Jump to content
Dogomania

aport-komenda nie do opanowania :(


Bercia

Recommended Posts

Mam sunie Sare (5 lat). pies jest posluszny reaguje na wiele komend, ale niemoge za zadne skarby nauczyc jej apotowania. Raz jest wogole tym niezainteresowana a drugi raz leci po patyk, bierze go i sobie sama z nim biega lub chce rzeby ja gonic.
Cwiczylam z nia i z innym pieskiem - kundelkiem, ktory bardzo lubi aportowac ale sara jak to widzi to poprostu sie przypatruje, niema wogole ochoty wtedy sie przylaczyc do zabawy.
jesli chodzi o bieganie to ona dosc czesto dostaje takie speeda, jak sie cieszy, jak sie chce bawic, biega wtedy tak szybko i niekontrolowanie ze az sie boje czasami zeby na mnie niewpadla.
co zrobic zeby nauczyc ja posluszenstwa do przynoszenia rzuconej rzeczy?

Link to comment
Share on other sites

Ucz od końca.Najpierw "weź" potem "trzymaj" i "daj". Jak sie nauczy "trzymaj" to może cos nieśc idąc na smyczy. Wtedy bedzie musiała za każdym razem Ci oddać i zobaczy ze to opłacalne.Jak opanuje,to rzucasz aport najpierw pod nogi,a potem coraz dalej.

Link to comment
Share on other sites

Skoro nie chce oddawać zabawki to trzymaj zabawkę w ręku lub na sznurku i baw się z psem w przeciąganie, zuć jej zabawkę na sznurku i dalej sie przeciagajcie, ty trzymaj zabawkę i pies niech Ciebie goni. No i nie zostawiaj psu zabawki do zabawy samemu. Jeśli Twój pies polubi zabawę z Tobą, reszta będzie już z górki. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT]A jesli podbiega do ciebie z zabawką i wszystko jest dobrze tylko nie chce wyjac aportu z pyska to pokaz jej smakołyk, zeby go zjesc musi go otworzyc a wtedy ty lapiesz go do reki i w ten sposób nauczy sie ze kiedy chce nagrode musi otwozyc pysk
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Nie wkladaj psu niczego do pyska, rzuc zabawke (czy co tam ma do pyska wziac), kopnij, musisz ten przedmiot w jakis sposob ozywic, wprawic w ruch, sam go wowczas chwyci.
Co do trzymania - u mnie dzialalo gdy chcialam wytracic psu w jakis sposob zabawke z pyska. Jesli to byl koziolek to uderzalam lekko dlonmi po bokach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...