ciaże urojone moga powodować powikłania. Jak np. nowotwór... [/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

a mysleliscie o sterylizacji?? to najlepszy sposob na zapobieganie ciazy urojonej i ropomacicza. to ze suka musi miec przynajmniej raz w zyciu szczeniaki to mit. nawet suki ktore mialy szczeniaki maja ciaze urojone i to niema zwiazku z tym czy miala szczeniaki czy nie

ale mi sie nieskladnie napisalo...sory

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_ChiQuiTa_'][B][I][COLOR=blue]Tak wiem ze jej nie są potrzebne do szczęscia i nam w sumie też nie bo ona jest naszym największym szczęsciem. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#0000ff]Ale Tina miała już ciąże urojoną. Pani weterynarz powiedziała ze to dlatego ze nigdy nie miała szczeniakow. I że ciaże urojone moga powodować powikłania. Jak np. nowotwór... [/COLOR][/I][/B][/quote]

Ciaze tez moga powodowac powiklania, z zejsciem suki wlacznie...
Pierwsza ciaza u siedmioletniej suki to nie jest dobry pomysl. Jezeli boicie ropomacicza i innych ppaskudztw, moze lepiej ja wysterylizowac ?...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']wiesz co...
ja bym ci radzila odpuscic sobie to rozmnazanie...
przeciez wiesz ile jest psow w schroniskach, nietylko tych starszych szczeniakow tez jest pelno...
zastanow sie jeszcze nad tym czy warto i wlascicwie dlaczego chcesz zeby Tinka miala szczeniaki?? jej do szczescia to niepotrzebne a nigdy niewiadomo jaka przyszlosc beda mialy jej dzieci. pozatym istnieje ryzyko powiklan poporodowych a chyba niechcialabyc zeby Tince cos sie stalo przez wasze zachcianki co??[/QUOTE]

Zgadzam się z Tobą !!!
To jest chore przeciez te szczeniaki hmm wiele ludzi ma problemy ze sprzedażą rasowych psów a co dopiero kundelki* ChiQuita zastanawiałaś się nad przyszłością szczeniaków?? masz 100% pewności że psiaki trafią do domów gdzie dożyją starości??

P.S. nie zdążyłam doczytać jeśli coś pominełam sorki

* Wcale nie uważam że kundelki są gorsze sama miałam kundelka 14 lat

Link to comment
Share on other sites

_ChiQuiTa_ ucałuj twoją suczkę ode mnie jest bardzo mądra ze nie da sobie zrobić dzieci w takim wieku i jest tez mądrzejsza od weta najwyraźniej SZCZENIAKI NIE LIKIDUJą CIąZY UROJONEJ CZASEM NAWET Ją WZMAGAJą!!! NASILAJą INSTYNKT ... zmień wetkę ta albo jest niedouczona albo już jej sie nie chce uczyc szkoda :shake: bo wprowadza ludzi w błąd!!
naprawdę wysterylizuj suczke z wiekiem zwiększa sie ryzykio ropomacicza i guzów - wiem co mówie moja suka właśnie jest po operacji guza sutka ...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ci zależy na suni to wiedz, że problemy jakie sunie mają po porodzie i w trakcie porodu są nieraz tak poważne, ze traci sie sunię. Nie narażaj jej na ból, wielomiesieczne dochodzenie do siebie. I tak jak mówili poprzednicy, nie ma innego sposobu na ciaże urojone jak sterylizacja. Sunia jest już za stara na pierwsze krycie. I koniecznie zmien weterynarza, wygląda na to, że od lat sie nie dokształca. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moja znajoma miała sunię, rodowodową, jeździli na wystawy, itd. Chciała ją koniecznie pokryć. Sunia nie była jakoś chętna. Wreszcie się udało. A gdy maluchy przyszły na świat okazało się, że sunia nie chce się opiekować szczeniorkami i był problem. Cała rodzina robiła dyzury, żeby na siłę przystawiać do cyców, pilnować godzin, masować brzuchy, itd. Socjalizacja też nie wypadła najlepiej. To był jej pierwszy i ostatni raz a i tak skończyła życie raczydłem. Nie polecam.

Link to comment
Share on other sites

Kiedys moi rodzice mieli Jamniczke miniaturową.Cham,ZR bylo to ich oczko w glowie.
Zachcialo im sie sczeniat ,aby zostawic sobie jej sczenie.Suczka miala 7 lat, porod skonczyl sie dlaniej tragicznie:placz: Po cesarce niewybudzila sie z narkozy.

Tak jak wszyscy ci tutaj radza, NIEDOPUSCZAJ suki 7 letniej.

Link to comment
Share on other sites

[B][I][COLOR=blue]Nie chciałam zeby ktoś tu pomyslał że to nasze zachcianki. [/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#0000ff]Nie o to chodzi ze nam sie tak uwidziało i tak musi być. Tak jak mówiłam wetka tak mi powiedziała dosłownie : Jeśli chcesz zeby się to więcej nie powturzyło (ciąża urojona) sunia musi miec szczeniaki.[/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#0000ff][/COLOR][/I][/B]
[B][I][COLOR=#0000ff]to uwierzyłam. Bo to przeciez weterynarz a oni przecież mają racje nie ? no wychodzi na to ze nie zawsze.[/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

mam sunie Yorczki jedna miala sczeiaki 2 razy i zostala poddana sterylizacji.
druga niemiala nigdy sczeniat
I obydwie maja ciaze urojone!!! w tej chwili Monka ma cycuchy jakby karmila!!!!.

Wiec czy bedzie miala sczeniaki ,czy bedzie po sterylec! Przysadka muzgowa bedzie pracowala!! i te urojone i tak beda.

Link to comment
Share on other sites

Mona4
nieprawda ze po sterylce dalej suka bedzie miała ciąże urojone!
ja swoją wysterylizowałam miedzy innymi z powodu ciąż i jak ręka odjął:p :p
a przechodziła je naprawde intensywnie:razz:
zeby suka miała ciąże urojona najpierw musi mieć cieczke-nie dostanie cieczki to nie ma ciązy.
proste i logiczne.
a za ciąze urojone odpowiadają hormony ktore po sterylce wyciszają się.

Link to comment
Share on other sites

ciąża urojona po sterylce jest możliwa - ale zazwyczaj związane jest to ze złym terminem zabiegu [powinien być w okresie anoestrus - "ciszy płciowej"]

Co do wpływu szczeniaków na ciąże urojone - mam klientów którzy uparli się żeby rozmnożyć swoją sukę i ciąże urojone jeszcze się nasiliły !!!
[quote]_ChiQuiTa_ ucałuj twoją suczkę ode mnie jest bardzo mądra ze nie da sobie zrobić dzieci w takim wieku i jest tez mądrzejsza od weta najwyraźniej SZCZENIAKI NIE LIKIDUJą CIąZY UROJONEJ CZASEM NAWET Ją WZMAGAJą!!! NASILAJą INSTYNKT ... zmień wetkę ta albo jest niedouczona albo już jej sie nie chce uczyc szkoda bo wprowadza ludzi w błąd!!
[B]naprawdę wysterylizuj suczke z wiekiem zwiększa sie ryzykio ropomacicza i guzów [/B]- wiem co mówie moja suka właśnie jest po operacji guza sutka ...[/quote] Ja też się podpisuję pod takim rozwiązaniem.
[quote]to uwierzyłam. Bo to przeciez weterynarz a oni przecież mają racje nie ? no wychodzi na to ze nie zawsze.[/quote] oj nie zawsze, nie zawsze, zwłaszcza ci starszej daty
Jeszcze jak chodziłam do szkoły a moja śp Negrunia była młoda, najpierw zachęcali nas do tego żeby miała szczeniaki dla zdrowia, potem ciąża miała być doskonalą kuracją odchudzającą:-o i jeszcze parę innych kwiatków. Ale na szczęście ich nie posłuchaliśmy, bardziej ze względu na to, że kto dałby szczeniaczkom takie dobre domki jak nasz? Bo do budy nigdy byśmy psa nie dali, tak samo nie zależało nam na zarobku [rodowodowy sznaucer olb.].

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ciąża urojona po sterylce jest możliwa - ale zazwyczaj związane jest to ze złym terminem zabiegu [powinien być w okresie anoestrus - "ciszy płciowej"][/QUOTE] dokładnie to samo usłyszałam dodatkowo moze to nastąpić gdy pies nie został "dokładnie wyczyszczony" kawałek jajnika został w fałdzie tłuszczowym i nadal wysyła sygnały ...
wszystkim sukom, które znam na ciąże urojone sterylka pomogła ....

Link to comment
Share on other sites

moja miała za każdym razem ciąże urojone, co kolejna, co coraz gorsza. wysterylizowałam ją i uważam, że to była najlepsza decyzja - sucz nie ma cieczek, nie ma urojonych, jest zadowolona, bo koledzy płci męskiej nie interesują się nią, a ja nie musze się martwic o niechcianą ciaże. Same plusy !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...