Jump to content
Dogomania

Swiatowa Poznań


bill

Recommended Posts

[LEFT]Jak wiadomo impreza obowiazkowa,nie pytam sie kto jedzie, bo chyba wszyscy:)jak nie ze swoimi sznaucerami,to chociaz poogladać, ja bede napewno jako widz wiec do zobaczenia przy ringu miniatur, pewnie juz wiekszosc ogladała statystyki zgłoszonych psów Ci co jeszcze nie widzieli to podaje linka[URL]http://www.worlddogshow2006.pl/info_pl.php[/URL]
sedziowie:
mini pieprz i sól Dorothy Hutchinson US ocenia suki
:Britta Ross-Borjeson S ocenia psy i wybiera BOBa

mini białe Dan Ericsson ocenia psy i suki oraz BOBa

mini czarne :Marek Lewandowski PL suki
:Zvi Kupferberg Il psy oraz BOB

mini czarno srebrne :Joanna Szczepańska-Korpetta PL suki oraz BOB
:Patricia Nemirovski-Alsina RA psy

Zobaczymy jak przebiegnie sędziowanie szczególnie mnie interesuje jak sedzina z US w pieprzakach suczkach bedzie ocenaic naturalne sznaucerki. W tym zestawieniu polskich sędziów kazdy zna i wie co lubią w minisach. Pozdrawiam.
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My tez rzecz jasna bedziemy wlasnie z suńką pieprz i sól :)
[QUOTE]Zobaczymy jak przebiegnie sędziowanie szczególnie mnie interesuje jak sedzina z US w pieprzakach suczkach bedzie ocenaic naturalne sznaucerki. W tym zestawieniu polskich sędziów kazdy zna i wie co lubią w minisach. Pozdrawiam.[/QUOTE]
wlasnie tez na to czekam z niecierpliwością ale cos mi sie wydaje ze ogoniaste w ogole nie będą brane pod uwagę... bo sedzina pewnie po raz pierwszy zobaczy cos takiego na zywo ;) a wiadomo ze trudno tak nagle przywyknąc :) CHociaz w tych młodszych klasach bedą tylko naturalne wiec decyzja jakias bedzie musiała zapasc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']My tez rzecz jasna bedziemy wlasnie z suńką pieprz i sól :)

wlasnie tez na to czekam z niecierpliwością ale cos mi sie wydaje ze ogoniaste w ogole nie będą brane pod uwagę... bo sedzina pewnie po raz pierwszy zobaczy cos takiego na zywo ;) a wiadomo ze trudno tak nagle przywyknąc :) CHociaz w tych młodszych klasach bedą tylko naturalne wiec decyzja jakias bedzie musiała zapasc![/quote]

Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z tegorocznego Krakowa, gdzie "Izraelitka" wybierała na lokaty tylko cięte a ogoniaste były właśnie w ogonie.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][COLOR=Black][QUOTE]Oby tylko nie powtórzyła się sytuacja z tegorocznego Krakowa, gdzie "Izraelitka" wybierała na lokaty tylko cięte a ogoniaste były właśnie w ogonie.[/QUOTE]
Ale BOBa i CACIB dostał naturalny LIDER Dyas...
resCACIB [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=Black]DIABLE van de Havenstad, i CACIB w sukach [/COLOR][/SIZE][COLOR=Black]VAMP von den Brunnengarten tez z uszami i ogonami :)[/COLOR][SIZE=2][COLOR=Black]
[/COLOR][/SIZE][COLOR=#99ccff][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2]Na stronach światówki pojawił się plan sędziowania. I widzę zmiany w czarnych średniakach :crazyeye: Miał sędziow[COLOR=Black]ać [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=Black][SIZE=1][SIZE=2]Jacques Le Magnan (suki) i Piotr Król (psy) a w rozpisce i psy i suki sędziuje p. Viva Maria Soleckyj Szpunar. A Ci sędziowie sędziują pieprzaki, więc zmiana nie jest podyktowana ich nieobecnością. Szczerze mówiąc gdybym wystawiała to chyba by mi się to nie podobało... :mad:

[/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=Black][B][FONT=Verdana][SIZE=1][SIZE=2] Romas[/SIZE][/SIZE][/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=Black][SIZE=1][SIZE=2], niestety średniaki zaczynają o 10.00 - mam nadzieję że nasz pociąg będzie żwawo jechał :lol: Niestety i pieprzaki i czarne idą razem (na innych ringach) [/SIZE][/SIZE][/COLOR][/FONT][B][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#666666][COLOR=Black]:shake:[/COLOR]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartaReksKiwi']Romas a o ktorej planowo pociag ma byc w Poznaniu? bo czytałam ze godzina czekania murowana na wjazd na stacje! + dojscie, załatwienie wszystkiego, znalezienie ringu, przygotowanie psa.... lepiej nie ryzykowac :)[/quote]

My nie wystawiamy, więc przygotowanie psa, rejestracja itp. odpada ;)

Według rozkładu pociąg powinien przyjechać o 9.20... W każdym razie na pewno w godzinę ocena się nie skończy, tyle że jak już człowiek jedzie ten kawał drogi, to szkoda opuścić nawet jedną klasę ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak ,my nie wystawiamy wiec te nerwy odpadaja,tyle ,ze chcialabym zobaczyc wszystko od a do z .Juz czuje ten nerw :-) Chyba zaczne sie modlic zeby tego dnia szybciej te pociagi wpuszczali .Robot torowych na pewno nie bedzie bo to swieto panstwowe,tylko poprostu moze z powodu tego co juz zrobili sa jakies perturbacje przy wjezdzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Żancia']Wsiadaj w pociąg i jedziesz ;)

Jakie atrakcje obstawiacie na światówce? Jak dla mnie to napewno będą krakowiaki i bigos :evil_lol:[/quote]
Tylko nie bigos!!! :evil_lol:
Normalnie spytałabym czy w okolicy KFC, ale zaczełam ostry bunt przeciwko tym fast-foodom!!!!!
Musze pgoadać z mamą nie wiem co z tego będzie, ale czekam na setki fot od Was :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ogólne gratulacje już składałam, ponieważ głównie śledziłam [B]ring miniatur czarno-srebrnych[/B] to dodatkowo chciałam pogratulować tym sznauceromaniakom, którym udało się na tym ringu zainteresować sędzinę swoim pupilem:

[B]Masterton[/B] za ocenę doskonałą, II lokata w klasie otwartej dla jej pieska Sasquehanna KONIAK na 27 psów to doskonały wynik.

[B]Agatce[/B] za zakwalifikowanie się do ścisłego finału w klasie championów. Spośród 32 championów DANGEROU’S D’ARTAGAN Hajan Polonia znalazł się pośród wybranych 9-ciu piesków, spośród których sędzina wyłoniła zwycięzców tej klasy.

[B]Vis[/B] za IV lokatę w klasie młodzieży pieska z jej hodowli VAMOS Vis a Vis.

Ale do rzeczy: sznaucery miniaturowe czarno-srebrne oceniała sędzina z Argentyny Patricia Nemirovsky-Alsina. Sądzę, że wszyscy spodziewali się, że pani będzie sędziowała zdecydowanie na amerykański typ szanucera, tymczasem ocena była chyba zaskoczeniem dla wielu. Zastanawiałyśmy się wspólnie z sędziną Basią Brandys, dlaczego niektóre psy były wybierane na lokatowe miejsca a inne odpadały. Sędziowanie było prowadzone bardzo dokładnie. Na niektórych ringach dawno było już posprzątane a u nas cały czas trwała ocena. Pani Patricia oceniała bardzo wnikliwie: na stoliku dotykała dokładnie każdego psa, potem ruch do przodu i z powrotem, każdego psa próbowała zainteresować, aby sprawdzić jego temperament i może wyraz pyska, potem bieg solo po obwodzie ringu. Dla każdego miała wystarczającą ilość czasu. Jak coś nie wyszło w ruchu, to kazała powtarzać ponownie. Na pewno nie można jej zarzucić, że nie dała jakiemuś wystawcy szansy. Mam wrażenie, że nie miało większego znaczenia przygotowanie psa. Można zobaczyć to na zdjęciach. Czasem odpadały w pierwszej selekcji naprawdę wydawałoby się piękne psy, ale ponieważ siedziałam bezpośrednio przy linii, gdzie psy biegły mogłam zauważyć, że przypuszczalnie sędzina wyłapywała wady w ruchu. Jeśli miała jakieś zastrzeżenia to pies odpadał i niestety z wieloma przypadkami mogę się zgodzić. Nikt z widowni nie miał takiego kontaktu z psami jak sędzina a więc i nie wiedział dlaczego dany pięknie prezentujący się w statyce i perfekcyjnie przygotowany pies nie przechodził dalej. Z jednym się zgodziłam z Basią Brandys, że czasem należy przymknąć oko na niedoskonałości i na konkurencje finałowe jednak wybrać psa bardziej SHOW. Bardzo ciekawe zjawisko miało miejsce w klasie championów, kiedy to najdłużej fotografowanym psem był hiszpański piesek, który zajął IV miejsce i sądzę, że dla wielu to ten pies bardziej zasługiwał na Zwycięzcę Świata.

Dosyć marudzenia, możemy przystąpić do fotek, ale na wstępie wyjaśnienie. Aparat mam całkiem niezły, właściwie można by było z niego więcej wycisnąć, ale nie posiadam takich umiejętności, ani dodatkowego osprzętu ( statyw, wężyk do migawki) warunki w hali były, jakie były a z biegiem czasu stale się pogarszały. Proszę zatem o wyrozumiałość.

[B][SIZE="4"]Klasa szczeniąt:[/SIZE][/B]

[CENTER]LJUBIMYI BORODACH Chamberlen
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/2367/szczeniakp91ym6.jpg[/IMG]

XPRESSO z Dixie
[IMG]http://img508.imageshack.us/img508/7342/szczeniakp2au3.jpg[/IMG]

Sasquehanna KRÓL
[IMG]http://img508.imageshack.us/img508/8707/szczeniakp3fj6.jpg[/IMG]


Sasquehanna KONSUL
[IMG]http://img65.imageshack.us/img65/1274/szczeniakp4eg4.jpg[/IMG]

Sasquehanna KRÓL
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/1787/szczeniakp5wx7.jpg[/IMG]

XPRESSO z Dixie
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/1645/szczeniakp6cu1.jpg[/IMG]

[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/3503/szczeniakp7hl2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/1262/szczeniakp8vj7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/5742/szczeniakp92ub1.jpg[/IMG]
[/CENTER]
Reasumując:

[B]I – Sasquehanna KRÓL - POLSKA
II – XPRESSO z Dixie - CZECHY
III – LJUBIMYI BORODACH Chamberlen – ROSJA
IV – Sasquehanna KONSUL - POLSKA
[/B]

cdn.........

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4]Klasa młodzieży:[/SIZE][/B]

[CENTER][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/1573/mlodziez1au4.jpg[/IMG]
[B] TOMMY TAXTON Nadpilickie Bestyjki[/B] i [B]VAMOS Vis aVis[/B].
[IMG]http://img521.imageshack.us/img521/6199/mlodziez4xo5.jpg[/IMG]
[B] MARZIPAN v.d. Pathenwiesen[/B] w pierwszej 6-tce, bez lokaty.
[IMG]http://img501.imageshack.us/img501/4362/mlodziez6we7.jpg[/IMG]

[B]Scedir[/B], ale nie wiem który bo były 2, ale żaden nie przeszedł pierwszego sita.
[IMG]http://img501.imageshack.us/img501/7042/mlodziez9hh2.jpg[/IMG]
[B]Blythewood KINDLY CHAP Mł.Zw.Eur.’06 lokata III[/B]
[IMG]http://img501.imageshack.us/img501/9143/mlodziez92cm9.jpg[/IMG]
[B]Blythewood KINDLY CHAP Mł.Zw.Eur.’06 lokata III[/B]
[IMG]http://img501.imageshack.us/img501/6655/mlodziez9995pn9.jpg[/IMG]
[B] TOMMY TAXTON Nadpilickie Bestyjki[/B]
[IMG]http://img501.imageshack.us/img501/3346/mlodziez96fa1.jpg[/IMG][/CENTER]

Konfrontacja naturalnego sznaucerka z kopiowanym. Dla mnie obydwa są bardzo ładne. Uszatek jest z hodowli Vis a Vis a kopiowany z Sasquehanna. Według mnie nie ma uzasadnienia dla kopiowania psów.

[CENTER][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/3410/mlodziez97gs2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img288.imageshack.us/img288/3958/mlodziez992gt7.jpg[/IMG]
[B]Sasquehanna VIGO II lokata.[/B]
[IMG]http://img288.imageshack.us/img288/5686/mlodziez98xr2.jpg[/IMG][/CENTER]

Bardzo podobał mi się ten naturalny sznaucerek [B]VITAL Vis a Vis[/B], cały czas wchodził mi w obiektyw, niestety nie przebił się przez pierwsze sito, chyba jest przerośnięty.
[CENTER][IMG]http://img288.imageshack.us/img288/6614/mlodziez991ob9.jpg[/IMG]
[B]VITAL Vis a Vis[/B]
[IMG]http://img288.imageshack.us/img288/7869/mlodziez994yo2.jpg[/IMG]
[B]VITAL Vis a Vis[/B]
[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/526/mlodziez9993qp7.jpg[/IMG]
[/CENTER]
I jeszcze jedno [B]VITAL Vis a Vis [/B]– jaka postawa :Cool!: :
[CENTER][IMG]http://img234.imageshack.us/img234/3165/mlodziez9994zq1.jpg[/IMG][/CENTER]

Kolejny śliczny uszatek [B]VAMOS Vis a Vis lokata[/B]. Ten załapał się na IV –tą lokatę.

[CENTER][IMG]http://img234.imageshack.us/img234/3135/mlodziez995ob2.jpg[/IMG]
[B]VAMOS Vis a Vis lokata IV[/B]
[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/1864/mlodziez996gt5.jpg[/IMG][/CENTER]

[B]Sasquehanna VIGO lokata II
[/B]
[CENTER][IMG]http://img234.imageshack.us/img234/1268/mlodziez999lm1.jpg[/IMG]
[B]Sasquehanna VIGO lokata II[/B]
[IMG]http://img234.imageshack.us/img234/6499/mlodziez9991ug1.jpg[/IMG][/CENTER]

Ścisła czołówka, zaraz zapadnie decyzja o lokatach.

[CENTER][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/4417/mlodziez9996lv9.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[U][B]A oto wynik:[/B][/U]

[B][COLOR=Red]Młodzieżowy Zwycięzca Świata
[/COLOR][/B][B]Bouvbear INT’ I MAN OF MISTERY:[/B]

[CENTER][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/4281/mlodziez9998m1bx0.jpg[/IMG][/CENTER]

[B]Lokata II i III:[/B]

[CENTER][IMG]http://img158.imageshack.us/img158/91/mlodziez9998m22qm1.jpg[/IMG][/CENTER]

[B]VAMOS Vis a Vis lokata IV[/B]( nie ukrywam, że podobał mi się najbardziej z wybranej czołówki )

[CENTER][IMG]http://img158.imageshack.us/img158/3674/mlodziez9998m33nq3.jpg[/IMG][/CENTER]

i jeszcze [B]VAMOS Vis a Vis lokata IV[/B]:

[CENTER][IMG]http://img370.imageshack.us/img370/2962/mlodziez9997bt4.jpg[/IMG][/CENTER]

Reasumując:

[SIZE=4][B][U][COLOR=Red]Młodzieżowy Zwycięzca Świata[/COLOR][/U][/B][/SIZE][B]

[SIZE=3] Bouvbear INT’ I MAN OF MISTERY - NORWEGIA [/SIZE]

II – Sasquehanna VIGO - POLSKA
III – Blythewood KINDLY CHAP Mł.Zw.Eur.’06 - ROSJA
IV – VAMOS Vis a Vis – NIEMCY [/B]( brawo dla polskiej hodowli )

Cdn.......

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4]Klasa pośrednia[/SIZE][/B]

[B] Sasquehanna RED WINE - lokata I[/B]
[IMG]http://img280.imageshack.us/img280/189/posrednia3tl9.jpg[/IMG]

[B]Scedir[/B] [B]THOMASMANN - NA - Włochy[/B] [IMG]http://img163.imageshack.us/img163/5407/posrednia4op4.jpg[/IMG]

Z Rosji, ale nie wiem który. [IMG]http://img163.imageshack.us/img163/5813/posrednia5tc8.jpg[/IMG]
[B]
Sasquehanna RED WINE - lokata I[/B]
[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/6195/posredniam1xo0.jpg[/IMG]
[B]
Santa Knyrys NEGORO SEBASTIAN PERREYRA - lokata II - Rosja[/B]
[IMG]http://img275.imageshack.us/img275/9329/posredniam21ed8.jpg[/IMG]
[B]
Kaspelix AMERICAN PIE - lokata III - Szwecja[/B]
[IMG]http://img275.imageshack.us/img275/2940/posredniam3zt7.jpg[/IMG]
[B]
Scedir WAYNE JOHN - NA - lokata IV - Włochy[/B]
[IMG]http://img275.imageshack.us/img275/6051/posredniam4qg7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE="4"][B]Klasa otwarta[/B][/SIZE]

[?]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/8806/otwarta1wa1.jpg[/IMG]

Pierwszy z lewej [B]Sasquehanna DEKIEL i DEREŃ[/B]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/8766/otwarta2ch2.jpg[/IMG]

Pierwszy z lewej [B]Sasquehanna DEREŃ[/B]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/4162/otwarta3yi2.jpg[/IMG]

W środku [B]ESZTEN Planeta Saturn - lokata I[/B] - Polska
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/953/otwarta4xe6.jpg[/IMG]

Ponownie w środku [B]ESZTEN Planeta Saturn - lokata I[/B] - Polska
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/1161/otwarta5sj9.jpg[/IMG]

Nasza [B]Doginka z GORDONEM Sasquehanna[/B] :multi:
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/1313/otwarta6og4.jpg[/IMG]

[?]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/9363/otwarta8zb6.jpg[/IMG]

[B]Sasquehanna DEKIEL[/B]
[IMG]http://img384.imageshack.us/img384/3270/otwarta9zq4.jpg[/IMG]

Ponownie [B]DEKIEL[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/3593/otwarta92ce5.jpg[/IMG]

[B]Sasquehanna DEREŃ[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5803/otwarta91wv4.jpg[/IMG]

Ponownie [B]DEREŃ [/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/9468/otwarta96hk7.jpg[/IMG]

[B]EXPRESS MAN Rezlark[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5946/otwarta93dd0.jpg[/IMG]

[B]EXPRESS MAN Rezlark[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/7751/otwarta94ax5.jpg[/IMG]

[B]ZAK z Wilczej Skarpy[/B] - przeszedł do ścisłej czołówki, nie załapał się na lokatę, podobał się sędzinie.
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/1848/otwarta95oo2.jpg[/IMG]

Ponownie [B]ŻAK[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/6831/otwarta991be9.jpg[/IMG]

[B]ESZTEN Planeta Saturn - lokata I[/B] - Polska
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5390/otwarta97ys4.jpg[/IMG]

Nasz dogomaniacki [B]KONIAK Sasquehanna - lokata II [/B]
[B][COLOR="Red"]BRAWO dla Masterton[/COLOR][/B]:multi:
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/4198/otwarta98koniakdc3.jpg[/IMG]

[B]OLSEN Bella Fraga[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/1839/otwarta99tj4.jpg[/IMG]

[B]ESZTEN Planeta - lokata I Saturn, Sasquehanna KONIAK - lokata II[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/6262/otwarta99m1ph1.jpg[/IMG]

Ładny Hiszpan i [B]PIPIN THAT'S MY STORY - lokata IV[/B]
[IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5941/otwarta99m2ry6.jpg[/IMG]
[B]
[U]Reasumując:[/U]

I- ESZTEN Planeta Saturn - Polska
II- Sasquehanna KONIAK - Polska
III- Hassanhill's SCEDIR SIMPLY THE BEST - Włochy
IV- PIPIN THAT'S MY STORY[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...