Jump to content
Dogomania

Karma JAMES WELLBELOVED


bzuma

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dotarły do nas próbki, naprawdę ekspresowo. Dziękujemy :loveu:.
Smakowitość karmy oceniam na 8/10. Jak na mojego psiura to bardzo wysoko, bo on nie cierpi suchego. Nie chciał wprawdzie zjeść mi z ręki, ale zjadł z miseczki i nawet nie trzeba było dosmaczać – to naprawdę niezły wynik ;)
Dostałam 3 rodzaje karmy, w ogóle jest 5. Granule są małe, ale na stronie producenta wyczytałam, że bywają też karmy typu Large, gdzie jest szansa na duże granulki. Każdy rodzaj karmy ma inny kształt – jak dla mnie to bardzo miłe. Nie wiem na ile ma to znaczenie dla psa, ale podobno takie urozmaicenie jest pozytywnie odbierane przez zwierzaki.
O karmie w ogóle:
Karma nie zawiera pszenicy, wieprzowiny i nabiału – super, bo niektóre karmy hipoalergiczne zawierają np. jajka, które generalnie nie powinny być stosowane podczas diety eliminacyjnej. Mogłaby być bez dodatku soli, ale niska pozycja tego składnika na liście wskazuje, że dodatek soli nie jest duży. Karma konserwowana jest naturalnie, co oczywiście jest zaletą.
Producent zapewnia, że poziom białka jest dobrany odpowiednio do wieku. To o tyle ważne, że zbyt wiele białka może nie tylko być przyczyną kłopotów ze zdrowiem fizycznym, ale także behawioralnym.

Składy tych karm, które wypróbowaliśmy, tak do wglądu:
[B]Lamb and Vegetable[/B] – mączka jagnięca, skrobia z groszku, granule ziemniaczane, przecier pomidorowy, tłuszcz jagnięcy, len mielony, mięsny sos jagnięcy, groszek, pulpa buraczana, proteiny z groszku, lucerna, marchewka, wodorosty morskie, cykoria, sól, węglan wapnia, D,Metionina, chlorowodorek lizyny, treonina, glukozamina (275mg/kg), chondroityna (225mg/kg).

Trochę dużo tego groszku. Natomiast karma w ogóle nie zawiera zbóż. Żadnych. To ewenement – gratka, dla tych, którzy mają psa uczulonego na glutrn. Karma zawiera substancje wzmacniające stawy, co jest ważne dla właścicieli psów ras dużych.

[B]Duck and Rice[/B] – ryż, mączka z kaczki, organiczny owies, mięsny sos z kaczki, len mielony, tłuszcz z kaczki, lucerna, wodorosty morskie, sól, węglan wapnia, D,L-metionina, chlorowodorek lizyny, treonina, cynk.

[B]Ocean White Fish and Rice Kibble[/B] – ryż, mączka z ryb oceaniczych, jęczmień, len mielony, oliwa z oliwek, sos warzywny, groszek, olej rybny, lucerna, wodorosty morskie, cykoria, sól, węglan wapnia, D,L-metionia, chlorowodorek lizyny, treonina, cynk.

Jeśli karmy będą dostępne w Polsce, to zapewne zamówię woreczek :razz:

Na stronie producenta jest też informacja o hipoalergicznych ciasteczkach. Bzumo, czy będą dostępne razem z karmami?

Link to comment
Share on other sites

[I][B]Z wyraźnie wielkim zainteresowaniem czytam o tej karmie. Czy będzie wielkim nietaktem, jeśli i ja poproszę o wszelkie możliwe próbki :oops: ? Postaram się zainteresować moich przyjaciół tą karmą, a jeśli będzie potrzebny w przyszłości dystybutor, to też jeden z nich zapewne wyrazi swe chęci ;).[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Już po degustacji. Na pierwszy ogień poszła jagnięcina. Szarlota wzięła do pyska, pomemlała i wypluła, tak z 6 razy zanim zaczęła jeść. W efekcie chciała zjeść z workiem. Następna była kaczka. Ewidentnie smakowała najbardziej. Ryby powąchała, zdiwiła się, powąchała, odeszła, wróciła, powąchała, zaczęła jeść, spojrzała na mnie z pytaniem: a gdzie poprzednia (kaczka)? i zjadła ryby.
To, że jej smakowało to plus, bo są karmy do których nawet nie podejdzie. Niestety mój pies kocha nowości przez kilka dni. Jak karma będzie dostępna na polskim rynku to z pewnością kupię małe opakowanie kaczki. Jak będzie jadła to kolejne, kolejne, kolejne. Bo po ostatnich przygodach z Acaną nie odważę się kupić 15 kg. :mad: Karma z całą pewnością warta uwagi i wypróbowania. Ładnie pachnie i nawet ta rybna nie śmierdzi tak bardzo rybami. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bzuma'] a mnie jej sklad najmniej przeraza:eviltong: ;)[/quote]

Ja się tylko zastanwiam nad tłuszczem w tych karmach. We wszystkich jest około 10%, nawet w performance. W porównaniu do innych firm to mało. Indyk z ryżem dla dużych ras ma najwięcej bo 14,5% Ale czy to nie za mało? Mój pies jest wiecznie chudy. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jest jedna rzecz, która w tej karmie mi się bardzo podoba, a dotąd się z tym nie spotkałam. Wszystkie smaki są w kilku wersjach wiekowych, czyli dla szczeniąt, dorosłych, starszych. Jest nawet karma dla psów długowlosych. :multi: Bzz wracaj szybko z tą karmą, bo to naprawdę ciekawa pozycja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Jest jedna rzecz, która w tej karmie mi się bardzo podoba, a dotąd się z tym nie spotkałam. Wszystkie smaki są w kilku wersjach wiekowych, czyli dla szczeniąt, dorosłych, starszych. Jest nawet karma dla psów długowlosych. :multi: Bzz wracaj szybko z tą karmą, bo to naprawdę ciekawa pozycja.[/quote]

postaram sie jak najszybciej:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...