Jump to content
Dogomania

molosmolos

Members
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

molosmolos's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. heh tylko w przez nas zaobserwowanej sytuacji europetnet nie skanował safe animal przez kilka-kilkanaście godzin. efekt jes taki że gdyby chip był zarejestrowany tylko w safe animal - nie byłby widoczny wcale. zwróć uwagę na słowo currently - efekt j/w. nie mówimy o sytuacji kiedy wszystko działa ok tylko o stanie awaryjnym powodującym brak jakiejkolwiek informacji o tym że chip jest zarejestrowany. Gdyby wynik był np. not found, database mised: i tuaj lista baz w "odpiętych" byłby to znak dla szukającego że np. szuka własciwie tylko w identyfikacji.pl lub safe animal. Tak niestety nie jest. piszesz ze stary system. Tasso przystąpiło do europetnet jako jedno z ostatnich i jakoś id chipu pojawiło się w bezpośrenio bazie europetnet po niewielkim czasie. mam screen z tej sytuacji gdzie europetnet wyszukuje poprawnie id wyświetlając tasso, identyfiację ale nie safe. w tym samym momencie odpytanie na stronie safe dało wynik pozytywny. Wniosek prosty- jeżeli id nie byłoby zarejestrowane w identyfikacji i tasso europetnet [B]nic[/B] by nie znalazł. Wyszukanie id psa rejestrowanego tylko w safe potwierdziło tą tezę. Ludzie rzadko kiedy rejestrują id w więcej niż jednej bazie. Jeżeli ktoś wtedy szukał psa w europetnet podczas gdy wypięła się baza safe to by nic nie znalazł i uznał że pies nie był rejestrowany. Rzadko kiedy schroniska czy straż wyszukują w bazie kilka razy. [B]Wynik uznają za pewnik -jednak tak nie jest[/B]. Dlatego to całe larum.
 2. [quote name='ojq']Przepraszam bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem.... bo ja jak wyszukuję na [COLOR=#000000]europetnet chip zarejestrowany na safe-animal to pojawia mi się, że [/COLOR][B][COLOR=#000000]Results from the Europetnet database [/COLOR][COLOR=#ff0000]No results found.[/COLOR][/B] More results from the Internet ([COLOR=#ff0000]Currently[/COLOR] connected databases) Found in: (click on association name for details) POLAND International Animal Identification Database [/QUOTE] No właśnie o to chodzi... to co na czerwono. W przypadku który miał miejsce czyli przerwa w dostępnie do bazy safe animal z europetnetu. Wyszukiwarka europetnet nie wyszukiwała w bazie safe animal bo ta była odłączona. Efekt był taki że nie można było wyszukac gdzie jest zarejestrowany pies. Nadto te nr chipów które nie zostały wysłane były niewidoczne przez europetnet. Owszem do Europetnet powinny lecieć numery czypiów + info gdzie są rejestrowane (jaka baza) jednak jak widać z powyższego tak nie jest. smaczku dodaje fakt że opisany przypadek czipa z 2011 r (identyfikacja.pl) nadal nie widnieje w wyszukiwarce mimo że inne bazy zagraniczne jakoś bezproblemowo przekazują numerki i dane rejestratora (czyli bazy). Co więcej baza europetnet twierdzi że nigdy nie został rekord wysłany. Jak było wspomniane wyżej split baz w takiej sytuacji powoduje położenie systemu... Dlaczego w polsce nie da się czegoś zrobić po bożemu od początku do końca? Fakt najlepiej powiedzieć że oszołomy niż zrobić porządnie, prawda ? Odnośnie ostatniego posta - nie lecą zaszyfrowane dane o psie tylko numery chipów + dane rejestratora (bazy) lekarz naopowiadał wam bajek. :D
 3. jak się łatwo domyślić ciąg dalszy polskiego piekiełka przeglądając europetnet trafiliśmy na sytuację gdzie chipy z polski nie były przekazywane do bazy europejskiej. dziś jest jeszcze ciekawiej najpierw identyfikacja.pl chip rejestrowany miedzy wrześniem a listopadem 2011 NIE jest widoczny w bazie europetnet pomimo że baza podaje takie informacje jak to Last Data Transfer to Europetnet: 11-05-2012 smiać się czy płakać a teraz najlepsze : ten sam chip zarejestrowany w safe-animal nie jest widoczny w europetnet pod szyldem safe animal !! nie ma go tam wcale! nastąpił split bazy i europetnet nie wyszukuje w bazie safe animal. sprawdziliśmy dalej chip jest widoczny w safe animal ale nie w europetnecie !!!! stało się to o czym ostrzegaliśmy wcześniej ! Na ta chwilę większość chipów z safe animal nie jest widoczna w europetnet. sprawdziliśmy inne numery i jest to samo. Najciekawsze ze chip zarejestrowany w niemczech jakoś jest widoczny w europetnet i działa normalnie. Co teraz na to powie Agata Balu ? awaria ? być może.. ale po to jest ten transfer do europetnet aby właśnie takim splitom zapobiegać. Wiesz jakie ma to konsekwencje w skali kraju jezeli chodzi o wyszukiwanie właścicieli psiaków ? Jeżeli dane na stronie europetnet są prawdziwe to problem dotyczy większości czipów rejestrowanych przez safe animal po 2009 r :D pięknie... ps. na wszelki wypadek są screeny z tej sytuacji a może ten temat tez zamkniecie ?
 4. [quote name='panbazyl']zapoznaj się z większą ilościa postów molosmolos. Nie tylko w tym temacie. jak dla mnie to robienie szumu.[/QUOTE] Co jest robieniem szumu ? przestrzeganie prawa ? czy może wyciąganie spraw które ktoś chce zamieść pod dywan, a potem hurra optymizm pomagamy dalej ? co ci nie pasuje ? napisz - odpowiem tylko proszę bez okólników i sarkazmu którym epatujesz Jak zwróciliśmy uwagę że sporo rzeczy tutaj na dogomanii jest nielegalnych bądź bardzo mocno wątpliwych moralnie to właśnie zostaliśmy okrzyknięci podobnie jak określiłeś. (sprawy obrotu toksycznymi lekami, wątpliwej pomocy zwierzętom w agonii,czy niemoralnym działaniu działaczy w jakimś związku ) Widać argument wrzasku i poklepywania przez współtowarzyszy jest mocniejszy niż fakty. Czy nie można robić czegoś dobrze od początku ? zgodnie z prawem i etyką ? czy też ze zdrowym rozsądkiem ? Obecnie sprawa ciągnie się dalej tj ciągnie w dół tych co narozrabiali, może posiedzą :] Jak sprawców skażą prawomocnym wyrokiem to wtedy napiętnujemy. Pies ma nowy dom. Stały. Legalnie.Ma nowego [U]właściciela[/U]. Czyli jak się chce to jednak można.
 5. to chyba jakiś żart ? jeżeli nie, to odpuście sobie. Pies po schroniskowy w pierwszym okresie potrzebuje kontaktu z człowiekiem - nie siedzenia w domu samemu. To najprostsza droga aby nauczyć psa wycia i niszczenia sprzętów.
 6. najtańszy GPS z GSM kosztuje 300zł, zwykły nadajnik telemetryczny 50-200zł - spokój bezcenny.
 7. Z tymi bazami jest jeszcze gorzej niż było. Większość baz wprowadza w błąd że są "międzynarodowe" tymczasem "integracja" to mrzonki. "Międzynarodowość" polega na tym że jest strona angielska i tyle. Nie ma pewności że baza nie zniknie, trzeba regularnie sprawdzać czy baza istnieje i czy nadal istnieje rekord. w przypadku wyjazdu za granicę warto dodać do baz "krajowych" danego państwa. Weci czy pracownicy przytulisk nie mają pojęcia czasem o europetnet i sprawdzają w swojej lokalnej bazie lub krajowej które to nie są integrowane z europetnet. Nie mają pojęcia co oznaczają pierwsze cyfry w chipie i z czym to się je. Kolejna sprawa to bariera językowa szczególnie w przypadku krajów południowych i francji. Kolejny problem to dodanie do bazy. Łatwiej psa wprowadzić do bazy niemieckiej niż do polskiej. Na chwilę obecną prawdopodobieństwo odzyskania psa zwiększa znacznie tylko GPS GSM "zewnętrzny". Chipy geolokalizacyjne są niebywale drogie, ponadto to urządzenia "szpiegowskie".
 8. Jest, kosztuje to ok 2tyś $ niedostępne w Polsce dla zwykłego zjadacza chleba.:roll: Dla "naszych" to urządzenie szpiegowskie...
 9. Jest taka firma OCS ([URL]http://www.ocs.pl/[/URL]) obsługują oni przesyłki w suchym lodzie - 78*C , mają swoje specjalne opakowania. Nie jest drogo. Do tego można sobie zażyczyć kontrolowanej atmosfery np. z logerem temperatury przesyłki.
 10. odpowiem radykalnie i mocno kontrowersyjnie. Zmień lekarza. Leki podane strasznie późno. dziś mamy 15.10 od ataku minęło 11 dni dopiero tak naprawdę lek został podany wczoraj. Objawy które opisałaś choć przypominają padaczkę nie są nimi do końca - brakuje kilku elementów. Koniecznie przed wizyta u neurologa weź wypis z operacji - co zostało podane jakie znieczulenie. to kluczowa sprawa. Jeżeli ketamina to zwiększa ona ciśnienie śródczaszkowe, może dojść do obrzęku mózgu, udaru, itd... prawdopodobieństwo takich powikłań istnieje. Czas gra na waszą niekorzyść im szybciej pies znajdzie się u prawdziwego neurologa tym lepiej. Jednorazowe podanie sterydu trochę mało. niech neurolog się wypowie widząc psa. Jeżeli widzisz minimalną poprawę to dobrze. to się nie cofnie po 3 dniach. Tak jak zostało napisane poprzednio tygodnie, miesiące , rok lub wcale.
 11. Możliwe że tutaj źródłem problemu nie są objawy padaczkowe a udar. Podczas udaru też może dojść do drgawek. Dokładnie opisz przebieg ataku ze wszystkimi detalami. Na pocieszenie dodam że o ile pies przeżył udar i jest pewien kontakt (chodzi, reaguje na głos, nie ma agresji, paniki) to są spore szanse że wyjdzie z tego. Potrzebny jest czas. Dużo czasu. Takie zmiany cofają się po miesiącu, roku, lub wcale. [B]Koniecznie skonsultuj psa z neurologiem[/B].[B]Byle szybko, czas i wdrożenie właściwej terapii ma kluczowe znaczenie! [/B]Możliwa jest tez reakcja na znieczulenie szczególnie w przypadku podania ketaminy. Poza luminalem pies coś jeszcze dostawał jakiś steryd ?
 12. kitixa warto ściągnąć jak pies włazi do wody. Obroża ta jest bardzo toksyczna dla ryb, żab itd...
 13. to dyrdymały! substancje w czosnku są śmiertelnie niebezpieczne dla psów, suszenie powoduje większą koncentrację składników. Nie podawajcie psom czosnku lub cebuli bo jest to silna trucizna!!!!
 14. to żaden problem :mad::mad: widzielismy nie raz kundla z tatuażem, ba... z rodowodem...:crazyeye:
×
×
 • Create New...