Jump to content
Dogomania

Cruft's


Juta

Recommended Posts

Czy ktoś się orientuje na jakich zasadach pies/suka może się "dostać" na tą wystawę? Tzn, w jaki sposób pies/suka może być zakwalifikowany na tą wystawę. Słyszałam kiedyś, że w jakichs Państwach gdy wygra się wystawę w swojej rasie to dostaje się karteczkę uprawniającą danego osobnika do uczestnictwa w tej wystawie. Jak to z tym jest?
W jaki sposób pies moze się zakwalifikować na wystawę Cruft's?
W jakich Państwach?
Na jakich wystawach?
W jaki sposób - wygrywając swoją klasę, płeć, rasę, grupę czy może całą wystawę?
Czy macie jakieś namiary na takie wystawy?
Czy czyjś pies został zakwalifikowany na Cruft's?
:loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jest parę metod dostania się na CRUFTa.
Psy spoza Wlk.Bryt(nie wystawiane na wyspach) uzyskują kwalifikację albo poprzez zdobycie CACIBa na jednej z wymienionych wystaw na stronie cruftowej albo
poprzez zdobycie tytułu INTERCHAMPIONA (wszystkie interchampiony maja dożywotnią kwlaifikację na crufta).
Nie jestem tez pewna, czy na przykład zdobyta kwalifikacja w jednym roku, ale niewykorzystana, nie przechodzi na rok następny.
Wszystkie psy spoza Wlk.Brytanii(które nie otrzymały kwalifikacji brytyjskiej) startuja w klasie open.
POza tym, aby dostać się na wyspy nalezy pól roku wczesniej zrobić test krwi przeciwko wsciekliznie.
Trzeba także otrzymać specjalny numer identyfikacyjny wystawowy dla Wielkiej Brytanii.
Także sam wypad na Crufta to skomplikowana sprawa i nie tania, ale próbować zawsze mozna.

Link to comment
Share on other sites

Musiałek, są dodatkowe koszty, ja mam pełne informacje które otrzymałam od angielki z komitetu organizacyjnego Cruft`s, postaram sie dzis zrobic skan i wstawic na dogo, ale to dopiero wieczorem. Swoja droga to wysłałam plik dokumentów do ZG z prosba o rozesłanie dalej po oddziałach, ciekawe czy gdzies cos dotarło czy lezy i nabiera mocy ..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='króliczek'][B]Karola[/B] ,jak się same nie przemieściły to leżą i ważnieją;)[/quote]


Kingus, i to mnie wkurza.. Bo ja wiozę z wegier papiery, pieczołowicie i całkiem poprawnie przetłumaczone w angli, wysyłam, koszta ponosze :evil_lol: , a ZG pewno i tak ma to w d....
Skan wrzuce jutro rano, bo mi skaner nie chce wspolpracowac w domu :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nietanie, mam na myśli:
1)samo badanie krwi na przeciwciała przeciwko wsciekliznie
2) otrzymanie specjalnego nr wystawowego dla Wlk.Brytanii - jeśli się nie myle ok. 15 funtów,
3) samo zgłoszenie na wystawę,
4) podróz,
5) pobyt, itp.

Ponadto przed wjazdem do Wlk. Brytanii bodajże 2 dni przed wyjazdem nalezy odrobaczyć psa. Ale o szczególy trzeba się dowiadywać na stronach krajowego lekarza weterynarii.

Niestety nasz informator o CRUFcie z Kecskemetu gdzies zapodział się w domu i nie mogę konkretów podać.

Link to comment
Share on other sites

Dokument dotyczący tego co wazne, czyli numeru ATC.

[URL]http://img505.imageshack.us/img505/2046/crufts1np6.jpg[/URL]

Wszystko o nim jest w tekscie.

Formularz jaki trzeba wypełnic by numer uzyskac :
[URL]http://img63.imageshack.us/img63/2576/cruftslm7.jpg[/URL]

W Kecskemet była angielka z komitetu org Crufts, bedzie również w Poznaniu, mozna wypełniony formularz + 12 funtów jej dac.

Co do samej wystawy to wiadomo podróz, + hotel na miejscu, jak powiedziała mi Susan doba w hotelu to od 80 funtów w góre.
Zgłoszenie uprawnia do wejscia z psem 1 osoby, mozna takze na to zgłoszenie ogladac finały w poszczególne dni, na wielki finał w niedziele trzeba wykupic dodatkowy bilet.

Jako ciekawostke moge dodac, ze masowo wystawiaja na Cufts rosjanie, rowniez z bardzo odległych rejonów. Najbardziej hardcore jest ekipa, która jezdzi juz od 4 lat, a sama ich podróz do moskwy samochodem trwa 4 dni :cool3: , w moskwie wsiadaja w samolot i dalej " to juz tylko przyjemnosc" jak mówia.
W tym roku sprzedano 145.000 biletów dla zwiedzajacych :crazyeye: .

Co do kwalifikacji organizowanych w polsce, to w tym roku beda oczywiscie w poznaniu, a kiedy nastepne niewiadomo, bo nasz ZKwP nie przejawia zainteresowania, no ale jak nie to nie :roll:

Link to comment
Share on other sites

ale jest jeszcze pułapka w postaci rasy ponieważ nie wszystkie rasy mogą być wystawiane na Crufts koszty można zmniejszyć nocując pod miastem
w tym roku w Europie nominacje można jeszcze uzyskać:
Dortmund-14.10
Poznań- 9-12.11
De La Salle (Malta)25-26.11
Amsterdam-25-26.11
Helsinki-2-3.12
Stockholm-9-10.12
na każdej z tych wystaw można otrzymać nominację warunkiem jest uzyskanie CACIBa (w Kecskemecie na ringu akit wręczała je Angielka a nie sędzina która sędziowała)
niestety ale my nie pojedziemy w 2007roku mimo iż w pierwszym momencie byłem bardzo napalony na tą wystawę no i ta kwarantanna-bo nie mamy badań

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Musha']ale jest jeszcze pułapka w postaci rasy ponieważ nie wszystkie rasy mogą być wystawiane na Crufts koszty można zmniejszyć nocując pod miastem
w tym roku w Europie nominacje można jeszcze uzyskać:
Dortmund-14.10
Poznań- 9-12.11
De La Salle (Malta)25-26.11
Amsterdam-25-26.11
Helsinki-2-3.12
Stockholm-9-10.12
na każdej z tych wystaw można otrzymać nominację warunkiem jest uzyskanie CACIBa (w Kecskemecie na ringu akit wręczała je Angielka a nie sędzina która sędziowała)
niestety ale my nie pojedziemy w 2007roku mimo iż w pierwszym momencie byłem bardzo napalony na tą wystawę no i ta kwarantanna-bo nie mamy badań[/quote]

Hotele "pod miastem" własnie są od 80 funtów w góre. Ja z tą angielką bardzo długo rozmawiałam, miedzyinnymi nt. ras które są przez nich uznaane i nie, i o typach psów które są w wielu rasach całkiem odmienne niż u nas..

A ja w Kec dostalam CACIBy juz od sedzi z finlandi, nie od Susan:evil_lol: .. Ona chyba tak tylko biegała miedzy ringami tu chwile, tam chwile...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Hotele "pod miastem" własnie są od 80 funtów w góre. Ja z tą angielką bardzo długo rozmawiałam, miedzyinnymi nt. ras które są przez nich uznaane i nie, i o typach psów które są w wielu rasach całkiem odmienne niż u nas..

A ja w Kec dostalam CACIBy juz od sedzi z finlandi, nie od Susan:evil_lol: .. Ona chyba tak tylko biegała miedzy ringami tu chwile, tam chwile...[/quote]

No to można powiedzieć że mieliśmy farta bo finka w sobotę na V była ostra jak brzytwa nie wiem jak sędziowała w niedzielę a CACIBa dostałem od niej:lol: ale od Angielki-Susan dostały samki,haszczaki i alaskany natomiast co do cen za noclegi to mamy sprzeczne:evil_lol: info lub mówimy o innych kategoriach noclegów

Link to comment
Share on other sites

W niektórych rasach zrobienie Intera nawet psu średniej urody to żadna sztuka,jeżeli się tylko pojedzie po CACiBy w odpowiednie miejsca.
Gorzej może być na Crufcie,gdy się okaże,że psisko nijak nie przystaje do ang. kanonów piękności. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Puli, co do robienia INtera, ale mysle, że każda osoba, która jedzie na Crufta ma pojęcie, o ogolnej "jakości" swojego psa i jest to ktos, kto już wczesniej rozeznał się, czym jets Cruft. Poza tym słyszałam, że typy psów preferowane w GB są nieraz inne od tych, jakie górują w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...