Jump to content
Dogomania

Apel o pomoc dla schroniska we Wrześni! Chcą je zamknąć i pozbyć się problemu = psów


Huski

Recommended Posts

  • Replies 849
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, tak kontaktowałam się z kilkoma osobami.Rozmawiałam też z kierownikiem schroniska-> wysyłki psów do tego drugiego schroniska są podobno wstrzymane . docelowo ma tam być 30 psiaków / obecnie jest ponad 100/ , a różnica ma być sukcesywnie " wyprowadzana" ze schroniska na zasadzie adopcji. myślę jednak, że trzeba kierownictwo przypilnować, i dopomóc w tych szybkich adopcjach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lena78']Hej, tak kontaktowałam się z kilkoma osobami.Rozmawiałam też z kierownikiem schroniska-> wysyłki psów do tego drugiego schroniska są podobno wstrzymane . docelowo ma tam być 30 psiaków / obecnie jest ponad 100/ , a różnica ma być sukcesywnie " wyprowadzana" ze schroniska na zasadzie adopcji. myślę jednak, że trzeba kierownictwo przypilnować, i dopomóc w tych szybkich adopcjach.[/QUOTE]
"Wyprowadzana" bo nie wytrzymam

Link to comment
Share on other sites

poproszę do mnie wątek, z góry dziękuję.Oczywiście nie burmistrz wyadoptowywał, tylko wolontariusze i to nawet nie Wrześni.Choć pokazała się iskierka nadzieji, na razie jedna osoba z Wrześni odezwała się odnośnie wolontariatu.Super. Ja kiedy zaczynałam u siebie, także byłam sama a obecnie jest nas około 20.Nie liczę sympatyków i przyszłych wolontariuszy. Może Września trochę odrobi w temacie i jeszcze zabłyśnie. U nas poszło jeszcze dalej, po prostu burmistrz, który był anty, już nie jest burmistrzem. Wrześnio, masz na to 3 lata, wszystko można zmienić, burmistrza także.Dobrze ktoś napisał, że lawinę rozpoczyna kamień.Tych co kochają zwierzęta, wcale nie jest tak mało. A ile dokładnie, to wyjdzie przy urnie wyborczej.Szybkie adopcje, to takze pobożne życzenie, bo adopcje musza być świadome, to nie worki z ziemniakami. Szykujemy się na akcje, aby sprawdzić te adopcje oraz spenetrować zagrody pod względem opieki nad psami. Brakuje nam odpowiedzi w sprawie spraw karnych we Wrześni, jak zdobędziemy, ruszamy w teren.Teraz wakacje, czasu będzie więcej i wolontaruszy. Schronisko i adopcje, to poważna sprawa nie koncert życzeń.A to jest zadanie burmistrza...zobaczymy, jak sobie radzi.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że jest tak dużo osób zaangazowanych.
Także bardzo chciałabym pomóc, tylko jak? - jestem w kontakcie z lena78.

Edukacja i kampania społeczna to jedyne rozwiązanie problemu - już od przedszkola do sz. wyższych!
Prezentacje w szkołach np. na lekcjach wychowawczych.

I krótka instrukcja mających wiedzę z zakresu obowiązującego prawa (czy tu jest tylko ustawa 'o ochronie zwierząt?) - p. Grzegorz Bielawski (z tego co widziałam w necie) się nie wyrabia, tyle ma pracy... :( ale super, jeśli zajmie się Wrześnią!

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej zastanawia mnie technikum Wetrynaryjne we wrzesni?Dlaczego szefowie tej szkoly sa tacy antyzwierzecy,nie wysylaja uczniow do tamtejszego schroniska ,dlaczego nie wezma pod patronat pieskow schroniskowych.Co z tych technikow wet wyrosnie ?nastepni urzednicy rzadni tylko pieniedzy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Najbardziej zastanawia mnie technikum Wetrynaryjne we wrzesni?Dlaczego szefowie tej szkoly sa tacy antyzwierzecy,nie wysylaja uczniow do tamtejszego schroniska ,dlaczego nie wezma pod patronat pieskow schroniskowych.Co z tych technikow wet wyrosnie ?nastepni urzednicy rzadni tylko pieniedzy?[/QUOTE]

Niestety,xxx52 ma rację.Uczniowie technikum weterynaryjnego,którzy nie maja prawie

kontaktu ze zwierzętami ,nigdy nie bedą dobrymi lekarzami.Będą tylko używali swój

zawód w celu zdobywania pieniedzy.Jest to duży błąd kierownictwa technikum,ze nie

wysyła swoich uczniów do schroniska chocby raz w tygodniu.Czyżby sie bali psów

schroniskowych,czy uważali je za gorsze od przebywajacych w domu?One też

niedawno były wsród nas!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co obserwuje jezeli niektorzy kierownicy schronisk nie poglaszcza psow ,chodza w szpilkach bialych kosziulach pod krawatem ,albo mundurach do schroniska,brzydza sie wlosow na rekach ,nosza psy za skore grzbietowa,wypozyczaja sobie kotki schroniskowe na 2 dni na ucieche dziecka ,ktore oddaja do schroniska po 2 dniach,weterynarze podaja zaszczyki nie dotykajac psow tylko stranguluja i przez krate to co mozna myslec?

wszystkich jak jednego jedna wyrzucilanbym ze schroniska z dozgonnym wstepem i kontaktem ze zwierzetami

Link to comment
Share on other sites

XXXX52 Czy coś już słyszałeś/aś/ o jakims remoncie w schronisku?Czy to coś konkretnego,np powiekszenie klatek,zrobienie wybiegu/bo jak się dowiadywałem to go nie było/
itd czy jakieś bzdury w celu zmylenia przeciownika?Proszę,dowiedz się coś wiecej.
Dziwię sie,ze tak bogate miasto trzyma psy w takich warunkach.Mnie by to jedzenie kupione w tych wrzesińskich marketach staneło w gardle,gdybym tam mieszkał i widział zycie
i los tych biednych psiaków

Link to comment
Share on other sites

Co oni mowia mozna jednym uchem wpuscic drugim wypuscic!
Nie wazne sa ich czcze opowiastki dla grzecznych dzieci ,wazne sa tylko czyny.ja tyle od tych urzedasow slyszalam ,ze teraz jak nie zobacze na wlasne oczy to nie uwierze.To sa zwykli kretacze.mieli budowc przeciez nowe schronisko.
Te pomyje to tragedia co zatruwa psy.przeciez psy nie moga jesc np cebuli itd.nie dziwota ze te boksy plywaja w smierdzacych odchodach.psy umieraja od zatruc.
Na to Twoje pytanie to powinny sie wypowiedziec osoby co mieszkaja w poblizu i sa wolontariuszami ,albo sie myle?

Link to comment
Share on other sites

Na razie w schronisku malowane są boksy i kraty, boksy niestety nie są powiększane, a szkoda..... Faktycznie takie odświeżone schronisko wygląda o niebo lepiej, ale czy psom to pomaga... ?... czy będzie się im lepiej żyło..... ???

[img]http://img14.imageshack.us/img14/5835/10czerwiec2011r016.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Co do czystości,to nie wyglada zle.Ale niestety wielkosć boksu jest tragiczna.

Polecam spróbować samemu posiedziec choćby 2 godziny,zeby móc zabrać zdanie w tej sprawie.Bo ja z góry jestem przeciwny tej wielkosci,wiec nie muszę sprawdzać.Ale sa na pewno osoby które twierdzą,że wiekośc jest dobra ,no więc......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Dodałam nowe zdjęcia psiaków
[B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/129821-Psy-z-wrze%C5%9Bni-foty-aktualizowane-od-1-sztrony"]Psy z wrześni, foty aktualizowane od 1 sztrony[/URL][/B][/QUOTE]


To ja zapytam ;)

[URL]http://img811.imageshack.us/img811/9697/stycze2011020.jpg[/URL]

Interesowałoby mnie więcej informacji o tym psiaku z lewej. Jest strasznie podobny do naszej schroniskowej Rewii. Zrobiłabym im wspólne ogłoszenia, może jako para "bliźniąt" się sprzedadzą :diabloti: Jakby dało radę, byłabym też wdzięczna za więcej zdjęć.


[url]http://img542.imageshack.us/img542/1783/13maj2011rok117.jpg[/url]

Zuzlikowa się załamie, ale cóż... Wie już o nim? Czy podesłać? On taki ni to benek, ni to nie wiem co :eviltong: Jakieś info co do charakteru da radę? Założę mu osobny wątek.


[url]http://img689.imageshack.us/img689/109/maj2011rok059.jpg[/url]

Ciotki od labków wiedzą? Jeśli nie, to go wrzucę na labradory.info i podeślę do Primy. Tylko info więcej plis :modla:


[url]http://img135.imageshack.us/img135/7972/13maj2011rok124.jpg[/url]

Mogę prosić o zdjęcie stojącego na ziemi? Bo nie wiem, czy się na parówy nadaje :p


[url]http://imageshack.us/photo/my-images/638/kojecaviiiczarny1.jpg/[/url]

Hmm... Nie znam się na terierach. Jagdterier? Prawie :cool3:


[url]http://img853.imageshack.us/img853/362/10czerwiec2011r065.jpg[/url]

A tego pana trzeba podesłać Edycie ;) To ja się biorę zaraz do pracy :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Na razie w schronisku malowane są boksy i kraty, boksy niestety nie są powiększane, a szkoda..... Faktycznie takie odświeżone schronisko wygląda o niebo lepiej, ale czy psom to pomaga... ?... czy będzie się im lepiej żyło..... ???

[IMG]http://img14.imageshack.us/img14/5835/10czerwiec2011r016.jpg[/IMG][/QUOTE]
Co to ma byc?Kto w tej malutkiej budzie w tej wymalowanej klatce ma siedziec?
masz racje ,malowanie tych klatek nic nie da zwierzetom,tylko bedzie lechcilo oczy nie znajacych sie,nic na psach i kotach wladzach schroniska i wladzach miasta.Wpierw powinni przeznaczyc pomieszczenie ,albo dobudowac ,na zabiegi wet.pomieszczenie ocieplane do chorych psow,utworzyc pomieszczenie na kwarantanne,pomieszczenie ocieplane dla szczeniakow,pomieszczenie ocieplane z woliera na zwewnatrz do kotow ,ktore nie moga w zimnych budach mieszkac.(proponuje zakupic pracownikom schroniska i wladzom miasta ksiazke o potrzebach kotow i psow )
Kojce naleza powiekszyc.Przeciez maja wystraczajaco tereniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Co to ma byc?Kto w tej malutkiej budzie w tej wymalowanej klatce ma siedziec?
masz racje ,malowanie tych klatek nic nie da zwierzetom,tylko bedzie lechcilo oczy nie znajacych sie,nic na psach i kotach wladzach schroniska i wladzach miasta.Wpierw powinni przeznaczyc pomieszczenie ,albo dobudowac ,na zabiegi wet.pomieszczenie ocieplane do chorych psow,utworzyc pomieszczenie na kwarantanne,pomieszczenie ocieplane dla szczeniakow,pomieszczenie ocieplane z woliera na zwewnatrz do kotow ,ktore nie moga w zimnych budach mieszkac.(proponuje zakupic pracownikom schroniska i wladzom miasta ksiazke o potrzebach kotow i psow )
Kojce naleza powiekszyc.Przeciez maja wystraczajaco tereniu.[/QUOTE]

Tak,koniecznie należy im kupić ksiązki o potrzebach psów i kotów.Słyszałem,że

np w Niemczech,pracownicy schronisk muszą przed rozpoczęciem pracy w schronisku ukończyć technikum przystosowujące do takiej pracy,A u nas co??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiktor z Warszawy']Tak,koniecznie należy im kupić ksiązki o potrzebach psów i kotów.Słyszałem,że

np w Niemczech,pracownicy schronisk muszą przed rozpoczęciem pracy w schronisku ukończyć technikum przystosowujące do takiej pracy,A u nas co??[/QUOTE]
U nas nalezy isc do bura zatrudnienia nie majac nawet podstawowych wiadomosci o potrzebach ,chorobach ,wychowaniu zwierzat i dostaje sie prace w schronisku,albo zeby zostac szefem schroniska nalezy miec szerokie plecy,najlepiej mundur,dobre powiazania i chop dostaje sie dobra posadke kierownika schroniska .Mozna raz na miesiac przyjsc do miejsca pracy obejzec pieski z daleka zeby bron boze sie nie pobrudzic i uciec do czystego biura..Mozna tez walczyc o posadke kierownika schroniska widzac przed oczami tylko many many nie wazne ,ze sa uzyskiwane kosztem zwierzat.przykre jest ,ze te many many to nie sa przeznaczone na zwierzeta .To wszystko jest wielka pomylka.
zeby zostac kierownikiem schroniska ,nalezy miec odpowiednie wyksztalcenie ,miec wieloletnia praktyke ,pracujac w schronisku.Zeby zostac pracownikiem schroniska nalezy zglosic sie do schroniska i przejsc wielomiesieczna praktyke.
To co najwazniejsze nie wystrczy miec dobre wyksztalcenie ,praktyke .Zeby pracowac w schronisku nalezy kochac zwierzeta ,miec haryzm i wiadomosci o potrzebach czworonogow.

Link to comment
Share on other sites

Świat Karm ma super promocję na karmy FARMINA!

[URL]http://swiatkarm.pl/s,farmina,580.html[/URL]

Kupując [B]jeden[/B] worek karmy [B]drugi[/B] otrzymujemy [COLOR=red][B]Gratis[/B][/COLOR]!
Np. kupując 20 kg karmy [URL="http://swiatkarm.pl/p,farmina_charli_standard_20kg__20kg_gratis,10026,580.html"]Farmina Charli Standard [/URL] w cenie 75 zł drugi otrzymujemy gratis! Czyli za 40 kg karmy płacimy 75 zł!

Ja osobiście nie kupię tej karmy, bo wg mnie jest "bytowa" czyli na przetwanie.
Ale uważam, że jest to bardzo dobra oferta dla Fundacji, schronisk i osób prywatnych zajmujących się bezdomniakami w większej ilości (np. dokarmiającymi bezdomne psy)!

Jeśli możecie roześlijcie ofertę do znajomych Fundacji czy schronisk, bo według mnie promocja jest SUPER!

Link to comment
Share on other sites

[B]Mam kontakt do dziewczyny która chce zaadoptować psa. Mieszka w domu z ogrodem we Wrześni więc pomyślałam że lepiej niech jakaś bida z wrzesińskiego schroniska skorzysta. Jeżeli ktoś z Was chce się tym zając to dajcie znać na pw. Sprawa dość pilna bo dziewczyna chciałaby już zobaczyć psiaki a ja jej karzę cierpliwie czekać. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...