Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

dziś na uicy Zawiłej w Krakowie (okolice Borkowskiej) zaginęła mała czarna kudłata suczka, Nikt jej nie przywiózł do schroniska, ale może gdzieś ulokował? Gdyby ktos cos wiedział prosimy o wiadomość, Może np. ktoś gdzieś zamieszcza informację o znalezieniu takiej suni?  

Link to comment
Share on other sites

nie jestem na fb, założycielki wydarzenia nawet nie skomentowały faktu, że Tamara mieszkajaca w Bielsku i Ewa uczestnicząca z nami w poszukiwaniach Murzyna wkleiły zdjęcia psa, którym na 99 procent jest Murzyn. https://pl-pl.facebook.com/events/1470356936579242/?ref=22

Koordynatorką poszukiwań Murzyna jest obecnie topi, która zrobiła bardzo wiele w celu zwiększenia szansy na złapanie Murzyna, ale myślę, że najlepiej będzie gdy sama napisze o tym. Topi bardzo dziękuję..i cały czas trzymam kciuki, by panu udało się złapać psiaka,

:kiss_2: :kiss_2:

 

No to trzymam kciuki dalej, żeby się udało złapać Murzyna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

nie jestem na fb, założycielki wydarzenia nawet nie skomentowały faktu, że Tamara mieszkajaca w Bielsku i Ewa uczestnicząca z nami w poszukiwaniach Murzyna wkleiły zdjęcia psa, którym na 99 procent jest Murzyn. https://pl-pl.facebook.com/events/1470356936579242/?ref=22
Koordynatorką poszukiwań Murzyna jest obecnie topi, która zrobiła bardzo wiele w celu zwiększenia szansy na złapanie Murzyna, ale myślę, że najlepiej będzie gdy sama napisze o tym. Topi bardzo dziękuję..i cały czas trzymam kciuki, by panu udało się złapać psiaka,
:kiss_2: :kiss_2:

 

Potwierdzam deklarację wpłaty ode mnie. Czy są jakieś nowe wieści o Murzynku ?
Link to comment
Share on other sites

Przekazuję wiadomości od koordynatorki całej akcji Topi:

Pan właśnie złapał czarnego psa. Nie wiadomo, czy to Murzyn.

 

edytuję: pies ma czerwoną obrożę, To raczej nie Murzyn. Prawdopodobnie jest to pies miejscowy, który przychodzi na dokarmianie pod dom opieki społecznej w Bystrej. 

 

Będziemy dzwonić do schroniska by sprawdzili czy ma chip////

 

Pocieszające jest tylko to, że kiedyś pan, który złapał tego psa, widział pod domem opieki czarnego psa w obroży moro, którą miał na sobie Murzyn

Link to comment
Share on other sites

Przekazuję wiadomości od koordynatorki caej akcji Topi:

Pan właśnie złapał czarnego psa. Nie wiadomo, czy to Murzyn.

 

edytuję: pies ma czerwoną obrożę, To raczej nie Murzyn. Prawdopodobnie jest to pies miejscowy, który przychodzi na dokarmianie pod dom opieki społecznej w Bystrej. 

 

Będziemy dzwonić do schroniska by sprawdzili czy ma chip////

 

Pocieszajace jest tylko to, ze kiedyś pan, który złapał tego psa, widział pod domem opieki czarnego psa w obroży moro, która mia na sobie Murzyn

Dzięki AgaG za ten wpis.

Nic dodać nic ująć.

*******************************************************************************

Mój pies,

za Twój wpis też dzięki.

Nic dodać nic ująć.

*******************************************************************************

wellington

"jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś" - to główne przesłanie „Małego księcia”

Osoba, która wyadoptowała Murzyna a teraz się ukrywa

zapewne wagarowała na lekcjach z literatury

lub pod ławką wysyłała sms-y do takich jak ona lekkoduchów.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

wellington

"jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś" - to główne przesłanie „Małego księcia”

Osoba, która wyadoptowała Murzyna a teraz się ukrywa

zapewne wagarowała na lekcjach z literatury

lub pod ławką wysyłała sms-y do takich jak ona lekkoduchów.

 

 

Powaznie podejrzewasz ze ten przez Ciebie nazwany 'lekkoduch' w ogole skonczyl wiecej niz 4 klasy podstawowki ?

Wedlug mnie to ta istota przypomina mi z wrazliwosci i z umiejetnosci myslenia raczej pantofelka.

Tego z rzesami.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Togaa pożyczyła z gabinetu weterynaryjnego czytnik czipa i pojechałyśmy sprawdzić złapanego psa w Bystrej. Czytnik nie zareagował, pies jest podobny do Murzyna ale wygląda na młodszego. Czerwona obróżka też świadczy, że to raczej nie Murzyn. Piesek grubawy, sierść czysta i lśniąca wyglądał na miejscowego, który biega luzem. Pan, który go złapał wypuści go rano z liścikiem przypiętym do obroży. Będzie to prośba do właściciela, żeby zadzwonił potwierdzając, że pies ma dom. Jeśli pies będzie się błąkał nadal i nikt nie potwierdzi, że jest jego to co wtedy? Piszę o tym, bo chcę pomóc w sprawie z Murzynem ale za każdym razem się boję, że złapany pies będzie potrzebował pomocy nie będąc Murzynem. Do siebie nie wezmę bo nie mam już miejsca na kolejnego psa, na hotel mnie nie stać. Do schroniska nie odwiozę bo nie poradziłabym sobie z tym psychicznie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

na prośbę tamb, która również która również trzyma rekę na pulsie w sprawie łapania Murzyna, :) podaję wiadomość przekazaną mi smsem,

Złapany czarny pies to nie Murzyn, czytnik czipa nie reagował. Pies jest wykatrsowany, lśniący, gruby, Pracownicy domu opieki społecznej jutro rano go wypuszczą, a wczesniej przypną mu do obroży liścik do właściciela z prośbą, by potwierdził, że pies ma dom. Jeśli nikt nie potwierdzi, a pies dalej będzie biegal luzem, trzeba będzie mu pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Togaa pożyczyła z gabinetu weterynaryjnego czytnik czipa i pojechałyśmy sprawdzić złapanego psa w Bystrej. Czytnik nie zareagował, pies jest podobny do Murzyna ale wygląda na młodszego. Czerwona obróżka też świadczy, że to raczej nie Murzyn. Piesek grubawy, sierść czysta i lśniąca wyglądał na miejscowego, który biega luzem. Pan, który go złapał wypuści go rano z liścikiem przypiętym do obroży. Będzie to prośba do właściciela, żeby zadzwonił potwierdzając, że pies ma dom. Jeśli pies będzie się błąkał nadal i nikt nie potwierdzi, że jest jego to co wtedy? Piszę o tym, bo chcę pomóc w sprawie z Murzynem ale za każdym razem się boję, że złapany pies będzie potrzebował pomocy nie będąc Murzynem. Do siebie nie wezmę bo nie mam już miejsca na kolejnego psa, na hotel mnie nie stać. Do schroniska nie odwiozę bo nie poradziłabym sobie z tym psychicznie.

 

Co za pech  :nonono2:

 

Biedny, biedny Murzyn !

Gdzie on sie blaka ?

 

A tego pantofelka schroniskowego to bym  :grab:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja Murzyna nie widziałam na oczy. Znam go tylko ze zdjęć. Mogę się mylić. Czytnik czipa też nie zawsze działa zwłaszcza w rękach osoby, która szuka czipa pierwszy raz w życiu. Jeśli ten sam pies miałby obróżkę moro a nie czerwoną zwiększyłoby to moją opinię, że może to być Murzyn. Boję się pomyłki. Uważam, że osoby, która znały osobiście Murzyna powinny przyjeżdżać i oglądać zgłaszane psy.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja Murzyna nie widziałam na oczy. Znam go tylko ze zdjęć. Mogę się mylić. Czytnik czipa też nie zawsze działa zwłaszcza w rękach osoby, która szuka czipa pierwszy raz w życiu. Jeśli ten sam pies miałby obróżkę moro a nie czerwoną zwiększyłoby to moją opinię, że może to być Murzyn. Boję się pomyłki. Uważam, że osoby, która znały osobiście Murzyna powinny przyjeżdżać i oglądać zgłaszane psy.

tamb wielkie dzięki za pomoc. Problem w tym, że osoby, które osobiście znały Murzyna nie robią w jego sprawie nic, Szukają go ci, którzy go nigdy nie widzieli, bo im zależy na psie. Uszy klapięte psa raczej nie zrobią się stojace, więc na podstawie zdjeć uważam, że to nie jest Murzyn. Ten złapany pies jest bardziej wilkowaty, a Murzyn taki kundelkowaty.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze,

tamb,

nie wiem czy Ci to ktoś już mówił, ale jesteś jedną z tych osób które powinni klonować.

(nie ja to wymyśliłam ale dla Ciebie powtarzam)

**************************************************************************************************************************

Po drugie,

szkoda, że ten złapany psiak nie jest Murzynem.

I to nie dlatego, że miały byśmy go wreszcie,

ale dlatego, że ta czerwona obroża i błyszcząca sierść świadczyłaby o tym, że ktoś się nim zaopiekował

i że psiak ma jakiś dom. To, że chodzi na dodatkową wyżerkę nie świadczy o tym, że jest mu w tym domu źle.

Moja Mońka też stoi pod drzwiami sąsiadów zawsze w porze obiadu i robi mi tym straszny obciach.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja Murzyna nie widziałam na oczy. Znam go tylko ze zdjęć. Mogę się mylić. Czytnik czipa też nie zawsze działa zwłaszcza w rękach osoby, która szuka czipa pierwszy raz w życiu. Jeśli ten sam pies miałby obróżkę moro a nie czerwoną zwiększyłoby to moją opinię, że może to być Murzyn. Boję się pomyłki. Uważam, że osoby, która znały osobiście Murzyna powinny przyjeżdżać i oglądać zgłaszane psy.

tamb ma racje

"Uważam, że osoby, która znały osobiście Murzyna powinny przyjeżdżać i oglądać zgłaszane psy."

Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam, ze ja tak bez składu, ale komp mi odmawia posłuszeństwa do tego stopnia , że nie jestem w stanie przewertować wątku i znaleźć najpotrzebniejszych informacji.

 

Chciałam się czegoś dowiedzieć o Murzynie raz jeszcze - kiedy zaginął, jaki jest ( w sensie czy da się złapać czy raczej bojaźliwy), czy ma jakiś plakat, ogłoszenia, co się dzieje obecnie w jego sprawie?

Pytam, bo bywam od czasu do czasu w Bystrej właśnie, mam tam znajomych których mogę poprosić o pomoc, jak  tam będę mogę coś podziałać, pochodzić po wsi, rozlepić plakaty (wydrukuję tylko proszę o jakiś wzór, chyba że trzeba zrobić), poinformować tu i ówdzie i przede wszystkim zwracać uwagę na takiego psa. Jak tylko będę miała możliwość to pomogę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo przepraszam, ze ja tak bez składu, ale komp mi odmawia posłuszeństwa do tego stopnia , że nie jestem w stanie przewertować wątku i znaleźć najpotrzebniejszych informacji.

 

Chciałam się czegoś dowiedzieć o Murzynie raz jeszcze - kiedy zaginął, jaki jest ( w sensie czy da się złapać czy raczej bojaźliwy), czy ma jakiś plakat, ogłoszenia, co się dzieje obecnie w jego sprawie?

Pytam, bo bywam od czasu do czasu w Bystrej właśnie, mam tam znajomych których mogę poprosić o pomoc, jak  tam będę mogę coś podziałać, pochodzić po wsi, rozlepić plakaty (wydrukuję tylko proszę o jakiś wzór, chyba że trzeba zrobić), poinformować tu i ówdzie i przede wszystkim zwracać uwagę na takiego psa. Jak tylko będę miała możliwość to pomogę.

Wielkie dzięki za zainteresowanie,

Murzyn zaginął jeśli dobrze pamiętam 29 września - w dniu adopcji j (o ile wierzyć pokrętnym i wciąż zmieniającym się wersjom, jakie wydobyły od jego "właścicielki"  inspektorzy KTOZ-u. Ostatnio wieszałyśmy z Topi i Małgosią K, (spoza dogo) sporo plakatów, Z pewnością jednak byłoby dobrze wieszać  następne, zwłaszcza, że te poprzednie mogły się zniszczyć. tylko że tym razem z naszymi numerami telefonów je powieś a nie numerami osób, które w tej chwili nic nie robią, by znaleźć psa, a telefonów to często nie są łaskawe odbierać. 

Może zobiłabyś nowe plakaty według wzoru, jaki da Ci Topi? Porozwieszała? Może znajomi mogą go szukać po okolicy?, pytać wszystkich napotkanych ludzi, pokazywać zdjęcie

Koordynatorką działań jest Topi z Krakowa, proszę napisz do niej pw i może wymieńcie się numerami telefonów. Uwagi na temat ewentualnego sposobu łapania psa także są dostępne u Topi, która rozesłała maile w tej sprawie na adres domu pomocy społecznej w Bystrej.

Może przekażesz swoim znajomym te maile - dotyczące techniki  nie tyle łapania co zdobycia zaufania psa.

 

W razie czego ja służę też swoim numerem,

Zadanie dla Ciebie to byłoby wypatrywanie psa w okolicach gdzie był widziany czyli tego domu opieki społecznej i nie tylko tam, rozpytywanie ludzi itd.

Istotne byłoby upewnienie się, czy Murzyn nadal jest widywany w okolicy...Czy widywany pies to na pewno Murzyn, (cecha charakterystyczna takie trochę krzywe nózki jak u kaczuszki. Murzyn spędził 7 lat w schronisku, lubił ludzi,  Nie był dziki, ale minęło wiele tygodni i jego złapanie może być bardzo trudne.

 

Jesli chodzi o to, co dzieje sie teraz w sprawie psa, to informuję ponownie, że jeden z pracowników tego domu (z którym Topi jest w kontakcie) złapał już jednego czarnego psa, Nie był to jednak Murzyn, lecz prawdopodobnie tubylec mający dom w okolicy.

 

 

 

Jesli zdarzy się cud, że Murzyn znajdzie się na terenie ogrodzonym, u kogoś itd, ktoś go złapie, po sprawdzeniu chipa i potwierdzeniu, ze to on zorganizujemy transport do Krakowa. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W chwili obecnej z wykonaniem plakatów może nie być najsprawniej, ale spróbuję czy to u rodziców czy gdzie indziej, tylko proszę o foty i namiary na osoby plus jakieś info które tam umieszczać.

 

Czekam na info i puszczę gdzie się da ,może się uda że mi znajoma powiesi to legalnie (nie do zdarcia )u siebie w bystrzańskim sklepie.

 

Będę tam jechać to będę o sprawie pamiętać, zawsze przecież chodzi się po wsi po kilka razy z psem na spacery, zapuszczam się w tereny mniej lub bardziej dzikie, i wpada się na różne pieski. Zima niebawem szkoda żeby biedak gdzieś koczował :(

 

 

A że dopytam jeszcze bo mi wyrasta niejasność- skoro ten pan z domu pomocy ( to ten dom na ul Fałata nad rzeczką?) zlapał innego psa to skąd pewność że widział NA PEWNO Murzyna?

Link to comment
Share on other sites

W chwili obecnej z wykonaniem plakatów może nie być najsprawniej, ale spróbuję czy to u rodziców czy gdzie indziej, tylko proszę o foty i namiary na osoby plus jakieś info które tam umieszczać.

 

Czekam na info i puszczę gdzie się da ,może się uda że mi znajoma powiesi to legalnie (nie do zdarcia )u siebie w bystrzańskim sklepie.

 

Będę tam jechać to będę o sprawie pamiętać, zawsze przecież chodzi się po wsi po kilka razy z psem na spacery, zapuszczam się w tereny mniej lub bardziej dzikie, i wpada się na różne pieski. Zima niebawem szkoda żeby biedak gdzieś koczował :(

 

 

A że dopytam jeszcze bo mi wyrasta niejasność- skoro ten pan z domu pomocy ( to ten dom na ul Fałata nad rzeczką?) zlapał innego psa to skąd pewność że widział NA PEWNO Murzyna?

Podobno widział psa z obrożą moro, jaką miał  Murzyn, Zrobił nawet zdjęcia z duzej odległości, pies wygladał jak Murzyn.

Prosze skontaktuj sie z Topi w sprawie wzoru plaktów, zdjęcia na plakat, naszych numerów telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...