Jump to content
Dogomania

Jak obciąć kundelka ?


Border'kowa <3

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

za dużo na zdjęciach nie widać, ładny pieseczek :) za dużo bym tu nie cięła, tylko wyrównać i nadać kształt.
Od razu mówię- bo wiele osób uważa że pies niezjechany maszynka to pies nieobcięty- tu nie ma sensu , grzbiet wydaje się fajny, można go lekko skorygowac ale nie sadzę aby maszynką.

Link to comment
Share on other sites

wcale nie ma aż tak długiej sierści
skoro ma być mu goraco- to tak jak mówi Grey- może trzeba potraktować psa trymerem/furminatorem
lepiej przerzedzić, a trochę na długość i tak musi być żeby właśnie przed ciepłem chroniło.

Link to comment
Share on other sites

Masz bardzo fajnego psiaka z ładną sierścią.;) Przyłączam sie do moich przed rozmówców. Naprawdę parę korekt, furminator i trymer grabkowy. Będziesz miała ładnie zrobionego psiaka, któremu będzie chłodniej po przerzedzeniu sierści. Strzyżenie to nie tylko przejazd maszynką po grzbiecie. No chyba, że uważasz, że pies opitolony na krótko ładnie się prezentuje

Link to comment
Share on other sites

ja mam propozycję żeby zrobić z tego wątku kolejny watek galeryjny- tym razem dla samych kundelków. Tam same sznaucery i yorki są ;D
Byłoby to miejsce gdzie właściciele psów oryginalnych i "do niczego nie podobnych" ;D mogliby się poradzić jak obciąć swojego pieska. Poza tym jak groomer ma pokazać swą kreatywność jak nie na kundelku właśnie? ;)

Link to comment
Share on other sites

To może ja pierwsza. Strzyc ją? Szczerze mówiąc od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować. No i nie wiem jaka fryzura by do niej pasowała ;)

[IMG]http://img21.imageshack.us/img21/3164/sn852242.jpg[/IMG]

[IMG]http://img534.imageshack.us/img534/3633/sn852231.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

ale ona śliczniutka jest :) Bardzo mi sie podoba, te wlosy sa super tej długości. Ale warto by faktycznie trochę wymodelować. Można wyrównać sierść, albo po prostu nadać psu kształt tnąc degażówkami i zostawiające te włoski dalej takie dzikie. Rzuca mi się w oczy ze w okolicach łokci ma sporo, aż odstaje. Warto się przyjżeć pyszczkowi, może to uładzić żeby np. nie zasłaniały zbytnio oczu. Ta sierść chyba nie jest szorstka?

Link to comment
Share on other sites

bo szorstki włos to się skubie, wyrywa się długi, martwy włos. Ma podszerstek ? Taka wełenka krótsza. Gdyby było jej za dużo to można trymerem wyjąc albo furminatorem. Mi się podoba taki, krzak ale gdyby wybrać z plecków ten szorstki, długi, pies zyskałby elegancji. Sierść byłaby krótsza i bardziej przylegająca.
Takie tylko moje wskazówki, ciężko doradzić konkretnie widząc psa tylko na zdjęciach :)

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że ona nie ma podsierstka, tzn. pewnie ma ale niewiele bo faktycznie niektóre włosy na grzbiecie ma rude i sztywne a niektóre jaśniejsze i trochę milsze w dotyku.

Edit bo coś mi się za wcześnie wysłało.
Jej sierść jest ogólnie dziwna taka, miejscami sztywna (najbardziej grzbiet) a miejscami milsza jak łapy i głowa.

Link to comment
Share on other sites

A co zrobić z taką panną?

[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/2057/tosia4.jpg[/IMG]

[IMG]http://images38.fotosik.pl/356/e632dec17ba4da0c.jpg[/IMG]

druga fotka jeszcze w starym "domu", teraz Tośka wygląda znacznie lepiej, trochę jej wyskubałam martwych włosów, zrobiła się błyszcząca i jednolicie czarna w pewnych miejscach. Pytanie czy można nadać jej fryzurze jakąś linię? :) Ma dłuższy włos na przedpiersiu, łapach, portkach, brzuchu i ogonie- no i na głowie :) Podpowiecie coś?

Link to comment
Share on other sites

niedawno podobnego robiłam :) Oskubać! ;D Duużo tu skubania, nie powinny te kłaki tak sterczeć. Stopki można podciąć, żeby było równo. Brzuch wyrównać. Ja bym na brzuchu zostawiła jak najwięcej włosa, ale żeby wyrównać i zrobić skos(słabizna najmniej włosa).

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobne działanie , u żółtego więcej jest pracy . Ja wyczesuję Sprattem ,następnie przeciągam Marsem , potem wykańczam trymerem tradycyjnym . Wyrównuję maszynką ostrzem 7 mm lub 9 mm , strzyżenie tylko z włosem .
Wicherki przy oczach wycinamy . Wszystkie partie włosów w obu przypadkach , widoczne na zdjęciach jako jasne , są do dokładnego wy trymowania , są to stare przerośnięte włosy . Łapki oczywiście obrabiamy . Fajne psiaki i dobre modele do nauki strzyżenia.

Link to comment
Share on other sites

Ja zmieniam zdanie co do szortkości mojej Leny. Dziś głaskałam westa i Lena ma futro całkiem inne i dalej nie wiem co myśleć.

Ona ma takie włosy że rosną jak u człowieka że można je układać w każda strona. Nie ma takiego futra jak moja druga sunie że jak przejedziesz pod włos to włosy wracają do pozycji wyjśćiowej. U niej da się czesać w każdą stronę.

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca zrozumiałam, które rady tyczą się mojej Tośki a które drugiej suczki :)
Chciałabym "robić" ją sama, mam całe wakacje wolne więc chętnie bym poskubała. Nigdy jednak nie miałam szorstkowłosego psa, nie wiem jak robić pewne przejścia -np. szyja na krótko ale na przedpiersiu już chyba dłużej się zostawia? Kiedy ten dłuższy włos powinien się pojawić, czy jest na to jakaś reguła, czy wszystko zależy od proporcji psa? Czy włosy na głowie też się trymuje, czy strzyże? I właśnie te nieszczęsne włoski przy oczach, raz ciapnęłam to wyglądało to nie ładnie, była taka równa linia jakby to się zwykłymi nożyczkami tnie czy degażówkami?

Ojj generalnie tyle mi się pytań na myśl nasuwa, że chyba powinnam udać się do profesjonalnego salonu żeby podpatrzeć sobie jak się co robi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...