Jump to content
Dogomania

Zawody 2007


PARSONRK

Recommended Posts

  • Replies 465
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dog_master']
A tak swoją drogą, to ogranizatorzy zapraszają sędziów, a nie na odwrót, więc pseudosędziów można nie zapraszac i już :P A o niektorych sedziach toz to piekne anegdotki kraza ;)[/quote]

Gorzej jak ZK stwierdzi, że zagraniczni są za drodzy :shake: .

Link to comment
Share on other sites

[quote=Magda i Saga;]Zawody w Bydgoszczy 2 maja będą otwarte, podobnie jak pruszkowskie. Z zerówkami, z zabawą. Pod nieobecnośc IAL-i przydacą sie nam takie zawody.[/quote]

Magda - układam wyjazdy majowe i mam problem...
2-go do ew. oficjalnego skakania mam tylko Fufaka... Blondyn ma 15 miesiecy, a weterany szt 2 to weterany...

no i 2-go jest Hradec Kralove do którego mam mniej niż 100 km...

czy będzie jakiś torek dla młodzieży - no bo na oficjalnych raczej nie ma... i coś dla weteranów? (najlepiej bez hopek lub dla smalików;) )

Dla młodzieży to raczej tylko pod kontem, żeby młódź nie nawiała w tłum ;)
[quote=Magda i Saga;]Oficjalne info zrobie póżniej, [/quote]

czekamy z niecierpliwością ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa pytanka:

[B]odnośnie zawodów Bydgoskich[/B] [B]- 1 września.[/B]
Czy nie ma szansy zrobić zawodów tydzień później - tzn 8 lub 9 września?
1-2 września jest międzynarodówka i dwódniowe zawody w Mladej Boleslav
I wiadomo już, czy pucharowe ?

[B]odnośnie zawodów Białostockich 21-22 lipiec[/B]
To będą zawody oficjalne i pucharowe czy jak ??

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie wiadomości, jedna dobra a druga zła.

Zacznę od dobrej: mamy sędzinę z Niemiec na wrześniowe zawody, panią Elke Benner. Jeśli prowadzicie kalendarze imprez na swoich stronkach to możecie śmiało to wpisać.

Zła nowina: na majowych zawodach zerówki od 18-tu miesięcy. Przykro mi (sama chciałam z Oxa pobiegać), ale na związkowych zawodach nie można obniżyć wieku, Komisja zabrania.:shake:
Ale przy okazji zawodów obiecuję inne atrakcje, typu zabawa agilititowa gdzie limity wieku nie obowiązują. Myślę, że lada moment wszystko dogramy i otworzymy zgłoszenia na obie imprezy.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zła nowina: na majowych zawodach zerówki od 18-tu miesięcy. Przykro mi (sama chciałam z Oxa pobiegać), ale na związkowych zawodach nie można obniżyć wieku, Komisja zabrania.:shake: [/QUOTE]
Szkoda w Czechach zerówki przy oficjalnych zawodach mają wiek od 15 miesiecy. Przecież mozna na obniżonych przeszkodach robić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Prosiłam Komisję o pozwolenie na obniżenie wieku zerówek na tych zawodach, ale nie uzyskałam zgody. Może pod wpływem waszych apelacji tak sie stanie, może z czasem nasz regulamin na to będzie pozwalał, narazie kicha:-([/quote]
Myślałam ze seminarium Sylvi T przokonało wiekszosć ze z psem zaczyna sie dosc wczesnie trening. Wiec takie 15 miesiecy to akurat aby zacząc oswajać z poważnymi zawodami w LA1 które tego psa czekaja za 3 miesiece. Taki start niesie dużo pożytku dla psa przygotowywanego od szczeniaka do zawodów. Bo zawodnik nie startuje na takim stresie, pies moze skakac na obnizonych przeszkódkach, ma prosty tor i moze w bardzo łagodny sposób stopniowo być przygotowany do startów w trudniejszej klasie. Obnizenie wieku jest tylko z korzysicą dla psa przygotowywanego do trudnych klas. Te psy w wieku 18 miesiecy i tak wystartują w A1, a 0 byłoby klasa przejściowa

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z tobą, jak patrze na kalendarz imprez to między kwietniem i lipcem nie mam gdzie z oxa postartować, żeby ja w zerówkach przyzwyczaic do startowego "obrządku", poza konkurencja startuje sie jednak inaczej, przewodnik sie czuje inaczej i przenosi to na psa. Co zrobić:-(

A może coś niecoś we Wrocku by sie udało zorganizować takiego mniejoficjalnego? Ja niestety nieoficjalnie to sobie mogę tylko podumać

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zgadzam się z tobą, jak patrze na kalendarz imprez to między kwietniem i lipcem nie mam gdzie z oxa postartować, żeby ja w zerówkach przyzwyczaic do startowego "obrządku", poza konkurencja startuje sie jednak inaczej, przewodnik sie czuje inaczej i przenosi to na psa. Co zrobić:-([/QUOTE]
Mi sie udało wystartować w tamtym roku w Hradec Hralowe z Violka. Sedziował Grygar. Wprawdzie dał nam dyska, bo młoda w polowie zobaczyła psa i pobiegła do tasmy ogradzajacej ring, ale od razu udało mi się odwołac, i pobiegłyśmy dalej. Gdyby nie to :mad: , to byłbysmy na pudle. Ale i tak byłam z niej dumna ze wróciła do mnie i dalej zrobiła torek.
Pózniej jeszcze wzieła udzial w grze - zabawie. I już nie patrzyła na psy za ringiem tylko przebiegła cały torek i to bardzo ładnie. Te starty maja na
celu oswojenie psa z atmosfera, z ludzmi i psami wkoło ringu. A ze mniej stresu, łatwiejsze torki to pies ma szanse wynieść dobre doswiadzcenia i oswojenia się powoli z zadanimi które go czekaja w późniejszych startach.
Czesi to rozumieja i moze dlatego mają wieksze osiągniecia. No cóż my zawsze w tyle.

[QUOTE]A może coś niecoś we Wrocku by sie udało zorganizować takiego mniejoficjalnego? Ja niestety nieoficjalnie to sobie mogę tylko podumać[/QUOTE]

Pomyślimy, Jakieś propozycje terminu?

Link to comment
Share on other sites

Zauwazylam, ze w kalendarzu zawody w Pecicach sa pod 19.08.2007. W zadnym wypadku [B]nie moze[/B] byc ta data bo np mnie czy myriad nie ma wtedy w kraju. Jedyny termin mozliwy dla nas to niestety 25 lub 26 sierpnia :placz:
[B][COLOR=red]Mokka nie wyobrazamy sobie zawodow w Pecicach bez Was[/COLOR] [/B]:loveu:[COLOR=black] Moze jednak moglibyscie [/COLOR] wybrac sie na oboz zaraz po zawodach lub wrocic przed zawodami? :cool3:

Przemyslicie temat? :modla:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...