Jump to content
Dogomania

Posadziliśmy 319 drzew i krzewów ! Jesteśmy zaje.....:-) Dziękuję !


Recommended Posts

[quote name='MagdaNS'] Mój szwagier, który hoduje krowy i owce i produkuje najróżniejsze sery, złożył pewną propozycję dla Rodziny, ale muszę ją najpierw przekazać Biafrze, a Ona - Rodzinie do przemyślenia.[/QUOTE]

ciekawość to pierwszy stopień wiadomo dokąd :hmmmm::grins::cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Florentynka']Zrobiłam taki wyciąg z pierwszego posta, żeby było jasne czego brak:

3 szt jabłonek - 8 zł szt. - razem [B]24 zł[/B]
1 śliwka węgierka - [B]8 zł[/B]
6 szt borówek - 10 zł szt - razem [B]60 zł[/B]
12 szt nawozu po 10 zł szt - razem [B]120 zł[/B] ( nie uwzględniona eloise, która deklarowała dokupienie 2 szt)
3 szt leszczyny - po 15 zł - razem [B]45 zł[/B]
35 palików po 2,50 - razem [B]87,50 [/B]( no chyba, że źle policzyłam)
łącznie brak: [B]344, 50[/B] ( od czego należy odjąć 20 zł wpłaconych dodatkowo przez Dziką_Figę ( z przeznaczeniem dowolnym) i 20 zł od eloise na nawóz)[/QUOTE]
To ja jeszcze dorzucę:
1 jabłonkę
1 śliwkę węgierkę
1 borówkę
1 leszczynę
1 szt nawozu
3 paliki

Razem 58zł 50 gr (wysłane Paypalem do 3x)

Edit: śliwka już wzięta chyba, więc w zamian może być jabłonka...czyli moje dwie jabłonki

Edit2: Na pierwszej w tej chwili nie ma dostępnych ani jabłonek ani śliwek.... zobaczymy co powie odpowiedzialna za zakup osoba...

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy jak szefowe przyjdą... w razie czego można poprzesuwać moją deklarację na inne drzewka albo roślinki (tylko żeby nie poszło wszystko na paliki i nawóz - MUSI BYĆ CHOCIAŻ JEDNO DRZEWKO I JEDEN KRZACZEK ODE MNIE - bo one będą symbolicznie rosły KU PAMIĘCI PRIAMKA, psiego staruszka wyadoptowanego do Pabianic ze schroniska w Koninie, który zginął tragicznie dwa dni temu....

Link to comment
Share on other sites

Ciotki, spokojnie, moje życie to nie tylko dogo, ale i realny świat. Możemy kupić więcej drzewek, ja myślę, że jabłonek jest dość dużo, do śliwek węgierek bym dorzuciła.
Wieczorem, jak wpłyną wszystkie przelewy, zrobię ostateczne podsumowanie, przynajmniej w części drzewkowej. Musze się skomunikować z Biafrą, potrzebuje jej tel, ale na PW w tej sprawie na razie mi nie odpowiedziała. Okazuje się, że zorganizowanie torfu kwaśnego nie będzie takie proste, bo nigdzie wysyłkowo nie sprzedają, więc albo ja bym jakoś zorganizowała transport do niej i u nas w Centrum zakupiła, ale muszę wiedzieć dokładnie, gdzie Biafra mieszka, albo wyśle Biafrze pieniądze na ten torf, żeby kupiła gdzieś na miejscu. Bez niego nie da się posadzić borówek. Paliki mam ustalone na Allegro, może coś jeszcze urwę z ceny, więc nie ma problemu, nawóz tez pójdzie wysyłkowo, tylko muszę znać adresy gdzie. No i to może iść nawet pod koniec przyszłego tygodnia.
Kasiatatry, ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale Ty - podobno - i tak jesteś :diabloti: więc kopiuję treść e-maila:
"Doczytałem się, że ta rodzina ma krowę. Jeśli
tak to ja ich bezpłatnie nauczę robić sery twarde podpuszczkowe,
miękkie typu feta, jogurt, twarogi smakowe, ser topiony itp. Wiązałoby
się to z przyjazdem jednej osoby do nas na parę dni, ale myślę, ze da
się to załatwić.
Jeśli mają 3,5 ha pola i mogą krowy wypasać to na mleku - serze
zarobią. Ser żółty farmerski ja sprzedaję po 40 zł kg, ale na targach
w Łodzi konkurencja chciała mnie udusić za dumpingowe ceny. U nich
kosztował 60 zł i lepiej im schodził, bo gadał, że mój to
"podróbka" i dlatego taki tani...."
Więc Biafra tu przeczyta o pomyśle, bo się jeszcze nie skomunikowałyśmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS']Musze się skomunikować z Biafrą, potrzebuje jej tel, ale na PW w tej sprawie na razie mi nie odpowiedziała. [/QUOTE]

Iza nie ma chwilowo netu (nie wiem ile "chwila" będzie trwała)
więc jakby coś to tylko tel.
0692 334 433

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=purple][SIZE=6][FONT=Book Antiqua][B]Akcja w części drzewka zostaje zamknięta.
[/B][/FONT][/SIZE][/COLOR][LEFT][COLOR=purple][SIZE=6][FONT=Book Antiqua][B][SIZE=4]Według moich wyliczeń kupiliśmy:
22 jabłonki po 8 zł = 176 zł
17 wiśni po 7 zł = 119 zł
10 grusz po 8 zł = 80 zł
10 czereśni po 10 zł = 100 zł
11 śliw węgierek po 8 zł = 88 zł
5 śliw mirabelek po 8 zł = 40 zł
10 śliw Renkolda po 8 zł = 80 zł
150 malin po 2 zł = 300 zł
30 borówek niskich po 10 zł = 300 zł
20 borówek wysokich po 15 zł = 300 zł
30 czarnych porzeczek po 2,50 zł = 75 zł
4 leszczyny po 15 zł = 60 zł

[SIZE=5]Razem: 1718 zł

[COLOR=red]Proszę na miau napisać, że osoba o nicku gaota nie wpłaciła zadeklarowanej kwoty na 4 krzaczki wysokich borówek.

[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/B][SIZE=4][SIZE=5][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=4]Wszystkie rozpiski są na I stronie.
W miejsce deklaracji gaota dałam wpłatę mojej koleżanki Bożeny K. na 1 krzaczek oraz na 3 krzaczki z wpłaty Danuta i Henryk K.
Wpłatę Lecha R. podzieliłam: 5 brakujących krzaczków borówki niskiej = 50 zł, 2 opakowania nawozu do borówek = 20 zł i 12 palików = 30 zł.
Wpłatę opisaną jako cez dałam na dodatkowe 25 krzaczków malin, one nie są trudne w hodowli, a ładnie owocują.

[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][CENTER][SIZE=6][COLOR=purple][FONT=Book Antiqua][COLOR=red][COLOR=black][COLOR=red][B]Cały czas zbieramy na paliki i nawóz. jeśli ktoś chciałby wesprzeć zakup torfu i kory mielonej (szacuję na jakieś 120 zł) to będzie super.[COLOR=navy][SIZE=4]

Myślę też, że przydałyby się jakieś środki ochrony roślin. Ja wiem, wszyscy jesteśmy przeciwnikami oprysków, ale bez tego w dzisiejszych czasach nie bardzo się da, widzę, co się dzieje w moim niewielkim wiejskim sadziku przy domu, niestety pasożyty drzew owocowych są niesamowicie agresywne, nie wspomnę już o mszycach, które w zeszłym roku omal nie zeżarły mi róż. [/SIZE][/COLOR][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/FONT][/COLOR][/SIZE]

[/CENTER]
[COLOR=purple][SIZE=6][FONT=Book Antiqua][SIZE=4][SIZE=5][COLOR=red][COLOR=black][SIZE=4]
[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/FONT][/SIZE][/COLOR][/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Skomunikowałam się z Biafrą, ma awarię prądu i dopiero w pon. będzie miała net.
Ustaliłyśmy, że jej przekażę pieniądze na 6 worków torfu kwaśnego oraz 2 -3 worki kory mielonej, a Biafra kupi w Castoramie. Ja zaraz sprawdzę, w jakiej cenie i w jakich opakowaniach to mają w Castoramie. Przekażę też do Biafry na konto 30 zł taizu na koszyczek.
Pani ze szkółki dorzuci nam 2 pigwy gratis.
Jeśli ktoś chciałby wesprzeć zakupy torfu i kory to będę ogromnie wdzięczna, wpłatę proszę kierować bezpośrednio do Biafry (nie do Fundacji).

[FONT=Book Antiqua][SIZE=4][B]edit:[/B] [/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4]według info na stronie internetowej Castoramy torf kwaśny jest po 9,98 zł za 80 litrów, potrzebujemy 6 opakowań czyli 60 zł, kora drobna sosnowa jest po 16,98 zł za 80 litrów, potrzebujemy 3 opakowania czyli 51 zł, razem okrągłe 111 zł[/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=4] :evil_lol::evil_lol:[/SIZE][/FONT]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Anna, towar jest już uszykowany w szkółce i zapłacony, ale cały czas nam brakuje na torf i korę dla borówek, a bez tego całe zakupy krzaczków diabli wezmą, za 60 zł to kupimy akurat 6 worków torfu kwaśnego dla borówek, tyle ile potrzebujemy. Zostanie jeszcze 3 worki kory mielonej po 17 zł no i paliki. To będzie naprawdę ważniejsze niż kolejne 4 krzaczki borówek. Dowiedziałam się, że niskie różnią się tym od wysokich, że jedne są niższe, drugie wyższe, te niższe za jakiś czas dogonią te wysokie. Pani uszykowała nam kilka gatunków borówek, w tym te, o których pisałaś. Pigwę dwa drzewka dostaniemy gratis.

Link to comment
Share on other sites

Uaktualniłam na pierwszej stronie listę wpłat na zakupy żywnościowe.
Proszę o ewentualne uwagi.
Wszystkim darczyńcom bardzo, bardzo dziękujemy.

40,00 Gaota
30,00 beka
30,00 grzenka
15,00 Havanka
50,00 Magda222
40,00 Gameta
15,00 Ania102
18,00 Nikaragua
23,00 Eloise
100,00 Pan Lech R. z Poznania
50,00 Czarna_Nutka
50,60 Agusiazet
250,00 jkp+ania
45,00 AgataBD
70,00 Aga76
50,00 Pani Paulina K. z Częstochowy
25,00 Pan Grzegorz B. z Łodzi
25,00 Olkatrolka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaja i Aza']Ja jeszcze tylko dodam, ze te ziemie pod borowkami trzeba bedzie regularnie zakwaszac; mysle, ze ten nawoz specjalnie do borowek bedzie rowniez zakwaszal i napewno bedzie potrzebny, jesli ziemia jest 4 kategorii, ale z "domowych" sposobow polecam podlewanie fusami kawy.[/QUOTE]

A fusy po herbacie też mogą być? Mam takie borówki i chciałabym użyć to co mam, a kawy nie pijam....

Link to comment
Share on other sites

Nawóz właśnie zakwasza, poza tym po to trzeba zrobić ściółkowanie całego podłoża ok. 10-centymetrową warstwą kory, żeby ziemia cały czas się zakwaszała :). Mam tylko nadzieję, że pogoda się poprawi, u mnie drugi tydzień leje i jest bardzo zimno, poniżej 10 stopni, w takich warunkach sadzenie drzewek, i to tylu, to żadna przyjemność..... Faktycznie, chyba trzeba by już dzisiaj przekazać Rodzinie info i ilości i gatunkach drzewek, niech szykują sobie dołki, zawsze to będzie łatwiej. Borówki będą w doniczkach, to one będą mogły poczekać, ale drzewka owocowe trzeba będzie sadzić od razu. Ja chyba dzisiaj zacznę też załatwiać temat palików, dołożę brakującą ilość ze swoich i to będzie mój wkład w pomoc dla Rodziny.

[COLOR=navy][B]Cały czas liczę na to, że nas ktoś jeszcze wesprze w zakupach kory (51 zł) i nawozu, brakuje 7 opakowań (70 zł),[/B] bo moja osobista dziura budżetowa jest tak wielka jak Rów Mariański, ponad 20 tys debetu to już dzwonek alarmowy.... muszę zacisnąć ogromnie pasa, koniec z bazarkami wystawianymi i "kupowanymi", na dodatek, tak się już pożalę, na mój bazarek z ozdobami świąteczno - wiosennymi prawie nikt nie zagląda, a tam też "utopiłam" trochę kasy na zakupy....[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...