Jump to content
Dogomania

CAVANO Dream Team


PATIszon

Recommended Posts

  • Replies 10.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szanowne Cavanowiczki, dostałam już zdjęcia

Fany- 3 zdjęcia

Bajka i Hektor- spakowane w jeden plik (jeszcze nie wiem ile)

Nasa- spakowane+ demoralizujący browar

i to tyle. A reszta Cavano ma wielkiego minusa :madgo: , znczy Ci, co wcześniej już plusików nie dostali za spełnienie moralnego obowiązku :bigcool:

Link to comment
Share on other sites

Dzien Dobry porannie :-)

Ida, zdjecie psa jest suuuper, ale i tak wkrotce zrobimy Ci lepsze ;) Twoja sunia zmienia sie z treningu na trening, wiec wkrotce trzeba bedzie fotke uaktualnic.

Szkoda, ze szczeniaki tak szybko rosna ;)

Sajko,

Alez nie moge sie doczekac stronki :-) Dobrze, ze huknelas na niesubordynowanych, bo mielisbysmy niepelne opisy naszych gwiazd :D

BTW, mam pytanko czy Flaire juz wybyla na spotkanie z kawalerem dla swojego Misiatka?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

BTW, mam pytanko czy Flaire juz wybyla na spotkanie z kawalerem dla swojego Misiatka?
Lecimy za kilka godzin... Ze świadectwem zdrowia rzeczywiście było nerwowo... Mokka miała reportaże co kilka godzin w miarę rozwoju sprawy. Opowiem Wam wszystko kiedyś, jak będzie więcej czasu.

Będę tu na dogomanię zaglądać od czasu do czasu, ale nie tak często jak zwykle, więc proszę grzecznymi być! Natomiast na treningach oczywiście nie będzie nas przez następnych kilka tygodni. Nie powinno to zrobić większej różnicy, bo Misia raczej nie wnosi nic pozytywnego do poziomu drużyny :wink: , chociaż ja zawsze mam nadzieję, że swoim bezstresowym podejściem do życia pomaga przynajmniej utrzymywać fajną atmosferę. Natomiast treningi na pewno będą spokojniejsze bez niej, więc po powrocie, spodziewamy się zobaczyć ogromne postępy!!!

Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia!

Link to comment
Share on other sites

Flaire,

Ja i Majka zyczymy powodzenia :-) Wszystko bedzie dobrze i pewnie szczesliwe i "powiekszone" wrocicie z podrozy. Podrap Misiatko po brzuszku, a po powrocie cierpliwie bedziemy czekac na obszerne relacje. Najlepiej pisz pamietnik w .txt a potem nam to wszystko wklej tutaj :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind!

Ja mam pytanie: Jak wytlumaczyc psu komende "czolgaj sie"? :o

Nie wiem jak Wind, ale mogę Ci powiedzieć, jak ja tego uczę.

Siadasz na podłodze, nogi wyprostowane, pies waruje pod kątem prostym do nóg, powiedzmy po lewej, w prawej ręce smakoły. Zginasz nogi na tyle, żeby utwrzył się tunel dostatecznie duży, żeby pies mógł się przez niego przeczołgać. Rękę wkładasz do tunelu i przez tunel podsuwasz psu smakołyk pod nos. Jak się poruszy, cofasz rękę. żeby dosięgnąć smakołyk, pies musi się czołgać.

Nie wiem, czy to zbyt jasno wytłumaczyłam, ale za pół godziny taksówka na lotnisko...

Link to comment
Share on other sites

Tylko Hektorek ma problemy z nauka, bo on sie troche slabo koncentruje. Poza tym wykonuje polecenia glownie wtedy, kiedy jest naprawde glodny i ma ochote na smakolyk. W innym przypadku uznaje, ze nie warto sie wysilac i mimo ze rozumie komende, to puszcza ja mimo uszu.

Szczerze mowiac, nie bardzo wiem jak do niego dotrzec.

Jedynie przychodzic do nogi dobrze sie nauczyl (tzn. na jakies 90%, pozostale 10% to wielka niepewna)

Link to comment
Share on other sites

Ania-Bajka,

Ja uczylam troszke inaczej, ale tez skutecznie. Tez siedzialam na podlodze, wydalam psu komende waruj, a nastepnie trzymajc w rece smakolyk, ciagnelam nim po ziemi tak aby naturalnie wywolac u psa ruch do przodu.

Na poczatku pies chcial sie podnosic, wiec reka, lekko przyciskalam go do ziemi (alez to brzmi) i wypowiadalam "czolgaj sie". Ta komende nauczyl sie najszybciej ze wszystkich komend i juz tego samego dnia samodzielnie ja wykonywal.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ciaglych zgryzot przysparza nam jego aportowanie- za pileczka pobiegnie, i owszem, ale zeby jeszcze zechcial ja przyniesc!!! Czasem wezmie w zeby i podbiegnie kilka krokow, po czym puszcza i sie patrzy. Albo zaczyna cos wachac i znaczyc teren. Czesto tylko przez chwile gryzie pilke a potem zostawia ja i biegnie zalatwiac swoje interesy. Taka "Zosia-samosia" Indywidualista.

Moze ktos ma pomysl jak do niego dotrzec???

Link to comment
Share on other sites

Ania-Bajka

Na ciasto orzechowe to ja zawsze jestem chętna, inni pewnie też a twojego jeszcze nie jadłam więc trzeba to nadrobić.

P.s. Czy nie wiesz nic o spacerze w tygodniu bo ja bym chętnie gdzieś poszła ale nie dziśiaj i nie w taką pogode.

P.s.2 Ela ma w piątek urodziny robimy jakąś impreze czy tylko składamy życzenia :smilecol:

Link to comment
Share on other sites

OK:) :P Zaraz po spacerku zaczynam uczyc Bajke. Powinna robic szybkie postepy. Jakie sa jeszcze propozycje komend dla psiakow? Zwlaszcza dla Bajki- o ile jej dobrze wytlumacze, to na pewno sie nauczy! Zdolny piesek.

Z Hektorkiem to zupelnie inna praca :cry: Chociaz "zdechl pies" sie nauczyl. Tylko, ze robi to szybko tylko jak jest bardzo glodny.Inaczej trzeba powtarzac z 10 razy zanim zdecyduje sie polozyc! Jego po prostu specjalnie nie bawi wspolpraca z czlowiekiem. Hektor ludzi kocha i uwaza, ze to jest najwazniejsze- nauka go nie interesuje...

Link to comment
Share on other sites

Ida,

Ja mam wielka ochote na spacerek, a psiaki jeszcze wieksza. To kto pojdzie, gdzie i kiedy? Pogoda w dobrym towarzystwie nie szkodzi:) :lol:

Wind

Chetnie bysmy zdali cos (alez hipokryzja :oops: , Hektorka to pewnie nie interesuje), tylko ze nie wiem czy czasowo nam sie uda. Bo to szkolenie chyba jest 3 razy w tygodniu. I to gdzies daleko. Ale moze sie zmobilizujemy. Kiedy sie zaczyna?

Ciasto zrobie, ale na kiedy?

No wlasnie, co z urodzinami Elki??? Prosimy o propozycje.

Link to comment
Share on other sites

Ania-Bajka,

Jedno szkolenie jest organizowane przez ZK, ale jest ono az na Bemowie. To dla mnie stanowczo za daleko. Ale jest tez szkolonko w Cave Canem, ktore odbywa sie na Sadybie. Zajecia sa w soboty i niedziele chyba od 10.00.

Do Cave Canem chodzila na zajecia szczeniecego przedszkola. Generalnie bylo ok i dosc tanio ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...