Jump to content
Dogomania

Schronisko w Swarzędzu.


Recommended Posts

[FONT=Calibri]W temacie Prawo na Dogomanii zamieściłem link i artykuł:
Gminy nie są w stanie sprostać nowym przepisom o ochronie zwierząt
[/FONT]
[url]http://www.dogomania.pl/threads/222901-Gminy-nie-s%C4%85-w-stanie-sprosta%C4%87-nowym-przepisom-o-ochronie-zwierz%C4%85t?p=18609380&viewfull=1#post18609380[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']<br />
<br />

Pani Stenia mi przekazała, że nie uczestniczyła w I posiedzeniu. Jeśli, tak to dlaczego sąd jej nie nakazał uczestniczyć w sprawie karnej? Coś mi tu nie pasuje. Nie jestem prawnikiem, ale chyba kpk nakazuje uczestnictwo w sprawach karnych oskarżonego i nawet w ostateczności nakazuje policji na dowiezienie?

Co do oceny sądów mam dosyć długie doświadczenie, aby nie być takim przekonanym o ich nieomylności. Uczestniczyłem w wielu rozprawach i czytania kontrowersyjnych wyroków. Znam sprawę, która przez prawie 10 lat nie może do dzisiaj uzyskać definitywnego zakończenia. Przy czym prawo jest bardzo jednoznaczne w tej kwestii. Dotyczy terminów, a mimo to sądy wszystkich instancji zmieniają swoje wcześniejsze oceny. Raz się kończy wygraną jednej strony, a następnej instancji wygraną przez drugą stronę. Po kasacji kółko kręci się na nowo.

Co do dowodów w sprawie p. Steni, choć tylko pobieżnie o nich słyszałem, mam wrażenie, że dotyczy przede wszystkim innych osób bezpośrednio opiekujących się zwierzakami.

Jeśli wina p. Steni, to prawdopodobnie brak stosownego nadzoru i tu [B]Drogi Farabutto, nie ma między nami sprzeczności. Tak samo jak ty uważam, że brak właściwego nadzoru to też jest przestępstwo![/B] [B]Dlatego na ławie oskarżonych, winny zasiadać również osoby bezpośrednio opiekujące się zwierzętami, nie tylko p. Stenia.

[/B]Na przykład gdy pracownik na polecenie przełożonego wykonuje czynność zabronioną prawem, to tak samo jak ten przełożony odpowiada. Dlatego prokurator winien bezwzględnie stwierdzić, też co robili opiekunowie zwierzaków. Jaką też oni ponoszą odpowiedzialność i ewent. skierować w tym samym wniosku pko nim akt oskarżenia.

Dlatego sprawa ukarania li tylko p. Steni za brak nadzoru, bez ukazania roli bezpośrednich wykonawców, opiekunów i lekarza weterynarii, dla mnie jest co najmniej dwuznaczna. Oni nawet bez specjalnej dyspozycji kierownictwa schroniska winni wiedzieć jak prawidłowo zaopiekować się zwierzakiem i mu pomóc.

Gdyby p. Stenia nakazała wolontariuszom usunąć się i jednocześnie nie interweniowała w 2007 roku natychmiast winni skierować sprawę do prokuratury (też Powiatowego Lekarza Weterynarii, gdyby zaniechał działań). Tak długi okres czekania ze sprawą wymaga też wyjaśnienia. Najskuteczniejsze prawo jest wtedy, gdy działa bez zbytniej zwłoki.

Proszę nie wmawiać, że nie widzę gehenny samych zwierzaków. Widzę jednak jeśli mamy pisać o karaniu ludzi, to musimy być bardzo wrażliwi również na całą okoliczność sprawy. Jeśli nie, niczym nie będziemy się różnić od tych co nad zwierzakami się pastwili. Pocieszające jest, że wg behawiorystów można np. u psiaków dosyć szybko poprawić ich stan psychiczny, gdyż ponoć odbierają chwile jaka jest, a nie jaka była.

Jurek[/QUOTE]

Jest skandaliczne wygłaszanie przez Pana opinii,ze psiaki szybko zapominają o złych przejsciach.Kto to jest tym słynnym behawiorystą u którego zasiega Pan rad?Psy tak samo czują ból jak i my.I jest zbrodnią zadawanie psom bólu,
a sugestie Pana w zasadzie usprawiedliwiają takie zachowanie!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kleopatra']Jest skandaliczne wygłaszanie przez Pana opinii,ze psiaki szybko zapominają o złych przejsciach.Kto to jest tym słynnym behawiorystą u którego zasiega Pan rad?Psy tak samo czują ból jak i my.I jest zbrodnią zadawanie psom bólu,
a sugestie Pana w zasadzie usprawiedliwiają takie zachowanie!!![/QUOTE]

Pocieszenie, że psy szybko zapominają o przeszłości, nie oznacza, że przyzwalam na znęcanie się nad nimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Proszę nie wmawiać, że nie widzę gehenny samych zwierzaków. Widzę jednak jeśli mamy pisać o karaniu ludzi, to musimy być bardzo wrażliwi również na całą okoliczność sprawy. Jeśli nie, niczym nie będziemy się różnić od tych co nad zwierzakami się pastwili. [B]Pocieszające jest, że wg behawiorystów można np. u psiaków dosyć szybko poprawić ich stan psychiczny, gdyż ponoć odbierają chwile jaka jest, a nie jaka była[/B].
[/QUOTE]
Podobnie "pocieszali się" pierwsi biali ludzie na Czarnym Lądzie i bladolicy zdobywcy Dzikiego Zachodu. Innoskórzy też podobno żyli chwilą...

Szowinizm gatunkowy, jaki wyziera spod Pana maski miłośnika zwierząt, dyskwalifikuje Pana jako człowieka zaangażowanego w tzw. sprawy zwierząt.

Czytając Pana posty mam nieodparte wrażenie, że jest Pan wyłącznie Miłośnikiem Samego Siebie i nie przepuści Pan żadnej okazji, żeby się nie polansować. Kiepsko to Panu jednak wychodzi. Jak to mówią, z pustego i Salomon nie naleje... :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']Podobnie "pocieszali się" pierwsi biali ludzie na Czarnym Lądzie i bladolicy zdobywcy Dzikiego Zachodu. Innoskórzy też podobno żyli chwilą...

Szowinizm gatunkowy, jaki wyziera spod Pana maski miłośnika zwierząt, dyskwalifikuje Pana jako człowieka zaangażowanego w tzw. sprawy zwierząt.

Czytając Pana posty mam nieodparte wrażenie, że jest Pan wyłącznie Miłośnikiem Samego Siebie i nie przepuści Pan żadnej okazji, żeby się nie polansować. Kiepsko to Panu jednak wychodzi. Jak to mówią, z pustego i Salomon nie naleje... :evil_lol:[/QUOTE]

Jestem li tylko zainteresowany, aby tematy, które widzę się wybiły. Ponieważ dotyczą one materii świadomości i jej zmiany, nie będąc humanistą, mogę być odmiennie zrozumiany w świecie erudytów. :)

Jeśli głoszę ideę nie używania zwierząt, to czy jestem szowinistą gatunkowym? Może piszący pko p. Steni, nie widzący żadnych okoliczności łagodzących, o których wielokrotnie pisałem, są szowinistami gatunkowymi?

Pozdrawiam,
Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jestem li tylko zainteresowany, aby tematy, które widzę się wybiły. Ponieważ dotyczą one materii świadomości i jej zmiany, nie będąc humanistą, mogę być odmiennie zrozumiany w świecie erudytów. :)

Jeśli głoszę ideę nie używania zwierząt, to czy jestem szowinistą gatunkowym? Może piszący pko p. Steni, nie widzący żadnych okoliczności łagodzących, o których wielokrotnie pisałem, są szowinistami gatunkowymi?

Pozdrawiam,
Jurek[/QUOTE]
Znasz to przyslowie czym skorupka nasiaknie za mlodu....... Ja z cala swiadomoscia napisze ze jestes przesiakniety TOZem i choc starasz sie przestawic jakos kiepsko Ci to wychodzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Znasz to przyslowie czym skorupka nasiaknie za mlodu....... Ja z cala swiadomoscia napisze ze jestes przesiakniety TOZem i choc starasz sie przestawic jakos kiepsko Ci to wychodzi. ;)[/QUOTE]

Wskaż mi proszę linki, gdzie o tym mowa. Zaczynam chwytać, jednak potrzeba mi więcej. Możliwe, że to już zostało napisane, więc szkoda czasu na powtórki. Jeśli nie to, krótko Dodaj proszę.
P. Jurek

Link to comment
Share on other sites

[B]Każda gmina ma z art. 11 uoz obowiązek uchwalenia co rok do 31 marca program.

Należy wołać o projekt w danej gminie, też przeglądać stron gmin do konsultacji i jak ją potem przegłosowano.
[/B][COLOR=#ff0000]
Poznań do 21 lutego 2012 konsultacja:
[url]http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html[/url]
[COLOR=#000000][URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html"][/URL][/COLOR][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][B]Każda gmina ma z art. 11 uoz obowiązek uchwalenia co rok do 31 marca program.

Należy wołać o projekt w danej gminie, też przeglądać stron gmin do konsultacji i jak ją potem przegłosowano.
[/B][COLOR=#ff0000]
Poznań do 21 lutego 2012 konsultacja:
[url]http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html[/url]
[COLOR=#000000][URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html"][/URL][/COLOR][/COLOR][/QUOTE]
A Ty Jurek jaka bys dal opinie temu projektowi? Czy wedlug Ciebie wyczerpuje zapisy z ustawy o ochronie zwierzat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A Ty Jurek jaka bys dal opinie temu projektowi? Czy wedlug Ciebie wyczerpuje zapisy z ustawy o ochronie zwierzat?[/QUOTE]

Stanowisko Fundacji prześlę ewent. później.

[FONT=Calibri]Przesłanie samych uwag, może zbyt dużo nie dać, jeśli nie zostaną poważnie przyjęte. Dlatego jak zostanie projekt przesłany do miejscowego biura rady, dobrze było nawiązać kontakt z radnymi, którzy rozumieją temat i mogli ewent. w czasie prac je poprowadzić. Dobrze też byłoby uczestniczyć w komisji rady i zajmować głos.[/FONT]

[FONT=Calibri]Jurek[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Radni z Poznania chwalą się w [URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html"]projekcie dot. zapobiegania bezdomności zwierząt [/URL]programem "Kejter to też Poznaniak". Jednak w tym projekcie nie piszą, że na posiedzeniach komisji rady Profesor z AWF pokazywała zdjęcia właściwych wybiegów dla psów w miastach na Zachodzie. Żałuję, że przy pracach w Sejmie do art. 11 nie postulowałem jakiś zapisów o obowiązku takich wybiegów. Widzę, że co raz więcej ludzi ma psiaki, jednak w ogóle nie powstają miejsca na ich wyprowadzanie. Nawet te, które były są likwidowane pod budowę m.in. biurowców za które gmina otrzymuje podatki od nieruchomość. Kilka razy pisałem, że psiaki to też kasa dla miasta w postaci takich z kolei podatków od sklepów z karmą oraz klinik weterynaryjnych. Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050'][FONT=Calibri]Przesłanie samych uwag, może zbyt dużo nie dać, jeśli nie zostaną poważnie przyjęte. Dlatego jak zostanie projekt przesłany do miejscowego biura rady, dobrze było nawiązać kontakt z radnymi, którzy rozumieją temat i mogli ewent. w czasie prac je poprowadzić. Dobrze też byłoby uczestniczyć w komisji rady i zajmować głos.[/FONT]

[FONT=Calibri]Jurek[/FONT][/QUOTE]
Oby tylko nie zabieraly glosu osoby z TOZu takie jak w Bialogardzie w sprawie schroniska u J.Harlacza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Jestem li tylko zainteresowany, aby tematy, które widzę się wybiły. Ponieważ dotyczą one materii świadomości i jej zmiany, nie będąc humanistą, mogę być odmiennie zrozumiany w świecie erudytów. :)

Jeśli głoszę ideę nie używania zwierząt, to czy jestem szowinistą gatunkowym? Może piszący pko p. Steni, nie widzący żadnych okoliczności łagodzących, o których wielokrotnie pisałem, są szowinistami gatunkowymi?

Pozdrawiam,
Jurek[/QUOTE]
Rozumiemy,że ma Pan jakies osobiste ,czy inne powody,zeby bronic p Steni wbrew wszystkim faktom.
Ale te posty nie mają zadnego udokumentowania,bez konca Pan powtarza swoje argumenty też bez pokrycia.
Wątek ten jest takze przeznaczony na to,żeby takie sytuacje,jak doprowadzanie zaniedbywaniem schroniska ,az do zamknięcia -się nie powtarzały.

Link to comment
Share on other sites

To, czy zwierzęta żyją chwilą, czy nie, nie zwalnia nas z obowiązku opieki nad nimi. Pocieszanie się tego typu argumentami jest nie na miejscu.W wielu schroniskach źle się dzieje, są różne tego przyczyny-najważniejsze, żeby znaleźli się ludzie gotowi pomóc, kosztem własnego zaangażowania. Często za dużo się mówi, a za mało robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Oby tylko nie zabieraly glosu osoby z TOZu takie jak w Bialogardzie w sprawie schroniska u J.Harlacza.[/QUOTE]

Nie kojarzę sprawy, ale demokracja właśnie pozwala na ukazywanie alternatyw/-wy. Zorganizowanie kampanii. Tupanie do radnych i zarządców. Pisać, marsze dla zwierząt, konferencje prasowe, pisać m.in. tu na forum itp. Pani Alina Kasprowicz (szefowa naszej Fundacji, która już ma swoje lata), stanęła przed drzwiami urzędu w Poznaniu, aby optować za kociarnią w Poznaniu - [URL="http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=28054"]artykuł[/URL]

Jurek

Edited by Jurek2050
Link to comment
Share on other sites

Uważam,że również pracownicy pani S.Kozłowskiej pracujących w schronisku w Swarzędzu w latach 2007-2009 powinni ponieść konsekwencje za złe traktowanie zwierząt. To oni byli głównymi oprawcami działającymi na zlecenie pani S.K. A poleceń działających na szkode zwierząt normalni i świadomi ludzie nie powinni wykonywać.

Link to comment
Share on other sites

Uważam,że również pracownicy p.S.Kozłowskiej pracujący w latach 2007-2009 powinni ponieść konsekwencje. To oni byli głównymi oprawcami,którzy działali na zlecenie p.S.K. a normalni i odpowiedzilni ludzie poleceń na szkode zwierząt nie wykonują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Nie kojarzę sprawy, ale demokracja właśnie pozwala na ukazywanie alternatyw/-wy. Zorganizowanie kampanii. Tupanie do radnych i zarządców. Pisać, marsze dla zwierząt, konferencje prasowe, pisać m.in. tu na forum itp. Pani Alina Kasprowicz (szefowa naszej Fundacji, która już ma swoje lata), stanęła przed drzwiami urzędu w Poznaniu, aby optować za kociarnią w Poznaniu - [URL="http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=28054"]artykuł[/URL]

Jurek[/QUOTE]

To też nie ładnie,panie Jurku,że p Alina która ma swoje lata walczy o kociarnię,a Pana ani widu ani słychu.
Pewnie pisał Pan obronne posty za p Stenią,zamiast wspomagac szefową wlasnej fundacji.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBB123']To też nie ładnie,panie Jurku,że p Alina która ma swoje lata walczy o kociarnię,a Pana ani widu ani słychu.
Pewnie pisał Pan obronne posty za p Stenią,zamiast wspomagac szefową wlasnej fundacji.....[/QUOTE]

Jest dozwolone, że pisać chyba może każdy. I nie będziemy sobie wytykać co kto robi, a czego nie. Prawdopodobnie zadając to pytanie, nie wie się, że w organizacjach też może być podział zadań. Swoją drogą w TOZ też wiele spędziłem.:) Fora do sądzenia danej osoby nie służą. Właśnie myli się rolę tego narzędzia, o czym cały czas przy sprawie schronu w Swarzędzu piszę. Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Nie kojarzę sprawy, ale demokracja właśnie pozwala na ukazywanie alternatyw/-wy. Zorganizowanie kampanii. Tupanie do radnych i zarządców. Pisać, marsze dla zwierząt, konferencje prasowe, pisać m.in. tu na forum itp. Pani Alina Kasprowicz (szefowa naszej Fundacji, która już ma swoje lata), stanęła przed drzwiami urzędu w Poznaniu, aby optować za kociarnią w Poznaniu - [URL="http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=28054"]artykuł[/URL]

Jurek[/QUOTE]
No i co uzyskala ?czy tak jak zwykle obiecanki cacanki? Moze w eskorcie Pana ,Panie Jurku uzyskacie wiarygodne obiecani?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']No i co uzyskala ?czy tak jak zwykle obiecanki cacanki? Moze w eskorcie Pana ,Panie Jurku uzyskacie wiarygodne obiecani?[/QUOTE]

[B]To, jakie inne są sposoby, jeśli nie demokratycznego nacisku? [/B]

Moim zdaniem np. internet spowodował, że mało wrażliwi na potrzeby społeczne politycy kruszeją.

W tej chwili miasto do 21 lutego br czeka na zaopiniowanie projektu uchwały [URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html"]http://www.poznan.pl/mim/ngo/news/program-opieki-nad-zwierzetami-bezdomnymi-oraz-zapobiegania-bezdomnosci-zwierzat-w-poznaniu-na-rok-2012,49734.html [/URL]. Każdy z Polski może do Wydziału Urzędu w Poznaniu napisać swoje na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub [URL="http://www.poznan.pl/mim/ngo/oddzial-koordynacji-wspolpracy-z-organizacjami-pozarzadowymi,p,16057,16078.html"]inne [/URL]. Do wiadomości też: Fundacji "Zwierzęta i my" [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] .

Można dalej organizować pikiety i marsze. Jest Euro12 też można coś zorganizować. Szeroka gama inwencji.

Jurek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lew']Uważam,że również pracownicy p.S.Kozłowskiej pracujący w latach 2007-2009 powinni ponieść konsekwencje. To oni byli głównymi oprawcami,którzy działali na zlecenie p.S.K. a normalni i odpowiedzilni ludzie poleceń na szkode zwierząt nie wykonują.[/QUOTE]

[B]A gdzie cały Zarząd TOZ w Poznaniu i Warszawie????
Gdzie oni byli w tym czasie na księżycu????
Jak wykonywali swoje statutowe zadania?????[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jurek2050']Nie bronię p. Steni jeśli wiedziała i zlekceważyła. Tego jednak nie wiem.

Jeśli się wyrokuje, to proszę podać czy oskarżona wiedziała o tych faktach i jak je tłumaczyła? Jak na razie nigdzie nie widziałem odpowiedzi na to pytanie. Wyrok nieprawidłowego traktowania zwierząt nie zapadł za ostatni rok sprawowania funkcji, tylko za wcześniejsze lata. Dlaczego też wyrok nie zapadł za 2010 rok, kiedy również p. Stenia zarządzała tym zwierzętami z tego schroniska?

Dlaczego Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna nadzorująca ustawę o ochronie zwierząt nie założyła wówczas w 2007 roku p. Steni sprawę wiedząc o tak poważnym przestępstwie, ponoć świadkowie nagminnie indagowali p. Sobiaka? Dlaczego nie skierowali wówczas pko tej Inspekcji sprawy widząc zaniechania?

Można najwyżej oceniać całokształt sprawy i wszystkie związane z tym okoliczności, pozbawić p. Steni zarządu, jeśli tak wola większości, ale do skazania karnego to jeszcze daleka droga.[/QUOTE]

A Pan cały czas broni Pani K. Czy to warto?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigel']A Pan cały czas broni Pani K. Czy to warto?[/QUOTE]

Forum internetowe nie może być od rozstrzygania indywidualnych spraw, stąd też moich postów nie można traktować jako obrony sensu stricto. Chcę ukazać inny obraz sprawy niż tu wcześniej przedstawiano. Od prawdziwego wyrokowania są organy, gdzie w miarę możliwości wszystkie argumenty mogą być przedstawione. Forum ma być inspiratorem na przyszłość. Żeby nie powtórzyć błędów.

Jurek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...