Jump to content
Dogomania

Sunia i 2 szczeniaki w klatce na króliki. Wszystkie 3 dziewczynki kochane w DS :))).


toyota

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Litania Wigilijna

Boże Ojcze,
Panie Wszelkiego Stworzenia
w tę noc Narodzenia Twego Syna
prosimy Cię:

od kopnięć
od ciosów łopatą
od razów kijami
od przekleństw i pomstowań
wybaw nas Panie...

od głodu i zimna
od wiatru i śniegu
od skwaru i pragnienia
wybaw nas Panie...

od drutu kolczastego
od łańcucha na szyi
wybaw nas Panie...

od okrucieństwa dzieci
wybaw nas Panie...

za nasze wykłute oczy
za wybite zęby,
połamane żebra i nogi
rozpłatane brzuchy
wybacz im Panie...

Matko Boża,
Opiekunko każdego bezdomnego stworzenia
wstaw się za nami...

za podpalone
za uduszone
za powieszone
za zagłodzone
za skatowane
spływające krwią strzępy,
co były zwierzęciem
za zamęczone dla nauki,
za wszystkie ofiary ludzkiego bestialstwa
módl się o Pani...

za skomlące z trwogi
za jęczące z bólu
za pragnące miłości
za umierające w męce
módl się o Pani...

Opiekunów,
co dom dzielić beda z nami
i chleb i posłanie
i dzień swój każdy,
po nasze skonanie
racz dać nam Panie...

ugaś pragnienie, ucisz cierpienie
i miej nas w Swojej opiece
W godzinie śmierci człowieka....
wybacz mu Panie.

Krystyna Sroczyńska
(z tomiku "Okruchy cierpienia" 2010 r wyd.1)


Przepraszam Panią Krystynę Sroczyńską - autorkę wiersza "Litania wigilijna" za okaleczenie tekstu i wykorzystanie go na forach internetowych bez zgody autorki, czym naruszyłam ustawę o
o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24,poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631


[B]Proszę o usunięcie cytatów z tym wierszem.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Toyoto, masz pełną skrzynkę.

Jak nie będą chcieli oddać suni to może uświadom ich delikatnie, że to jest znęcanie się nad psem co podlega karze, że to żaden dobry wzorzec poszanowania mniejszych dla ich 12-letniej wnuczki, no i że kiedyś, gdy dziadki będą już wnuczce nie na rękę to być może też ich tak zamknie w ciasnym pokoju...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majka0010']Boże Ojcze,
prosimy Cię:

od kopnięć
od ciosów łopatą
od razów kijami
od przekleństw i pomstowań
wybaw nas Panie...

od głodu i zimna
od wiatru i śniegu
od skwaru i pragnienia
wybaw nas Panie...

od drutu kolczastego
od łańcucha na szyi
wybaw nas Panie...

od okrucieństwa dzieci
wybaw nas Panie...

za nasze wykłute oczy
za wybite zęby,
połamane żebra i nogi
rozpłatane brzuchy
wybacz im Panie...

Matko Boża,
Opiekunko każdego bezdomnego stworzenia
wstaw się za nami...

za podpalone
za uduszone
za powieszone
za zagłodzone
za skatowane
spływające krwią strzępy,
co były zwierzęciem
za zamęczone dla nauki,
za wszystkie ofiary ludzkiego bestialstwa
módl się o Pani...

za skomlące z trwogi
za jęczące z bólu
za pragnące miłości
za umierające w męce
módl się o Pani...

Opiekunów,
co dom dzielić beda z nami
i chleb i posłanie
i dzień swój każdy,
po nasze skonanie
racz dać nam Panie...

ugaś pragnienie, ucisz cierpienie
i miej nas w Swojej opiece
W godzinie śmierci człowieka....
wybacz mu Panie.[/QUOTE]


[B][FONT=&quot]Litania Wigilijna [/FONT][/B]
[FONT=&quot]
Boże Ojcze,
Panie Wszelkiego Stworzenia
w tę noc Narodzenia Twego Syna
prosimy Cię:

od kopnięć
od ciosów łopatą
od razów kijami
od przekleństw i pomstowań
wybaw nas Panie...

od głodu i zimna
od wiatru i śniegu
od skwaru i pragnienia
wybaw nas Panie...

od drutu kolczastego
od łańcucha na szyi
wybaw nas Panie...

od okrucieństwa dzieci
wybaw nas Panie...

za nasze wykłute oczy
za wybite zęby,
połamane żebra i nogi
rozpłatane brzuchy
wybacz im Panie...

Matko Boża,
Opiekunko każdego bezdomnego stworzenia
wstaw się za nami...

za podpalone
za uduszone
za powieszone
za zagłodzone
za skatowane
spływające krwią strzępy,
co były zwierzęciem
za zamęczone dla nauki,
za wszystkie ofiary ludzkiego bestialstwa
módl się o Pani...

za skomlące z trwogi
za jęczące z bólu
za pragnące miłości
za umierające w męce
módl się o Pani...

Opiekunów,
co dom dzielić beda z nami
i chleb i posłanie
i dzień swój każdy,
po nasze skonanie
racz dać nam Panie...

ugaś pragnienie, ucisz cierpienie
i miej nas w Swojej opiece
W godzinie śmierci człowieka....
wybacz mu Panie.

[B]Krystyna Sroczyńska[/B] [/FONT]
(z tomiku "Okruchy cierpienia" 2010 r wyd.1)


Majko0010,

W związku z tym, że umieściłaś kilka postów wcześniej wiersz, po którego przeczytaniu można odnieść wrażenie, że to Ty go napisałaś (brak cytatu potwierdzającego, że to nie Twoja własność oraz wskazania źródła (o autorze nie wspomnę) - ja (zgodnie z wolą autorki) zamieściłam go w całości i z podpisem.

Musisz wiedzieć, że wiersz, który tu zamieściłaś nie jest Twój, a póki co w tym kraju istnieje zagwarantowana każdemu przez Konstytucję i przez KC ochrona własności intelektualnej - w tym przypadku wiersza.

Jeżeli cokolwiek cytujemy, winniśmy wkładać go w cudzysłów, żeby nikt nie posądzić nas o kradzież - niestety Ty ją popełniłaś (domniemywam, że nie zrobiłaś tego celowo), ponadto jeśli wiemy czyjego jest autorstwa winniśmy mieć zgodę na jego zacytowanie, choćbyśmy użyli tylko jakiejś jego części.
[B]
[COLOR=blue]Wiersz ten jest autorstwa Pani Krystyny Sroczyńskiej i jako że wrzuciłaś go na dogo bez zgody i akceptacji autorki winnaś Jej przeprosiny i sprostowanie. [/COLOR][/B]Tym bardziej, zę ten wiersz bez podania autorstwa opublikowałaś również na tym wątku:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/208342-szok.....szok-PSI-KO%C5%9ACIORTUP-poszukiwany-p%C5%82atny-DT/page20"]http://www.dogomania.pl/threads/2083...atny-DT/page20[/URL]

Mam nadzieję że to tylko te dwa miejsca.

Poza tym musimy pamiętać, że nie wolno, po prostu nie wolno bez zgody autora (chyba że autor nie żyje od kilkuset lat i nie mamy wiedzy co do praw do utworu, używać jakikolwiek utwór zupełnie swobodnie jakby należał do nas, zawsze jesteśmy zobowiązani jesteśmy do zachowania cytatów i wskazania źródła).

Jakby co odsyłam do podstawy prawnej:
[LEFT][LEFT]Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/4_lutego"]4 lutego[/URL] [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/1994"]1994[/URL] r., publikator: [URL="http://pl.wikisource.org/wiki/Dz._U."]Dz. U.[/URL] 1994, nr 24,poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631[/LEFT]
[/LEFT]

[B]Pozostaję w nadziei na Twoje przeprosiny i sprostowanie umieszczone oczywiście na obydwu wątkach [/B](o ile nie znajdzie się więcej, bo wtedy oczywiste że w każdym miejscu gdzie zacytowałaś nie swój utwór)

[COLOR=red][B]
To kolejny dzisiaj znaleziony wątek na którym wrzucasz utwór łamiąc prawo.[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]
Niemniej jednak słowo przepraszam powinno się pojawić[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Myśle, że pani Krystyna Sroczyńska powinna raczej byc dumna, że jej tekst jest cytowany na forum, gdzie ratuje sie zwierzęta, a nie oburzać sie, że jej o zgode nie zapytano!
Artysta po to tworzy, by go czytano i cytowano. Taka jest rola artysty i taka jego misja. Co zostalo posłane w świat, staje się częścią kultury i tym samym dobrem wspólnym. Piszący właśnie po to przychodzą na świat, by wyrażać to, co inni czują, ale wyslowić nie potrafią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Toyoto,to wspaniała wiadomość,bardzo się cieszę i gratuluję Ci siły perswazji.Sunia nareszcie będzie godnie żyć,a kiedy ja zabierasz?[/QUOTE]

To może pozwolę sobie odpowiedzieć za Toyotę.;) Toyota z Państwem umówiona jest na jutro na godz.16:00. Zaraz po tym Toyota ma przywieź suczkę do nas do Inowrocławia. Jest już późno, ale zaraz pójdę poinformować moją sąsiadkę. Pamiętajmy, że Pani Regina oferuje małej BDT, jednak nie jest zamożną osobą i bardzo liczy tu na Wasze wsparcie na karmę i weta. To będzie jej pierwszy tymczas. Mam nadzieję, że Pani Reginy samej z sunią nie pozostawimy.

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym poście są już wpływy i wydatki.

Wzięłam dzisiaj od weta Fiprex M oraz tabletki na robaki Zipyran dla suni. Jutro przekażę je elince, ponieważ nie podam suni tabletek na podróż (może je zwymiotować). Uzgodniłam też z elinką, że nie będę aplikować Fiprexu, bo sunia zostanie jak najszybciej wykąpana.

Kupiłam także suni obrożę z adresatką i smycz, żeby wreszcie miała coś swojego. Pan właściciel powiedział, że niepotrzebnie, bo jakiś łańcuch się znajdzie :roll:.

Ps. Obroże mam 3 sztuki pożyczone ze sklepu, bo nie umiałam wybrać tak na oko odpowiedniej wielkości :).

Link to comment
Share on other sites

Pytałam się rodziców właściciela, ale nie mogli sobie przypomnieć.


Elinko, chciałabym, abyś zbierała środki na utrzymanie suni na swoje konto. Poproś może moda o drugi post, żebyś mogła robić tam rozliczenie.


Szczeniaki już nic raczej nie będą potrzebowały oprócz powtórnego szczepienia, więc te wpłaty, które otrzymały spokojnie wystarczą na ich potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie myślę, że tamten zły rozdział z życia suni zamkniemy i musimy pomyśleć dla niej nad nowym imieniem. Wiem, że to może zbyt szybko bo sunia jeszcze siedzi w tej klatce, ale imię jest potrzebne bo jak tu prowadzić i polecać wątek pisząc ciągle [I]'sunia[/I]'? Może ktoś ma jakiś fajny pomysł?

Link to comment
Share on other sites

Wystąpiłam o wsparcie dla suni na sterylkę do Fundacji Przyjaciele Czterech Łap

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap?p=17007390&viewfull=1#post17007390[/URL]



EDIT: refundację suni przyznano! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Wystąpiłam o wsparcie dla suni na sterylkę do Fundacji Przyjaciele Czterech Łap

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/130324-Akcja-kastracja-Przyjaciele-Czterech-%C5%81ap?p=17007390&viewfull=1#post17007390[/URL]



EDIT: refundację suni przyznano! :multi:[/QUOTE]

W poście 355 zgłosiłam jej matkę i również przyznano jej refundację :multi:. Także podwójna radość :multi:.
A ile u Ciebie kosztuje sterylka ?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=toyota;] Elinko, chciałabym, abyś zbierała środki na utrzymanie suni na swoje konto. Poproś może moda o drugi post, żebyś mogła robić tam rozliczenie. [/QUOTE]

Dobrze, napiszę do moda.


[quote name='toyota']W poście 355 zgłosiłam jej matkę i również przyznano jej refundację :multi:. Także podwójna radość :multi:.
A ile u Ciebie kosztuje sterylka ?[/QUOTE]

Widziałam. :fadein:

Nie wiem ile będzie kosztować sterylka tej suni (suczka nie jest duża), ale refundacja jest na 150zł więc maksymalnie za tyle wet będzie musiał ją zrobić. Więcej nie dam! 8) Inowrocławiu jest kilku weterynarzy więc poszukam takiego, który na tyle się zgodzi.

Link to comment
Share on other sites

O, dobre wiadomości!
Pilnie śledziłam ten wątak. Nie mogłam suni dać DT, bo mam już "w drodze" dwa psy na tymczas i dwa swoje, a to też mój pierwszy raz, ale bardzo wspierałam duchowo Wasze działania.
Gratuluję! Zyczę szczęścia suńci! Proszę o przekazanie Pani Reginie wyrazów szacunku za to, co zrobiła!
Dziękuje Wam wszystkim za to, co robicie! (Wiem, że ja zawsze dziękuję za pomoc psom i niektórzy juz sie troszkę z tego smieją, "że jestem głosem lepszej części ludzkości" :-D , ale ja uważam, że pomagający zwierzętom zasługują na podziękowania od innych ludzi, więc nie obijam się i dziękuję, kiedy jest potrzeba :-) )

Link to comment
Share on other sites

W takim razie [B]beta ato[/B] Tobie też podziękuję. Tym bardziej, że to Twój pierwszy raz. Pomoc psiakom jest bardzo szlachetna z Twojej strony. Takie podziękowania są bardzo miłe i dodają nam wszystkim otuchy. Powodzenia! :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Dobrze, napiszę do moda.




Widziałam. :fadein:

Nie wiem ile będzie kosztować sterylka tej suni (suczka nie jest duża), ale refundacja jest na 150zł więc maksymalnie za tyle wet będzie musiał ją zrobić. Więcej nie dam! 8) Inowrocławiu jest kilku weterynarzy więc poszukam takiego, który na tyle się zgodzi.[/QUOTE]

Wydaje mi się, że sterylka powinna być jednak u sprawdzonego weta. Nawet jeśli miałaby być droższa. Uzbieramy z bazarków w razie czego. Chciałabym, żeby miała małe cięcie.

U nas sterylka małej suni kosztuje 350 zł. 150 zł kosztuje kotka. Za jej matkę uzgodniłam super promocyjną cenę (jako, że jest z patologicznej rodziny ) - 250 zł :razz:. Wetka nie mogła wyjść z szoku, że sterylka mogłaby kosztować mniej. Powiedziała, że się nie da, bo musiałaby pracować za darmo. Naprawdę jest to jeden z tańszych gabinetów w naszym mieście. Dla porównania cena szczepienia na wirusówki - 30 zł (taką mam zniżkę dla bezdomniaków). Mam też długie terminy płatności.
Za tą sunię Maję pozostałe 100 zł dopłacę oczywiście z własnej kieszeni.
W moim mieście taniej się nie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']Wydaje mi się, że sterylka powinna być jednak u sprawdzonego weta. Nawet jeśli miałaby być droższa. Uzbieramy z bazarków w razie czego. Chciałabym, żeby miała małe cięcie.

U nas sterylka małej suni kosztuje 350 zł. 150 zł kosztuje kotka. Za jej matkę uzgodniłam super promocyjną cenę (jako, że jest z patologicznej rodziny ) - 250 zł :razz:. [B] Wetka nie mogła wyjść z szoku, że sterylka mogłaby kosztować mniej. Powiedziała, że się nie da, bo musiałaby pracować za darmo.[/B] Naprawdę jest to jeden z tańszych gabinetów w naszym mieście. Dla porównania cena szczepienia na wirusówki - 30 zł (taką mam zniżkę dla bezdomniaków). Mam też długie terminy płatności.
Za tą sunię Maję pozostałe 100 zł dopłacę oczywiście z własnej kieszeni.
W moim mieście taniej się nie da.[/QUOTE]


A próbowałaś u innego weta? Nikt nie mówi, że zaprowadzę sunię do niesprawdzonego weta. Jedynie cenę będę negocjować. Pół roku temu moją przedostatnią tymczasowiczkę Sonię sterylizowałam według tego cennika:

[quote name='Soema'][B]LECZNICE GODNE POLECENIA[/B]:(...)
[B][COLOR=#0000cd][COLOR=#000000][COLOR=red]Inowrocław.[/COLOR]
[/COLOR][/COLOR][/B]PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA
lek. wet.[B] Cezary Kujawski [/B]
specjalista chorób psów i kotów
al. Niepodległości 134
88-100 INOWROCŁAW
tel. (052) 358 90 01
kom. 602 369 868

[B][COLOR=#800080]KOSZTY STERYLIZACJI:[/COLOR][/B]

[B][COLOR=#0000cd][COLOR=#006400] kotka - 100 zł
2 kotki - 120 zł
[/COLOR]
[COLOR=#000000]suczka (do 10 kg) - 120 zł
suczka (10-20 kg) - 150 zł
suczka (powyżej 20 kg) - 200 zł
[/COLOR][/COLOR][/B]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...