Jump to content
Dogomania

KOSZALIN - 10-letnia dalmatynka SEMI ma fantastyczny dom :-))) Semi za TM.


kinga

Recommended Posts

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]ano, oddali[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]ze dwa tygodnie temu - tak po prostu przyprowadzili[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]grubiutką[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]wychuchaną[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]bardzo ufną[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]prosto z ciepłego mieszkania[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]kierowniczka przytomnie zauważyła, ze w budzie schroniskowej to ona pierwszej jesiennej nocy nie przeżyje - i umiesciła ją w boksie w budynku hotelowym[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]widziałam ją tydzień temu - trzęsła się biedula jak galareta w tym boksie[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]tak sobie pomyślałam, że w tym wieku dla psa czas płynie dużo szybciej[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=sienna]i czy uda mi się zdążyć, zanim...[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#a0522d]SEMI:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#a0522d][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/98/semi4ftu7.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=#a0522d][URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img154.imageshack.us/img154/1284/semi1fqv9.jpg[/IMG][/URL][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img98.imageshack.us/img98/1592/semi3fye0.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/5915/semi2fgu5.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 224
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kingo, napisz jeszcze jaki ma stosunek do innych piesków, no i do kotków.
Daj ogłoszenia gdzie tylko to jest możliwe, no i przede wszystkim allegro. Napewno ktoś ją tam wypatrzy, jest taka piękna :(

I ratuj ją jakoś, bo, jak wiele razy się to tutaj powtarzało, dalmatyńczyki umieraja w schronach na depresje :(

Link to comment
Share on other sites

Boże drogi, nie rozumiem takiej postawy... Przez 10 lat być z istotą, przywiązać się do niej, kochać, głaskać, przytulać, dawać buziaki, a później oddać do schronu :placz: Pozwolić psu przywiązać się do siebie, do miejsca, do tego, że ma kogoś, a później pozbyć się ot tak, jak się pozbywa starego, niepotrzebnego fotelu :placz:
Przecież to jest po prostu podłe, nieludzkie zachowanie!

Link to comment
Share on other sites

a z jakims takim bzdurnym - że starsza osoba nie ma siły zajmowac się psem - a przyprowadziło ją dwóch nastolatków wyglądających tak ...średnio.
na co kierowniczka spytała:
-a starsza osoba nie ma rodziny do pomocy?

...na co nie padło żadne przekonywujące wytłumaczenie

...nie uwłaczając sytuacjom życiowym, kiedy rzeczywiście utrzymanie psa przerasta możliwości

ale do jasnej cholery - nie 10-letniego, z cieplarnianych warunków, w piątek po południu, tuż przed zamknięciem schronu -

Link to comment
Share on other sites

podnoszę cie SEMI kochanie..
duzo dalmatów nagle tu na dogo:shake:

nieludzkie to i nieprawdopodobne - chociaż nasza leksę tez oddano do schronu z takim samym argumentem - czyli, ze babcia juz nie ma siły zajmowac sie psem..(a leksa to mastino - w sam raz dla starszej osoby:diabloti: )
bzdury, bzdury, ludzie nie mają odwagi nawet przyznac sie do swojego zwierzaka:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka111']Kingo, czy domek tymczasowy wchodzi w rachubę? I jak ona podchodzi do innych psów, kotów?[/quote]

jeśli jakikolwiek pies powinien isć jak najszybciej do domu - choćby tymczasowego - to na pewno Semi właśnie - tego jestem pewna

[B]Pestka[/B] - kurczę, nie wiem tak na 100%, jak ona do psów i kotów :shake:
na jednym zdjęciu widać, ze osaczyły ją szczeniory - i nic jej to nie przeszkadzało

jutro powinnam być w schronie - zobaczę, moze coś się dowiem, choć takie schroniskowe sondowanie jest jednak niezbyt wiarygodne - no, chyba, ze agresor jakiś się trafi - i widac, jak na dłoni

[B]AniaB[/B] - a swoją drogą - w ramach czarnego humoru - to musiało dopiero zabrzmieć, kiedy Twoją Leksę oddawali mówiąc, ze starsza osoba nie ma siły się nią zajmować - i gdyby nie chodziło tu o psa, gdybym nie widziała na własne oczy , jak oddawali Semi - uśmiałabym się...

... tyle, że tu chodzi o psa, który nic z tego nie rozumie... :-(

Link to comment
Share on other sites

nigdy tego nie pojmę, nigdy nie zrozumiem... nie ma cudowniejszego przyjaciela niż starszy pies, przyjaciela, z którym rozumiesz się bez słów... jak można tak po prostu zostawić, odwrócić się i odejść... nigdy nie pojmę, nigdy tego nie zrozumiem...

Link to comment
Share on other sites

Kingo pytam się jaki jest jej stosunek do psów, ponieważ sama mam 4-miesięczną sunię i jeżeli max. do końca listopada, albo do mrozów się ktoś nie znajdzie to wezmę, niestety na tymczas tylko, bo mąż na więcej się nie zgodzi... zreszta z tymczasem też będzie problem, ale trudno, biorę to na siebie.
Przepraszam Semi, że dzisiaj się Tobą nie zajmowałam:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pestka111']Kingo pytam [B]się jaki jest jej stosunek do psów,[/B] ponieważ sama mam 4-miesięczną sunię i jeżeli max. do końca listopada, albo do mrozów się ktoś nie znajdzie to wezmę, niestety na tymczas tylko, bo mąż na więcej się nie zgodzi... zreszta z tymczasem też będzie problem, ale trudno, biorę to na siebie.
:-([/quote]


[B]Pestka[/B]
widziałam ją pół godziny temu;)
Semi siedzi w boksie z trzema średnio - małymi psami, z czego jeden jest spokojniutki, a dwa raczej żywe. Nie ma z nimi najmniejszych problemów, więc nie podejrzewam, zeby poza boksem były.

Link to comment
Share on other sites

ech, ja nie wiem, co się dzieje :shake:

co dziś spytałam o jakiegoś psa - padała odpowiedź: oddał właściciel - lat : siedem, osiem, dziewieć

te psy chorują, nie jedzą, chudną, tęsknią niezmiernie

patrzę na moją 9-letnią Drachmę, która na mój widok od razu wywraca się kołami do góry - jej właściwie wiele nie trzeba do dobrego samopoczucia - wygodny kat do uwalenia się i ktoś do klepania i czochrania...

...i przed oczyma stają mi od razu:
Semi lat 10 - oddana przez właściciela
Forest lat 7 - oddany przez właściciela
Baker kaukaz lat 8 - jw
Medor ON lat 9 - jw
i te następne, kochane, z posiwiałymi pyskami - jw

Link to comment
Share on other sites

nie mam słów po prostu :shake:
nie umiem sobie wyobrazić sytuacji oddania własnego psa..
wiem, ze róznie bywa, czasem sa trudne sytuacje, niemniej jednak nie potrafiłabym ot tak po prostu zapiąć smyczy, wsadzić do samochodu i zawieźć.. zawsze jest jakies wyjscie, tylko trzeba sie czasem troszke postarac,no ale do tego trzeba jeszcze kochać..
a jesli to tylko zakup bo bajka fajna, bo serial, bo reklama, to fakt - wtedy ławo sie rozstac, zapiąc na sznurek i odprowadzić albo po prostu wypuscić na ulice..
i wziać nowego..

Seminka, biedulo, ja mam nadzieję, ze Pestka111 cos wymyśli i przytuli cie choć na chwile..
az znajdziesz dom prawdziwy..

Link to comment
Share on other sites

tak, niestety wiek moze tu być pewną przeszkodą dla potencjalnych chetnych
ale z kolei ja np jestem zwolenniczką staruszków - a szczególnie takich z mieszkania, wychowanych juz i przygotowanych do wszystkiego:lol:
bo to i człowiek spokojnie wyjdzie do pracy, pies wie co ma robic, nie przychodza mu do głowy głupoty;) , po drugie duzy spokój - piesek duzo sypia, nie ma urwania głowy jak ze szczeniaczkiem..
jak dla mnie bomba!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...