Jump to content
Dogomania

Zawody 2007


PARSONRK

Recommended Posts

  • Replies 465
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zawody w Bydgoszczy 2 maja będą otwarte, podobnie jak pruszkowskie. Z zerówkami, z zabawą. Pod nieobecnośc IAL-i przydacą sie nam takie zawody.Oficjalne info zrobie póżniej, narazie tylko chcę wszystkich potęcjalnych chętnych upewnic o charakterze imprezy i że napewno będzie.

1 września to juz będą oficjalne, chciałabym pucharowe. Ale zerówki też rozegramy.

Wpiszcie sobie w kalendarze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Zawody w Bydgoszczy 2 maja będą otwarte, podobnie jak pruszkowskie[/quote]

Magda
czyli te w maju nie będą liczone do PPA ( o ile ktoś wreszcie coś ustali:mad: ). Znaczy będą nieoficjalne czy jak? bo się pogubiłam...

Link to comment
Share on other sites

Własnie tak, bez egzaminów. Nazywajmy je otwarte, terminologia nieoficjalne mi nie odpowiada. Formuła jest zatwierdzona przez moich związkowych szefów. Zauwaz, ze 3 dni później sa kwalifikacje do MS i obawiam się, że zaawansowani zawodnicy raczej odpuszczą Bydgoszcz, oszczędzając się na Łódź. Dlatego my nastawiamy się na bardziej początkujacych, spragnionych imprez. Oczywiście zaawansowanych tez zapraszamy. No i startowe będzie niższe niz w PPA

Link to comment
Share on other sites

Widzisz, teraz mamy takich polskich sędziów, którzy zdobywaja dopiero kwalifikacje, ucza się. Gdzies musza praktykowac to sędziowanie. Nie moga zacząc od PPA. Ale są sędziami prób pracy, więc związek to akceptuje. U nas 2-3 jest wystawa, a nasze zawody będą imprezą towarzysząca, więc wszyscy sa zadowoleni.

We wrzesniu to juz pełen oficjal.

Link to comment
Share on other sites

Musiałby sie wypowiedzieć ktos bardziej zaawansowany w wiedzy na ten temat. Przypuszczam, ze związek musiał wyrazić zgodę na takie zdobywanie praktyki przez polskich sędziów inaczej nie zdecydowaliby się sędziowac w Pruszkowie. Wiem napewno, ze wszystkie te osoby były na seminarium dla sędziów agility w Łacku.

Link to comment
Share on other sites

nie o to mi chodzi,
przy regulaminie PT jest mowa o wyszkoleniu, egzaminach
czyli rozumiem, że w agility też tak ma być - nie odnoszę się absolutnie do tego co było
z tego co pamietam na zebraniu w Łodzi też była mowa o tym, że np. udział w seminarium z Tothem nie daje automatycznie sędziemu pp uprawnień na agility, stąd rozumiem, że musi być jeszcze jakiś "egzamin"

Magda odwołała się do zawodów w Pruszkowie ale mimo tego, że bedą tam "kandydaci na sędziego" to są to zawody nieoficjalne - nikt nie wymaga bycia członkiem ZK
a z tego co zrozumiałam to zawody w Bydgoszczy są oficjalne czyli trzeba być członkiem ZK

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga'] ze wszystkie te osoby były na seminarium dla sędziów agility w Łacku.[/quote]
...i po raz 1 widziały tam agility "na żywo" :evil_lol:

Nie no żartuję! Po prostu mamy teraz tylu polskich sędziów do agility, że w "ramach taniego państwa" nie będziemy już zapraszać "obcych" :P
Cudze chwalicie -swego nie znacie:p :p :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda i Saga']Musiałby sie wypowiedzieć ktos bardziej zaawansowany w wiedzy na ten temat. Przypuszczam, ze związek musiał wyrazić zgodę na takie zdobywanie praktyki przez polskich sędziów inaczej nie zdecydowaliby się sędziowac w Pruszkowie. Wiem napewno, ze wszystkie te osoby były na seminarium dla sędziów agility w Łacku.[/quote]

dlaczego?
skoro ZK nie prowadzi oficjalnych kursów, to chyba nie ma wytycznych gdzie mają się uczyć i z jakich materiałów korzystać?
Edit: ja rozumiem, że zawody w Pruszkowie są dla nich formą nauki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...