Jump to content
Dogomania

Kejti znalazła DOM


Betbet

Recommended Posts

lika no własnie planowalam malucha. ale jakos tak wiesz... wyszło jak wyszło.
Fakturę wezmę, mam nadzieję, że dane z książkeczki moga być.

No zabawka zobacyzmy jak wyjdzie w praniu, czy małej się będzie chciało gmerac;) Nap ewno łatwiej mi to będzie wyczyścić z resztek niż przewiercone kortówki:P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 409
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem, że normalnie powinnam sie uciesyzc, że po 4 h dostałam wieści: Kejti nic nie zrzuciła, niczego nie ściągnęła, nawet koca z łóżka. Nie tknęła też nowej zabaweczki z pulpecikami...

Myślę sobie, że:
-boli ją oko i straciła trochę rozrabiakowatości
-pogoda ją zmuliła
-otp o prostu, pojedynczy wybryk z grzecznością

Coś z tych 3. Zobaczę co będzie w domu po 17

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Wiem, że normalnie powinnam sie uciesyzc, że po 4 h dostałam wieści: Kejti nic nie zrzuciła, niczego nie ściągnęła, nawet koca z łóżka. Nie tknęła też nowej zabaweczki z pulpecikami...

Myślę sobie, że:
-boli ją oko i straciła trochę rozrabiakowatości
-pogoda ją zmuliła
-otp o prostu, pojedynczy wybryk z grzecznością

Coś z tych 3. Zobaczę co będzie w domu po 17[/QUOTE]

a ja mysle, ze sytuacja sie po prostu normuje ;)

Betbet - mam dla Ciebie taka propozycje (ustalialm to z Ola i gadalam z Brazowa): ja od 3-go lipca bede mogla przejac od ciebie Kejti ... Przedtem wyjezdzam, wiec nie jest to mozliwe wczesniej :(

Oczywiscie jesli Kejti do tego czasu nie znajdzie domu. No i musimy spotkac sie w celu zapoznania panny z moja Puka. Puka to pies-terapeuta, socjalizuje wszystkie moje tymczasy ;) tez jest psem niezaleznym, czyli ani dominujacym, ani uleglym ... jest dokladnie takiej samej wielkosci co Kejti, ma 4 lata. jest mieszancem appenzellera

Co ty na to? Prosze cie o REALNA ocene sytuacji i swoich sil na ten moment - dotrwasz do 3-go lipca?? oczywiscie po tescie z moja Puka, ktory trzebaby bylo zrobic jak najszybciej ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Jesli sunia nie wywinie jakiegoś totalnego koszmaru to wytrwam pewnie. Wiele też zależy od pracy Olki, ale na to nie mam wpływu. Z Puka możemy sie spotkać kiedy chcesz ale czy Kejti zaakceptuje sukę, to nie wiem.[/QUOTE]

no wlasnie musimy zobaczyc. jak stoisz z czasem w ten weekend??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']jestem w 100% dostępna w domu i okolicy. Nigdzie się nie wybieram bo ledwo łażę. Natomiast nie dam rady dojechać autem do Ciebie, bo nie mogę się opierać o nic...[/QUOTE]

nie musisz nigdzie dojezdzac. ja podjade do ciebie, nie ma sprawy. rozumiem, ze to przymorze, tak? ustalimy na PW ;)
moze ciotka Brazowa tez by podeszla coby dodac wsparcia i sluzyc rada w razie co?

Link to comment
Share on other sites

Doma cały, zabawki nietknięte. Kość wielką zaczęła obrabiać dopiero jak przyszłśmy. Byłam u weteryanrza, do oczu Gentamicyna 5 razy dziennie, jest jakiś stan zapalny. Zakrapianie idzie nam średnio w kit;)

Kejti je suchą schroniskową, ale tylko gdy jestem w domu, a najlepiej jak siedzę przy misce.

Trzeba będzie ją odkleszczyć czymś, bo znosi z domu masę tych cholerników. Właściwie po kazdym spacerze ją dokładnie oglądam i zawsze znajdzie się pieprzony kleszcz!;/

Link to comment
Share on other sites

Zobaczym ile będzie z bazarku ijak to rozparceluję na karmę i antykleszczozę.

Kejti strasznie czesto trzepie głową i uszami. Miała sprawdzane uszy dwukrotnie, nic tam nie było. Ale to trzepanie budzi mnie w nocy i nad ranem co chwila:P

Rano byłysmy na spacerze i chwilę na wybiegu, ale długo nie dałam rady, zresztą zaczęło lać.

Kejti wczoraj wybiła palec Olce, a mniedziś mało nie przewróciła. Ona jak biega to jest nieostrożna i potrafi z impetem wpaść na człowieka albo skoczyć lapami na klatkę:/

Oko bez zmian, zakraplam jej chociaż mocno protestuje;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']
Kejti wczoraj wybiła palec Olce, a mniedziś mało nie przewróciła. Ona jak biega to jest nieostrożna i potrafi z impetem wpaść na człowieka albo skoczyć lapami na klatkę:/

Oko bez zmian, zakraplam jej chociaż mocno protestuje;)[/QUOTE]

po kazdym oczku-nagródka,cos super.

Bet, Kejti to nieduzy piesek,ona mało urazowa.Skakanie u młodego psa jest normalne,potem przechodzi i człowiek tęskni za tymi chwilami. W ogóle nie ma co traktowac tego na minus. Tak pies objawia swoje uczucia. Problematyczne,gdy podskakuje owczarek,ale takie małe?

Ilona powiedziała mi,jak wygladały zupełne poczatki chodzenia suki na smyczy,bo ona w schronie sie nauczyła. I powiem,ze jestem zachwycona,jak szybko ten pies sie tego nauczył,byłam przekonana,ze suka była od szczeniaka nasmyczowa. Jeżeli faktycznie nie potrafila wtedy chodzić,a nie ze był to stres po przybyciu do schroniska,to chodzi REWELACYJNIE. Duzo lepiej niz inne roczne psy,które od zawsze sa wyprowadzane na smyczy.

Kejti nie lubi deszczu?

Link to comment
Share on other sites

Kejti deszcz nie robi ale niestety moim plecom robi i deszcz i zimno. Ponadto ona mocno ciągnie do psów, a ja jeszcze nie mam sił się napinać mięśni i ją odciągać. Ale w moim rozumieniu krótki spacer to taki 30 minut. Z czego 10 biegania na wybiegu. Chociaż ona głównie węszy i znaczy. Biega trochę. Nie leci za patykami ani piłkami, ja nie mogę teraz ganiać z nią więc nie ma bodźca.

Nie no skakanie jest spoko, dopóki nie masz białej bluzki na sobie i nic Cię nie boli:P

Zakrapianie oczu nie działa na angródkę bo ona nie chce nagródek. ale działa na przytulaska. jak wie, że będzie przytulasek to jakoś mozna tę łepetynę przytrzymać.

Ma jeszcze te okropne momenty paniki, okropne dla niej, dla mnie co najwyżej kłopotliwe. Kiedy czegoś się wystraszy i zapiera 4 łapami, przypada do ziemi, a potrafi zrobić to na środku ulicy:P
Trochę mam wtedy stresik czy nas nic nie rozjedzie, bo nie da się wówczas ani w lewo, ani w prawo;)

Czy to normalne, że ona się tyle drapie i trzepie tym łbem? Znam masę psów - znajomych, rodziny, ale żaden aż tak się nie czochrał. Myslę, czy ona może mieć jakąś alergię? Czy to karma? Od mycia minał tydzień, Kejti już nie ma na sobie szamponu, smierdzi psem więc to raczej nie po kapieli;)

Link to comment
Share on other sites

Drapanie uszu nigdy nie jest normalne. Moze ma tam jakąs syfioze typu swierzbik? (nie bój sie dla ludzi niegrozny) jak masz jakiegos weta pod bokiem pros o Oridermyl.
Nie bój sie,bo kazdy pies te pasozyciki ma i sobie z nimi wspólnie zyjemy,problem zaczyna sie,gdy pies osłabiony i pasozyty zaczynaja sie nadmiernie namnażac.

Najpewniej wet zaproponuje Ci Stronghold (kropelki na kark) lub Advocat w trzech dawkach ( i odrobacza i niszczy pasożyty skórne).

Link to comment
Share on other sites

To czekam na konsultacje.

Kejti to nawet szczeniaka potrafi zabić. Niby się bawiła, ale tak intensywnie chciała go mieć pod sobą, że mały był ściśnięty i piszczący.

Kejti ma opinię furiatki na dzielni, niektórzy jak nas widza to już skręcają, bo wiedzą co będzie.

Boję sie czy ona mi się w końcu nie urwie. Opatentowała podskosk w górę i obrót jako sposób na wydostanie się z szelek. Jeszcze nie zadziałał, ale w tych dzikich skokach do psa naprawdę ciężko ją trzymać. Szczytem jest to, że czasem próbuje się lapami odbić ode mnie w celu wykonania bardziej spektakulrnego wygibasa w locie...

Link to comment
Share on other sites

Nie ma dwóch smyczy, czuję się jak wariatka ze wściekłym psem. Nie jesteśmy w stanie normalnie iśc ulica. Ludzie myślą, że Kejti rzuca się na nich, mają pretensje i uwagi.

Idziemy jutro do weterynarza, ponoć od 16 przyjmuje ten tu na Obrońców. Nie mam dobrej opini,ale Kejti trzepie głową coraz częściej. Oczy dalej wyglądają paskudnie, zakrapiałam dziś 5 razy.

Kejti już wie, że kaganiec jest do dupy więc go unika. Sprawiało mi dziś ból i dyskomfort mocowanie się z nią. Jestem zła... głównie na siebie... podjęłam złą decyzję.

Była ponad pół godziny sama na wybiegu i latała sobie w deszczu. Potem pochodziłyśmy jeszcze pół godziny. To jest jej potrzebne bardzo, ale pusty wybieg tylko wczesnie rano lub w deszczu:/

Martwię się, bo dostała dzisiaj znowu paniki i chciała się zaprzeć przed wyjściem z klatki. Zahamowała nagle, zarzuciła głową i wydzwoniła z całej siły w metalową framugę drzwi od domofonu. Oglądałam ją, dotykałam głowy, niby nie piszczy ani nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Własnie nie wiem skąd taki kubrczek zdobyć? Bardzo by się przydał. Siedzei dłubię bazarek dla małej. QUOTE]

Ty nie wiesz skąd kubraczek??? Kochana - zrobiny przez Ciebie kubraczek - a raczej chusta robi furorę! Sobie zrób :-)
na dogo na bazarkach bywały, ale małe
a jak Kejti do samców? może nie zmasakruje mojego trójłapego i Funiacza, to po egzaminach Ci ja "poprzewietrzam"

Link to comment
Share on other sites

Samiec, suka bez różnicy, rzuca się. Dzisiaj po piruecie na widok sznaucera źle wymierzyła i gruchnęła żebrami o beton... ja się boję, że będzie pies z obrzękiem mózgu, połamanymi żebrami i potem powiedzą, że jeszcze ja ją skatowałam!!!


Itske nie mam już materiału, farb i tamtej pani która mi to uszyla także nie zrobię:/

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy u weta. Suka ma drożdżycę uszu.

Dostała Surolan. Do tego też Stronghold. Cała faktura z gentamicyną wynosi 92 zł. Bardzo nam jest wesoło.

Prosze kogoś żeby przyjechał do mnie i zobaczył pewne rzeczy na własne oczy. tym razem podejdziemy bliżej jakiegoś psa na odległość "chodnikową". Nie zawsze da się uciec.

Czego CI się nie da czytać? Że jestem zła? No wybacz... sama pisałaś na pw co pisałaś, że teoretycznie znasz temat it o co czuję. Więc czuję i niestety nie zmienia się to. Tym bardziej, że telefony milczą.

Całe saldo Kejti to -169zł

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...