Jump to content
Dogomania

Czekoladowe szczenięta- jeszcze tylko jedna sunia czeka na dom!


Mosia

Recommended Posts

[quote name='DoPi']I nie należy mysleć w ten sposób, że taki szczeniak zabiera potencjany dom starszemu psu.[/QUOTE]

Ano. A te, które już sobie są i żyją, niech zdychają na betonie w schroniskowych boksach. No przepraszam, ale jak ktoś nie potrafi wyjść ze schematycznego myślenia pt. "ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie" :loveu: to my nigdy do cholery nie wyjdziemy z nadpopulacji niechcianych psów :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie"
Nie napisałam , ze ratuje, bo są słodziusie więc może nie komentuj wten sposób. Może zauważysz również , że wziełam stara schorowana sunię schroniskową, a teraz wzięłam drugiego psa 2 letniego . Po prostu pomagam jak umiem. A nadpopulacji nie unikniesz dopóki nie zmieni się mentalność ludzi i podejście do sterylek. Nie ma co obrażać innych używając inwektyw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Ano. A te, które już sobie są i żyją, niech zdychają na betonie w schroniskowych boksach. No przepraszam, ale jak ktoś nie potrafi wyjść ze schematycznego myślenia pt. "ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie" :loveu: to my nigdy do cholery nie wyjdziemy z nadpopulacji niechcianych psów :roll:[/QUOTE]

No przepraszam bardzo, ale z nadpopulacji niechcianych psów to my nie wyjdziemy dopóki nie pojawią się odpowiednie regulacje prawne na skalę całego kraju i to zarówno w zakresie kastracji, usypiania ślepych miotów, jak także eliminacji nieadopcyjnych psów ze schronisk. Wiele krajów zachodnich tak skraca ich cierpienia, a schroniska te często stawiamy za wzór.
Że o nauczeniu ludzi odpowiedzialności za to co oswoił nie wspomnę, bo to potrwa pokolenia, choć jak widzę jak się dziś dzieci wychowuje ( w całkowitym braku poszanowania dla istot słabszych), to my tej zmiany na pewno nie doczekamy !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DoPi']"ratujmy wszystkie szczeniaczki, bo są słodziusie"
Nie napisałam , ze ratuje, bo są słodziusie więc może nie komentuj wten sposób. Może zauważysz również , że wziełam stara schorowana sunię schroniskową, a teraz wzięłam drugiego psa 2 letniego . Po prostu pomagam jak umiem. A nadpopulacji nie unikniesz dopóki nie zmieni się mentalność ludzi i podejście do sterylek. Nie ma co obrażać innych używając inwektyw.[/QUOTE]

Nie sądzę, żebym kogokolwiek obrażała w jakikolwiek sposób. Forum to miejsce publiczne, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie, z tego, co mi wiadomo.

[quote name='skrzeli']No przepraszam bardzo, ale z nadpopulacji niechcianych psów to my nie wyjdziemy [B]dopóki nie pojawią się odpowiednie regulacje prawne na skalę całego kraju[/B] i to zarówno w zakresie kastracji, usypiania ślepych miotów, jak także eliminacji nieadopcyjnych psów ze schronisk. Wiele krajów zachodnich tak skraca ich cierpienia, a schroniska te często stawiamy za wzór.
Że o nauczeniu ludzi odpowiedzialności za to co oswoił nie wspomnę, bo to potrwa pokolenia, choć jak widzę jak się dziś dzieci wychowuje ( w całkowitym braku poszanowania dla istot słabszych), to my tej zmiany na pewno nie doczekamy !![/QUOTE]

No, regulacje by się przydały. Ale dopóki ich nie ma to trzeba patrzeć globalnie na problem bezdomności, niestety. Czasem trzeba uciszyć serce, a słuchać rozumu.

Link to comment
Share on other sites

Szczenięta zostaną z suką minimum do 6-7tyg. Zostaną zaszczepione, dwa już są zarezerwowane, umowa adopcyjna zawiera punkt o obowiązkowej kastracji/sterylizacji. Matka szczeniąt również zostanie wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, póki co radzę sobie :) Szczenięta i tak karmi sunia więc na chwile obecną nic wiele nie potrzeba. Jak już trafią do mnie, to myślę że będą mieć wszystko czego tylko będzie trzeba. Dobrzy znajomi robią "zrzutę" na najpotrzebniejsze rzeczy :)

Link to comment
Share on other sites

jest propozycja domu dla dwóch suczek w Hamburgu. Tego się trochę obawiam, ponieważ nie będzie możliwości wcześniejszego sprawdzenia domu, jedynie przez zdjęcia. Po rozmowach tel dom wydaje się być sensowny a właściciele będą wracać raz na jakiś czas do Polski. Piesek ma trafić do tej samej rodziny ale już w Krk. Nad Hamburgiem się jeszcze zastanowię..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Psiaczki maja się super, są z mamą cały czas. Będą u mnie po weekendzie majowym, udało się uprosić właścicieli żeby do tego czasu zostały z suką. Zarezerwowane są 2 szczeniaki, przyszli właściciele zgodzili się na podpisanie umowy uwzględniającej kastrację, wizyty przed i poadopcyjne oraz wszelkie inne punkty zawarte w dokumencie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalek']oczywiście popieram Mosię w tym, co zrobiła, bo każdy psiak (jak i człowiek) ma prawo do życia. to raczej problem jest z tym, że ludzie nie potrafią zrozumieć, iż sterylizacja nie jest bezpodstawnym okaleczaniem psa, tylko walką z bezdomnością i to powinno się zmienić. osobiście jestem za tym, aby wprowadzono nakaz sterylizacji wszystkich psów, a za nieprzestrzeganie powinny być kary pieniężne. pozwolenie na rozmnażanie powinny posiadać tylko hodowle, tam, gdzie zwierzętom nic nie zagraża i na pewno nie będą narażone na śmierć.
mam nadzieję, że pieski znajdą dobre domki. niestety jest o nie trudno, ale trzeba wierzyć, że zaznają miłości w swoim życiu.
Mosiu, wstaw zdjęcia szczeniaków. :D[/QUOTE]

natalek jak bedziesz tyle lat wolontariuszem co ja ,poświecisz na szukanie domów tyle czasu i kasy co ja i stwierdzisz ,ze to jest walka z wiatrakami to jeszcze zmienisz zdanie i napewno kiedys bedziesz za usypianiem slepych miotów jak juz sie suki nie wysterylizowło ,bo to sa nastepne bezdomniaki , to jest zabranie domkow tym co jus sa i co latami siedza za kratkami ,a ile psow umiera zglodu lub jest zagryzanych i to jest humanitarne?

Link to comment
Share on other sites

właściwie to jest w tym trochę racji... nie uratuje się wszystkich psów :( , a takie ślepe jeszcze pieski nie doznały bólu i cierpienia i może lepiej jest za to pomóc jakiemuś starszemu, schorowanemu psiakowi... teraz jak tak patrzę ile szczeniaków się rodzi (bo ludzie nie wysterylizowali suczki) i np. ląduje w schronisku, to przyjdą ludzie i zaadoptują słodkiego maluszka, odbierając szanse dorosłym już psom... może to prawda, że jeszcze za mało zobaczyłam, ale im dłużej patrze na te smutne oczy patrzące na mnie zza krat, to wiem, że usypianie ślepych jeszcze szczeniaków nie jest takie złe jak mi się wydawało wcześniej. najchętniej to pomogłabym wszystkim psom na świecie, ale tak się nie da. :( no i nie potępiam Mosi, bo sama chyba zrobiłabym to samo co Ona. choć teraz wiem, że spytałabym się kogoś bardziej doświadczonego niz ja o zdanie, bo czasem serce nie idzie w parze z rozsądkiem... :(

Link to comment
Share on other sites

Od dawna pomagam psom i wiem że jest ich całą masa do uratowania, ale tak jak już wiele osób mi mówiło, jeżeli ktoś chce szczeniaka to chce szczeniaka a nie starego, schorowanego psa. Nie jestem jeszcze, dzięki Bogu i mam nadzieje że nie będę, maszyną która pozwoli na uśpienie ślepego miotu. Co innego sterylizacja aborcyjna w odpowiednim momencie. Tutaj, nie miałam takiej możliwości bo dowiedziałam się tydzień przed porodem.
Koniec w temacie, nie będę już odpisywać na kolejne komentarze w stylu "kobieto co Ty zrobiłaś, lepiej było uśpić!" bo ja mam swoje racje, Wy macie swoje a wątek dotyczy ŻYJĄCYCH JUŻ SZCZENIĄT którym staram się znaleźć dobre domy.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Mosiu, błagam, nie tłumacz się przed nikim, zgadzam się z Tobą całkowicie...Zadne stworzenie nie chce się urodzić tylko po to, by na drugi dzień umrzeć - bo tak chce Pan życia i śmierci, czyli człowiek...Natalku, nie słuchaj tych niezwykle doświadczonych, słuchaj swojego serca, bo wiem że masz złote! To potworne uproszczenie, że szczeniaki zabierają miejsce starszym psom w azylu, bo wiele osób adoptuje starsze, nawet chore psy, sama mam takie cztery, mnóstwo moich znajomych też ma, DoPi napisała, że też wzięła starsze psiaki ze schroniska - a co do tego ma zostawienie przy życiu trzech szczeniaczków?! Trzymaj się , Mosiu, życzę Twoim psinkom dobrych domów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Limba']Mosiu, błagam, nie tłumacz się przed nikim, zgadzam się z Tobą całkowicie...Zadne stworzenie nie chce się urodzić tylko po to, by na drugi dzień umrzeć - bo tak chce Pan życia i śmierci, czyli człowiek...Natalku, nie słuchaj tych niezwykle doświadczonych, słuchaj swojego serca, bo wiem że masz złote! To potworne uproszczenie, że szczeniaki zabierają miejsce starszym psom w azylu, bo wiele osób adoptuje starsze, nawet chore psy, sama mam takie cztery, mnóstwo moich znajomych też ma, DoPi napisała, że też wzięła starsze psiaki ze schroniska - a co do tego ma zostawienie przy życiu trzech szczeniaczków?! Trzymaj się , Mosiu, życzę Twoim psinkom dobrych domów...[/QUOTE]

Limba ,cos nie cos wiesz na moj temat i wiesz ,ze juz bardzo wiele wydalam starszych psow ,chorych i weteranow ale to jest studnia bez dna i nie chodzi przedewszystkim o to ze szczeniaki zabieraja domy tym co juz siedzia po schroniskach ale przedewszystkim ,ze tak jest humanitarniej poniewaz wiekszosc szczeniat urodzonych kiedys i tak bedzie bezdomna ,kiedys i tak znajdzie sie w schronisku bo taka jest mentalnosc ludzi ,wziasc malutkiego ,pobawic sie ,a potem wyzucic. Pół biedy jak odda do schroniska ale to sie żadko zdarza ,trafiaja na ulice ,sa wyzucane z samochodów ,przywiazywane na lancuch ,nie karmione itp. A ile zostaje w schronisku niewyadoptowanych i calymi latami siedza w schronisku ,a ile zostaje zagryzionych i pada z chorób i to jest bardziej humanitarne niz usypianie slepych miotow czy sterylki aborcyjne ?

Link to comment
Share on other sites

Mosia, jakbyś czegoś potrzebowała daj znać, cztery razy w tygodniu jestem w Krakowie i mogę pomóc :)

Podejście niektórych osób mnie dziwi. Bo starszy pies nie może trafić do złych ludzi? Ile jest na dogo przypadków, że nie cudowny, śliczniusi szczeniaczek wraca z adopcji, a pies starszy, może chory, może z problemami, a może idealny, tylko właścicielom się znudził? W wypadku znalezienia odpowiedzialnego, dobrego domu mam nadzieję, że pies nigdy nie trafi ani do schroniska, ani na ulicę. A jeżeli takie jest Twoje zdanie, Foksia i Dżekuś, że większość szczeniąt będzie kiedyś i tak bezdomna, to świetnie.

A właściwie, skoro już myślimy tak zdroworozsądkowo i obiektywnie, to usypiajmy nie ślepe mioty, a stare, schorowane psy - to one mają mniejsze szanse na domy. Usypiajmy te chore, te z problemami, te wymagające dużych nakładów finansowych. Po co one mają żyć, skoro jest tyle młodych, wspaniałych zdrowych psów, czekających na adopcję w schroniskach? W sensie stricte marketingowym to taki właśnie pies będzie lepszym towarem, łatwiejszym do rozreklamowania, na takie jest większy popyt. I według tej zasady organizowane są schroniska w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych, a także innych państwach. Piszę o tych dwóch krajach, bo znam z autopsji.
Dla mnie obie wersje są takie same. I w jednej giną zwierzęta i w drugiej. Z tym, że łatwiej znaleźć dom młodemu, zdrowemu psu, niż staremu i choremu. Więc może jeśli jesteście już takie zmartwione kwestią bezdomności, to rozważcie i taką możliwość. Bo tak naprawdę obie niosą śmierć.

Link to comment
Share on other sites

Marz, nie wymądrzaj się, nie tylko ty znasz schroniska za granicą, ale teraz jesteśmy w Polsce i tu pomagamy. Twoich teoretycznych rozważań nie warto nawet komentować, bo chyba z nudów tak sobie piszesz...Foksia i Dżekuś, wiem ile Ty robisz dla psów i od lat podziwiam Twoją determinację i walkę o zwierzęta, może coś niezręcznie napisalam, to przepraszam. Co u szczeniaczków?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeden Piesek i sunia pojechały do nowych domów, z podpisaną umową :)
Drugi piesek jest zarezerwowany i jedzie do domku 13.05
Dzisiaj do nowego domku jedzie jedna sunia, tak więc zostaje tylko jedna dziewczynka.
Jak widać, wszystko dobrze się kończy, umowy podpisane, pieski w nowych, super domkach...
Pozdrawiam wszystkie osoby które nie wierzyły w to że psiaki znajdą nowe domy oraz tych, którzy potrafili jedynie obrażać :):):)
Dziękuję osobom, które oferowały pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...