Jump to content
Dogomania

Jak oduczyc psa podgryzania i lizania


biszat

Recommended Posts

Witam
Mamy z zonka taki problemik. Psiak podgryza nas jak tylko moze . Nie jest to mocne ugryzienie , raczaj podgryzanie jako forma zabawy. Mozliwe ze poprzedni wlasciciel go tego nauczyl. Mnie to nie przeszkadza , poza tym ze drazni . Natomiast gorzej jak kiedys dla zabawy bedzie chcial podgryzc moja chrzesnice - ma 2 latka . Da sie cos zrobic ?
Druga sprawa pies ciagle chce nas lizac . Niby to przyjemne , no ale ile mozna ;)
Ktos cos doradzi ?

Link to comment
Share on other sites

Witam.
W jakim wieku jest pies? To też trzeba wziąć tu pod uwagę wiedząc, że szczeniak będzie podgryzał, bądź lizał dla zabawy, a u starszego psa podgryzanie to zachęta do zabawy. Natomiast w wieku już ponad szczenięcym pies nie powinien podgryzać każdej części ciała. Wiem, że to denerwujące. Ja mam psa trzymiesięcznego, westa. Jest mała więc jej to wybaczam, ale jak już przesadza to odwracam się 'olewam ją'. Metoda jest czasem skuteczna, ale nie zawsze. Co do lizania to normalny psi odruch. Wyraz szacunku, zaufania, to dobry znak, nie zły :)
Kiedy pies zacznie Was podgryzać lub dziwnie zaczepiać schylcie się do niego i pobawcie się, ale jeżeli znów będzie tak robił odwróćcie jego uwagę, bądź odejdźcie i olejcie psa.
Co do dwuletniej dziewczynki. Z nią będzie gorzej. Może kiedy będzie bawić się z psem niech ktoś będzie w ich obecności. Przydałoby się wytłumaczenie jej kilka spraw, natomiast to chyba nie będzie realne.
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Miałam ten sam problem z moją suką. Pomogło "olewanie jej" kiedy zaczynała łapać mnie zębami. Po prostu odwracasz się od psa tyłem na kilka sekund. Potem wracasz do zabawy, a kiedy pies znów będzie próbował cię podgryzać, powtarzasz procedurę. Szybko powinien załapać ocb.
Moja teraz próbuje tego chwytu z innymi osobami, które się z nią bawią, ale szybko rezygnuje jak jej towarzysz zabaw postępuje według instrukcji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Heximus']Dobert masz racje na tvn kiedys byl program psi lekarz czy psycholog jakos tak i mowiono ze to jest najlepszy sposob ugryzc delikatnie psa w ucho wtedy czuje ze ktos ma nad nim przewage, ja tez to zastosowalam i udalo sie[/QUOTE]

Jak ktoś to zastosuje dzięki Twoim radom, a pies ugryzie tego kogoś w twarz albo nauczy się to robić na przyszłość, to poczujesz się odpowiedzialna za to pogryzienie...?
Sam Dobert pisze, że tego nie poleca, a Ty powtarzasz to jako cudowną receptę po jakims programie w tv? Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi (albo zero świadomości co się robi), żeby doradzać takie rozwiązania obcym ludziom przez internet, których psów się nie zna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...