Jump to content
Dogomania

Stellcia i Gwiazdeczka Zibi wyrwane z piekła Arktyki mają DOM :):):)


Martika&Aischa

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Beatkaa']Ok.Wpisz Martiko@Aischa w rozliczeniu:
20zł - muzzy

:)[/QUOTE]
Już cioteczko wpisuję :) muzzy - Pięknie Dziękujemy:loveu:

[quote name='Beatkaa']Propozycja gorki330 cudowna,trzeba tylko dokładnie sprawdzić warunki,przeprowadzić wizyte i na pewno czekamy na zdanie Ilony.;)[/QUOTE]
Cioteczka Ilona szukała domku dla Onki - gorki 330 - myślę że jest to bardzo komfortowa sytuacja bo cioteczki się znają :)
Teraz tylko czekamy na pojawienie się na wątku Ilona_n i szukamy cioteczki która sprawdzi domek u gorki 330 ;)

Podnoszę wątek dziewczynek!

[quote name='Martika@Aischa']Cioteczki trzeba tu ściągnąć cioteczke Ilona_n to jej głos w tej kwestii jest podobno decydujący.
Myślę że nie ma co się zastanawiać i trzeba sprawdzić warunki u cioteczki gorki330.
Zresztą jak wcześniej pisałam ...mamy jak najbardziej akceptację na taką wizytę.
Trzeba tylko poszukać kogoś z tych okolic kto zgodzi się zrobić taką wizytę.[/QUOTE]

Nadal czekamy na przybycie!!!!!!!! i decyzje co dalej z dziewczynkami????????!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie miałam kiedy zajrzeć do komputera i na wątek.

Kilka słów wyjasnień o obecnym miejscu pobytu suniek:

to jest hodowla ONków z hotelem komercyjnym, który pobiera opłaty 30pln za dobę.
Na potrzeby psów dogomaniackich i wszelkich bezdomnych wynegocjowałam tam około roku temu stawkę 15pln/dobę i jeśli byłaby potrzebna obsługa wet, to za leczenie wet opłata na podstawie rachunku.

Znam właścicieli tego hotelu dobrze i wiem, że traktują psy jak własne dzieci .. (nadmienię tu na przykład, że doprowadza ich do wielkiej irytacji, gdy ktoś pali papierosy w sąsiedztwie psów, bo to im szkodzi i przeszkadza).

Psy hotelowane u nich traktują jak swoje własne, żadnej różnicy. Opieka jest na medal. Dostaje telefony z relacjami co i jak, gdy pies jest świezo umieszczony lub jest poddawany jakimś zabiegom.
Fotki zwykle robię ja, gdy tam jadę, ale ponieważ nie mam kiedy teraz pojechać, więc chwilowo brak fotek.

Wczoraj byłam z wizytą u rodziny arktyki, prosiłam, by uzyskali odpowiedź arktyki co do zrzeczenia się jej psów.
Mają z nią kontakt. ja dostałam już od nich papiery w postaci książeczek zdrowia tych psiaków, które miała u siebie.
W tym też papiery hodowlane Westki - Nuki.

Dzwoniłam dziś do Kaśki z Włocławka (tymczasem nie odbiera) będę jeszcze próbować.
Ustalimy warunki i naturalnie, jeśli nic nie będzie stało na przeszkodzie, to przewieziemy psiaki w tańsze miejsce.

Przypomnę, że arktyka też pobierała opłaty za duże psy w kwocie 15pln/dobę .. więc ten hotelik Primo Grande nie jest zbyt drogi w relacji do DT arktyki .. ale te 2 suczki akurat były na jej utrzymaniu i nie mają zaplecza finansowego.

Jestem za zmianą miejsca z uwagi na koszty o ile odpowiednie warunki będą im zapewnione.
Gwiazda musi być leczona. Stella jest względnie zdrowa, ale zaniedbana i wycofana, ale już zaczyna się otwierać.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_QipkfcwJf8k/TY8jWsOi0XI/AAAAAAAACTI/1ZF3y4eeOqQ/s640/DSCN9317.JPG[/IMG]

I ta "wycofana "sunia
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/_QipkfcwJf8k/TY8qdiWWGBI/AAAAAAAACTQ/irsG4UQAMVw/s720/IMG_9282.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/_QipkfcwJf8k/TY8rM-1ffLI/AAAAAAAACTg/SwGRv6ezzds/s720/IMG_9277.JPG[/IMG]

To zdjęcia gdy je zabieraliśmy.

Link to comment
Share on other sites

Na watku zbiorczym psow od Arktyki w pierwszym poscie jest link do albumu, wczoraj tam wgralam zdiecia ONek. Zagladajcie tam od czasu do czasu, ja jak mam chwilke to dorzucam tam foty ale juz nie ogarniam zmniejszania i wklejania na kazdy watek z osobna :)

edit: oo Ania wpadla juz na ten pomysl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Na watku zbiorczym psow od Arktyki w pierwszym poscie jest link do albumu, wczoraj tam wgralam zdiecia ONek. Zagladajcie tam od czasu do czasu, ja jak mam chwilke to dorzucam tam foty ale juz nie ogarniam zmniejszania i wklejania na kazdy watek z osobna :)

edit: oo Ania wpadla juz na ten pomysl[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy za informacje.

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle, ze nie ma co kruszyc kopii o aktualne zdjecia z hoteliku. Skoro sunie maja byc stamtad zabrane, [B]ze wzgledu na koszty[/B], to przeciez nie ma znaczenia jaki wspanialy, czy tez mniej wspanialy jest ten hotelik. Nie stac nas na niego poprostu.

Link to comment
Share on other sites

Nie ruszymy z miejsca dopóki nie dostaniemy informacji od cioteczki Ilona_n jak przebiegła rozmowa z gorki330. Czy jest zgoda na przewiezienie suń i sprawdzenie warunków. Trzeba bedzie znaleźć kogoś z Włocławka kto to sprawdzi. Na razie tkwimy w martwym punkcie.
Na chwile obecną nic nie wiemy więc nie możemy nigdzie dziewczynek przenosić.
Koszty oczywiście w aktualnym hoteliku nam rasną z dnia na dzień.
A w kasie na dzień dzisiejszy mamy 20 zł :(

Link to comment
Share on other sites

Paczek, może nie musisz pracować i stąd twoje oczekiwania przy klawiaturze. (ja niestety mam ponad 2 etaty bo muszę - żeby utrzymać rodzinę i mieć na zwierzęta). Między pracą i pracą załatwiam mnóstwo spraw wokół zwierząt. Nie mam czasu nawet dla własnego dziecka.

Nie mam żadnych dokumentów dla tych suczek ON (dostałam papiery dla westki, Rambusia, i dobermana, plus kilka rachinków za zabiegi dla Dudzi/Malika/Reksia).
Do dzisiejszego smsa od beataczl nie miałam pojęcia o ofertach BDT. Mój tel jest w sygnaturze, właśnie po to by pisać lub dzwonić gdy jestem OFFline i nie mam dostępu do dogo i tego co się dzieje, więc proszę nie zarzucać mi, że pojawiam się wtedy, gdy jestem wywoływana.
Uznałam, że przeniesienie suniek z uwagi na aktualne koszty jest sprawą kluczową.
Gdy tylko mogłam zajrzałeć na wątek i ustaliłam do kogo mam się zwrócić, natychmiast wykonałam tel do Kasi z Włocławka, żeby cokolwiek ustalić .. nie mogła wtedy odebrać .. odebrała króciutko mój drugi tel i obiecała oddzwonić popołudniu, więc czekam na kontakt zwrotny ..

więc co to za zarzuty?

hotel nie ma wglądu do wątku, nie jest nawet zorientowany co to jest dogomania ..
sunie są w dobrych rękach i nie grozi im tam żaden wyzysk, krzywda czy wykorzystanie do jakichkolwiek celów ..
była w nim do lutego suczka ON Manta z dogo. Była w nim sterylizowana i socjalizowana aż do dnia adopcji.

Jak tylko odezwie się do mnie Kasia będziemy ustalać co dalej ..
i apeluję o posty [B]bez zbędnych pomówień[/B] ..

Link to comment
Share on other sites

Kochani to super okazja - miejsce u Kasi we Włocławku.
Na tą chwilę to dla nas jak gwiazdka z nieba - bezpłatny DT dla dwóch suniek (myślę że koszty leczenia i Weta byłyby po naszej stronie)

Ilona pomówi z Kasią - musimy poczekać,
jestem za tym by jak najszybciej przewieź Sunie.

Osoba do sprawdzenia tego DT - byłaby na już potrzebna,
zaprośmy Agata69 na wątek,
dam zaraz znać na ogólnym u Arktyki, że szukamy osoby do sprawdzenia DT we Włocławku.

Paczek - prosze Cię - Wszyscy się martwimy o te Psiaki.

U nas pod Krakowem jest też super hotelik "Psia kość" a ceny to 30zł/doba za Psiaka,
dla bezdomniaków mamy liczone połowę czyli 15zł/doba.
Identycznie jak teraz gdzie mamy 2 Sunie.

Cioteczki z Krakowa jeżdżą co tydzień i robią zdjęcia Psiaków i wstawiają na wątki - hotelik tego nie robi.

Edit: Na ogólnym u Furciaczka juz dałem znać

Link to comment
Share on other sites

Znajdzie nr do ciotki z Wloclawka, zadzwoncie i poproscie o szybka wizyte.
Potem pozostaje kwestia ewentualnego transportu, nie wiem czy Ilona bedzie miec czas zeby psy podwiezc. Jesli nie to trzeba kogos innego szukac...ja bez auta wiec odpadam w tej kwestii.
Kolejny problem to taki ze potrzebne beda kwity od weta, zaswiadczenia o stanie zdrowia/stopniu zaniedbania...to material dowodowy i jest niezmiernie wazny.
Nie wiem czy wetka widziala Onki (hotel kozysta z uslug tego samego weta co ja, wiec koszty wet beda pewnie policzone ulgowo bo wetka to zloty czlowiek). Jesli nie to gorki bedzie musiala to zalatwic u siebie, albo poprosic hotel o udanie sie z sukami do kliniki.

Link to comment
Share on other sites

Oddzwoniła Kasia. Jesteśmy po rozmowie i ustaleniach dla obu suniek.

Co wiemy o suniach na chwilę obecną:
Gwiazdka ma kontynuację leczenia - ogólnoustrojowy stan zapalny. Potrzebny będzie wymaz z ucha.
Stella potrzebuje badania morfologiczne w kierunku zdrowia trzustki.

Zanim wyślemy je na sterylki musimy doprowadzić je do stosownej kondycji fizycznej.
Potem naturalnie [B]adopcja Stelli[/B] - bez żadnych zastrzeżeń - [B]to sunia przybłęda[/B].
Adopcja Gwiazdki - psa którego historia [B]nie jest nadal do końca i jednoznacznie[/B] ustalona - może wymagać zrzeczenia arktyki, ale to jeszcze ustalam.

[B]Kojec dla suń będzie przygotowany najwcześniej na czwartek[/B].
[B]Do tego czasu szukamy osoby do formalnej wizyty[/B] u Kasi
oraz [B]transportu na trasie Aleks.Kuj. - Włocławek.[/B]
Ja najwcześniej mogę wykonać transport w przyszły weekend.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...