Jump to content
Dogomania

KWPR w LUBLINIE - 12.06.2011


narisowa

Recommended Posts

[quote name='narisowa']Świdnik nie jest w ogóle brany pod uwagę!

w tej chwili Start na 90 %[/QUOTE]

[quote name='AnkaW']jestem usatysfakcjonowana :p[/QUOTE]

Ja też, bo ostatecznie, jeśli nie będę miała transportu to pokuszę się jechać busem na główny pkp, a potem spacerkiem na stadion ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 178
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE=owczarek'ab;16897959]Ja prawdopodobnie będę, mógłby ktoś użyczyć mi psa na MP? Rasa obojętna. Będę wdzięczna:D[/QUOTE]
jeśli bedę to mogę użyczyc labradora 16 miesięcznego. Biegał już w wystawach, więc wie trochę co i jak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']z Dusana Paunović (Srb) na Anne Redlicką - pozostałe rasy[/QUOTE]


czy coś jeszcze się zmieniło?
ja się też mocno zastanawiam, bo sędzia z naszej rasy ostatnio często ma ttb (prawie co tydzień...)


a jeśli chodzi o START to w koronie są drzewa, jest cień i można się tam schować z psami ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vegas']Nam zostaje pani Kasia Turecka, trochę*szkoda, że na nią nam zmienili w Radomiu, bo teraz sędziuje nas 2 wystawy pod rząd z odstępem niespiełna miesiąca :/[/QUOTE]

Za tydzień ta pani sędziuje ttb w Nowej Rudzie...
właśnie też żałowałam, że w Radomiu nam ją dali, bo będzie w Lublinie a chciałam zgłosić młodą
(absolutnie nie neguje jej jako sędzi - bo dla mnie była super profesjonalna, jeszcze kiedyś się do niej zgłoszę)
w zeszłym roku w ten sam sposób obstawiono pana Grunta i musieliśmy z jednej wystawy zrezygnować, bo byśmy byli oceniani przez niego 3 razy w ciągu miesiąca ;) hihi

Link to comment
Share on other sites

no niestety oddziały zapraszają sędziów nie kontaktując się nawzajem ze sobą, bo nie bardzo jest to możliwie.
Niestety, co niektórzy sędziowie nie biorą pod uwagę, że w krótkim czasie oceniając na bliskim terenie na dwóch, lub -co gorsza więcej- wystawach sprawiają problemy wystawcom np.ograniczonym środkami lokomocji czy czasem, a potrzebują oceny od innego sędziego (np. do hodowlanki lub skończenia championatu młodzieży a wychodzą zaraz z wieku). Znam jednak takich sędziów, którzy porafią odmówić, bo sedziują w pobliżu w niewielkim odstępie czasowym. Oby więcej takich !!!
Potem mamy do czynienia z tzw.przeze mnie "przemianą pokoleń" tzn. jesli jeden sędzia mało sedziuje w jednym roku, to oddziały chcą się wyróżnić i go zapraszają na kolejny rok , a tu bęc !!.. wiele oddziałów wpadło na ten pomysł i w kolejnym roku mamy za trzęsienie oceniania przez tego samego sędziego, którego oczywiście te same oddziały nie zaproszą raczej w roku kolejnym więc kolejny rok będzie dla tych sedziów już nie taki suty w sędziowanie.
Szkoda tylko wystawców
ZG zatwierdzając sedziów na wystawy mógłby przejąć nad tym jakąś kontrolę.

Link to comment
Share on other sites

ja mam jeszcze drugą sukę, którą mogłabym zgłosić, ale tu potrzebny mój rodzinny transport :D
w busa z nią nie wsiądę, bo mi się zestresuje ;) zobaczymy, jeszcze jest troche czasu ;)

ostatecznie wyskoczę gościnnie, może przyda się komuś np. jakaś pomoc ;)


[b]Iwax[/b] - znane są ceny biletów? możesz podać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nelcik']A czy ktoś może coś więcej napisać o Pani Katarzynie Tureckiej, na co zwraca uwagę: przygotowanie psa, wystawienie, ciekawa jestem co lubi jeśli chodzi o yorki.[/QUOTE]

nie wiem jak ocenia yorki, ale to bardzo dokładna sędzia.
w Radomiu każdego terriera typu bull obmacała od nosa po koniuszek ogona, jak pies krzywo przesunął łapkę to poprawiała, żeby lepiej ocenić kątowanie, oglądała psa dokładnie i dosłownie z każdej strony. nie ma zapędów dentystycznych (nie sprawdza psom migdałków ;) ), po rozstawieniu psów na lokatach podchodziła do każdego wystawiającego i uzasadniała wybór. jak dla mnie zwraca uwagę na wszystko i nie szasta doskonałymi rękawa, sympatyczna, miła, otwarta do psiaków - opis taki, że miejsca na karcie ocen zabrakło ;) i w naszym przypadku zadzam się w pełni z tym opisem, na pewno jeszcze kiedyś się do niej wybiorę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...