Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wystarczy popatrzeć na inne dzieci Orki i inne dzieci Cekina - z innymi partnerami :) no i dzieci Romea , z różnymi suczkami ..
wtedy sobie , być może sama , odpowiesz ... w to co mi nie wierzysz :)

wiesz , ktoś kto hoduje 20 lat staffiki , nie musi być NAJS :) sam staż to nie wszystko - wiedza i chęć jej zdobywania ....
a że nie widział choroby - szkoda :) aczkolwiek , to nie jest usprawiedliwienie ... jeśli idzie o brak badań - na "oko" to umarł chłop w szpitalu - żaden argument ... no ale wielu było tym skarmianych :) zresztą , jedna jednostka , która coś twierdzi , przeciw iluś tam , chociażby w kraju rasy - to taka zasadnicza różnica ..
Super że przebadasz swoje psy !!! wyobraź sobie , że w niektórych krajach , jest to badanie obowiązkowe - zapytaj więc mentora - czemuż tak jest ?

Teorie że suczka jest do rodzenia i nie potrzeba jej tytułów też dostałaś w posagu ? że tylko pies jest THE BEST i jemu się należy ? te teorie 20 letniego stażu , to sorry - ja dementuje niejednemu ... szkoda że u nas za głoszenie bzdur nie karzą :)

Mało poznałaś realia hodowców w takim razie - zmień doradców , bo aktualni cię w maliny wpuszczają , zresztą nie Ciebie jedną :evil_lol: poznaj hodowców innych osobiście , nie słuchaj tych bredni - JA JE ZNAM !!! od takich karmionych jak Ty ...
staffikowcy , to super ludzie , wbrew temu co słyszałaś - poznaj ich , porozmawiaj , zapoznaj , wkręć się - zobaczysz jak jest wesoło i miło

I wyrób własne zdanie , własne na każdy temat staffikowy i staffikarzy - hodowców , psów , eksterieru , płci etc etc
Nie daj się zamknąć w czyichś wyimaginowanych teoriach . bzdurach , bzdetach i herezjach - wyssanych nie wiadomo skąd .
Sama się otwórz na innych , wyjdzie Ci to na zdrowie :)

Jeśli idzie o kontakt z rodzeństwem Twojej suczki , to musisz uderzyć do właścicieli hodowli " Z Błękitnego Rodu " z której pochodzi Twoja Arielka :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Super że przebadasz swoje psy !!! wyobraź sobie , że w niektórych krajach , jest to badanie obowiązkowe - zapytaj więc mentora - czemuż tak jest ? [/QUOTE]

Hmmm... dziwne słowo:"mentor"- ja go nie używałam, chociaż szanuję starszych Hodowców (prawie wszystkich); Nie jestem też w nikogo bezkrytycznie zapatrzona:razz:

[quote name='Vectra']Teorie że suczka jest do rodzenia i nie potrzeba jej tytułów też dostałaś w posagu ? że tylko pies jest THE BEST i jemu się należy ? te teorie 20 letniego stażu , to sorry - ja dementuje niejednemu ... szkoda że u nas za głoszenie bzdur nie karzą :) [/QUOTE]

A to, przepraszam- skąd? Są to już tylko Twoje słowa...

[quote name='Vectra']Mało poznałaś realia hodowców w takim razie - zmień doradców , bo aktualni cię w maliny wpuszczają , zresztą nie Ciebie jedną :evil_lol: poznaj hodowców innych osobiście , nie słuchaj tych bredni - JA JE ZNAM !!! od takich karmionych jak Ty ...
staffikowcy , to super ludzie , wbrew temu co słyszałaś - poznaj ich , porozmawiaj , zapoznaj , wkręć się - zobaczysz jak jest wesoło i miło[/QUOTE]

No właśnie mam przykład- czy tak wesoło i miło? ;) żle mnie oceniasz:evil_lol:- mam własny rozum- to, że szanuję kogoś, znam jego przeszłość jako hodowcy i pamiętam bardzo dobre reproduktory sprowadzane z UK (Jagstaff The Sandman np)-czy to jest złe?

[quote name='Vectra']I wyrób własne zdanie , własne na każdy temat staffikowy i staffikarzy - hodowców , psów , eksterieru , płci etc etc
Nie daj się zamknąć w czyichś wyimaginowanych teoriach . bzdurach , bzdetach i herezjach - wyssanych nie wiadomo skąd .
Sama się otwórz na innych , wyjdzie Ci to na zdrowie :) [/QUOTE]

Dzięki za radę- tak właśnie staram się postępować :) Przeglądając starsze katalogi- sprzed dwóch lat np, zauważyłam jedną cechę o której mówiłaś u potomstwa Tibby'ego-limfatyczność, u psów Ł.Wróbla i niestety Twojej Szymi Dinky Dogs (chyba że identyczną sukę masz w podpisie)-a matkę tych psów znam, bo właścicielka mieszka niedaleko i Szuma nie jest limfatyczna- chociaż do tej pory nie miałam pojęcia że te psy są po Romeo. No cóż, zobaczymy...co do Adiego. Dieta mu nie zaszkodzi. Mam tylko pytanie- czy Szymi jako szczeniak miała predyspozycje do takiej budowy o jakiej piszemy? Bo Adi był wręcz za chudy... Dlatego mam nadzieję, że jak schudnie, to jakoś foremnie będzie wyglądał. Jeżeli Cię to interesuje,[COLOR="blue"] znalazłam badania przodków Romea:
[B]-Valglo Albertini: L2HGA-clear; HC-clear;
-Valglo Casanova At Crossguns: L2HGA-clear; HC-clear;
-Valglo Valencia: L2HGA-carrier; HC-clear;[/B]
Casanova to syn tych dwóch pozostałych psów, dwa razy występujący w rodowodzie Romeo- w II-gim pokoleniu.[/COLOR][COLOR="blue"] Niestety nie mam badań suk będących w rodowodzie Denpower Romeo..., ale w założeniu gdyby nawet były carrier- kryte zdrowym psem, dałyby zdrowe potomstwo? [/COLOR]Tak więc Romeo może rzeczywiście ma już przebadanych przodków po prostu? (To mój własny wniosek).

[quote name='Vectra'] Jeśli idzie o kontakt z rodzeństwem Twojej suczki , to musisz uderzyć do właścicieli hodowli " Z Błękitnego Rodu " z której pochodzi Twoja Arielka :) [/QUOTE]

Mamy stały kontakt, dlatego napisałam że psy pojechały do Niemiec i nie ma kontaktu z właścicielem, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Jakoś mi to umknęło, bo cały czas myślałam o Chippendalu! Który przecież ani suczką, ani z Denpower Romeo nic wspólnego nie ma...:niewiem: O co mi chodziło- pojęcia nie mam, dlaczego coś mi się pomieszało... Może dlatego, że Chippendale biały i Szymi też? Naprawdę nie wiem...:roll:
Mam fotki Twojej suczki z wystawy w NDM z 2009- mogę przesłać (na zdjęciu razem z bratem- Szogunem, i mamą-Szumą P.Małgosi)- Szymi , i osobno Dynamite Girl Penn-Staff :) - kilka fotek.

Link to comment
Share on other sites

ale jeśli masz foty mojej Marysi (Dynamite Girl Penn-Staff) to bardzo chętnie poproszę , powinnaś mieć też fotki Buffy Bullinki Penn-Staff ... na adres [email][email protected][/email]
tam chyba też był i mój Franio :) Atomic Boy Penn-Staff

Chippendale i Szymi , mają jedną wspólną rzecz ;) nawet dwie ... mieszkają pod jednym dachem , a Penn jest dziadkiem dzieci Szymi .... mój Franio jest po Pennie i on krył Szymi ... dlatego już Ci pisałam , to dziecko , ma już wyeliminowane , cechy które przekazuje Denpower .. jest króciutka i wyżyłowana , ma inny typ głowy - to dzięki Frania genom - który jak legenda głosi - jest po Siriusach :evil_lol:

to jest ta mieszkanka Sirius i Denpower w 3 pokoleniu :diabloti:
[url]http://s1090.photobucket.com/albums/i376/pennstaff1/?action=view&current=22042011-268.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Buffy Bullinki mam sporo fotek z różnych wystaw- tak się składało, że był okres, kiedy zawsze była w tej samej klasie co Arielka :)- i zawsze wygrywała :diabloti:... Ta suczka na zdjęciu z linku- to właśnie jest Buffy?
Atomic Boya być może mam również- ale nie obiecuję- muszę spojrzeć na płytkach. Za to Dynamite Girl (trochę się domyślałam że to Marysia- po kolorku sierści z jej zdjęć ze staffikowego forum) mam nawet wywołaną- spodobała się nam dziewczyna:loveu:

W poście wyżej napisałam wyniki badań trzech psów z rodowodu Romeo. Pies Casanova (czysty) był łączony z dwiema sukami, których badań nie mam- ale nawet jeżeli byłyby carrier dzieci- czyli matka i ojciec Romeo- byliby wolni od tej choroby i również od nosicielstwa? Badania te znalazłam szukając rodowodów "wstecz" moich psów- w Google'u, ale myślę że są wiarygodne- nikt tak sobie by nie napisał, że ten pies jest taki, a ten taki (przy rodowodzie).

Siadam obszukiwać płytki- wyślę oryginały, bez obróbki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']




ale w założeniu gdyby nawet były carrier- kryte zdrowym psem, dałyby zdrowe potomstwo? [/COLOR]Tak więc Romeo może rzeczywiście ma już przebadanych przodków po prostu? (To mój własny wniosek).


[/QUOTE]

Niestety nie, mogłyby dać zdrowe ale też i carrierowe.



[B]Wolny x wolny[/B] [I][COLOR="red"]100 % wolnych[/COLOR][/I] Zalecane
[B]Wolny x nosiciel[/B] [I][COLOR="red"][COLOR="red"]50 % wolnych
50 % nosicieli[/COLOR][/COLOR][/I] Dozwolone, ale wszystkie szczenięta powinny zostać przetestowane na obecność zmutowanego genu
[B]Wolny x chory[/B] [I][COLOR="red"]100 % nosicieli[/COLOR][/I] Niezalecane, nie ma potrzeby testowania potomstwa
[B]Nosiciel x nosiciel[/B] [COLOR="red"][I]50 % nosicieli[/I]
[I]25 % wolnych
25 % chorych[/COLOR][/I] Zabronione ze względu na możliwość urodzenia się chorych szczeniąt
[B]Nosiciel x chory[/B] [I][COLOR="red"]50 % chorych
50 % nosicie[/COLOR][/I]li Zabronione, j.w.
[B]Chory x chory[/B] [I][COLOR="red"]100 % chorych[/COLOR][/I] Zabronione - wszystkie szczenięta z takiego kojarzenia byłyby chore

[I]Materiał ze staff-bull.info[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wejherstaff']Niestety nie, mogłyby dać zdrowe ale też i carrierowe[/QUOTE]

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. :) Szkoda, że nigdzie nic nie mogę znależć nt tych suk- tak czy inaczej Adi będzie musiał być przebadany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Wysłałam kilka zdjęć-większość z Nowego Dworu Maz. w 2008, jedno z W-wy (krajówka) z 2008, na którym jest Buffy Bullinca Penn-Staff. :)

Czy Franio to Atomic Boy?[/QUOTE]
Tak , Franio to Atomic Boy :) dziękuje za foty ... Franio też na nich występuje :)

Na zdjeciu to nie Buffy , Buffy jest jak Marysia - one są z takiego samego skojarzenia... Na zdjęciu jest wnuczka Romea ... Crazy Daisy Penn-Staff ze związku Atomic Boy Penn-Staff i Senator Szymi Dinky Dogs

Link to comment
Share on other sites

Obiecuję że wstawię- ale niestety nie dzisiaj- chyba że takie z telefonu, nie są super-ładne:shake: Ładne fotki tkwią w aparacie, który nie dość że nie ma kabla USB, to jeszcze pękł mi wyświetlacz:angryy:... Na razie zgram to co mam na kompie- a w weekend porobię mu fotki innym aparatem bo szykujemy się na odwiedzinki Adisia:loveu: i "kontrolę" diety:diabloti:. Polecicie mi jakąś dobrą karmę odchudzającą?- może być weterynaryjna, ale taka, żeby smakowała psom...:modla: Czy np zwykła typu "light" wystarczy i pokryje jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze- wczoraj chciałam kupić mu Bosha light, ale jakoś decyzja na razie jest że jedzie na weterynaryjnej (Royala), a specjalnie mu nie smakuje...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Polecam , odchudzałam na tym psy , zresztą nie ja jedna :)
karma jest świetna , bardzo smakowita , co ważne syta - pies nie łazi głodny ... pies gubi tłuszcz , ale co ważne - masa mięśniowa na tym nie cierpi

[url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-obesity-14kg-p-838.html[/url]

pies na tej karmie , ma więcej energii , odzyskuje chęć do życia :)

karmy typu light , to tak jak produkty dla ludzi typu light - pic na wodę fotomontaż :diabloti:
karma odchudzająca , musi być bogata w źródło energii , żeby pies miał ochotę żyć , szaleć , biegać i gubił tłuszcz .... czyli dużo białka - no i żeby nie przybierał w tłuszcz ... musi być tego tłuszczu w karmie niewiele ...
RC obesity , ma ok 34 % białka .. i ok 10% tłuszczu ...
zwykłe karmy , z napisem light , mają ok 20% białka .... pies śpi , śpi i nie chudnie :) a w odchudzaniu , nie o to chodzi ... bo organizm głupi nie jest , jeśli nie ma dostawy energii .. nie odda tkanki tłuszczowej .... będzie naj spalał mięśnie , wnętrzności .. na końcu tłuszcz - wszystkie procesy spowalniają się .... pies jest senny , otępiały , ciągle głodny .... LIGHT , to dla psów szczupłych , ale mało temperamentnych ;)

temat karm , to mój konik :cooldevi:

Link to comment
Share on other sites

Super- bardzo dziękujemy za podpowiedź- właśnie o to mi chodziło, żeby on po "light" nie chodził głodny :) A ja na karmach nie bardzo się znam- dopiero "testuję" w miarę możliwości- a za często karmy też zmieniać nie można... Jak na razie to dla innych psów spodobała się nam Acana i Bosh- najnowsze "odkrycia". Do tej pory "jechały" na Purinie, Eukanubie i Royalu, czasem Nutra-w ostateczności- ale cały czas czegoś brakowało. Każdy z moich psów ma też inne wymagania...

Link to comment
Share on other sites

no ja mam takie w domu egzemplarze , że musiałam zainteresowania poszerzyć , o karmy :)
moje zdanie jest takie , że jednak karmy należy zmieniać , dlatego że każda karma ma jakiś tam skład .... a organizm potrzebuje różnych "pyszności" do tego do jednego rodzaju "pyszności" organizm się przyzwyczaja i na niań nie działa , po jakimś czasie:)
Jeśli Royal , to tylko wersje weterynaryjne i HIGH ENERGY ... reszta dla moich psów to dno ... eukanuba zupełnie nie pasowała , po Acanie , Lalka prawie dostała skrętu żołądka - purina pro plan , nie jest zła .. ale - dla ADHD za mało kaloryczna :)
teraz bazujemy na karmach Carrier Regular , Carrier kurczak z ryżem , High Energy Professional , High Energy Extrime , RC HE 4800
u mnie każdy pies , żre co inne ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']u mnie każdy pies , żre co inne ;)[/QUOTE]

U mnie też :D tylko Paco taki bezproblemowy (odpukać) że prawie każda mu pasuje- a niby westy alergikami pokarmowymi bywają często... Generalnie je to co Ariel, tylko nie może żadnych przysmaków typu "świńskie uszy" jeść- nie trawi tego i albo wymiotuje albo ma ...inne problemy- więc już nie dostaje (Arielkę muszę zamykać, bo widzę że też by chciał,a kurzą łapkę zjada w minutę...)
Za to u małych to mam cyrki z karmieniem- jedną utuczyć, druga w ciąży, a jeszcze Adiego u G. dopilnować (odchudzanie)... :D Jest co robić...

Link to comment
Share on other sites

no jak się ma gromadkę , to się ma co robić :)
moja główna zabawa , to jest - w tuczenie Frania i Klementyny .. teraz i Emilii .. z Emilką łatwiej , bo jest żarłoczna ... Franek i Klementyna wybredne ... do tego cała trójka , z mega ADHD .. dobrze że mamy karmy typu energy i energy extrime :evil_lol:
problemów z alergiami , przyswajaniem pokarmów nie mam :) Lalka jest umiarkowanie temperamentna .. więc trochę czasem jej zad się upasie - no ma też prawie 8 lat ;) Rekin , ona znowu trochę geny ma z tendencja do tłuszczu - przodek ten sam co Adi :) :diabloti: szczeniak Hanna , spoko loko ... apetyt po mamie , żylastość i temperament po obojgu rodzicach :) więc raczej walki o tuszę nie będzie , bądź jej brak.

ale uwierz , łatwiej odchudzisz Adiego , niż ja utoczę Frania :evil_lol: bo jak ja go upasę pół kilo , to on w dwa dni zgubi 2kg :)


świńskie uszy , to nie jest coś , co polecam :) od czasu do czasu owszem .. lepsze są penisy :) trochę śmierdzi - ale ile frajdy ma pies

Link to comment
Share on other sites

A nie próbowałyśmy penisów jeszcze ;)- zawsze takie długie mi się wydawały, a Ariel jak nie zje, to do łóżka mi przynosi...:eviltong: Któregoś dnia jak grzeczna będzie to dostanie peniska od mamusi. A że uszy niezdrowe to tak myślałam- dużo skóry pewnie, a mało mięsa...
Ja teraz tuczę jak tucznika chihuahua- to jest zadanie :D bo łajdaczka jeść mi nie chce chrupek super premium (to chyba to samo co extra energy?) tylko ryż z mięskiem, jakąś puszkę... A przegłodzić jej nie przegłodę, bo to z celem się mija. I wpadłam na to, że mieszam jej- kilka kawałków kurczaka np i chrupy, czasami jeszcze dostaje pół żółtka jaja- ma 10 m-cy, jeszcze może. Tym bardziej że druga też raz na tydzień, może trochę częściej dostaje zółtko- ale dlatego że jest w ciąży- ale że chihuahua, za dużo białka nie można, bo szczeniaki za duże będą, i suka sama nie urodzi- oto czego się dziś dowiedziałam. A z witamin Can-vit niebieski od kilku lat się sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...