Jump to content
Dogomania

Jak obciąć kundelka ?


Border'kowa <3

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cockermaniaczko lubisz sobie utrudniać pracę , stosuje się grube ostrze np.9 mm. i można na dłużej skrócić z włosem . Oczywiście nie wspominam samojedów . Strzyżenie nasadkami to nie jest dobra praca.

Link to comment
Share on other sites

Cockermaniaczko po"swojemu " to nie używam szczotek , uszy obrabiam Hauptnerkami , mało używam nożyczek , korzystam z maszynki . Ale trzeba przygotować do strzyżenia ,czyli wyczesanie , usunięcie filców i trymowanie i na tym trzeba poświęcić dużo czasu . Żeby się nie męczyć kupuje się ostrza podwójne od 2 mm do 9 mm. i można działać .
9 mm. pod włos to jest 9 mm. Ale strzyżenie [B]z włosem i używanie różnych ostrzy to można długość włosa ustalić jaką się chce .
[/B]

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy nie zgolić mojego samka, ale nie tak zupełnie na krótko tylko właśnie tak ok.4 cm, nożyczkami nie widzę na to szans, pies nie ustoi tyle a i nie wydaje mi się, żeby dało się nożyczkami pewne miejsca ładnie zrobić- choć mogę się mylić :)

Podpowiedzcie proszę jedną rzecz odnośnie Tośki, przedpiersie trymuje się całe? Dłuższy włos zaczyna się dopiero na łapach? Brzuch wyrównam, a pupa? :) Portki też się skubie na krótko czy zostawia dłuższe? No i ostatnie pytanie- ogon, dłuższy, zwisający włos wyrównam ale na drugiej stronie ogona (od góry jakby) też ma takie długie ości, czy to się trymuje czy traktuje maszynką, bo podejrzewam że nie zostawia się tych włosów bez żadnej korekty?
Wyjeżdżam dziś na działkę i będę bez netu a chciałabym się za sucz zabrać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...