Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Verdana]Polecam uwadze obszerny artykuł Mirosława Redleckiego w czasopiśmie „Przyjaciel Pies” (nr 5/2008r.), zatytułowany „Ogon”. Autor wypowiada się również w kwestii cięcia. Pisze mi. tak: [/FONT]
[FONT=Verdana][B]„...zakaz cięcia prędzej czy później obejmie wszystkie kraje, które chcą uważać się za cywilizowane”.[/B] [/FONT]

[FONT=Verdana]Mam pytanie: „czy opozycja już wyjechała” :lol: ?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Polecam uwadze obszerny artykuł Mirosława Redleckiego w czasopiśmie „Przyjaciel Pies” (nr 5/2008r.), zatytułowany „Ogon”. Autor wypowiada się również w kwestii cięcia. Pisze mi. tak: [/FONT]
[FONT=Verdana][B]„...zakaz cięcia prędzej czy później obejmie wszystkie kraje, które chcą uważać się za cywilizowane”.[/B] [/FONT]

[FONT=Verdana]Mam pytanie: „czy opozycja już wyjechała” :lol: ?[/FONT][/quote]

Chociaż nie jestem fanką kopiowania ani kynologiem to moją uwagę zwróciło kilka błędów lub nieścisłości w tym artykule. Jak dla mnie mało fachowy, na niskim poziomie. Ot, taki dla najmniej zorientowanych, przeciętnych zjadaczy psów ;) Wynika to jednak z faktu, że w ogóle pismo skierowane jest właśnie do takiej grupy odbiorców. Oczywiście nie umieściłabym w tej grupie Ciebie Niceravik :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Zapewniam cię, że w sytuacji zagrożenia, gdyby burek napadł moją psice, wykorzystałabym KAŻDĄ możliwość, żeby temu zaradzić. POWTARZAM - KAŻDĄ!!![/FONT][/quote]
Zapewne... :hmmmm: :czytaj:
[quote][FONT=Verdana][COLOR=yellowgreen][B][I]To fakt, kiedy widzę na spacerze takiego pieska, spi....am, nie ma żartów.[/I][/B][/COLOR][/FONT][/quote]
:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']

[FONT=Verdana]Mam pytanie: „czy opozycja już wyjechała” :lol: ?[/FONT][/quote]

[quote name='TuathaDea']Zapewne... :hmmmm: :czytaj:

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]

Ciekawe, że gdy cytujemy to bez cytatów zawartych w cytacie :)
Fajne rzeczy wychodzą :)
Ale miałam napisać, że opozycję stać tylko na tyle;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana][B]Słoneczko, [/B][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][B]to zwykle niewiedza rodzi obawę[/B], niepewność, strach, a stąd tylko krok do agresji z obawy przed kompromitacją i dla dodania sobie animuszu.[/FONT]
[FONT=Verdana]Czego powyżej doświadczamy.[/FONT]

[FONT=Verdana]Zapewniam cię, że w sytuacji zagrożenia, gdyby burek napadł moją psice, wykorzystałabym KAŻDĄ możliwość, żeby temu zaradzić. POWTARZAM - KAŻDĄ!!![/FONT]
[FONT=Verdana]Odciąganie przez podnoszenie doopki agresora należałoby do tych NAJŁAGOGNIEJSZYCH.[/FONT]
[FONT=Verdana]A kręgosłup burka miałabym tam, gdzie twiggi ma wszystko to co najważniejsze :p .[/FONT][/QUOTE]
"Cię" pisze się z dużej litery, a wszystkich liter używa się w grzeczniejszych zwrotach. Takie są zasady dyskusji. Warto o nich pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Na każdego rzeczowego posta odpowiem...[/quote]

[quote name='TuathaDea']Ja też... :cool3:[/quote]
[FONT=Verdana]TuathaDea wiem, znam, pamiętam. Przykładów dałeś bez liku. [/FONT]
[FONT=Verdana]Na przykład ten poniżej. [/FONT]
[FONT=Verdana]Rzeczowość jak „żar z rozgrzanego jej brzucha bucha” :eviltong: .[/FONT]

[quote name='TuathaDea']Z odpowiedzi Pana Sekretarza Stanu (zastępującego Ministra):

[CENTER][SIZE=5][COLOR=red][B]"Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji"...[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[/quote]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Chociaż nie jestem fanką kopiowania ani kynologiem to moją uwagę zwróciło kilka błędów lub nieścisłości w tym artykule. Jak dla mnie mało fachowy, na niskim poziomie. Ot, taki dla najmniej zorientowanych, przeciętnych zjadaczy psów ;) Wynika to jednak z faktu, że w ogóle pismo skierowane jest właśnie do takiej grupy odbiorców. Oczywiście nie umieściłabym w tej grupie Ciebie Niceravik :)[/quote]
[FONT=Verdana]Wietrzę jakiś podstęp. Tyle dobroci i za nic ;) ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Mówiąc serio, dużo lepszy artykuł nt. ogonów w Przyjacielu Psie napisała Pani Anna Redlecka, nr 9/2005, str. 40-41.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik'][FONT=Verdana]Wietrzę jakiś podstęp. Tyle dobroci i za nic ;) ?[/FONT]

[FONT=Verdana]Mówiąc serio, dużo lepszy artykuł nt. ogonów w Przyjacielu Psie napisała Pani Anna Redlecka, nr 9/2005, str. 40-41.[/FONT][/quote]

Nie byłam interesowna odpowiadając (choć lubię robić dobre interesy). Wiem, że Ty wiesz. Jednocześnie przyznaję, wyznaję zasadę, iż za doskonałym cynizmem musi iść w parze doskonała wiedza. W przeciwnym wypadku nie jest to prawdziwy cynizm, a jedynie nieporadne urąganie.

Nie pamiętam artykułu. Z przyjemnością sobie przypomnę szperając w papierzyskach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']... Jednocześnie przyznaję, wyznaję zasadę, iż za doskonałym cynizmem musi iść w parze doskonała wiedza. W przeciwnym wypadku nie jest to prawdziwy cynizm, a jedynie [B]nieporadne urąganie[/B]. [/quote]
Biorąc pod uwagę 700 stron dyskusji i brak jednoznacznej odpowiedzi, sama już nie wiem co o tym myśleć...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik']Biorąc pod uwagę 700 stron dyskusji i brak jednoznacznej odpowiedzi, sama już nie wiem co o tym myśleć...:shake:[/quote]

Na jakie konkretnie pytanie chcesz otrzymać konkretną odpowiedź? Nie ma pytań bez odpowiedzi, są tylko pytania niesformułowane lub źle sformułowane ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Na jakie konkretnie pytanie chcesz otrzymać konkretną odpowiedź? Nie ma pytań bez odpowiedzi, są tylko pytania niesformułowane lub źle sformułowane ;)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Uważasz zatem, że kompromitująca odpowiedź idola TD może wynikać ze źle sformułowanego pytania :shake:? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']
[FONT=Verdana][B]„...zakaz cięcia prędzej czy później obejmie wszystkie kraje, które chcą uważać się za cywilizowane”.[/B] [/FONT]
[/quote]
No to u nas to trochę potrwa.W dobie komputerów i lotow w kosmos kraj w którym sa jeszcze swawojki i to w wojewodzkich miastach do cywilizacji jeszcze ho ho albo jeszcze dalej.

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Uważasz zatem, że kompromitująca odpowiedź idola TD może wynikać ze źle sformułowanego pytania :shake:? [/FONT][/COLOR][/quote]

A nie wiem o co chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']O to, że wkręcili w temat kierowcę z Samoobory, co to lubi robić burdy po pijaku... :diabloti:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cóż za emocje! Widzę sporą dozę desperacji, może nawet manipulacji. Ja to rozumiem. Brak rzeczowych argumentów, ale żeby zaraz do pomówień się posuwać? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Oj nieładnie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Przypomnę, że Poseł o którym piszesz, od początku lat 90-tych prowadzi stuhektarowe wyspecjalizowane gospodarstwo rolne. W sejmie nigdy nie był posłem zawodowym. Zawsze z własnych środków finansował swoje posłowanie. Od podatnika nie wziął ani złotówki! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Po rozwiązaniu sejmu Gazeta Wyborcza oceniła go bardzo wysoko. W rankingu umieściła go na TRZECIM miejscu wśród osiemnastu posłów ze wszystkich partii, w okręgu olsztyńskim. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Co do burd. Zaczepiony nie pozwolił się pobić. Ot co! Samoobrona :p.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Przypatrzmy się drugiemu „bohaterowi”, Idolowi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Urzędnik gminny. Nie radził sobie z zarządzaniem na poziomie lokalnym to „poszedł na działacza” do PiS–u. Poseł zawodowy. Przez całą kadencje sejmu brał pieniądze podatnika. Mało tego. Jako ówczesny podsekretarz stanu brał kasę z Ministerstwa Rolnictwa, Z DRUGIEGO źródła. A więc doił podatnika na dwa sposoby! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czymś się zasłużył dla Polski? Może tylko tym, że się skompromitował, że bezmyślnie podpisał pismo podsunięte przez anonimowego /na razie/ ministerialnego spryciarza, w którym podał „ludowi” do wierzenia, że: [B]„[/B][/FONT][/COLOR][B][FONT=Verdana]Obcinanie uszu i ogonów psom pochodzącym z hodowli psów rasowych jest innym zabiegiem wynikającym z technologii produkcji...”.[/FONT][/B]
[COLOR=black][FONT=Verdana]TuathaDea, co to jest?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Manipulacja / konfabulacja / luki w pamięci (niepotrzebne skreślić).[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A może wszystkiego po trochu? [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Zdziwisz się. Ten Pan, bohater Twojej bajki i Idol, najbardziej nam pomógł chociaż jeszcze o tym nie wie :cool1: . [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='niceravik']Wersja "bajki" - do wyboru wyżej :lol: .[/quote]

Odpowiedź jest zawsze i na każde pytanie. Czasem tylko brzmi: "Nie wiem." :cool3:
Co do Idola TD to bez pół litra nie dojdę prawdy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Odpowiedź jest zawsze i na każde pytanie. Czasem tylko brzmi: "Nie wiem." :cool3:
Co do Idola TD to bez pół litra nie dojdę prawdy :shake:[/quote]
Taki Minister to nie może powiedzieć - NIE WIEM!
Dlatego mówi co wie :p.

Potem my mamy problem :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...