Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

AgaG ale ktoś, kto zgłaszał sprawę do prokuratury( chyba KTOZ...) może w ciągu 7 dni złożyć zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania. Jeśli tego nie zrobi, to nasze działania idą na marne a dla "ludzi" dookoła to sygnał,że mogą bezkarnie zaniedbywać, czyli znęcać się nad zwierzęciem...I to kto...ktoś, kto młodzieży winien dawać przykład empatii i odpowiedzialnosci...

Link to comment
Share on other sites

 

Dzięki za pomysł. Sprawdzę czy realny.

 

Jeśli przeszkodą byłby koszt ogłoszenia, to jeśli udałoby się ustalić jaka to kwota to albo wezmę ten koszt na siebie, albo zbiorę wśród znajomych.
Ale może udałoby się porozmawiać w redakcji i zrobić wspólną z gazetą akcję ? Np. coś w stylu "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" ? z informacją, że jest to akcja charytatywna tej gazety ?
Taka akcja byłaby o tyle dobra, że może udałby sie namówić gazetę nie tylko do zamieszczenia jednorazowo ogłoszenia ale do przypominania np przez tydzień czy dwa tygodnie na pierwszej stronie o " akcji gazety" ?
Jak się sprawę dobrze przedstawi i trafi na życzliwych ludzi w redakcji to może się udać.
Link to comment
Share on other sites

AgaG ale ktoś, kto zgłaszał sprawę do prokuratury( chyba KTOZ...) może w ciągu 7 dni złożyć zażalenie na postanowienie o umorzeniu postępowania. Jeśli tego nie zrobi, to nasze działania idą na marne a dla "ludzi" dookoła to sygnał,że mogą bezkarnie zaniedbywać, czyli znęcać się nad zwierzęciem...I to kto...ktoś, kto młodzieży winien dawać przykład empatii i odpowiedzialnosci...

Oczywiście, że zostało złożone zażalenie. Co nie zmienia faktu, że owo umorzenie to skandal, 

Link to comment
Share on other sites

http://www.dogomania.com/forum/topic/144975-pilnie-dt-sum-od-lat-b%C3%B3l-%C5%82a%C5%84cuch-wrastaj%C4%85cy-w-cia%C5%82o-rany-a%C5%BC-w-g%C5%82%C4%85b-mi%C4%99%C5%9Bni-klatka-zimno-ci%C4%85g%C5%82e-niedo%C5%BCywienie-teraz-po-interwencji-schronisko/

 

Pilnie szukamy domu tymczasowego dla psiaka z tego wątku. Odratowany z łańcuchowych tortur jest mimo to ufny wobec ludzi i łagodny wobec psów. 

Możliwy jest płaty dom tymczasowy ale uprzedzam :) pod stałym nadzorem. Koszty leczenia psa pokrywa KTOZ.

Link to comment
Share on other sites

Kto może jutro przewieźć sunię tranportowaną aż z zamojskiego -  niewidomą staruszką do dt w Krakowie? Trasa ze Słomnik (25 kilometrów od Krakowa do dt w Krakowie? wątek tu: http://www.dogomania.com/forum/topic/144716-niewidoma-staruszkatrzymana-w-zimnieglodnapilnie-ptrzebna-pomocdom/page-13

Link to comment
Share on other sites

http://www.dogomania.com/forum/topic/144975-pilnie-dt-sum-od-lat-b%C3%B3l-%C5%82a%C5%84cuch-wrastaj%C4%85cy-w-cia%C5%82o-rany-a%C5%BC-w-g%C5%82%C4%85b-mi%C4%99%C5%9Bni-klatka-zimno-ci%C4%85g%C5%82e-niedo%C5%BCywienie-teraz-po-interwencji-schronisko/

 

Pilnie szukamy domu tymczasowego dla psiaka z tego wątku. Odratowany z łańcuchowych tortur jest mimo to ufny wobec ludzi i łagodny wobec psów. 

Możliwy jest płaty dom tymczasowy ale uprzedzam :) pod stałym nadzorem. Koszty leczenia psa pokrywa KTOZ.

A tu dodaje link do wydarzenia Sumika na FB

Sumik na fb:

https://www.facebook...64/?pnref=story

Link to comment
Share on other sites

Zgadnijcie kto kandyduje w GK na Czlowieka Roku 2014 ?


Iwona Dobrzańska - inspektor KTOZ. Za wielkie serce dla zwierząt - poświęca cały swój czas na pomoc bezdomnym zwierzętom, a także tym, które są źle traktowane przez właścicieli. Można na nią zawsze liczyć - gdy trzeba, wsiada w auto i pędzi na pomoc. Wspaniały, dobry człowiek.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3717048,ludzie-roku-2014-wybieramy-najlepszych,id,t.html


Ze strony ktozu , http://www.ktoz.krakow.pl/

sazlgn.jpg


Jakies zastrzezenia...?

Link to comment
Share on other sites

Inspektor KTOZ od dwóch lat ? Z czego osiem czy dziewięć miesięcy na macierzyńskim ! Jako inspektor MUSI wykonywać obowiązki służbowe bez żadnej łaski - za to jej płacą - czyż nie ? Wykonuje pracę dla pracodawcy , dostaje za to pensje - i to jest powód do dumy ? Już w karierze inspektora ma na koncie jakieś zaniedbania czy zaniechania interwencji . Ponoć ludzie piszą skargi do zarządu .

Link to comment
Share on other sites

 

Inspektor KTOZ od dwóch lat ? Z czego osiem czy dziewięć miesięcy na macierzyńskim ! Jako inspektor MUSI wykonywać obowiązki służbowe bez żadnej łaski - za to jej płacą - czyż nie ? Wykonuje pracę dla pracodawcy , dostaje za to pensje - i to jest powód do dumy ? Już w karierze inspektora ma na koncie jakieś zaniedbania czy zaniechania interwencji . Ponoć ludzie piszą skargi do zarządu .

 

Już w karierze inspektora ma na koncie jakieś zaniedbania czy zaniechania interwencji ? Powaznie ? Jakie ?
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ewidentny przykład - na początku stycznia została wysłana skarga do Zarządu KTOZ na ręce p.Prezes Osuchowej w sprawie interwencji u zbieraczki kotów w okolicy Nowego Prokocimia - kilkadziesiąt zaniedbanych , schorowanych zwierząt . Pani inspektor była tam 1 (słownie JEDEN ) raz w pierwszej połowie grudnia i...przez prawie miesiąc nie zrobiła NIC ! Dodam ,że do dziś na skargę nie ma odpowiedzi - należy zastanowić się czy dotarła do adresata . Na szczęście sprawa kotów została załatwiona przez kogo innego (przy udziale m.in. policji dzięki której udało się w ogóle wejść do mieszkania tej kobiety ) . Czy można to uznać za zaniedbanie? Poważne ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ewidentny przykład - na początku stycznia została wysłana skarga do Zarządu KTOZ na ręce p.Prezes Osuchowej w sprawie interwencji u zbieraczki kotów w okolicy Nowego Prokocimia - kilkadziesiąt zaniedbanych , schorowanych zwierząt . Pani inspektor była tam 1 (słownie JEDEN ) raz w pierwszej połowie grudnia i...przez prawie miesiąc nie zrobiła NIC ! Dodam ,że do dziś na skargę nie ma odpowiedzi - należy zastanowić się czy dotarła do adresata . Na szczęście sprawa kotów została załatwiona przez kogo innego (przy udziale m.in. policji dzięki której udało się w ogóle wejść do mieszkania tej kobiety ) . Czy można to uznać za zaniedbanie? Poważne ?

 

Czy nie jestes zbyt surowy, rudy piesku ?
W koncu Pani Inspektor pofatygowala sie tam JEDEN raz, a jak jej zarzucic ze nic nie zrobila, jesli ma dwojke malych dzieci, pracuje zawodowo, ma blizej nieokreslona ilosc zwierzat pod opieka, wsrod nich, jak wiesz, jest m.i. sunia TRUFLA, ktora ma tendencje do ucieczek i ktorej trzeba bardzo wiele uwagi poswiecic. No i okres swiateczny, ktory dla kazdego jest prawdziwym wyzwaniem i wielkim stresem. Pani Inspektor z pewnoscia poswieca sie sprawom zwierzecym ze 100%-wym oddaniem.

Co za szkoda ze pani Inspektor nie moze sama sie ustosunkowac tutaj do zarzutow bo zostala zbanowana , juz zapomnialam z jakiego powodu, ale chyba za jakies nieprawidlowosci finansowe - nierozliczenia sie ze zbiorek pienieznych czy jakos tak :(((

Skarge proponuje nastepny raz wyslac z potwierdzeniem odbioru ;)
Tez jestem zdania ze do adresata nie dotarla, bo mogla w stertach korespondencji naplywajacej codziennie do ktozu i zyczen swiatecznych gdzies sie zapodziac.

Dobrze ze udalo sie te zbieraczke kotow zalatwic ! Chetnie dowiedzialabym sie gdzie sie dalo koty ulokowac, ale to nie jest tematem watku, wiec moze na pw ?

Ws. TRUFLI nie wiem wprawdzie dokladnie jak jest rzeczywiscie, bo wedlug pani Inspektor TRUFLA przebywa u niej, jednak na stronie ktozu dalej jest wsrod zaginionych. Nie rozumiem czemu, bedac na miejscu, czyli w samym centrum dzialania ktozu, pani Inspektor nie stara sie o skasowanie tego wpisu ?

http://ktoz.eadopcje.org/zaginiony/16

Zrzut strony ktozu z dnia 01.lutego 2015:

8wfogi.jpg
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ta pani czasem nie szczyci się tytułem jakiegoś psiego psychologa i nie oferuje wizyt i pomocy przy behawiorze piesków? Coś buzię z tego kojarzę...

 

 

Zmienię temat trochę, bo mam news kolejny z cyklu "trucie" - pisząc tu tym samym liczę że ktoś coś wie więcej,żeby nie informować w ciemno.

Tydzień temu jakoś moja znajoma była z kontuzją jej suczki na Centralnej, jak wysiadła to wkoło było mnóstwo swieżej krwi. W środku już pościerane pewnie, ale ludzie się dopytywali co się stało i jakiś technik odpowiedział że przywieźli psa po zatruciu ale nie przeżył.

Prawdopodobnie kolejna ofiara trutki.

 

Nigdzie potem nie widziałam już info, czyli wygląda jakby weci zostawiali tą informację u siebie. Ogólnie dziwi mnie trochę cała sprawa , bo w jednym z artykułów z gazety było napisane że nie było żadnej sekcji, czyli nie ma dowodów zapisanych, jakby były tylko przesłanki o truciu, ale nie potwierdzone fakty. A jak widać sprawa się nadal kręci, trochę za długo żeby nie były podjęte żadne poważniejsze działania...

Link to comment
Share on other sites

 

A ta pani czasem nie szczyci się tytułem jakiegoś psiego psychologa i nie oferuje wizyt i pomocy przy behawiorze piesków? Coś buzię z tego kojarzę...
 
 
..

 


Ciekawe....
Niczego nie mozna wykluczyc.
Napoleonowi podobno starczyly cztery godziny snu, moze pani Inspektor ma tez takie minimalne zapotrzebowanie odpoczynku ?
Link to comment
Share on other sites

"Dobrze ze udalo sie te zbieraczke kotow zalatwic ! Chetnie dowiedzialabym sie gdzie sie dalo koty ulokowac, ale to nie jest tematem watku, wiec moze na pw ?"

Niestety , próba odpisania na pw skończyła mi się komunikatem ,że użytkownik wellington nie przyjmuje nowych wiadomości.

Wracając UPARCIE do pani inspektor - kandydatki na CZŁOWIEKA  ROKU (czy to nie pięknie brzmi?) - nie wiem jak do przyjaciół , ale do osób "z zewnątrz" czy toz-owskich "petentów" - oschła , nieprzyjemna , traktująca ludzi z góry , z poczuciem wyższości i wielkim EGO (bardzo WIELKIM).Słyszałem że jest technikiem weterynaryjnym , ma jakiś kurs groomingu (mówiąc prosto strzyżenia i pielęgnacji) , czy behawiorystą - nie wiem , przypuszczam że prawie , no i pięknie potrafi pozować do fotek (coś jak w reklamach Dove) . 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

"Dobrze ze udalo sie te zbieraczke kotow zalatwic ! Chetnie dowiedzialabym sie gdzie sie dalo koty ulokowac, ale to nie jest tematem watku, wiec moze na pw ?"
Niestety , próba odpisania na pw skończyła mi się komunikatem ,że użytkownik wellington nie przyjmuje nowych wiadomości.
Wracając UPARCIE do pani inspektor - kandydatki na CZŁOWIEKA  ROKU (czy to nie pięknie brzmi?) - nie wiem jak do przyjaciół , ale do osób "z zewnątrz" czy toz-owskich "petentów" - oschła , nieprzyjemna , traktująca ludzi z góry , z poczuciem wyższości i wielkim EGO (bardzo WIELKIM).Słyszałem że jest technikiem weterynaryjnym , ma jakiś kurs groomingu (mówiąc prosto strzyżenia i pielęgnacji) , czy behawiorystą - nie wiem , przypuszczam że prawie , no i pięknie potrafi pozować do fotek (coś jak w reklamach Dove) . 

 

Praca zawodowa, dwoje malych dzieci w domu, opieka nad niezliczona iloscia zwierzat , uslugi strzyżenia i pielęgnacji zwierzat (przypuszczam ze rowniez i kotow ?), technik weterynaryjny, behawiorysta , no i umiejetnosc pozowania do fotek (li tylko ?)- czyz ta osoba, pani Inspektor, nie zasluguje na tytul Czlowieka Roku ? Stachanow by sie zawstydzil gdyby jeszcze zyl.

"oschła , nieprzyjemna , traktująca ludzi z góry , z poczuciem wyższości i wielkim EGO (bardzo WIELKIM)" - no przeciez jakas wade musi miec, przyznaj sam ! ;) Oczywiscie oprocz tych niewyjasnionych finansowych zawirowan na dogo.

Chcac napisac do Ciebie pw wyswietla mi sie takie cos :
10fukp1.jpg
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może coś na serwerze się po..tegowało , spróbuje jutro ze szczegółami - ale ogólnie sytuacja ze zbieraczką średnio-mogłoby być lepiej..gdyby ktoś uprzejmie w ramach obowiązków służbowych wcześniej ruszył fotogeniczne cztery litery . Ale ogólnie , Stachanow w grobie się biedny przewraca , że kobieta może zwinąć mu tytuł . Wytłumacz mi jeszcze , dlaczego "technik weterynaryjny" kojarzy mi się dziwnie z epoką PRL - PGR-y i zwierzęta zagrodowe , taki psio-koci felczer.. 

Link to comment
Share on other sites

Do Wellington - niestety wiadomości do Ciebie na pw dalej nie przechodzą - może masz pełną skrzynkę . Widzę że w Krakowskiej sporo komentarzy pod PLEBISCYTEM - link w Twoim pierwszym poście nt.Dobrzańskiej . Zastanawiam się i otworzę chyba sam nowy temat/wątek , tylko muszę popisać do znajomych , i może uda się wcisnąć potem link w komentarzach w GK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...