Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Elitesse']w zadnym :evil_lol:



mozesz mi wytlumaczyc co oznacza ze oddzial popiera ? czy w takim oddziale zostalo zorganizowane zebranie i tam ustalono wspolne stanowisko czy jest to samodzielna decyzja jednej osoby ?[/quote]
Wspólne stanowisko.Nie decyzja jednej osoby.Tak, były zebrania.Tak,rozmawiano o tym.Tak,jeżeli będzie zebranie ogólnokrajowe i będzie mowa o wystawianiu kopiowanych niektóre oddziały, a właściwie ich przedstawiciele, zają stanowisko przeciwko dopuszczaniu do wystaw kopiowanych psów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jasiek']Pokaz mi wzorzec FCI ktory nie dopuszcza kopiowanego ogona i uszu.[/quote]Jasiu, ot choćby wzorzec ca de bou:diabloti:


We wzorcu takiego sznaucera średniego na przykład znalazłam:
Uszy: [B]Opadające[/B], wysoko osadzone, w kształcie litery "V" z krawędziami wewnętrznymi leżącymi blisko policzków, równo noszone. Zagięcia równoległe, nie powinny być ponad szczytem czaszki.
[B][I][SIZE=4]OGON :[/SIZE][/I][/B] Naturalny
[URL="http://www.sznaucersredniczarny.republika.pl/wzorzec.htm"]źródło[/URL]


Wzorzec sznaucera miniaturowego:
[B][SIZE=1]USZY-obwisłe, w krztałcie litery V, osadzone wysoko i noszone symetrycznie; wewnętrzna krawędź ucha przylega do policzków i jest skierowana do przodu w kierunku skroni, przy czym równoległe załamanie nie powinno przewyższać głowy[/SIZE][/B]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana][B][SIZE=1]OGON: [/SIZE][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Verdana][SIZE=1]nie cięty[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[SIZE=1][FONT=Verdana][COLOR=#000000][URL="http://www.deficyt.wroclaw.pl/wzorzec.htm"]źródło[/URL][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=1][URL="http://www.hajanpolonia.com/wzorzecmini.htm"]i jeszcze źródło[/URL][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Ty se chyba jaja robisz.Mam czytac wybrane art z wasza interpretacja.[/quote]
Nie, jestem bardzo poważna mimo iż odpowiadam na Twoje posty które udawadniaja Twój calkowity brak wiedzy i w zakresie ZKwP, FCI jak i Ustaw. Całego topicu nie musisz czytac, mozesz zaczać od rzeczy trudniejszych czyli od wzorców FCI, regulaminów ZKwP, jak i wzorców FCI.
Ale najpierw przeczytaj ze zrozumieniem. A interpretacja Ustawy jest podana przez GIW o ile wiesz co to jest i jaką funkcje ma w naszym Państwie :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'] Całego topicu nie musisz czytac, mozesz zaczać od rzeczy trudniejszych czyli od wzorców FCI, regulaminów ZKwP, jak i wzorców FCI.
:p[/quote]

To mnie oświec złotko bo piszesz wkolko i to samo ze mam czytać.Prosilem o konkrety a tu nic i nie bedzie bo takich poprostu nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[U]Wzorzec boksera FCI nr 144-z data publikacji 13.03.2001::lol:

[/U][B]Uszy[/B]: zachowane w stanie naturalnym są odpowiedniej wielkości,osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki.W spoczynku przylegają do policzków,w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę :loveu:
[B]Ogon[/B]: osadzony raczej wysoko niż nisko,zachowany w stanie naturalnym.

Więc mamy nastepny wzorzec z ogonem i uszami:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]To mnie oświec złotko bo piszesz wkolko i to samo ze mam czytać.Prosilem o konkrety a tu nic i nie bedzie bo takich poprostu nie ma.[/QUOTE]

Podałam Ci linki do stron to chyba wystarczająco duzo i za Ciebie nie będę czytać. Ja juz je przeczytałam. Teraz kolej na Ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ale jest zakaz kopiowania i niestety jakos omijasz ten temat. Pewnie dla Ciebie to mało istotne chociaż pewnie niezbyt komfortowa sytuacja.
A środki zaradcze wprowadza sie wtedy kiedy nie ma zbytniej możliowsci ukrócić proceder nagminnego łamania prawa.
Wiec o ile ZKwP wprowadzi taki przepis Twoje dylematy ciac czy nie i któremu pójdą w zapomnienie i nie bedziesz musiała sie juz niczym denerwować. :p[/quote]

nawet jezeli w Polsce zostanie wprowadzony zakaz ciecia nie bedzie oznaczalo to tego ze bede posiadac naturalne psy - po prostu nie bede ich wystawiac w kraju - zreszta juz teraz wiekszosc moich wystaw to wystawy zagraniczne sa - a wiec ewentualny zakaz nie jest powodem do denerwowania :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][CENTER][B][COLOR=red]Interpelacja w sprawie nieprzestrzegania [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]ustawy o ochronie zwierząt, a w szczególności art. 27, [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]przez Związek Kynologiczny oraz lekarzy weterynarii [/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]biorących udział w pokazie psów rasowych.[/COLOR][/B][/CENTER]



[CENTER][B][COLOR=red][SIZE=4]B o m b a ![/SIZE][/COLOR][/B][/CENTER]
[/quote]


[B][COLOR=black]....[U]Dzis slogany szumne hasla margaryna zamiast masla [/U]:evil_lol:...[/COLOR][/B]

[B]A tak na marginesie niedzielną klubowke BRIARDÓW zgarnely same kopiowane ,oceniane przez francuskich sedziow ,wieloletnich hodowców owych kudlaczy .......[/B]
[B]Klapciate nie mialy szans :evil_lol:[/B][/quote]swiete slowa!!!!

[quote name='Czarne Gwiazdy']Ocena psa składa się nie tylko z uszu![/quote] w teorii tak! Tylko skoro tak mowisz, czemu dalej sie uszy tnie?! Wiadomo - pies wyglada lepiej!

[quote name='zuzolandia']wiem :lol:....tak sie sklada ze sledze wystwawy ...i wiem jakie lokaty zajmuja poszczegolne BRIARDY :lol: .....99% wiadomo jakie ...
...poza tym faktycznie kopiowany kudlacz robi ogromne wrazenie i taki klapciuszek w zderzeniu z zajaczkiem wypada bardzo blado ...:evil_lol:[/quote]niestety, i turacja! I to mnie wkurcza!!! Zakaz zakazem tylko na papierze! Ot co!

[quote name='Czarne Gwiazdy']Sędzia nie ma oceniać wrażenia. Powinien umieć wychwycić psa dobrego spośród kopiowanych i niekopiowanych. Nie wierzę, że te 99% kopiowanych zasługuje na zwycięstwo.
[B]Moim zdaniem [/B]nie powinno sie dyskryminować ani kopiowanych ani niekopiowanych.[/quote] Sorry, ale to teoria, bo jakby tak bylo, zakaz wszedlby w zycie! I biegalyby po ringach klapouchy i ogoniaste, wiec dlaczego dalej sie tnie?????Pruderia ot co! A ktos to nazwie ' "obrzucanie blotem"! Walczy sie z lewymi miotami, a z tym nie mozna zrobic porzadku ... Zenada....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']nawet jezeli w Polsce zostanie wprowadzony zakaz ciecia nie bedzie oznaczalo to tego ze bede posiadac naturalne psy - po prostu nie bede ich wystawiac w kraju - zreszta juz teraz wiekszosc moich wystaw to wystawy zagraniczne sa - a wiec ewentualny zakaz nie jest powodem do denerwowania :diabloti:[/QUOTE]
Kazde łamanie prawa daje powód do zdenerwowania, bo to oznacza że łamiac je musisz działać po kryjomu i zawsze można wpasć. A to już by nie było miłe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek']Pokaz mi wzorzec FCI ktory nie dopuszcza kopiowanego ogona i uszu.Prosze o konkrety w ktorym regulaminie hodowcy maja zakaz hodowania i wystawiania kopiowanych psow.
Jezeli chodzi o przeczytanie calego tematu to nie chce mi sie czytac waszego bełkotu ktory ma 283 strony[/quote]
[FONT=Verdana]Jasiek, tak jak nie ma żadnych wątpliwości, że jest przepis zabraniający obcinania psom uszu i ogona, to z całą pewnością nie ma przepisu NAKAZUJĄCEGO aby się uczyć i nie być tumanem. [/FONT]
[FONT=Verdana]I to jest poza sporem, prawda? Ty też masz taki wybór! [/FONT]
[FONT=Verdana]Niczego nie musisz czytać :eviltong:![/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']a dlaczego uwazasz ze bedzie to lamanie prawa ?? chyba nie myslalas piszac te slowa[/QUOTE]

Ja myślałam, Ty nie myślałaś czytajac go. Obcinajac ogony w swoim miocie złamałaś prawo i to powinno być dla Ciebie powodem do zdenerwowania. I dopóki nie bedziesz mogła ciać legalnie powinnaś się mocno denerwować, bez względu czy bedzie można je wystawiać czy nie. Chociaz o ile ZKwP podejmie radykalne kroki, to chcac ciać kolejnym swoim miotom ogony, bedziesz musiała zajac sie rozmnazaniem bez rodowodu, bo nikt Ci takiego miotu nie odbierze. Wiec faktycznie masz powód do zdenerwowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Chociaz o ile ZKwP podejmie radykalne kroki, to chcac ciać kolejnym swoim miotom ogony, bedziesz musiała zajac sie rozmnazaniem bez rodowodu, bo nikt Ci takiego miotu nie odbierze. Wiec faktycznie masz powód do zdenerwowania.[/quote]
Dokładnie tak!
Ale na ZK trudno liczyć, dlatego w podjęciu decyzji "pomaga" mu kilka centralnych instytucji. Mam info, że GIW też nad tym pracuje :multi:. Dzwoniłam.

[B][COLOR=#ff0000]/ Pełen tekst INTERPELACJI Pana Posła znajdziecie u nas na stronie 280 /[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quelthalas']Inaczej się nie da...więc..Po jasny gwint znów w ten wątek przyszłaś??Zarzucasz nam wycieczki?- gdy sama ni z tego ni z owego, nie mając kompletnie nic do powiedzenia prócz stękania i szukania winnych, pojawiasz się szukajac jakiejś "zadymy"? Coś mi się robi, pewnie nie tylko mnie...Kobieto, nie odpowiadają Ci nasze wyimaginowane wycieczki, nasze towarzystwo, nasz watek, to po diabła tu wlazisz i siedzisz??
Taki Mars na przykład to chociaż dyskutuje, a nie kombinuje, w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę.Wisi Ci ten wątek?Nie zauważyłam,chyba wręcz przeciwnie -wydaje mi się,że czytajac ,iz kopiowanie zmierza ku końcowi, czytasz zawzięcie obrygazajac paznokcie.
Mam nadzieję,że mój post zrozumiesz.Skoro jest Ci tu tak źle, urządzamy Ci jazdy itp...to po prostu idź stąd.

Odnośnie kopiowania -nawet nie macie pojęcia, ile oddziałów ZKwP POPIERA WPROWADZENIE ZAKAZU WYSTAWIANIA CIĘTYCH.A wystarczy tylko napisać i zapytać :evil_lol:[/quote]

co do wycieczek osobistych......hmm-nie doczytalas wszystkiego-jestes wybiorcza i moze dlatego cie ponosi
co do stekania-jesli tylko na tyle cie stac-stekaj sobie dalej
nigdy tego watku nie opuscilam-wiec i "znow nie przyszlam"
czytam-zeby byc na biezaco-i nic ci do tego-tak samo jak i do tego -kiedy i o ktorej zechce sie tu wypowiedziec :evil_lol::evil_lol:-zawsze mozesz wlaczyc ignora,albo przewijac suwakiem moje wypowiedzi.......
a co do popierania-to moze w takim razie napisz-ile oddzialow popiera ten zakaz-bo pytanie -czy nie mam pojecia ile-jest retoryczne.....!

prawda jest taka-ze poki co-wystawiac psy kopiowane w Polsce wolno,do Poznania pojechac z nimi wolno,do Sztokcholmu w roku nastepnym rowniez....-wiec-po coz mi obgryzac paznokcie????

jakies dwa tygodnie temu-rozmawialam z wegierskim hodowca sznaucerow-ktory twierdzil-ze u nich sie na zadne rewolucje nie zanosi...-w Rosji -rowniez-w kilku innych krajach tez-:multi:

wystawiac mozna psy w roznych miejscach Europy-nie widze problemu-jak zakaza-bede jezdzic tam-a psy kopiowane mialam,mam i bede miala!!!!!!!!!!!!!!:loveu:

dwa lata temu-w Szwecji-(w kraju ,w ktorym zakaz obowiazuje juz od wielu lat)-rozpoczela championat i bez trudu ukonczyla przepiekna sznaucerka kopiowana-w jaki sposob-ano w bardzo prosty-ponoc obchodzi sie tam czasami przepisy w pewien dosc oryginalny sposob-a mianowicie-jesli publicznosc zgromadzona wokol ringu zgadza sie na ocene danego (kopiowanego) psa-wtedy sedzia go ocenia i jesli ten na to zasluguje-gratyfikuje go odpowiednio......
jak juz pisalam-w Rosji-zakaz kopiowania cofnieto z przyczyn mi nieznanych-ale fakt jest faktem

gdzie kupie psa kopiowanego -jesli w Polsce bedzie zakaz?
wRosji,albo w USA......-w dzisiejszych czasach to naprawde zaden problem

a moze -zdarzy sie tak ,ze nawet -jesli u nas wprowadza zakaz-to go wycofaja......:crazyeye::crazyeye:-kto wie?????.......

chcialabym tylko-zeby niektore osoby -wypowiadajace sie w tym watku-odroznily -barbarzynskiego weta,od osoby napedzajacej koniunkture,i od osoby kupujacej kopiowanego psa w kraju-w ktorym nikt nawet nie pomysli o zalozeniu takiego watku na forum........

przepisy.....-no coz-zyjemy ponoc w panstwie prawa i sprawiedliwosci-wiec wypadaloby je respektowac-i to wlasnie staram sie czynic......:lol:

watpie jednak,zebys ty Quelthalas-od poczatku i zawsze byla przeciwniczka kopiowania(chyba ,ze Twoja przygoda z dogami zaczela sie niedawno)-poniewaz nie tak dawno-klapciatego doga-ze swieca mozna bylo szukac.........

jest takie przyslowie-zapomnial wol-jak cieleciem byl
jest i drugie-tylko krowa zdania nie zmienia-wiec-ok-szanuje to,ze sa przeciwnicy kopiowania-bardzo dobrze ze sa,i ze walcza-takie sa prawa tego swiata-ale.....-nikt nie odbierze mi prawa do posiadania psa kopiowanego i do glosnego wypowiadania swoich mysli na temat jego wygladu......-nawet TY!!!!!!!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]co do stekania-jesli tylko na tyle cie stac-stekaj sobie dalej[/QUOTE]
Oj Lutomskak od bezsensownego stękania, płakania to Ty tu jestes specjalistka.

[QUOTE]ze u nich sie na zadne rewolucje nie zanosi...-w Rosji -rowniez-w kilku innych krajach tez-:multi:
[/QUOTE]
Pewnie w ościennych krajach byłej ZSRR.
[QUOTE]wystawiac mozna psy w roznych miejscach Europy-nie widze problemu-jak zakaza-bede jezdzic tam-a psy kopiowane mialam,mam i bede miala!!!!!!!!!!!!!!:loveu:
[/QUOTE]
To zacznij się juz uczyć rosyjskiego. Przyda Ci się :loveu:

No szczególnie że bedziesz musiała się przenieść do jakiegoś innego związku, bo kto Ci mioty odbierze, jakby co. No chyba ze "..Bede mieć kopiowane.." nie jest równoznaczne "..że bede mieć rodowodowe .." :p

[QUOTE]jest takie przyslowie-zapomnial wol-jak cieleciem byl
jest i drugie-tylko krowa zdania nie zmienia-[/QUOTE]
Ooooo to znaczy że możemy liczyć ze zmienisz zdanie? Czy już tak zostanie. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']
watpie jednak,zebys ty Quelthalas-od poczatku i zawsze byla przeciwniczka kopiowania(chyba ,ze Twoja przygoda z dogami zaczela sie niedawno)-poniewaz nie tak dawno-klapciatego doga-ze swieca mozna bylo szukac.........[/quote]
Zawsze byłam przeciwniczką kopiowania:diabloti:,a dogi mam od 4 lat:loveu:.Wcześniej tylko podziwiałam,bo jak zauważyłaś-większość była kopiowanych, a ja ciąć nie chciałam:eviltong: ,niezależnie od prawa (które od 97 roku stanowi...:evil_lol::evil_lol::evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Oj Lutomskak od bezsensownego stękania, płakania to Ty tu jestes specjalistka.


Pewnie w ościennych krajach byłej ZSRR.

To zacznij się juz uczyć rosyjskiego. Przyda Ci się :loveu:

No szczególnie że bedziesz musiała się przenieść do jakiegoś innego związku, bo kto Ci mioty odbierze, jakby co. No chyba ze "..Bede mieć kopiowane.." nie jest równoznaczne "..że bede mieć rodowodowe .." :p


Ooooo to znaczy że możemy liczyć ze zmienisz zdanie? Czy już tak zostanie. :razz:[/quote]

Laluna-ja nie hoduje!wiec-nikt mi "miotow nie odbierze"-nie dotarlo to jeszcze do ciebie?:crazyeye::crazyeye:-a moze ty nie odrozniasz hodowania od posiadania reproduktorow?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutomskak']Laluna-ja nie hoduje!wiec-nikt mi "miotow nie odbierze"-nie dotarlo to jeszcze do ciebie?:crazyeye::crazyeye:[/quote]

No tak, Ty sie ustawiłas z reproduktorami. No to z nimi bedziesz mogła zrobić kariere u białych niedzwiedzi i w Rumunii . :lol:
Czyli na zmianę zdania nie mozemy, w tym przypadku, liczyc. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ja myślałam, Ty nie myślałaś czytajac go. Obcinajac ogony w swoim miocie złamałaś prawo i to powinno być dla Ciebie powodem do zdenerwowania. I dopóki nie bedziesz mogła ciać legalnie powinnaś się mocno denerwować, bez względu czy bedzie można je wystawiać czy nie. Chociaz o ile ZKwP podejmie radykalne kroki, to chcac ciać kolejnym swoim miotom ogony, bedziesz musiała zajac sie rozmnazaniem bez rodowodu, bo nikt Ci takiego miotu nie odbierze. Wiec faktycznie masz powód do zdenerwowania.[/quote]

droga laluno to ty nie potrafisz czytac ze zrozumieniem - widocznie na studiach "o zwierzatkach" tego nie uczyli :roll: napisalam wyraznie ze nie bede miec psow naturalnych - czy gdzies w tym zdaniu znajduje sie slowo miot lub szczenieta ? NIE :evil_lol:

[quote name='Quelthalas']Elitesse, to ja znów z pytaniem do Ciebie.Czemu Twój Pontiac jest naturalny?No tak,rozumiem,że nie ciachnęłaś mu uszu, bo nie miał odpowiednio wcześnie ciachniętego ogonka,ale czemu wobec tego nie poprosiłaś hodowcy,żeby mu ogon ciachnął?[/quote]

poniewaz niejaki Pontiac nie jest moja wlasnoscia - jego prawowita wlascicielka mieszka w Niemczech

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Oni się martwią, a co w sprawie ogonów zrobili przez 10 lat :shake:?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://www.vetpol.org.pl/Rozne_komunikaty/Prezesi%20samorzadow%20zawodow%20zaufania%20publicznego.pdf"][COLOR=#800080]http://www.vetpol.org.pl/Rozne_komunikaty/Prezesi%20samorzadow%20zawodow%20zaufania%20publicznego.pdf[/COLOR][/URL] [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=red][FONT=Verdana]/ Pełen tekst INTERPELACJI Pana Posła znajdziecie u nas na stronie 280 /[/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']
Wyobraźmy sobie, że istnieje jakieś stowarzyszenie miłośników np. kamieni szlachetnych. Stowarzyszenie to organizuje wystawy kamieni, na które zjeżdżają miłośnicy kamieni z całego świata. Oczywiście kamienie są bardzo cenne i wiadomo, że bywają kradzione. Wielu miłośników kamieni kradnie kamienie, żeby je potem wystawiać. W kręgach miłośników kamieni kradzieże stały się nawet pewną tradycją. Kradzież to złamanie prawa, więc wydawałoby się, że kradzione kamienie nie powinny być dopuszczane na wystawy. A jednak, mimo że właściciele nie kryją pochodzenia kamieni, oceniający je sędziowie zdają się nie zauważać łamania prawa, a niektórzy nawet oceniają wyżej kradzione kamienie, bo według tradycji taki kradziony kamień ma dużo więcej uroku... Wydobywcy kamieni szlachetnych, ludzie którzy powinni troszczyć się o stan i pochodzenie kamieni, często pomagają właścicielom w kradzieży, wiedząc że kradzione kamienie łatwiej sprzedać i ogólnie są one lepiej widziane i ładniejsze.

A co to ma wspólnego z psami? ;)[/quote]
[B][SIZE=3][COLOR=green]Doskonale napisane![/COLOR][/SIZE][/B]
:multi::multi::multi:

Elitesse, lutomskak może odniesiecie się?

[B][COLOR=red][FONT=Verdana]/ Pełen tekst INTERPELACJI Pana Posła znajdziecie u nas na stronie 280 /[/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...