Jump to content
Dogomania

york i pinczer pod jednym dachem


zuzazzz

Recommended Posts

Witam . jestem tu nowa i mam problem. Otóż zdecydowaliśmy sie z mężem na psa. Wybór padł na suczkę yorka. Sunia już jest wybrana mam z nią kontakt jak będzie w domu będzie miała 7 tygodni. Problem leży w tym ,że mieszkam z domu jednorodzinnym do którego szwagier sprowadził bez naszej wiedzy 10 tygodniowego psa pinczera, mimo iż wiedział że będziemy mieli suczkę. Nie wiem co mam robić, boję się ,że psy się nie zaakceptują, już nie wspomnę o cieczce. piesek wydaje sie być spokojny i ułożony jest potulny i towarzyski. ale mam też obawy ,że będzie zazdrosny. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzazzz'] Wybór padł na suczkę yorka. Sunia już jest wybrana mam z nią kontakt jak będzie w domu będzie miała 7 tygodni. [/quote]

Pseudo?... radzę wybrać psa z hodowli, a nie od rozmnażacza...

[quote]Problem leży w tym ,że mieszkam z domu jednorodzinnym do którego szwagier sprowadził bez naszej wiedzy 10 tygodniowego psa pinczera, mimo iż wiedział że będziemy mieli suczkę.[/quote]A mieszka z Wami?
Jesli nie, to nie rozumiem dlaczego miał pytać o zdanie...;)


[quote] Nie wiem co mam robić, boję się ,że psy się nie zaakceptują,[/quote]Przecież to szczeniaki... dlaczego miałyby się nie zaakceptować?


[quote]już nie wspomnę o cieczce.[/quote]Pilnować, lub wysterylizować...

[quote] piesek wydaje sie być spokojny i ułożony jest potulny i towarzyski. ale mam też obawy ,że będzie zazdrosny. :shake:[/quote]Przecież to szczeniak 10 tygodniowy, jak może być "ułożony"? ;)
Psy będą się wychowywać od szczenięcia, są różnej płci, więc nie widzę żadnych problemów...
Poza cieczką, ale o tym pisałam...

Link to comment
Share on other sites

Jak napisała Arwilla, jesli kupujesz yorka, to niech ona będzie z dobrej hodowli z papierami. Pomijając kwestie moralne wspierania rozmnażaczy, yorki to i tak dość chorowita rasa, a york z pseudo.... rosyjska ruletka.

Poza tym- dwa psiaki w podobnym wieku, podobne gabarytowo i temperamentem ;)
Uważajcie tylko na to, żeby się nie nauczyły wzajemnie nakręcać, bo będziecie mieć rozjazgotany duet i żeby Was za bardzo w konia nie robiły (specjalność małych piesków).

Cieczka- no cóż, istnieje coś takiego jak sterylizacja i kastracja ;) poza tym przy odpowiednich chęciach można psy izolowac....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='engelina_88']Może dlatego, ze hodowle raczej nie oddają 7-tygodniowych szczeniąt.[/QUOTE]
7 tyg. to minimum kiedy malucha można oddzielić od matki dlatego się spytałam. Kiedyś tak było ;) Ale ja to od kilkunastu lat szczeniaka nie miałam więc dużo się mogło zmienić :evil_lol:


Miejmy nadzieję że jednak nie z pseudo:mad:

Link to comment
Share on other sites

szczeniaka nie bierze się poniżej 8 tygodnia ! tylko w pseudo dają szybciej wmawiając,że sam je i może iść do nowego domu. W hodowlach,ktore dbaja o pieski wydają nawet po 10 tygodniach. A po 2 suczke nalezy wysterelizowac lub psa wykastrowac i problem sie rozwiaze ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majka0010']szczeniaka nie bierze się poniżej 8 tygodnia ! tylko w pseudo dają szybciej wmawiając,że sam je i może iść do nowego domu. W hodowlach,ktore dbaja o pieski wydają nawet po 10 tygodniach.[/QUOTE]

To jeszcze zależy, o jakiej rasie mówimy - bo są takie dość specyficzne rasy, gdzie malce oddaje się do nowych domów w 7. tygodniu na przykład ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałam, że pies z pseudo, tylko zapytałam...
Choć czuję w kościach, że z hodowli, to sunia nie jest.... może się mylę... oby...:roll:


Może ktoś pomoże dziewczynie rozwiać jej wątpliwości?
Bo jak na razie tylko [B]Ulv[/B] wypowiedziała się w temacie...
A temat o dwóch szczylach w jednym domu, a nie o tym, kiedy się zabiera psa od matki...

Link to comment
Share on other sites

No to w temacie - to jeszcze szczeniaki, w tym wieku powinny się zaakceptować. Jeśli szwagier będzie dbał o wychowanie odpowiednie psa, i Ty również, to nie powinno być problemów. Tematu zazdrości nie pojmuję - szczególnie, że przecież suka ma być Wasza, a pies szwagra... Niech każdy pilnuje swojego po prostu. Żeby nie było szczeniaków - sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

poza tym jak będą od małego razem to powinny się zżyć i być najlepszymi kumplami. Wzrostem jeden drugiemu krzywdy nie zrobi. A tak to kumpel do zabawy jest i razem na spacer będą mogły wychodzić. I jeden od drugiego zachowań się będzie uczyć, ale nie koniecznie tych dobrych tylko :)to, że jeden będzie o 3-4 tygodnie straszy to nie jest problem... szczeniaki raczej się zaakceptują, i pewnie o wiele szybciej im to pójdzie niż dorosłym osobnikom. więc ja jestem dobrej myśli w tym przypadku :)
a sterylizacja i kastracja oprócz tego,że wyeliminuje szczeniaki to na dodatek może wydłużyć życie nawet o 2-3 lata... i uniknie się problemów zdrowotnych m. in. ropomacicze...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...