Jump to content
Dogomania

Kraków chart Ruben ma dom pod Krakowem!!!!


AgaG

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Patia']W Łapanowie , jesli dobrze pamietam , nie wiem , czy Ci to coś powie ale to niedaleko Gdowa.[/quote] w Łapanowie zamieszkał Jasrek, a Rubenek tez pod Krakowem:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Paulus robił foty, to wstawi. Domek z ogrodem: małżeństwo plus dwójka dzieci w wieku nastoletnim. zapowiedzielismy kontrolę poadopcyjną, a dziś już rano dzwoniłam, jak noc przeszła. Rozmawiałam z córką: piesek spał na kocyku, nie sika w domu, bardzo się cieszy z kontaktów z domownikami i na spacerkach grzeczny, ani mu w glowie ucieczki. państewo wiedza, że mają nie spuszczać ze smyczy i to przez dłuzszy czas, aby nie uciekł. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Magenta][SIZE=4]Bardzo wielkie dzięki Palusowi:loveu::loveu::loveu: który zmęczony po pracy, ledwo coś wrzucił "na ruszt" a już jechał z nami i psami i wrócił do domu po 23!!! jednoczesnie proszę, by zgłaszały się do transportu inne osoby, bo Wellington wyjeżdza i ostani raz w tym roku mogła pomóc. Palus też nie może być tak eksploatowany!!!! bez pomocy innych adopcje staną!!!! My z Kiwi i Patią natomiast nie mamy zamiaru Żadnego psa wydać bez osobistego zjawienia się w domu chętnego na zwierzaka. To nasza zasada główna dla dobra i bezpieczeństwa psów. [/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To cudowna nowina, że Ruben ma nareszcie dom. Rzadko zaglądam ostatnio na dogo, bo mam urwanie głowy z psami w Jędrzejowie, więc te wspaniałe wieści dotarły do mnie dopiero wczoraj.

Dwie rady:
1) lepiej nie podawajcie na forum ŻADNYCH bliższych informacji o tym, gdzie ostatecznie będzie mieszkał chart; wiem, że Rubena szukali kłusownicy różnymi kanałami i przez podstawione osoby już wtedy, gdy był pod moją opieką; wbrew pozorom panowie kłusownicy to cwane osobniki - często przeglądają fora na dogomanii i trzymają "rękę na pulsie" :angryy: . Dlatego odetchnęłam z ulgą, kiedy Ruben mógł zmienić miejsce pobytu i wyjechać do hotelu. Wolę być przewrażliwiona i chuchać na zimne, ale nasłuchałam się strasznych historii o tym, do czego zdolni są kłusownicy od Komendanta Straży Łowieckiej w Kielcach.

2) niech ci Państwo jak najszybciej kołują zezwolenie na posiadanie charta, bo jeszcze ktoś "życzliwy" ich zadenuncjuje i będzie kłopot: Ruben nie jest rodowodowy, ale to nie ma żadnego znaczenia, bo ustawa Prawo Łowieckie w art. 10 stanowi wyraźnie, że to zezwolenie dotyczy CHARTÓW I ICH MIESZAŃCÓW (Ruben został odebrany kłusownikowi wyrokiem sądu po uprzedniej opinii biegłego kynologa, który ocenił, że jego budowa fizyczna wykazuje przewagę cech charta);
w przypadku uczciwych ludzi uzyskanie takiego zezwolenia jest czystą formalnością, oczywiście zależy to od zwyczajów panujący w danym powiecie, ale najczęściej sprawdzają tylko dane na Policji i w najbliższym kole łowieckim, czy delikwent chętny na charta nie był wcześniej notowany o kłusownictwo; zezwolenie uzyskaje się na konkretnego psa.

Jeśli będą jakieś problemy, chętnie pomogę (jestem prawnikiem).

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, wszystko to powtórzę tym ludziom. Będę dzwonić tam wieczorem. a co do innych chętnych to oczywiście dzwonil ktoś reprezntujący czy tez znajacy organizację niemiecką. No chyba nie musze pisac, co powiedziałam: że nie ma mowy o tym. Żaden pies będacy pod moja opieka nie trafi tam ani nigdzxie nie mam mo zliwości sprawowania kontroli nad warunkami pobytu psa jak również sposobem sprawowania opieki nad nim.

Link to comment
Share on other sites

Pieniądze za pobyt Rubena w hotelu są do odzyskania , ale z pewnym opóźnieniem. Wg ustawy "o ochronie zwierząt" koszty wykonania orzeczenia o przepadku zwierzęcia ponosi skazany, czyli w tym przypadku kłusownik. AgaG - podaj mi tylko dokładną datę, kiedy został adoptowany i adres tych ludzi, którzy go wzięli (ale te dane prześlij na moje prywatne). Na bieżąco wysyłam rachunki do Sądu Rejonowego w Busku. Oni są strasznie opóźnieni, ale wcześniej czy później muszą wpłacić nam pieniądze.

Link to comment
Share on other sites

Wieści z domu Rubena są naprawdę bardzo dobre, ale nie mam kiedy ich przedstawiać. jestem tak zabiegana i mamy tyle psich problemów. W kazdym razie jestem z panią w kontakcie...

Link to comment
Share on other sites

Mimo że wieści dobre, piesek uwielbia się bawić z malutkim kudelkiem dziadka, szaleje po ogródku, jest pilnowany, zaczął nawet szczekać, toleruje koty (razem śpią nawet) jest wpuszczany do łozka, to po tym co się dowiedziałam o sposobie dbania o Atosa, że za jakieś dwa tygodnie wybieram się z kontrolą poadopcyjną..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...