Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

Są dwie prawie DONki, jedna 6cio letnia Agawa, cudowny pies, druga nie mam pojęcia, ostatnio pierwszy raz ją widziałam. Jedna ONka, chyba niestara, ale strasznie wylękniona (na wątku psów z pseudohodowli w Modlniczce może będzie o niej więcej informacji). Poza tym ja kojarzę jeszcze tylko dwa DONy i jednego mix ONa, ale psy. Może ktoś wie więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Czy macie w Krk jakąś suczkę ON - tak do 3-4 lat, koniecznie sunia.[/QUOTE]

A nie może być w typie ;)i młodsza?

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/4027/zuzia1.jpg[/IMG]

Zuzia została podrzucona do hotelu w Niepołomicach:-(
Była tuż po poradzie i podejrzewam, że maleństwa utopiono w Wiśle:-(
Zuzia czeka na sterylkę i szuka domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']A nie może być w typie ;)i młodsza?

Zuzia została podrzucona do hotelu w Niepołomicach:-(
Była tuż po poradzie i podejrzewam, że maleństwa utopiono w Wiśle:-(
Zuzia czeka na sterylkę i szuka domu.[/QUOTE]

Ty to cioteczka masz wyobraźnię, że się ONka w niej doszukałaś, sunia śliczna, ale niestety Państwo mieli całe życie sunie ON. Dzwonili do mnie ws. Layli - suni, którą Agnieszka Chrzanowska wyciągnęła z Olkusza i która jutro jedzie do domu.

Jakbyście miały jakieś typy to proszę o zdjęcia, będę proponować - koniecznie ON i koniecznie sunia.

Link to comment
Share on other sites

A może Kora z Lednicy (jest pod opieką agamika). Bardzo w typie i tyle czasu w hotelu :(: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/112317-Zuzia-Kora-ON-by%C5%82-strach-jest-zbyt-wielka-chec-obrony-D%C5%81UG-W-HOTELU-b%C5%82agamy-o-pomoc[/URL]

[IMG]http://i53.tinypic.com/2cmn5ns.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zapytam ale czarno to widze bo nawet Fundacja husky nie ma pomysłu jak psu pomoc i nie oddzwoniła do mnie.

Zostałam poproszona o interwecje w sprawie psa Huskiego przebywajacego w złych warunkach ,zamknietego w czyms przypominajacym kojec ale taki ze pies moze sie tylko praktycznie obrócic, do tego na grubym łancuchu zeby nie wyszedł z tego prowizorycznego kojca ,karmionego jak widziałam kurzymi koscmi .Pies według sasiadow nigdy nie wychodzi z tego czegos ,wedlug włascicielki raz w tygodniu przyjezdza brat i go wyprowadza .Brat ten zreszta podarował pieska dwa lata temu dziecią na prezent ale prezent wyrósł i według włascicielki ,ona jest po operacji i nie da rady psa wyprowadzac ,babcia nie da rady ,a z dziecmi tez sie boi go puszczac zreszta dzieci maja teraz nowa zabawke w postaci kotków.
Pani napewno psa nie będzie spuszczać do biegania mimo że ma teren ogrodzony bo by jej zrył cała posesje i babci uprawy zniszczył ale chetnie odda psa .
Umówiłam sie z pania ze jeszcze raz podjade zrobie zdjecia i bedziemy go ogłaszac ale to moze potrfac długo ,a pies dalej bedzie siedział w zamknięciu.
Podobno juz tam był inspektor dlatego tez to cos przypominajacy kojec zadaszyli pleksa wiec teraz na psa nie leje deszcz za to żar z nieba ale oni zrobili co im nakazano wiecej wedle prawa nie musza,nie ma nakazane jak ma byc kojec ani jakiej wielkosci ma byc łancuch.
Kolezanka co prawda POPROSIŁA KOLEZANKE O DOM TYMCZASOWY I JUZ MIELISMY W SRODE JECHAC PO HASKIEGO ALE OKAZAŁO SIE ,ZE ONA NIE MA GARAzu ,a ni kojca ,a ogrodzenia ma na 1,5 metra wiec istnieje obawa że pies przeskoczy .
Fundacja zaproponowała linke ale kto ma to kupic,kto ma psa przed wydaniem wykastrowac ? ja ktora za swoje pieniedze jezdze na interwencje ,za swoje i przyjacioł utrzymuje stare i chore psy w hotelu ,koleznka która wiecznie ma cos na darmowym tymczasie, a jedzenie tez kosztuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']A do jakiej Fundacji Pani zgłaszała psiaka? Mogę założyć mu wątek na forum shusky, tam dużo haszczaków jest i troszku pomagają... Myślę iż wątek a dogo też by pomógł. Ma Pani zdjęcia?[/QUOTE]
Napisałm ,ze jestem umówiona na zrobienie zdjec ,będe tam jutro lub w srode bo niestety ta pani nie umie przesyłac zdjec .
Nie wiem czy wogole pies o ktorym nie wiemy jaki ma charakter ,jak sie zachowuje ,ktorego nikt nie zna mozemy wydac i to jeszcze bez kastracji ,przeciez to wielkie ryzyko ,ja tak nigdy nie wydaje a, nie mogę na swoj koszt brac kazdego znalezionego psa z poza gminy krakow czy kazdego do ktorego ide na interwecje na sowj koszt do hotelu ,poswiecam juz na to swoj czas i pieniadze na dojazd i jak widac czasem nie wystarczy dojechac raz .
Czy jest wiecej fundacji hasky? bo ja dzwonilam na nr ktory otrzymałam od dogomaniaczki -telefon do pani Martyny.

Link to comment
Share on other sites

Lecz ja mówię o wątku na forum aby znaleźć DT! Aby najpierw doszedł do siebie, tylko nikt nie weźmie psa o którym nic nie wie, czy jest agresywny czy nie.... Jak będą zdjęcia i będzie Pani coś wiedzieć to mogę zrobić wątek lecz tylko wtedy gdy Pani będzie tego chciała. Trochę potrzebujących haszczaków już tam zalazło DT a później DS :)

Link to comment
Share on other sites

serdecznie zpraszam:)
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/209392-Bajki-na-DVD-dla-pi%C4%99knej-Haneczki-bazarek-do-dnia-17.06.2011-godz-20?p=17049947#post17049947"]http://www.dogomania.pl/threads/209392-Bajki-na-DVD-dla-pi%C4%99knej-Haneczki-bazarek-do-dnia-17.06.2011-godz-20?p=17049947#post17049947[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Lecz ja mówię o wątku na forum aby znaleźć DT! Aby najpierw doszedł do siebie, tylko nikt nie weźmie psa o którym nic nie wie, czy jest agresywny czy nie.... Jak będą zdjęcia i będzie Pani coś wiedzieć to mogę zrobić wątek lecz tylko wtedy gdy Pani będzie tego chciała. Trochę potrzebujących haszczaków już tam zalazło DT a później DS :)[/QUOTE]

No własnie jemu konieczny jest dom tymczasowy lub hotel żeby można go poznać i podać w ogłoszeniach jaki on jest bo tak to tylko moge powiedzic ,ze włascicielka mówiła ze nie jest agresywny i tyle. Jak będę mieć zdjęcia to ci wyśle podaj na pw na jaki adres .Niestety ja przez jakiś czas wyłączam sie od czwartku z dogo i pomocy psa ponieważ moja córka 25 wychodzi za mąz i muszę zając sie przygotowaniami i pozałatwia jeszcze kilka spraw dlatego tez zwróciłam sie o pomoc w koncu bądz co bądz do fundacji zajmującej sie pomocą haszczaką . Ale jezeli będziesz tak grzeczna i założysz mu watek oraz go poprowadzisz to podam tez namiary na pania haskiego żeby w razie czego można było sie z nią kontaktować przez ten czas. jak by znalazł sie ktos kto mu da dt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Lecz ja mówię o wątku na forum aby znaleźć DT! Aby najpierw doszedł do siebie, tylko nikt nie weźmie psa o którym nic nie wie, czy jest agresywny czy nie.... Jak będą zdjęcia i będzie Pani coś wiedzieć to mogę zrobić wątek lecz tylko wtedy gdy Pani będzie tego chciała. Trochę potrzebujących haszczaków już tam zalazło DT a później DS :)[/QUOTE]

Paulinko jak tylko zrobie mu zdjecia to Ci wysle, jutro zabierazm haszczak do hotelu .Wiesia ,która prosila mnie o interwencje widząc ,ze fundacja hasky nie podejmuje tematu w sprawie pomocy temu haskiemu podjeła decyzje o umieszczeniu psa w hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ktos z krakowskich wolontariuszy pamięta Astre ze schroniska(była tam prawie 3 lat) ,ona zostala przezemnie przewieziona wprost ze schroniska do nowego domku z ogloszenia innego psiaka jakies 3-4 lata temu? Własnie jej pani idzie do szpitala ,od kilku dni nie chodzi ,a mąż umarł rok temu,corka się nia nie zaopiekuje. Mam dla niej dom tymczasowy ale pani Ania za jakis czas jedzie na wczasy i sunia będzie musiala isc do hotelu ,a dla niej najważniejsze żby była w domu na stare lata bo ma juz okolo 12-13. Szukam wie domu tymczasowego lub stałego dla niej jak by ktoś słyszał i nie był mu obojetny los tej schroniskowej weteranki.
Astra teraz Sonia to taka mała czarna z siwa mordka i króciutkim wlosem sunia .To ta co siadała podawała łapke i prosiła ,moze ktoś ze starszych wolontariuszy pamieta Astrę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j3nny']czy ktoś mógłby pomóc mi namierzyć jakąś schroniskową sunię, taką, która nadałaby się na podwórko? jest kojec, nie będzie żadnego łańcucha, dostęp do ogródka jak najbardziej, ludzie odpowiedzialni[/QUOTE]

musi być schroniskowa? w hoteliku pod Krakowem jest jedna taka. ma dzisiaj sterylkę właśnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenny']musi być schroniskowa? w hoteliku pod Krakowem jest jedna taka. ma dzisiaj sterylkę właśnie.[/QUOTE]

w zasadzie to chyba nie musi :) pytali mnie o sunię ze schroniska, ale nie sądzę, żeby to było wymogiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='j3nny']w zasadzie to chyba nie musi :) pytali mnie o sunię ze schroniska, ale nie sądzę, żeby to było wymogiem[/QUOTE]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/193050-BITA-i-G%C5%81ODZONA-SUNIA-ZBIERA-na-HOTELIK-!!!!!!!!/page17"]http://www.dogomania.pl/threads/193050-BITA-i-G%C5%81ODZONA-SUNIA-ZBIERA-na-HOTELIK-!!!!!!!!/page17[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kenny'][URL="http://www.dogomania.pl/threads/193050-BITA-i-G%C5%81ODZONA-SUNIA-ZBIERA-na-HOTELIK-!!!!!!!!/page17"]http://www.dogomania.pl/threads/193050-BITA-i-G%C5%81ODZONA-SUNIA-ZBIERA-na-HOTELIK-!!!!!!!!/page17[/URL][/QUOTE]


dzięki, przekażę:)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.facebook.com/pages/Marsz-NIE-Milczenia-stop-przemocy-wobec-zwierz%C4%85t/119491051449865[/url]

W październiku (2.10) odbędzie się wystawa zwierząt do adopcji organizowana przez AFN, a spotkanie w sprawie tej wystawy odbędzie się we wtorek (21.06.11r.) o godzinie 18 w Kawiarni Lwowskiej, ul. Lwowska 2/1, obok pl. Bohaterów Getta.
Zwierzęta uczestniczące w wystawie muszą być zdrowe, zaszczepione i przyjazne do ludzi. Będzie możliwość rozdawania ulotek schroniskowych.

Wiem, że do października jeszcze trochę czasu, ale gdyby ktoś był zainteresowany i chciał iść na spotkanie, to poproszę o info na PW, przekażę organizatorce ile osób się wybiera.

Link to comment
Share on other sites

Na C3 są już trzy psy, Sara plus dwie staruteńkie malutkie suczki. Jedna ma białe plamy na oczkach, ale coś widzi, jest strasznie przytulaśna i malutka, może z 2-3 kilo waży, jeśli chodzi o wiek ja bym jej dała 15 w górę.. Nie wiem jak takiego psa można wyrzucić.. Anka, wy wyprowadzacie ten boks regularnie? Jeśli nie, my z Olą się chętnie podejmiemy.
Boks Miśka był dzisiaj na wybiegu puszczony, co chwile jakieś mniejsze awantury było słychać.
Nie wiem co z Achillesem, najpierw był na boksach D bodajże sam, potem na szpitaliku, potem podobno na wybiegu.
Dużo nowych wolontariuszy teraz.

Co do suk na podwórko myślę że sporo takich by się w schronisku znalazło, a jaki to ma być pies, duży, musi tolerować inne psy czy nie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...