Jump to content
Dogomania

Husky a Alaskan


_Shadow_

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Husky jest mniejszy, miewa niebieskie oczy,jest ogolnie bardziej przyjacielski w stosunku do inych psow, jest szybszy,ale slabszy niz malamut, ogolnie prawie kqazdy husky kiedys w koncu da noge na polowanie,ale wroci. No i husky jest bardzo lagodny w stosunku do ludzi i dzieci. I straszny urwis z niego. A na malamutach sie za dobrze nie znam wiec niech wlasciciele tej rasy sie o niej wypowiadaja.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie, tych tematow bylo juz mnostwo.

Ula - co do przyjacielskosci to mozna polemizowac, moim zdaniem wlasnie malamuty sa bardziej przyjacielskie i opiekuncze, szczegolnie w stosunku do dzieci, no ale wiadomo, kazdy pies jest inny i nigdy tak do konca nie wiadomo jaki pies z jakim charakterem nam sie trafi.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

dokladnie, husky sa bardziej dzikie i maja w sobie to cos.. taki duch wilka.. malamuty sa dostojne, spokojniejsze, misiowate.

Shadow - najlepiej wybierz sie na jakies zawody albo wystawe i sam zobacz, poogladaj, poobserwuj je.. zycze trafnego wyboru 8)

Link to comment
Share on other sites

Malamuty chciałyby cały czas się bawić a jeżeli my nie mamy na to czasu to próbują bawić się same (same rzucają sobie piłkę i biegają za nią albo znajdują sobie jakąś swoja zabawkę i próbują ją "zagryź" lub toczą walki ze szmatami).Wszystkich radośnie witaja a jeśli już ktos takiego psa pogłaszcze to ma "przegrane" bo wtedy malamut kładzie uszy "po sobie" i próbuje takiego gościa zalizać.Ale najpiękniejszy jest wtedy gdy się do niego coś mówi a on siedzi ,przekrzywia głowę ,patrzy się w twoje oczy swoimi migdałowymi ślepiami i próbuje cię zrozumieć.

Link to comment
Share on other sites

kiedys gadalam z Alaska (czasem sie tu pojawia) i mowia np. ze ejst wielka roznia jak sie patrzy na husky i malamuty bawiace sie na sniegu, ze np. husky "ryja" pyszczkiem, zakopuja sie itp.. a malamuty jakos tak mniej.. zabawowo :wink:

niejmniej jednak malamutki maja np. milsze futerko :wink:

Link to comment
Share on other sites

Trudno raczej wydać opinie który lepszy malamut czy husky jesli sie nie jest związanym uczuciowo z psiakami . Jesli sie ma huskie to raczej jest pewne ze malamut nie specjalnie sie będzie podobac i odwrotnie i tu nie mam na mysli tylko wyglądu .

Ja z kolei za huskimi nie przepadam (być moze własnie z tego powodu co wczesnej pisałam)Wydaje mi sie ze sa bardziej niezależne ,inaczej mowiąc trudno do nich dotrzeć , maja swoje przemyslenia , wyskoki i jak sobie cos postanowia to właściciel raczej nie ma wpływu na to żeby im to wybić z głowy . Poza tym mając huskiego dobrze jest umiec wyprzedzac jego mysli przynajmniej na 5-10 min przed tym co moze w danej chwili zrobić .Więc mało inteligentni mogą miec z tym problem :lol:

Jesli chodzi o malamuta one sa według mnie bardziej przywiązane do rodziny , bardziej oddane . Jesli wymagasz zbyt nerwowo czegos od malamuta to na złośc Tobie usiądzie i będzie patrzał tymi swoimi ślepkami na Ciebie udając ze nie wie o co Tobie chodzi . Nie zrobi nic , dokladnie tak jakby chciał powiedziec dopoki sie nie uspokoisz to nie będe z Tobą gadał .To tak po krótce z mojej strony na temat psiaków.

Pozdrówka

Link to comment
Share on other sites

coż, mój malamut je z jednej miski z samoyedem i nie ma problemu. myśle że dużo zależy od indywidualności psa. powinieneś przede wszystkim poznać charakter rodziców przyszłego psiaka, czy to huskiego czy malamuta.jeżeli rodzice będą niezrównoważeni to przyszły pies też raczej taki będzie. no i wiele zależy od was, jak go wychowacie. ostre traktowanie jest niedopuszczalne, ale pise nie może ci też"wejść na głowe". co przyzna przy ich wyglądzie i minach jakie potrafią robić żeby dostać to co chcą nie jest łatwe. jedno jest pewne- ludzie którzy nie zanają tych ras(husky, malamut) zazwyczaj się boją tych psów. i co że on merda ogonem, raczej będą cię mijać szerokim łukiem.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wam dziekuje za te rady.Na prawde nie spodziewałem sie tak duzej liczby postów w tak krótkim czasie.

A mozecie mi powiedziec jak wyglada sprawa tresury tych psów czy na prawde sa tak trudne do ułożenia jak pisza w necie(byłby to mój pierwszy pies)

oraz czy moga te psy same zostac w domu?(jesli tak to na jak długo)

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o sprawy zaprzegowo-treningowe, to bardzo latwo. Z kolei jesli chodzi o sprawy posluszenstwa itp. to nie za bardzo. Jesli bedziesz jak zacieta plyta powtarzac "waruj ! " a twoj husky/malamut bedzie patrzyl na ciebie jak na idiote ;) to sie nie zdziw ;)

Link to comment
Share on other sites

w prostej linii od wilkow ?? pierwsze slysze :wink:

wszystkie psy pochodza od wilkow, zarowno husky jak i jamniki maja takie samo spokrewnienie z wilkami.

Choc slyszalam kiedys teorie, ze jak Czukcze / Mahlemuci hodowali swoje psy, przywiazywali plodne suki w lesie, zeby domieszac do przyszlych pokolen wilcza krew.. ale nie wiem ile w tym prawdy.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Też o tym słyszałem.Zresztą można o tym przeczytać prawie na każdej stronie hodowców malamutów.Może malamuty są troche misiowate ale jaki maja przy tym urok.Huskie sa natomiast takie strasznie chude.Jakby niedozywione.U mnie w mieście jest sporo huskich ,natomiast malamut tylko jeden.Bardzo mało ludzi orientuje się że istnieje taka rasa jak malamuty.Która rasa jest ładniejsza?Wystarczy chyba to że ludzie widząc mojego psa mówią:to najpiękniejszy huskie jakiego widziałem!I potem dopiero wyjasnienia ,że to nie jest huskie.A komentarzy takich słyszałem dziesiątki.I mysle że inni właściciele malamutów też.

Link to comment
Share on other sites

Są ciężkie i duże ale to nie jest żadna wada, raczej zaleta.Zaniedbane i brudne nie jest cechą rasy tylko winą właściciela.Misiowatość to przecież zaleta a godności mają więcej niz reszta ras razem wzięta.Lepią się do człowieka bo przecież człowiek to ich największy przyjaciel.Obwisłe wargi?Nie zauważyłem.Opadnięte powieki?Hi ,hi j.w.Trudno je przestawic-nie są poręczne.Fakt .Poręczne rzeczywiście nie są bo przecież nie oto chodzi.Od huskich przecież bardziej poręczne są Yorkshiry.I łatwiej je jest przestawić :P .Jezeli chodzi o zawody byłem tylko jeden raz na zawodach w Sieradzu (mam nadzieje ze jeszcze nieraz je zobaczę)i odniosłem wrazenie że malamuty są bardziej dostojne.Z cierpliwością czekały na start podczas gdy huskie niemiłosiernie ujadały i się niecierpliwiły.

I jeszcze o agresywności w stosunku do innych psów:podczas gdy huskie szczekały i skowyczały na mojego psa (gdy przechodziłem z nim w pobliżu miejsca rozlokowania zaprzęgów) on nawet nie raczył na nie spojrzeć.Na pewno malamuty rzadko szczekają (najczęściej w zabawie) ,ale jak już to zrobią to inne psy uciekają podkulając ogon.I jeszcze jedno.Są bardzo niezależne.I bardzo uparte.Ale bardzo szybko się uczą.Właśnie na zawodach w Sieradzu widziałem jak haszczaki nie słuchały swych właścicieli natomiast mój malamut (który w domu potrafi się uprzeć i za nic nie wykona polecenia jeżeli nie będzie miał na to ochoty) tam był posłusznym przykładnym pieskiem (aż sam się ździwiłem) jakby chciał się popisać.

Co do ras to każdy ma swój gust (jak to mówią:jednemu podoba się córka drugiemu teściowa).Ja wybrałem malamuta i wiem że postąpiłem słusznie (choć piękne są też samojedy).

Nawet nie sądziłem że ten temat tak się rozwinie. Pozdro dla wszystkich psiarzy.

Link to comment
Share on other sites

Nat, ja pisalam ze sa bardziej agresywne wobec innych psow nie ludzi. :)

Ja zgadzam sie z TAJRAGA, ja tez wole husky, bo malamuty sa ogolnie za malo poreczne i nie takie zwiewne jak hasiorki.

No la ja tez wole porzadne duze husky niz takie szczury chude.

Takie fajne haszcze jak dla mnie to sa:Tajra,Paco, Lucas,Natan,no moj Anuk,Azja of course no i jeszcze inne ale ciezko mi wymienic teraz.

Ale szczura bym nie chciala miec. :)

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu waszych postów lekko sie zdziwiłem. :o :o :o Zaskoczył mnie fakt jak rózne sa to psy, :roll: :roll: :roll: myslałem ze oprócz lekkich zmian w wygladzie sa takie same a ikazuje sie ze sa to przeciwstawne rasy. A mozecie mi teraz powiedzieć cos pod katem łatwosci ich wychowania?I co sadzicie o malamucie za 1500 z rodowodem.Czy to jest duzo czy mało jaka jest srednia cena za malamuty ??Pytam sie orientacyjnie.

Link to comment
Share on other sites

Tajraga ja przecież też napisałem że wybór psa to tylko kwestia gustu.Wiem że grenlandy są wspaniałymi psami przecież Surówka przesiadł się z malamutów na grenlandy.On chciał wygrywać a mi na tym nie zależy.Ja chcę mieć przyjaciela dla siebie i swoich dzieci.

Co do malamutów z rodowodem.Ceny są najróżniejsze i zależą tylko od popytu na rynku lokalnym.Ja za swojego (z rodowodem) dałem mniej.Spróbuj www.alaskany.com .

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze nie rozumiem pytania ktory pies lepszy? to zalezy czego oczekujemy od psa i co chcemy z nim robic, jakie mu warunki stworzymy itp.

a po drugie w czym lepszy? w lepieniu balwanow ? :)

trzy- cena nie zalezy od rynku i popytu to ze pies kosztuje 1500 zl NIC nie znaczy, za ta kwote mozna dostac np 2 bardzo dobre psy rasy Syberian Husky (chocby z hodowli Banciarnia - wiem bo sie orientowalme w cenie szczeniakow z tej hodowli- a sa to bardzo dobre psy ktore dobrze biegaja w zaprzegu, niektorzy z forum maja psy z tej hodowli i sobie chwala) wystarczy tylko dobrze poszukac i nie spieszyc sie z zakupem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tajra, masz wielką podpadówę za taką krytykę mamutów :evil: > To są inne psy niż hasiory i przy tym należy zostać. Natomiast uważam, że cena 1500,- za mamuta z papierami jest mocno przesadzona i należy poszukać dobrej hodowli za mniejsze pieniądze. Przede wszystkim nie należy się śpieszyć i głęboko pomyśleć, czy hasior czy mamut. Ja ponownie wybrałbym mamuta bez wahania. Zwłaszcza jak dziś upolował mi zająca.... :D

Link to comment
Share on other sites

Natomiast uważam, że cena 1500,- za mamuta z papierami jest mocno przesadzona i należy poszukać dobrej hodowli za mniejsze pieniądze.

To mozecie mi doradzic jakos hodowle tych malamutów po nizszych cenach bo

Razem z rodzicami (po przeczytaniu waszych postów i kilku stronw necie o nich)Podejlismy decyzje ze to bedzie jednak Malamut :D :D Szczególnie przypadł mamie do gustu swoim upodobaniem do pieszczot i tym ze jest ciepłym michem :D :D :D

Wiec prosze o wszelkiego rodzoju propozycje hodowli najlepiej koło Poznania

Link to comment
Share on other sites

Agacia mam nagraną kasetę z zawodów w Sieradzu.Surówka tam startował na grenlandach i tak podawał spiker.Chyba że "góral" pomylił nazwiska.

Shadow oto kilka linków:

http://www.argo_m.webpark.pl/ na tej stronie znajdziesz najwięcej informacji oraz sporo linków na inne strony o malamutach

http://mamut.ceti.pl/malamuty/

http://www.lodowejezioro.poznan.pl/

oraz strona hodowli z Kościana.Tania hodowla niedaleko Poznania.Właściciel też startuje w zawodach i osiąga sukcesy:

http://www.alaskany.com/

Link to comment
Share on other sites

Macie rację.Popełnłem błąd.Na grenlandy z malamutów przesiadł się rzeczywiście Andrzej Wilczopolski.Nie wiem dlaczego mi się pokiełbasiło.Mam nadzieje że tą pomyłkę mi wybaczycie.

A komentarz "górala" był taki: "tak jak malamuty Andrzeja były najszybsze ,tak w tej chwili najszybsze są jego grenlandy".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...