Jump to content
Dogomania

Sucha karma dla trzustkowców ...


Bogushia

Recommended Posts

Mój trzustkowiec znakomicie się czuje jedząc Joserę Festival i Pro Plan z łososiem a nie są to karmy z małą ilością tłuszczu. Jak dostawał karmę o z 5,5% (o ile dobrze pamiętam) tłuszczu to po pierwsze nie bardzo chciał jeść a po drugie widać było, że nie za dobrze się po niej czuł. a
Od razu napiszę, że po Ojrienie i Acanie miał biegunki. Na karmach z niższej półki jest za to znakomicie.
Jestem przeciwna reklamowaniu karmy jako idealnej dla konkretnego schorzenia bo jak ktoś nie potrafi wyciągać wniosków to będzie ją podawał psu nawet jeśli nie pomaga a wręcz szkodzi. Tylko dlatego, że ktoś coś napisał na opakowaniu albo wet doradził.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do głównego tematu, mojemu Harleyowi pomógł Royal Gastro Intestinal low fat. Może i to śmieci, ale pomogły. Przez pierwsze pół roku jadł razem z tą karmą jeszcze kreon 2 razy dziennie, od 1, 5 roku jest tylko na karmie i ma spokój. Badania wykonywane co 3 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

(...) piszę z zapytaniem, czy ktoś próbował innych niskotłuszczowych karm? trochę myślę nad zmianą po tych paru miesiącach, zainteresował mnie brit care light turkey & rice - 25% białka i 9% tłuszczu. będę wdzięczna za jakiekolwiek opinie :)


Próbowałam. Efekt: burczenie w brzuchu, luźne stolce na każdym spacerze, potem biegunka. Tylko mój to jednocześnie też straszny alergik. Po świeżym indyku ugotowanym z ryżem nic mu nie było a po tym klapa.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam wszystkich :) , dolacze sie do tematu ... a wiec moj pies rowniez jest trzustkowcem :( dopiero sie wdrazam do tematu karm wiem ze musi byc na diecie nisko tluszczowej,narazie od okolo 2 tyg je tylko kurczaka plus ryz i jarzyny juz jest o wiele lepiej qupki wrocily do normy,nie wymiotuje i nie ma atakow bolu. Chcemy spowrotem zaczac go karmic sucha karma na poczatek (weterynarz zalacal scisla diete ok miesiaca)zastanawiamy sie nad Hills ID badz Eukanuba intestinal,ktora lepsza? Po miesiacu weterynarz mowil ze byloby mozna wprpwadzac po woli inna karme ale nie zwieksza iloscia tluszczu jak 12%. I teraz pytanie do Was: ktora z karm lepszy hills czy eukanuba? I czy warto podawac ktora z tych karm przez miesiac a potem przestawiac na inna? Z gory slicznie dziekuje za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Mój poprzedni pies miał ZNT, gotowane jedzoinko tolerował kiepsko, sprawdziła się u nas karma Eukanuba intensinal, wiem, ze nie jest to górnolotna karma ale pies czuł sie na niej dobrze, przestał chudnąć, nawet odrobine przytył, do tego miał dodawany kreon do dwóch posiłków, najlepiej sprawdza się o ile możesz zapewnić taki system jedzenia posiłki podawane częściej, mniejsze porcje, domowe gotowane jedzenie dobrze jest zmiksować aby łatwiej się je trawiło, tylko, że nie każdy psiak lubi taką paćkę ;), Hilsa nie podawałam to się nie wypowiem.

Link to comment
Share on other sites

On mial podawany antybiotyk,przeciw wymiotne leki i przeciwbolowe teraz od trzech dni nie bierze zadnych lekow i jest ok tylko dieta lekarz mowil. czy karme hills,eukanuba trzeba podawac z lekiem? (Wet nie przepisal nic typu kreon czy inne na wspomaganie trawienia...). Ale podajac mu karme weterynaryjna pomoge w jakims stopniu w regeneracji trzustki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...