Jump to content
Dogomania

pomocy! niekończące się robaki!


ingula

Recommended Posts

mam poważny problem. mój west od 3 miesiąca życia (teraz ma 9) ma glisty. dostawał drontal-najpierw junior potem plus oraz aniprazol. miał nawet kurację 3 odrobaczania w ciągu 30 dni. za moment jednak znowu pojawiały się glisty. myślałam że już dziady wytłukłam ale dzisiaj był na kontrolnym odrobaczaniu i wieczorem w kupie znalazłam martwego robala. obawiam się, że on ich nie łapie co jakiś czas tylko ciągle w nim siedzą. co niepokoi mnie najbardziej- pies po tabletkach na odrobaczanie wymiotuje (około 1,5 godziny później). ostatnio zauważyłam że niezbyt chętnie je (mięso jeszcze trochę wsuwa ale karmy nie tknie). co mam zrobić w tej sytuacji? czy istnieją badania, w których można zobaczyć czy te robaki w nim siedzą i w jakiej ilości...?

Link to comment
Share on other sites

tak, mówiłam. i pytałam różnych wetów o to i mówili że to nic i że zdążyło się wchłonąć...otóż co do tego mam drobne wątpliwości ale na pewno chociaż część tabletki się wchłaniała...zresztą...jakby się nie wchłaniało choć trochę to dzisiaj nie wydaliłby martwego robaka.

Link to comment
Share on other sites

Badanie kału na obecnośc pasożytów może dać jako taki obraz zarobaczenia, ale nie jest w pełni miarodajne. Czy to są robaki obłe czy tasiemiec? Czy i to i to? Tasiemca trudno wytłuc tabletkami, robale oble już łatwiej, ale zdarza się czasem,że nie wszystkie się zatrują. Może spróbuj jeszcze jakichś innych tabletek albo czegos w paście, albo kropel do nakrapiania na kark( dla kotów na pewno takie są, dla psów-nie jestem pewna, ale powinny)

Link to comment
Share on other sites

do zakraplania jest tez profender ponoc skuteczniejszy od advocate bo advocate jest tez na insekty a profender tylko na pasozyty wewnetrzne wiec bardziej celowany .Mi sie wydaje ,ze tab. nie wchoneły sie dobrze i stąd mała skuteczność odrobaczania.piszesz,ze aniprazol był podawany 3 dni pod rzad ja tez tak odrobaczałam swoje ale za 2 tyg.zawsze kazde odrobaczanie nalezy powtórzyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ingula']buraki gotowane czy surowe? no i na jakiej zasadzie to pomoże? i dlaczego czosnek? to mój pierwszy piesek i jeszcze nie jestem wprawiona jeśli chodzi o takie domowe sposoby ;)[/QUOTE]
gotowane- robale nie znoszą buraków i czosnku. Wątpie, zeby to bez pomocy leków wytłukło wszystko, ale napewno będzie pomocne, stworzy nieprzyjazne dla nich środowisko w jelitach. Kiedyś tak się tłukło robale. A Advocate o tyle lepsze od leków zwykłych , ze będzie działać przez miesiąc i napewno się wchłonie.

Link to comment
Share on other sites

Ale bzdury!

Po pierwsze nie podawaj czosnku - wykończysz psu wątrobę podnad to możesz go zatruć i doprowadzić do anemii.

po drugie jeżeli pies wymiotuje 1,5 h po podaniu preparatu znaczy to tyle że preparat nie zadziałał.

po trzecie advocate zgodnie ze wskazówkami o ile lekarz pozwoli stosować u tak młodego psa.

Link to comment
Share on other sites

advocate jest super na płaskie,ale ważne jak napisał/a molosmolos-zgodnie z instrukcja obsługi(chi o to że podać na skóre nie w sierść i najlepiej w kilku miejscach żeby nie spłynał).advocata mozna stosować od 6 tyg życia.
profender z tego co wiem w spot-onie jest tylko koci chyba że w miedzy czasie cos w spot-onie dla psów wynależli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Są jeszcze preparaty na odrobaczenie w zastrzyku, poza tym robale lubią się uodparniać i należałoby zmieniać preparaty. Mój koci tymczas był tak zarobaczony, że prawie przypłacił to życiem. Był bardzo słaby i podejrzewam, że niektóre preparaty mogły go wykończyć. Przy ostrym zatruciu \podanie tabletek mijało się z celem (wymioty,biegunka). Dostał m.in. dwa zastrzyki na robale.

Link to comment
Share on other sites

gryf80 często zdarza się, że w kale nie ma jaj robali, a zwierzę jest zarobaczone. Niestety niemiarodajność badań kału - dotyczy też badań kału u dzieci.

Niestety zdarza się, że weci zalecają podać kolejną dawkę jak w kale "coś" się pojawi. Sprawdza się goły okiem i nie widząc nic niepokojącego - nie podaje się kolejnej dawki.

Ja z autopsji wiem, ze nawet jak kociak miał biegunkę - nie było widać robali. Dopiero po zastrzykach na robale wymiotował żywymi żywe,a potem martwe były w kale. Po pierwszych dawkach odrobaczenia nie było widać robali.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...