Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

Witajmy w cudownej Europie :multi: Kopiować nie można, ale zabijać niewinne psy to już można i jest to zgodne z prawem, a nawet nakazane (przypadek bullowatych w tej "niecenzuralne słowo" Holandii). Czasem się cieszę, że jesteśmy 10 lat za murzynami, a nie w "prawdziwej Europie" :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='iwona&CAR']DOWIEDZIALAM SIE :


tylko czego?

powiedz-czego sie dowiedzialas z tych cytatow i co o tym sadzisz-poza tym,ze juz wiemy-jak pieknie cytujesz ,i ze umiesz pisac na zielono i szukac cytatow z ksiazek i wstawiac je na forum.........-a i ze masz psa z wypadnieta trzecia powieka-.........to sie chyba leczy.......a moze w Australii sie tego nie leczy.......:razz:

eeeee-nie tam sie tylko siedzi przed kompem i wali w enter......:evil_lol:

Ravik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-jestes razem z Onkiem najbystrzejsza i najinteligentniejsza przeciwniczka kopiowania jaka znam!!!!!!!!!!!!!!!!!!-reszta-nie dorasta Wam do piet!!!!!!!!!!!!!!!!!!-jak to sie mowi
SZACUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cool1:

Obawiam sie-ze w takim doborowym TEAMIE -bedziesz sie musiala mocno napracowac!-ale ,ze ida swieta........-ZYCZE SPELNIENIA MARZEN!!!!!!!!!!!!:tree1:













[B]LUTOMSKAK [/B]PODSUMOWALA SIEBIE !!![/quote]


oj tak-podsumowalam.......:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Witajmy w cudownej Europie :multi: [B]Kopiować nie można, ale zabijać niewinne psy to już można[/B] i jest to zgodne z prawem, a nawet nakazane (przypadek bullowatych w tej "niecenzuralne słowo" Holandii). Czasem się cieszę, że jesteśmy 10 lat za murzynami, a nie w "prawdziwej Europie" :p[/quote]
Pomimo napietego czasu musialam odpisac bo juz dawno z taka mentalnoscia sie nie spotkalam.
Gdzie Ty zyjesz ? na wiezy zamknietej ?
Jak zabijaja to humanitarnie i sa to przypadki .
Piszesz ze sie cieszysz ze w Twoim kraju zabijaja w szczegolnie sadystyczny sposob i nie nalezy to do wyjatkow.
Psy sa przywiazywane do drzewa w lesie .
Szczeniaki sa wyrzucane zywe w reklamowkach do pojemnikow na smieci.
Sa topione w workach. Ile tego jest ??????? az trudno uwierzyc.
Zdrowe psy zostaly brutalnie zamordowane i przerobione na smalec .
SLYSZYSZ O TAKICH SPRAWACH W HOLANDII ??
Wypowiadaja sie jak czytam ,naokolo schronisk sa pochowane zwloki psow.
Niektore zywcem zakopywane.
A Ozzy zostal brutalnie zamordowany i jak do mnie dotarlo nikt nie zostal ukarany.
Mozna by wyliczac i wiliczac , no ale jak sie ma klapki na oczach
to sie glupoty pisze.
SZOKUJACE POROWNANIE :
Czytalas o tym w Holandii ??
[URL="http://ww6.tvp.pl/7400,20070405482174.strona"][COLOR=#606420]http://ww6.tvp.pl/7400,20070405482174.strona[/COLOR][/URL]

[URL="http://interwencja.interia.pl/news?inf=893765"][COLOR=#606420]http://interwencja.interia.pl/news?inf=893765[/COLOR][/URL]

W Polsce to [B]CZWORONOŻNA APOKALIPSA [/B]
"Ludzie walczący z okrucieństwem wobec zwierząt uważają, że bezbolesna śmierć jest lepsza od wieloletniej wegetacji w zamknięciu i w ścisku w klatkach. Wegetacja ta zmienia psychikę zwierząt do tego stopnia, że czasami uniemożliwia ich adaptację do warunków domowych w przypadku znalezienia nowych opiekunów"
Oby tylko to tak wygladalo jak jest zacytowane.
Gdzie sie spotkalas z takimi schroniskami jeszcze ?????

To co napisalas jest tak szokujace o kopiowaniu i porownaniu z Holandia

Jedna wypowiedz juz nawet znam na pamiec podobna do Twojej,
tez mnie bardzo zaszokowala.
Chyba w podpisie jako zlota mysl bede uzywala :

[B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=2]"ALE TO CIEKAWA FILOZOFIA ZYCIA.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B]
[SIZE=4][SIZE=4][B][SIZE=4]PSU DLA JEGO DOBRA NIE WOLNO OBCIAC OGONKA,BO TO BOLI,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]CHOC NIE BOLI, A LUDZI WOLNO ZABIJAC ,[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]CHOC TO ZNACZNIE BARDZIEJ BOLI.TO JAKAS PARANOJA. "[/SIZE][/B][/SIZE][/SIZE]

[B]napisala DRACZYN.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] SLYSZYSZ O TAKICH SPRAWACH W HOLANDII ??[/QUOTE]

Nie rozśmieszaj mnie, myślisz, że tylko w Polsce są przypadki okrutnego traktowania zwierząt? Gdzieś w slumsach w Paryżu albo w syfiastych Atenach gdzie psy gniją na ulicach? Włącz sobie Animal Planet. To ty chyba żyjesz w jakieś wieży, jeżeli tak idealizujesz inne kraje. Ludzie na całym świecie są do siebie podobni i robią takie same rzeczy...

To miło, że jesteś za eutanazją zwierząt schroniskowych i tak podobają ci się praktyki w innych krajach Europy. Fakt tam nie ma schronisk, bo piesków też nie ma.

Ja słyszałam o Holandii inne rzeczy, że jeżeli pies warknie na ciebie na ulicy to można wezwać policję i piesek jest usypiany - a już szczególnie tępione są bullowate, co jest kretyństwem totalnym, biorąc pod uwagę psychikę tych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR'][B]Lutomskak[/B] juz wiem dlaczego jestes za i w taki dramatyczny sposob,
moge Ci tylko wspoczuc [IMG]http://www.mille-soeren.dk/09_Jul/02_clipart_christmas/julemand_griner_ani.gif[/IMG][/quote]

to dobrze-ze masz poczucie humoru i potrafisz sie z siebie smiac!!!!!!!!!!!!!!
Trafilas w 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:evil_lol:

P.s.-Vectra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-mialas racje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:loveu:-to jest dowod rzeczowy!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']
Jak zabijaja to humanitarnie i sa to przypadki .
[/quote]
Przypadki ? oj moja miła oj ... widzę , że Twoja wiedza jest mizerna na ten temat ...

słyszałaś o dog holocaust ? to nie były przypadki
w Holandii to też nie przypadki ... można powiedzieć że ilość odbieranych , tak odbieranych siłą , wbrew właścicielom psów , jest wprost proporcjonalna do kopiowanych w naszym kraju ...

Zamiast wpadać w fanatyzm , to może poczytaj o przepisach w innych krajach co ? właśnie na temat psów zakazanych :cool1:


Lutomska , ja zawsze mam racje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Jaki dowcip ? w jakim Ty świecie żyjesz ? poczytaj sobie np o terierach typu bull ... i o innych rasach psów które są zakazane w niektórych krajach ..
np teraz w Holandii , dopatrują się domieszki bullowatego w każdym kundlu , zabierają bullowate z domów i zabijają .. zabijają zdrowe , normalne , nieagresywne psy !!! bo jest zakaz trzymania TTB

oj wiem wielu z dogo też się ten pomysł by spodobał gdyby wprowadzono go u nas :shake:[/quote]


[quote name='maxxel']Pewnej hodowczyni z Belgii lub Holandii(pamiec zawodzi:oops:) zarzucono,ze nie ma wystarczajacych warunkow do trzymania okreslonej ilosci whippetow.Pani z cywilizowanej Europy,zagazowala czesc swojego stada[/quote]

[quote name='Amber']Witajmy w cudownej Europie :multi: Kopiować nie można, ale zabijać niewinne psy to już można i jest to zgodne z prawem, a nawet nakazane (przypadek bullowatych w tej "niecenzuralne słowo" Holandii). [/quote]

[quote name='iwona&CAR']Gdzie Ty zyjesz ? na wiezy zamknietej ?
[B][SIZE=4][COLOR=red]Jak zabijaja to humanitarnie i sa to przypadki[/COLOR][/SIZE][/B] [/quote]

To ja się pytam gdzie według Ciebie jest Etyka tego weta co ogonów nie tnie bo jest to według Twego rozumowania nieetyczne, ale by zabić zdrowego psa tylko z powodu takiej a nie innej rasowości oporów nie ma. I widzę że Ty też to w ramach normalności ujmujesz...
Napisz z tej Swojej Australii do rodzin osób zagazowanych w Auschwitz i powtórz słowa:

[SIZE=4][COLOR=red][B]"Jak zabijali to humanitarnie i to były przypadki"[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']To ja się pytam gdzie według Ciebie jest Etyka tego weta co ogonów nie tnie bo jest to według Twego rozumowania nieetyczne, ale by zabić zdrowego psa tylko z powodu takiej a nie innej rasowości oporów nie ma. I widzę że Ty też to w ramach normalności ujmujesz...
Napisz z tej Swojej Australii do rodzin osób zagazowanych w Auschwitz i powtórz słowa:

[SIZE=4][COLOR=red][B]"Jak zabijali to humanitarnie i to były przypadki"[/B][/COLOR][/SIZE][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]MARS. Podoba mi się. Jaka dramaturgia! Mocne. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Niestety kompletnie nieuprawnione.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Moim zdaniem, rzecz ma się tak:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]1.Obowiązuje przepis państwowy, wyrażający wolę NARODU, że pewnych ras w tamtym kraju nie hoduje się, POWSZECHNIE ZNANE SĄ RESTRYKCJE I SANKCJE za złamanie tego przepisu,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]2.psy które w tym czasie żyją są ewidencjonowane, sterylizowane i żyją sobie spokojnie,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]3.SZLABAN JEST NA ROZMNAŻANIE psów tej rasy i zakup nowych,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]4.jednak ludzie, nazywający siebie miłośnikami rasy, hodują nadal psy tej rasy, ZNAJĄC PRZEPIS, ZAGROŻENIE SANKCJAMI, a więc ŚWIADOMIE RYZYKUJĄ ŻYCIE PSIAKÓW, W IMIĘ czegoś, oni zwykle to „coś” nazywają MIŁOŚCIĄ,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]5.ponieważ system donosicielstwa tam działa znakomicie, rzecz się musi wydać, prędzej czy później, /ciekawa jestem kto wie, dlaczego donosicielstwo tak bardzo jest rozwinięte na zachodzie...?/,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]6.wchodzi procedura restrykcyjna, idzie zlecenie na unicestwienie,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]7.nagłaśnia się tę sprawę w tamtych mediach, za rządową kasę TAMTEGO KRAJU /rwetes na forach jest już FREE/, aby pokazać, że WOLA NARODU, wyrażona w PRZEPISIE - jest respektowana,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]8.wielu naśladowców to odstrasza ale nie wszystkich, zawsze są tacy, którzy kombinują, bo człowiek to tylko człowiek, [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]9.mamy REPLAY.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale czy to znaczy, że MIŁOŚĆ zabija? Moim zdaniem nie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]U nas jest inaczej:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]1.jest wyraźny przepis, że kopiowanie jest zabronione, na ten temat już nie dyskutujemy, OK.?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]2.przepis jest, ale wszyscy olewają, UDAJĄ, że nic nie wiedzą /nie wszyscy, bo są tacy którzy respektują oraz tacy którzy rzeczywiście nie wiedzą, to są głąby/, wymyślają 133 powody na swoje racje,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]3.kopiowanie kwitnie,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]4.sankcji brak, wykrywalności nie ma, jest UDAWANIE DZIAŁANIA I WYKRYWANIA,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]5.pojawiają się naśladowcy,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]6.rzecz staje się powszechna, na tyle, że nawet MINISTERIALNY URZĘDNIK łapie się na ten numer, ktoś kto ma w tym interes, wkręcił MINISTRA!!!![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]7.mamy REPLAY,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]8.STOP! Za chwilę będzie koniec tej zabawy![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale czy to oznacza, że MIŁOŚĆ okalecza? Moim zdaniem też nie.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana], [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale czy to znaczy, że MIŁOŚĆ zabija? Moim zdaniem nie.[/FONT][/COLOR]
[/quote]

Zgadzam się, nie zabija miłość, zabija wet. Czy to że zgodnie z ich prawem oznacza że to jest etyczne? Ucięcie ogona nieetyczne, zabicie zdrowego psa etyczne...:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Zgadzam się, nie zabija miłość, zabija wet. Czy to że zgodnie z ich prawem oznacza że to jest etyczne? Ucięcie ogona nieetyczne, zabicie zdrowego psa etyczne...:roll:[/quote]
Dodaj , zabicie psa , zdrowego , normalnego psa , który ma kochający dom , rodzinę , odpowiedzialnego przewodnika , zabity zostaje [B]dla widzimisię[/B] kilku urzędasów ... i na dodatek niekiedy absolutnie nie ma nic wspólnego z TTB , zostaje zabity bo komuś się wydaje że jest podobny ..

Oczywiście jest furteczka :cool3: w Wielkiej Brytanii można przemycić ;) niekopiowanego asta , wpisując mu w paszport staffordshire bullterier :diabloti:

Czytałam wiele na ten temat , w tej chwili nie pamiętam w którym miejscu , bodajże na jakimś forum poświęconym TTB , wypowiadali się ludzie którzy tam mieszkali.W Holandii odbierane są psy także turystom , którzy nie wiedzą nic na temat tego zakazu ... najciekawsze , że informacji na ten temat jest jak na lekarstwo .. narazie jedna pani drugiej przekazuje co się tam dzieje i bynajmniej nie są to ploteczki.


Ja z racji obaw przed idiotami nie ruszam się z psami poza granice naszego cudownego kraju .. kocham moje psy , uwielbiam TTB i nie dopuszczę by ktoś zabił mojego psa bo ma taką ochotę ...

Ja oczywiście rozumiem , że agresywny pies , stwarzający zagrożenie , idiota właściciel - w takim wypadku jestem jak najbardziej za odebraniem psa i poddaniem go eutanazji.

Bo TTB są jak media markt , nie dla IDIOTÓW :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Oczywiście jest furteczka :cool3: w Wielkiej Brytanii można przemycić ;) niekopiowanego asta , wpisując mu w paszport staffordshire bullterier :diabloti:[/quote]

naprwde juz mnie nie dziwi ze Polacy na swiecie maja przypieta latke na ktorej stoi "cwaniak i kombinator" ... a w gorszych przypadkach jeszcze zlodziej.

co do reszty o " masowych mordach" na psach i zabieraniu ich turystom to nawet nie chce mi sie wypowiadac. Coz to ludzie nie potrafia wymyslec by obronic swoja d....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote] Napisał [B]iwona&CAR[/B]
[I]Gdzie Ty zyjesz ? na wiezy zamknietej ?[/I]
[I][B][SIZE=4][COLOR=red]Jak zabijaja to humanitarnie i sa to przypadki[/COLOR][/SIZE][/B][/I]
[/quote]
Iwona jedź Ty do tej Holandii, taki cudnwny kraj :loveu:a jak będziesz już stara zaczniesz w pieluchy robić, to się tam Tobą zajmą, też humanitarnie i zgodnie z przepisami prawa co najwazniejsze :razz:
[B]Niceravik[/B] proponuje to samo :razz:

A co cudowności i humanitaryzmu kultury zachodniej wobiec zwierząt :
dokument pt "Szokująca Azja"
Scenaka :restauracja w jednym z azjatykich krajow
Danie glownie : możdzek mapłki, mala kapucynka zamknieta w dyby i walona przez gości drewnianymi łyzkami po glowie tak dlugo dopóki nie umrze. Potem konsumpcja tego móżdżku.
danie tak drogie, że nie stac na nie miejscowego przeciętnego zjadacza chleba, także owym rarytasem delektują się tylko turyści.... bogaci turyści.. raczej nie z Polski :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]2.psy które w tym czasie żyją są ewidencjonowane, sterylizowane i żyją sobie spokojnie,[/QUOTE]

Ale jak warknie na ciebie zza płotu, to przyjeżdża policja i usypia. Faktycznie "spokojne życie". Z resztą dotyczy to nie tylko bullowatych, ale wszystkich psów. W Holandii kto inny prowadza się na smyczach po prostu, im psy nie są potrzebne :evil_lol:

[QUOTE]naprwde juz mnie nie dziwi ze Polacy na swiecie maja przypieta latke na ktorej stoi "cwaniak i kombinator" ... a w gorszych przypadkach jeszcze zlodziej.[/QUOTE]

Czyli Twoim zdaniem lepiej swojego ukochanego psa wystawić na Allegro jak to robi rzesza ludzi o twoich poglądach, niż próbować ratować swoje szczęście jak tylko się da? Gratuluje światopoglądu i tożsamości narodowej :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia']wlanelas jak lysy warkoczem o beton...mysl troche bardziej logicznie ;) A co do moich pogladow to wiedze na ten temasz akurat[B] T[/B]y masz zerowa.[/quote]

Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź, gdyż są w niej same ogólniki. Nad czym mam myśleć bardziej logicznie i na jaki temat nie mam wiedzy? (i skąd wiesz, że jakiejś wiedzy na jakiś temat nie posiadam?)

Link to comment
Share on other sites

Czytam, czytam i nie mogę się nadziwić. Z wypowiedzi wynika, że na całym tym naszym pięknym świecie zwierzęta mają prze.... Pewno jest w tym sporo racji, ale to już inny temat. Z postów dowiedziałam się, że
1. Azja - degeneraci jedzący mózgi małp
2. Europa Zachodnia - szkoda gadać, zgnilizna, usypiają psy bez zmrużenia oka,
4. Stany - wiadomo... było o nich już na dogo
5. Australia - jeszcze nikt im nic nie zarzucił, ale podpowiem- tam mieszka Iwona... ;)
Cały świat jest be i fuj. A my? Czy ta negacja osiągnięć reszty świata w dziedzinie ochrony praw zwierząt ma na celu utwierdzenie nas w przekonaniu, że Polska jest ok?
Czy ludzie broniący praw zwierząt mogą spakować walizy i jechać naprawiać świat gdzie indziej bo tu wszystko zostało zrobione i jest cacy? Czy nasz kraj jest takim biblijnym Edenem dla zwierząt?
Łatwo ocenia się innych ale trudniej ocenić siebie. Nieprawdaż?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']...bedzie off!!!
Pewnej hodowczyni z Belgii lub Holandii(pamiec zawodzi:oops:) zarzucono,ze nie ma wystarczajacych warunkow do trzymania okreslonej ilosci whippetow.Pani z cywilizowanej Europy,zagazowala czesc swojego stada,nie zadajac sobie nawet trudu by komus oddac zdrowe piekne psy..[/quote]
maxxel - jest off !!! Czego to Twoim zdaniem dowodzi?
Mnie to tylko utwierdza w przekonaniu, że wszędzie są hodowcy i hodoFcy. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Dodaj , zabicie psa , zdrowego , normalnego psa , który ma kochający dom , rodzinę , odpowiedzialnego przewodnika , zabity zostaje [B]dla widzimisię[/B] kilku urzędasów ... i na dodatek niekiedy absolutnie nie ma nic wspólnego z TTB , zostaje zabity bo komuś się wydaje że jest podobny ..[/quote]
Bynajmniej nie dla widzimisię:lol: , tylko z tego co wynika z wcześniejszych postów - w zgodzie z tamtejszym prawem.
Dla widzimisie i sprzecznie z prawem to kopiuje się w Polsce zdrowe psy.
Ciekawe, dlaczego eutanazja tak szokuje, a kaleczenie już nie.
Jak pies nie przeżyje zabiegu kopiowania uszu pod narkozą - to co to jest Twoim zdaniem Vectra?
Eutanazja? Zabijanie ? Pewnie napiszesz, że przypadek.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']To ja się pytam gdzie według Ciebie jest Etyka tego weta co ogonów nie tnie bo jest to według Twego rozumowania nieetyczne, ale by zabić zdrowego psa tylko z powodu takiej a nie innej rasowości oporów nie ma. I widzę że Ty też to w ramach normalności ujmujesz...
Napisz z tej Swojej Australii do rodzin osób zagazowanych w Auschwitz i powtórz słowa:

[SIZE=4][COLOR=red][B]"Jak zabijali to humanitarnie i to były przypadki"[/B][/COLOR][/SIZE][/quote]

MARS trzymaj pewien poziom. Rozumiem, ze masz ochotę dopiec komuś, ale słowa skierowane do Iwony były delikatnie mówiąc nietaktowne. Mówiesz o etyce? Naprawde? Czy etyczne jest wyciąganie tragedii ludzi w Oświęcimiu jako argumentu (???) w tej dyskusji? Naprawdę nic innego nie mogłeś wymyślić? :razz: Podpowiem Ci. ,,Oświęcim zaczyna się tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnie i myśli to tylko zwierzęta" / T. Adormo/
Też nijak nie pasuje do dyskusji w tym wątku, ale to mądre zdanie i zapewne nikogo nie obrazi. No może z wyjątkiem rzeźników :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy nasz kraj jest takim biblijnym Edenem dla zwierząt?
Łatwo ocenia się innych ale trudniej ocenić siebie. Nieprawdaż?[/QUOTE]

Nie jest, ale ktoś tu napisał, że Holandia i inne kraje Europejskie są rajem, a to jest, że tak powiem G prawda.

[QUOTE]Bynajmniej nie dla widzimisię:lol: , tylko z tego co wynika z wcześniejszych postów - w zgodzie z tamtejszym prawem.[/QUOTE]

Czyli uważasz, że prawo zawsze jest słuszne i co za tym idzie zabijanie (bo przecież nie eutanazja) niewinnych psów jest OK, bo tak stanowi prawo? Ktoś kiedyś w innym kraju też tak myślał...

[QUOTE] Jak pies nie przeżyje zabiegu kopiowania uszu pod narkozą - to co to jest Twoim zdaniem Vectra?[/QUOTE]

To znaczy, że ktoś wybrał kiepskiego weterynarza... I gdyby zakazu nie było, to kadra weterynaryjna była by w tej materii sprawniejsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Bynajmniej nie dla widzimisię:lol: , tylko z tego co wynika z wcześniejszych postów - w zgodzie z tamtejszym prawem.
Dla widzimisie i sprzecznie z prawem to kopiuje się w Polsce zdrowe psy.
Ciekawe, dlaczego eutanazja tak szokuje, a kaleczenie już nie.
Jak pies nie przeżyje zabiegu kopiowania uszu pod narkozą - to co to jest Twoim zdaniem Vectra?
Eutanazja? Zabijanie ? Pewnie napiszesz, że przypadek.....[/quote]
Szokuje bo eutanazji u nas nie ma ;) a kopiowanie jest. Widzisz, dokonano tu szybko oceny dorobku prawnego Zachodu w dziedzinie praw zwierząt. Wyrok zapadł - oni są gorsi.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Nie jest, ale ktoś tu napisał, że Holandia i inne kraje Europejskie są rajem, a to jest, że tak powiem G prawda.
Czyli uważasz, że prawo zawsze jest słuszne i co za tym idzie zabijanie (bo przecież nie eutanazja) niewinnych psów jest OK, bo tak stanowi prawo? Ktoś kiedyś w innym kraju też tak myślał...

Uważam, że prawo dotyczące zwierząt na Zachodzie jest lepsze. Tak dobrze przeczytałaś. Jest lepsze ! Masz wąpliwości- poczytaj. Nie opieraj swojej wiedzy na - jak sama napisałaś- słyszałam, że...

Demokraje zachodnie wcześniej uznały prawa zwierząt. Nasza ustawa to dopiero 97 rok !. Zrodzona zresztą w bólach i wielokrotnie zmieniana a raczej okrawana. Daleko nad do Zachodu w prawie i świadomości społecznej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Zgadzam się, nie zabija miłość, [B]zabija wet[/B]. Czy to że zgodnie z ich prawem oznacza że to jest etyczne? Ucięcie ogona nieetyczne, zabicie zdrowego psa etyczne...:roll:[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie czuje się specjalistką w zakresie filozofii etyki na gruncie doktryny prawa. Ja tego nie wiem.[/FONT][/COLOR]
Powiem tak. Aby nie poruszać się w materii całkowicie subiektywnej odczuć, wyobrażeń, uczuć i racjonalnie badać zjawiska społeczne, musimy przyjąć jakąś płaszczyznę do rozważań, jakieś punkty stałe, punkty odniesienia. W demokracji, najlepszym i zarazem uniwersalnym narzędziem, które do tego celu możemy zastosować - jest system prawa, który na MIEJSCU OBOWIĄZUJE. Co ważniejsze - jest on ZNANY OBYWATELOWI, ZROZUMIAŁY I EGZEKWOWANY!

[COLOR=black][FONT=Verdana]Wg mnie to jest przyczyna zabijania:[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=red]4.jednak [B]ludzie, nazywający siebie miłośnikami rasy[/B], hodują nadal psy tej rasy, ZNAJĄC PRZEPIS, ZAGROŻENIE SANKCJAMI, a więc [B]ŚWIADOMIE RYZYKUJĄ ŻYCIE PSIAKÓW,[/B] W IMIĘ czegoś, oni zwykle to „coś” nazywają MIŁOŚCIĄ.[/COLOR][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Zadajesz zatem takie oto pytanie: „Czy etyczne jest zachowanie zgodne z obowiązującym prawem?” [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moim zdaniem, nieetyczne jest na pewno zachowanie hodowców. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zarówno w POLSCE jak i w HOLANDII.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]I nie porównuj obcięcia psu ogona w POLSCE, z naruszeniem prawa, bo obcinanie jest zabronione z mocy ustawy, do uśpienia psa, rasy niedopuszczonej do hodowli - w Holandii. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Byłoby to uzasadnione tylko z punktu widzenia psa, a szanowni oponenci wielokrotnie pisali na tym wątku, że pies i jego wola się nie liczą. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Liczy się hodowca i jego dziwaczne fanaberie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mylę się?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...