Jump to content
Dogomania

Mini 2 szczeniaczki ratlerek/chihuahua JUŻ W DOMACH


mshume

Recommended Posts

[quote name='andegawenka']Wątek w dziale "mają dom potrzebują pomocy" reszta taka sama. Opis fotki i rozsyłanie....[/QUOTE]

Tu jest dział [url]http://www.dogomania.pl/forums/1129-Maj%C4%85-dom-ale-potrzebuja-pomocy[/url]

Zastanawiałam czemu tak cicho na maluchach a ja nie dostawałam powiadomień że coś się dzieje...ale smutna wiadomość przyszła...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kochane cioteczki za pomoc:Rose:
Już wszystko poznajdowałam.Jednak zastanawiam się czy mogę założyć wątek bez wypowiedzenia się Jagny na ten temat? Myślę,że potrzebuje wsparcia i każda złotówka przybliży termin operacji.Sama mówiła,że cieszyłaby się z bazarku.A wiem,że nie jest łatwo prosić dla siebie o pomoc.W ogóle nie mam w tym doświadczenia i nie chcę popełnić jakiegoś błędu.Szkoda,że nie można zrobić bazarku na ten cel.
Jeśli Jagna wyrazi zgodę to najprościej byłoby aby podała mi na pw swoje konto bankowe a ja podawałabym je na założonym wątku osobom zainteresowanym pomocą .
Czy tak może być?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RUDA ZUZIA']Dziękuję kochane cioteczki za pomoc:Rose:
Już wszystko poznajdowałam.Jednak zastanawiam się czy mogę założyć wątek bez wypowiedzenia się Jagny na ten temat? Myślę,że potrzebuje wsparcia i każda złotówka przybliży termin operacji.Sama mówiła,że cieszyłaby się z bazarku.A wiem,że nie jest łatwo prosić dla siebie o pomoc.W ogóle nie mam w tym doświadczenia i nie chcę popełnić jakiegoś błędu.Szkoda,że nie można zrobić bazarku na ten cel.
Jeśli Jagna wyrazi zgodę to najprościej byłoby aby podała mi na pw swoje konto bankowe a ja podawałabym je na założonym wątku osobom zainteresowanym pomocą .
Czy tak może być?[/QUOTE]

Na Twoje konto lepiej. Jestes na dogo bez doskoku i mamy wieksze zaufanie do takiej osoby która cały czas jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andegawenka']Na Twoje konto lepiej. Jestes na dogo bez doskoku i mamy wieksze zaufanie do takiej osoby która cały czas jest...[/QUOTE]

W czwartek moja mama idzie do szpitala i pewnie będę zaglądać rzadziej niż zwykle przez parę dni.

No to poleciało podanie do córki o zrobienie banerka dla Lakusia.Już jest rozpatrzone pozytywnie:lol: Zrobi wieczorem,najpóźniej jutro.
Próbowałam zrobić sama ale słaba jestem w te klocki.
Potem założę wątek.Chyba,że znajdzie się jeszcze ktoś chętny.

Link to comment
Share on other sites

Tak,smutasek.

Wklejam z internetu wiadomości o tej chorobie.

[B]Martwica kości udowej[/B]

Jest to choroba wrodzona, zwana inaczej chorobą "Legg-Perthesa-Calve'a". Schorzenie występuje przede wszystkim u psów małych oraz miniaturowych, w szczególności:

[LIST]
[*]Pinczer miniaturowy
[*]Pekińczyk
[*]Maltańczyk
[*]Yorkshire terrier
[*]West highland white terrier
[/LIST]
Częścią stawu biodrowego jest kość udowa i to właśnie tej kości dotyczy schorzenie. Następstwem zaburzeń w unaczynianiu kości udowej jest pojawienie się ogniska martwicy w jądrze kostnienia głowy kości udowej. Wynika to z niedostatecznego rozwinięcia naczyń krwionośnych u psa.
[B]Objawy martwicy kości udowej[/B]

Podstawowym objawem martwicy jest jednostornna lub dwustronna kulawizna pojawiająca się między 4-7 miesiącem życia psa. Pogłębianie się martwicy doprowadza do tego, iż pies niechętnie się porusza, przestaje obciążać chorą kończynę, np. poprzez unikanie jej kontaktu z ziemią. Zachowanie takie przynosi psu ulgę, ale w konsekwencji może prowadzić do zaniku mięśni uda.
[B]Leczenie martwicy kości udowej[/B]

Na podstawie badania klinicznego oraz radiologicznego można postawić diagnozę choroby. Lezczenie polega na wykonaniu zabiegu resekcji głowy kości udowej. Bez względu na okres rozwoju zabieg ten jest zawsze skuteczny i pozwala na szybki powrót do sprawności fizycznej.

Po operacji pieski wracają do zdrowia.
Oby jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...